PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ



ΟΤΙΝΑΝΕ
28/12/2008, 04:04
Ρε παιδια, το καλοκαιρι αφηνα το στρομα καμια φορα στον ηλιο. Παρατηρησα μασα στο κοντερ και στο στροφομετρο στα σημεια που ειναι κατι μικρεσ βιδιτσες που συγκρατουν το καντραν οτι εχουν δημιουργηθει φουσκαλες.Μεσα στο κοντερ οι ενδειξεις ειναι σε αυτοκολητο και οταν η μηχανη ειναι στον ηλιο οι φουσκαλεσ τεζαρουν ενω οταν ειναι στον ισκιο ζαρωνουν.
Το εχει παθει κανεις αλλος???? Αν ναι ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ???:sun: :sun: :sun: :sun:

Λευκάδιος
28/12/2008, 04:30
αν εχεις αλλαξει ζελατινα μπορει να φταιει αυτη.μερικες αντιδρουν σαν μεγεθυντικοι φακοι στον ηλιο

ganezos
28/12/2008, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΤΙΝΑΝΕ
Ρε παιδια, το καλοκαιρι αφηνα το στρομα καμια φορα στον ηλιο. Παρατηρησα μασα στο κοντερ και στο στροφομετρο στα σημεια που ειναι κατι μικρεσ βιδιτσες που συγκρατουν το καντραν οτι εχουν δημιουργηθει φουσκαλες.Μεσα στο κοντερ οι ενδειξεις ειναι σε αυτοκολητο και οταν η μηχανη ειναι στον ηλιο οι φουσκαλεσ τεζαρουν ενω οταν ειναι στον ισκιο ζαρωνουν.
Το εχει παθει κανεις αλλος???? Αν ναι ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ???:sun: :sun: :sun: :sun:
Καλημερα και χρονια πολλα το εχω παρατηρησει και γω στο στροφομετρο μονο .
κοιταζοντας τυχαια στον δρομο σε ενα αλλο 650 ειδα ακριβως τις ιδιες φουσκιτσες με το δικο μου.Το δικο μου ειναι 650 κ7.

ΟΤΙΝΑΝΕ
29/12/2008, 04:51
Παμε για αλαγη κοντερ δηλαδη η υπαρχει καποια αλλη λυση?????:sad:

jimgeo
29/12/2008, 08:54
Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.
Αυτο το επαθα και εγω το καλοκαιρι αλλα το προβλημα μου παρουσιαστηκε πανω στη βελονα του ταχυμετρου.Εχω Κ7 ΑΒS.To πηγα συνεργειο (Σταθης Σταθοπουλος).Οταν το ειδε μου ειπε οτι δεν το εχει ξαναδει και πηραμε τηλ.την αντιπροσωπεια οπου απαντησαν οτι τους εχει ξανατυχει και εδωσαν εντολη να αλλαχθει στην εγγυηση.Ευτυχως ειχα εγγυηση 2 μηνες ακομη.

Αν δεν ημουν στην εγγυηση το κοστος θα ηταν περιπου 500€ γιατι εκτος απο ολα τα οργανα πρεπει με οδηγια απο τα κεντρικα να αλλαχθει και ολη η φισα του κοντερ γιατι απο εκει δημιουργειται το προβλημα.Με λιγα λογια ελλατωματικη καλωδιωση η οποια δινει μεγαλυτερη ταση στα οργανα και τα λιωνει.
Αν ειστε στην εγγυηση τρεξτε να το προλαβετε.

Στη διαθεση σας για οποιαδηποτε πληροφορια.:)

thalasinos
29/12/2008, 14:13
Το ιδιο ειχα αντικρυσει και εγω στην προηγουμενη μου μηχανη, FJR 1300!! αλλα και σε γνωστους μου με την ιδιες μηχανες το ιδιο! Ενταξει δεν ειναι και τοσο σημαντικο, εαν παλι δεν το υποφερεις αλλαξε τα εσωτερικα με λευκα! Φιλος μου με 1000 v-STROM αυτο εκανε!! μεγαλη προσοχη οταν βγαζεις τις βελονες, οπως βγουν ετσι πρεπει να μπουν αλλιως θα πηγαινεις με 100! και το κοντερ θα δειχνει 150!

