PDA

View Full Version : Tony Foale Q2 (Hub Steering) ...



sapila racing
25/10/2008, 13:57
Edited By Catmaster:


Για δείτε τώρα ενα που ειναι πραγματικό και αρκετά παλιότερο και πεστε μου τι ομοιότητες βλέπετε.
Και τι είναι φυσικα... :smokin:

Το Aprilia εχει μπροστινό σύστημα που μοιάζει πολύ στο Bimota Tesi αυτό είναι βέβαια διαφορετικό.


146344

filipp0s
25/10/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πολύ σωστά!!

Και ενταξει η Apriia το εφτιαξε σαν πρωτότυπο το 2001 αλλά δεν το κατασκεύασε ποτέ πραγματικά.

Για δείτε τώρα ενα που ειναι πραγματικό και αρκετά παλιότερο και πεστε μου τι ομοιότητες βλέπετε.
Και τι είναι φυσικα... :smokin:

Το Aprilia εχει μπροστινό σύστημα που μοιάζει πολύ στο Bimota Tesi αυτό είναι βέβαια διαφορετικό.


δεν το λέω... αλλά βάζω κι άλλη μια φωτο :smokin:


146376

stefanos
26/10/2008, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πολύ σωστά!!

Και ενταξει η Apriia το εφτιαξε σαν πρωτότυπο το 2001 αλλά δεν το κατασκεύασε ποτέ πραγματικά.

Για δείτε τώρα ενα που ειναι πραγματικό και αρκετά παλιότερο και πεστε μου τι ομοιότητες βλέπετε.
Και τι είναι φυσικα... :smokin:

Το Aprilia εχει μπροστινό σύστημα που μοιάζει πολύ στο Bimota Tesi αυτό είναι βέβαια διαφορετικό.


Δυο τεχνολογικά παρτάλια είναι.
Ούτε ψεκασμό έχει και είμαι σίγουρος ότι το γκάζι είναι με ντίζα.

sapila racing
03/11/2008, 09:35
Αν δεν κάνω λάθος εχει μείνει μόνο το περίεργο με μονόμπρατσο εμπρος που ειχα βάλει. Η φωτό δείχνει 2 ίδια δίπλα δίπλα.
Δεν είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί, και καποιοι το ξερουν αλλά δεν το λένε.
Ας το πούν να προχωρήσει το πράγμα...

AntoD
03/11/2008, 10:09
Νομιζω οτι απαντησαν οτι ειναι Απριλια...δεν ισχυει αυτο;

sapila racing
03/11/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Νομιζω οτι απαντησαν οτι ειναι Απριλια...δεν ισχυει αυτο;

Δεν ειναι Απρίλια, απλά εγινε μια σύγκριση με το πρωτότυπο που εφτιαξε η Απρίλια. Ηθελα να δείξω οτι ενας ιδιώτης στην ουσία εφτιαξε πολλά χρόνια νωρίτερα αυτό που ακόμα και σήμερα ειναι στο στάδιο του πρωτότυπου.

Το συγκεκριμένο δεν ειναι μαζικής παραγωγής, αλλά ούτε πρωτότυπο. Εφτιαξε κάμποσα απο αυτα ο εν λόγω κύριος και μαλιστα σε διάφορες εκδόσεις.


Ξαναβαζω την φωτό. Ειναι πολύ ενδιαφέρουσα μοτοσυκλέτα.


147063

byron
03/11/2008, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Το συγκεκριμένο δεν ειναι μαζικής παραγωγής, αλλά ούτε πρωτότυπο. Εφτιαξε κάμποσα απο αυτα ο εν λόγω κύριος και μαλιστα σε διάφορες εκδόσεις.


Ξαναβαζω την φωτό. Ειναι πολύ ενδιαφέρουσα μοτοσυκλέτα.

Tony Foale Q2. :wave2:


147064