ΟΤΙΝΑΝΕ
29/12/2008, 16:41
Οι βελονες βγενουν? Νομιζα οτι ειναι κολλημενες?? Οταν λες οτι το γυρισες σε ασπρα ενοεις οτι αλαξες το καντραν. ΠΟΥ-ΠΩΣ?????? Δωσε περισοτερες λεπτομερειες αν εχεις την καλοσυνη.
Παντως εχω τις αμφιβολιες μου για το αν φταιει η φισα γιατι οι φουσκαλες αυτες οταν βαζω την μηχανη στον ηλιο τεζαρουν και οταν την βαζω στον ισκιο ζαρωνουν, αρα μαλον φταιει ο ηλιος :sun: Μαλον προκειτε για αστοχια υλικου

thalasinos
29/12/2008, 16:52
ΟΧΙ!ΟΧΙ! δεν αλλαξε το καντραν, εβγαλε τις βελονες και επανω στις ειδη υπαρχουσες(συγνωμη για την καθαρευουσα)πλακες, κολλησε ασπρη πλακα με μαυρα γραμματα, οταν τον δω θα βγαλω φωτο για να το δειτε ποσο ομορφο(κατα εμε) εγεινε!!

ΟΤΙΝΑΝΕ
29/12/2008, 17:03
Θα σου ειμαι υποχρεος αν το κανεις να δω πωσ ειναι. Αν σου ειναι ευκολο ρωτα και τεχνικες λεπτομερειες (πως εβγαλε τις βελονες- που βρηκε αυτο που κολλησε κλπ)

thalasinos
29/12/2008, 18:14
Μολις μιλησα με τον φιλο μου, ειναι σε αδεια σε κανα δυο μερες θα γυριση, θα σου στειλει λευκες πλακετες για την κουκλα σου, μαζι επισης και οδηγιες τοποθετησης λεπτομερειες τηλεφωνικα!! Επισης θα ανεβασω και φωτο!!

ganezos
29/12/2008, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimgeo
Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.
Αυτο το επαθα και εγω το καλοκαιρι αλλα το προβλημα μου παρουσιαστηκε πανω στη βελονα του ταχυμετρου.Εχω Κ7 ΑΒS.To πηγα συνεργειο (Σταθης Σταθοπουλος).Οταν το ειδε μου ειπε οτι δεν το εχει ξαναδει και πηραμε τηλ.την αντιπροσωπεια οπου απαντησαν οτι τους εχει ξανατυχει και εδωσαν εντολη να αλλαχθει στην εγγυηση.Ευτυχως ειχα εγγυηση 2 μηνες ακομη.

Αν δεν ημουν στην εγγυηση το κοστος θα ηταν περιπου 500€ γιατι εκτος απο ολα τα οργανα πρεπει με οδηγια απο τα κεντρικα να αλλαχθει και ολη η φισα του κοντερ γιατι απο εκει δημιουργειται το προβλημα.Με λιγα λογια ελλατωματικη καλωδιωση η οποια δινει μεγαλυτερη ταση στα οργανα και τα λιωνει.
Αν ειστε στην εγγυηση τρεξτε να το προλαβετε.

Στη διαθεση σας για οποιαδηποτε πληροφορια.:)
το προβλημα παρουσιαζεται γυρω απο τις βιδες που συγκρατουν τις πλακες που γραφουν
τις ενδειξεις. οχι πανω στην βελονα.

ΟΤΙΝΑΝΕ
29/12/2008, 19:55
Ευχαριστω, θα ειμαι υποχρεος:a23:

jimgeo
30/12/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ganezos
το προβλημα παρουσιαζεται γυρω απο τις βιδες που συγκρατουν τις πλακες που γραφουν
τις ενδειξεις. οχι πανω στην βελονα.


Μακαρι να μην ειναι αυτο που εγραψα και να φταει ο ηλιος.
Παντως γνωμη μου ειναι οτι καλο ειναι και μια επισκεψη στο μαστορα για να ειστε σιγουροι.
:winka:

xanthosd
31/12/2008, 16:52
Γεια σας και χρονια πολλα, ειμαι ο Δημηρησ απο Ξανθη και εχω βαλει λευκα οργανα στο δικο μου DL1000 K3

thalasinos
31/12/2008, 16:55
φωτο λευκα οργανα v-strom 1000


151371

thalasinos
31/12/2008, 16:58
.

thalasinos
31/12/2008, 17:01
φωτο2


151372

xanthosd
31/12/2008, 17:01
DL1000 K3


151373

thalasinos
31/12/2008, 17:02
φωτο 3


151374

xanthosd
31/12/2008, 17:06
Eπησεις εχω και τα ''μαμα΄΄ οργανα


151375

thalasinos
31/12/2008, 17:37
Να επισημανω πως τα λευκα οργανα ειναι ιδιοκατασκευη του φιλου μας xanthosd οπου γραφει και το ψευδονυμο του μεσα στα οργανα!! προσεξτε τη λεπτομερια στο δεικτη βενζινης, χαμογελο οταν ειναι φουλ, λυπημενο οταν ειναι αδειο! και αλλα τετοια!!
Προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ!!:a8:

xanthosd
31/12/2008, 19:43
επησεις το ταχυμετρο λεει 280 αντι του παλιου 260 χωρις καμια αποκληση απο την παλια ''πραγματικη'' ενδειξη γιατι εχει γραφτει απο κατω, και το στροφομετρο εγινε 12,5 απο 12 prm. υπ' οψιν ομως τα συγκεκρημενα ειναι για DL 1000 K2 και K3 γιατι μετα αλλαζουν τα ρολογια. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ....

ΟΤΙΝΑΝΕ
01/01/2009, 22:19
Καλη χρονια σε ολους και απο εμενα .Κατ'αρχην να σε ευχαριστισω που μπηκες στον κοπο να βαλεις τις φωτο. Θα ηθελα να μου πεις αν τα οργανα που βλεπω ειναι εξ ολοκληρου καινουρια η εχεις αλαξει μονο μερικα κοματια και σαν μηχανισμος παραμενουν ιδια, μιας και δεν ξερω αν τα μαμισια οργανα ειναι ιδια με το δικο μου 650 του 2006. Αυτα που βλεπω ειναι εντελως διαφωπετικα απο τα δικα μου οχι μονο στην ασπρη πλακετα των οργανων αλλα και στην θεση που εχουν ολες οι ενδειξεις (βενζινη-φλας -λαδια-κλπ). Παντως μιλαμε για αριστη δουλεια!!!!!!!!!!

xanthosd
02/01/2009, 10:07
καλη χρονια, εχω αλαξει μονο τις πλακες που εχουν επανω τις ενδειξεις, ολο το υπολυπο ειναι ''μαμα'' απο DL1000 K3 δηλαδη καμια σχεση με το δικο σου 650, μην βιαστεις ομως γιατι πριν παρω το 1000 ειχα 650 κ4 και ειχα ανοιξει τα οργανα. τωρα ενας φιλος θελει να κανουμε και στο δικο του 650 Κ4 λευκα τα οργανα, οταν τα φτιαξω θα σου στειλω φωτο.

ΟΤΙΝΑΝΕ
02/01/2009, 21:41
Θα ηθελα να μαθω αν βγαινουν ευκολα οι δεικτες η αν πρεπει να τους σπασω.
:a11:

xanthosd
03/01/2009, 03:02
μ΄' ενα απλο τραβηγμα, σαν να ξεψαχνηζεις μπουτι κοτοπουλου......

mikios400
03/01/2009, 10:22
το ανασηκώνεις με 2 κουτάλια για μοχλό... πολύ απαλά! Θυμάται κάποις την ιστοσελίδα που τοχε ποστάρει ένας τύπος;;;;

cantona
03/01/2009, 15:54
Εδώ είμαστε
http://www.raceratb.com/austin/car/gaugeInstructions.htm

ΟΤΙΝΑΝΕ
03/01/2009, 22:40
Το φως που εκπεμπει η βελονα μηπως προερχεται απο τιποτα led και τραβωντας την τα ξεχαρβαλωσω? Εσυ πως το ειδες αντεχει η παιζει να μου διαλυθει? Μετα καθετε ξανα στην θεση της η θελει ξανα πατεντες? Οι πλακετες που χρησιμοποιησες τις αγωρασες η τις εφτιαξες???? Σγχωρηστε με, ρωταω πολα αλλα αν κατι παει στραβα 500 γιουρια δεν εχω για να παρω καινουργιο :confused:

mikios400
03/01/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από cantona
Εδώ είμαστε
http://www.raceratb.com/austin/car/gaugeInstructions.htm

Ωραίος :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΤΙΝΑΝΕ
Το φως που εκπεμπει η βελονα μηπως προερχεται απο τιποτα led και τραβωντας την τα ξεχαρβαλωσω?

Τσου



Εσυ πως το ειδες αντεχει η παιζει να μου διαλυθει? Μετα καθετε ξανα στην θεση της η θελει ξανα πατεντες? Οι πλακετες που χρησιμοποιησες τις αγωρασες η τις εφτιαξες???? Σγχωρηστε με, ρωταω πολα αλλα αν κατι παει στραβα 500 γιουρια δεν εχω για να παρω καινουργιο


δεν ξέρω.... μόνο όταν την ξανακουμπώσεις να είναι στο 0 αλλιώς θα σου δείχνε λάθος (ισχώει κ για τις 2 βελόνες)

xanthosd
04/01/2009, 11:17
Οχι δεν εχει κανενα LED στη βελωνα, οι βελωνες περνουν φως απο τα τρια LED των οργανων, μη την φοβασε καθολου, αντεχει και στο βγαλε και στο βαλε...

απλα στο βαλε να προσεξεις...

1. επειδη δεν υπαρχει καποιος ''οδηγος'' για το υψος της βελωνας, υπολογησε με το ματι, βαλ'την λιγο μεσα!!!!! στριψ'την οπου χρειαζεται (οταν ειναι στο μηδεν και την κανεις προς τα κατω πιθανον να 'κλωτσησει' δε τρεχει τιποτα, απλα παρτο λιγο αλλιως και επανερχεται)

2.μετα πιεσε την να παει μεσα μεχρι να τερματηση (υπολογησε πιεσε σα να πατας το μπουτον της μιζας ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΕΤΑ μη στραβωσουμε το αξονακι ) οταν τερματηση και κανεις να την τραβηξεις παλι εξω, θα παρατηρησεις μια μικρη ανοχη πανω-κατω τοτε εισαι ο.κ. μη την φοβασε αντεχει, DL ειναι.

3. οταν τερματησουν μεσα κανε τις βελωνες μερικες πληρης περιστροφες ως το τελος τις διαδρομης τους και προσεξε αν βρησκουν καπου(πλακετα, βιδακια κ.α.) επεισης οι βελωνες ειναι στο κενρο της τρυπας που εχει η πλακετα γι' αυτες και κατα την περιστροφη να κανουν επαναφορα στο μηδεν μονες τους και ΑΝΕΤΑ. αν βρησκουν καπου στη πορεια θα πεφτουν μονες στο μηδεν σαν να μην τροφοδοτουνται.

4.συνδεσε τα οργανα στην φισα τους και ανοιξε διακοπτη να κανεις CHEK και παρατηρησε και παλι για την ομαλη λειτουργεια τους, βαλε και λιγο προς να δουμε το στροφομετρο. εισαι Ο.Κ.

Ειναι πανευκολο και σιγουρα θα τα καταφερεις,
και παλι μη φοβασε δεν ειναι πια και τοσο ευαισθητα......

τις δικες μου πλακετες τις εφτιαξα μονος στο pc μου σκαναρωντας τις παλιες και κανοντας την αναλογη επεξεργασια.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ......


151590

ΟΤΙΝΑΝΕ
04/01/2009, 14:14
τις δικες μου πλακετες τις εφτιαξα μονος στο pc μου σκαναρωντας τις παλιες και κανοντας την αναλογη επεξεργασια.


Μετα πως το τυπωσες στην πλακετα????? Σε χαρτι η σε αυτοκολητο. Αντεχει τον ηλιο η ξεθωριαζει?

xanthosd
04/01/2009, 16:41
μου τις εκτυπωσε επαγγελματιας σε τυπογραφειο πανω σε ενα ειδικο πλαστικοποιημενο φυλο, λιγο πιο χοντρο απο φωτογραφικο χαρτι, δε ξερω πως λεγεται αλλα ειναι καλο.
τις εχω τοποθετηση απο τον σεπτεμβριο του 2007, η μηχανη ειναι ολη μερα, καθε μερα στον ηλιο (δεν εχω παρκινγκ) και ακομη και σημερα ειναι αψογες

ΟΤΙΝΑΝΕ
04/01/2009, 20:36
ειδικο πλαστικοποιημενο φυλο, λιγο πιο χοντρο απο φωτογραφικο χαρτι,

Το φως περναει απο μεσα αρκετα η ειναι χοντρο και αδιαφανες?

mikios400
04/01/2009, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xanthosd
.... μη την φοβασε αντεχει, DL ειναι.......

:a20: :a46: :a46: :a54: με 1 κουβέντα τα είπες όλα :lol:

thalasinos
05/01/2009, 05:36
Στη μανισια την πλακετα δεν διαπερναει το φως και φαινονται οι αριθμοι, ενω σε αυτο γινεται το αντιθετο διαπερναει την πλακετα το φως, φαινεται λευκη με μαυρα γραματα.


Χanthos!! βγαλε και μια νυχτερινη φωτο!!!! και γρηγορα!!

ΟΤΙΝΑΝΕ
11/01/2009, 07:02
Βρε παιδια επειδη ειμαι καινουριος, μπωρει να μου πει καποιος πως στο :a29: βαζουμε φωτογραφιες σε ενα μηνυμα

thalasinos
11/01/2009, 15:51
Εαν δεν το εχεις καταφερη ακομα Πηγαινε HOME >Γενικες >εχει οδηγιες πως ανεβαζουμε φωτογραφιες. και εγω παιδευτικα λιγο στην αρχη ομως τα καταφερα!!:wave2:

ΟΤΙΝΑΝΕ
14/01/2009, 07:56
Παιδια θελω να σας ανακοινωσω οτι καναμε την επεμβαση με επιτυχια σε στρομα φιλου που ειχε το ιδιο προβλημα.Συντομα θα γινει και στο δικο μου.Οσο για φοτογραφια εκανα λαλακια και την διεγραψα υστερα απο μιση ωρα προσπαθειας να βρω πως να την ανεβασω :a02: αν και δεν θα βλεπατε και τιποτα σημαντικο γιατι ο φιλος τα ηθελε ολα σαν τα μαμα, μονο που το αυτοκολητο που του εφτιαξαν δεν ειναι τοσο ματ οσο το μαμα αλλα δεν φαινεται ευκολα. Θελω να πω σε ολα τα παιδια που βοηθησαν απο το φορουμ ενα μεγαλο ευχαριστω.
Απο ολη την διαδικασια ειδα οτι αν δεν εχεις ξαναβαλει χερι στο στρομα ειναι λιγο μπερδεμα να βγαλεις τα πλαστικα, παρολο που πιανουν τα χερια μου και ειχα και το service manual. Θελωντας να βοηθησω και κανεναν αλο σκεφτηκα να ανεβασω φωτο απο το manual αλλα ειδα καπου στο τελος να γραφει οτι απαγορευεται αυτο απο τον αντιπροσωπο του βιβλιου (ασε μην μπλεξουμε). Να προσεξουν πολυ οσοι το επιχειρησουν τα εξης
α) εκτος απο τις βιδες και τις πλαστικες κοπιτσες που συγκρατουν το πλαστικο που ειναι βιδωμενα τα οργανα, υπαρχουν ακομα τεσσερα σημεια αγκιστρωσης κρυμενα απο κατω.
β)οι πλαστικες κοπιτσες απασφαλιζουν αν πιεσεις με κατι εχμηρο, κατι σαν κουμπακι που εχουν στο κεντρο τους μεχρι να ακουσετε κλικ. Για να την ξανα βαλετε πρεπει να σπροξετε απο κατω για να ξανα βγει αυτο το κουμπακι εξω και να προεξεχει λιγο. Αφου την ξαναβαλετε στην θεση της με το κουμπακι να προεξεχει, το πιεζετε με το δαχτυλο να μπει μεσα μεχρι να ακουστει κλικ.
γ)Πριν αρχισετε να το τραβατε για να το ξεκουμπωσετε να ξερετε οτι υπαρχει και ενα μεγαλο φις που ενωνεται με τα οργανα. Στο service manual δειχνει οτι ανασηκωνεις το καπακι και το αποσυνδεεις.Σε πολα στροματα τα καλοδια ειναι τεζαρισμενα και αυτο δεν γινεται.Μαλιστα δεν γινεται να ξεκουμπωσεις καν το καπακι γιατι τραβανε και μπωρει να γινει ζημια. Ελεγχτε πρωτα τι γινεται και αν συμβαινει κατι τετοιο, βγαλτε το κατω μαυρο καπακι το οποιο συγκρατειται απο 7 κοπιτσες 2 βιδες και 2 κρυφα κουμπωματα, βαλτε το χερι απο κατω και αποσυνδεστε τι φις με προσοχη. Οταν βαλετε ξανα το φις να βαλετε καλα παλι το λαστιχο που το περιβαλει για να μην γεμισουν τα οργανα υγρασια.
δ)οταν το πανω καπακι αποσυνδεθει θα διαπιστωσετε οτι δεν βγενει ευκολα γιατι βρισκει στο τιμονι. Ισως χρειαστει να το ζορισετε λιγο και να βγαλετε και τον ανεμοφραχτη. Το πλαστικο αυτο ομως ειναι μαλακο και οταν το ξυνετε πανω σε τιμονια-ντιζες-κλπ αφηνει σημαδια. Γι αυτο βρειτε την σωστη γωνια να το βγαλετε, και αν παλι βρισκει σε κατι σκεπαστε το με κατι μαλακο οπως χαρτοταινια στα σημεια που βρισκει
ε)Για τους αρχαριους να ξερουν οτι οταν ξαναβιδωνουμε τα πλαστικα "ΔΕΝ" τα σφιγκουμε μεχρι να ακουσουμε "κρακ"
στ)Για τις διαδικασιες εντος των οργανων βλεπε πιο πανω συζητηση, ιδιετερη προσοχη στα links. Βρηκα στο φορουμ και μια συζητηση σχετικα με "ενδεικτη ταχυτητας".Καποιοι θελωντας να το βαλουν μεσα στο στροφομετρο επισυναπτουν πολυ φοτογραφικο υλικο,οδηγιες,και links σχετικα με το πως πειραζεις τα οργανα αυτα.


Ευχωμαι να βοηθησα και εγω λιγο αυτους που εχουν το ιδιο προβλημα.Και παλι ευχαριστω τους υπολοιπους για τις χρησιμες οδηγιες.
"Η επισκευη εγινε σε στρωμα του 2006. Δεν ξερω αν στα επομενα μοντελα υπαρχουν αλαγες" :beer: :beer:

giorgosxristou
23/01/2009, 00:14
καλησπέρα,
τα όργανα του πάνε μια χαρά άσπρα να μην πω πως είναι και πιο ωραία από τα μαμά!μια χαρά!! θα ήθελα αν έχει βγάλει κάποιος τα όργανα και τα έχει σκανάρει αν μπορεί να μου στείλει το πρωτότυπο εδώ giorgosxristou@gmail.com να δω τι αλλαγές μπορώ να του κάνω ώστε να τα αλλάξω και εγώ.to "μοτερι" είναι K4 650.
ευχαριστώ.

ΟΤΙΝΑΝΕ
23/01/2009, 04:00
Θα ρωτησω τον κολητο. Αν δεν τα εχει κανει delete πολυ ευχαριστως. Πρεπει να ξερεις παντως οτι οταν ο κατασκεβαστης επιλεγει κατι, καποιος λογος θα υπαρχει. Δεν σε προβλιματιζει που τα περισοτερα ταχυμετρα-στροφομετρα ακομα και σε αυτοκινητα εχουν μαυρο φοντο και πορτοκαλι ενδειξεις? Ενα αλλο προβλημα που μπωρει να παρουσιαστει, αν τα οργανα σου φωτιζουν πολυ ειναι την νυχτα να βλεπεις την αντανακλαση τους μεσα απο την ζελατινα (εξαρτατε βεβαια και απο το υψος σου και την ζελατινα).

giorgosxristou
23/01/2009, 13:05
ok ΟΤΙΝΑΝΕ έχεις δίκιο σε αυτό,αλλα εντάξει δεν πιστεύω πως είναι ένα μέρος τις μηχανής όπου έχει να κάνει άμεσα με την ασφάλεια μου(λέω εγώ τώρα)αλλιώς ούτε που θα το σκεφτόμουν,ευχαριστώ πάντως,περιμένω νέα σου.

ΟΤΙΝΑΝΕ
27/01/2009, 16:57
.
καλησπέρα, τα όργανα του πάνε μια χαρά άσπρα να μην πω πως είναι και πιο ωραία από τα μαμά!μια χαρά!! θα ήθελα αν έχει βγάλει κάποιος τα όργανα και τα έχει σκανάρει αν μπορεί να μου στείλει το πρωτότυπο εδώ giorgosxristou@gmail.com να δω τι αλλαγές μπορώ να του κάνω ώστε να τα αλλάξω και εγώ.to "μοτερι" είναι K4 650.

Ρωτησα σημερα τον φιλο μου και τα ειχε διαγραψει. Εκανε λ@λ@κια γιατι τα χρειαζομουν και εγω.