PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Hayabusa 7/2008



GASKILLER
28/12/2008, 20:47
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 23/11/2008 ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΝΑ HAYABUSA 1300 ΜΑΥΡΟ/ΑΝΘΡΑΚΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 2008 23.00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΜΕΝΟ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ.Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο Β Β 319.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΣ. ΖΕΛΑΤΙΝΑ ERMAX ΦΙΜΕ ΚΑΙ BUGSTER ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ
ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ.
ΤΗΛ.6987328838

dionhaya
28/12/2008, 21:04
πωωω!!!!!!ρε φιλε............:( :( :( :( :(

GASKILLER
28/12/2008, 21:43
ΑΣΤΑ ΦΡΙΚΗ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗ ΦΟΡΤΩΣΑΝΕ.ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΗΡΘΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΡΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΤΥΧΑΙΟΙ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ, Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

dionhaya
28/12/2008, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
ΑΣΤΑ ΦΡΙΚΗ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗ ΦΟΡΤΩΣΑΝΕ.ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΗΡΘΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΡΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΤΥΧΑΙΟΙ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ, Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

αντιπροσωπίας είναι ναι 2 κλειδια εχω και 2 κομπιούτερ απο το συναγερμο και ενα ταμπελακι με τουσ κωδικους

GASKILLER
28/12/2008, 21:51
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ IMMOBILASER.(ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ?)

dionhaya
28/12/2008, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ IMMOBILASER.(ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ?)

τρίτο οχι δεν υπαρχει σίγουρα
φωτο οχι που??

GASKILLER
28/12/2008, 22:02
ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΜΕ ΤΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ DIONHAYA.ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

dionhaya
28/12/2008, 22:04
ciao ciao

DimChios
28/12/2008, 22:06
κριμα φιλε!

Μακαρι να βρεθει!

Παρεπιπτοντως μεταφερεται στις Ανακοινωσεις!

:wave2:

GASKILLER
28/12/2008, 22:10
ΟΚ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

stakis
29/12/2008, 16:35
πω τι αδικια,να μαζευεισ λεφτα,να χρεωνεσε για να παρεις κατι που γουσταρεισ και να ερχετε ενα τσογλανι και να στο παιρνει...περαστικα φιλε και ελπιζω να εισαι φορτωμενος να παρεις αλλη :)

dionhaya
29/12/2008, 16:40
άστα να πάνε.........ρε αυτοί θέλουν.....:a9: :a021: :a021: :a021: :a021: :a021: :a01: :a01: :a01:

NikosKK
29/12/2008, 17:37
Δεν πρέπει κανονικά να υπάρχει και τρίτο κλειδί ρε παίδες?Το "μητρικο" ασ πούμε...Ένας φίλος που πήρε R1 το είχε...ή αν έχεις το ταμπελάκι με τα νούμερα είναι το ίδιο και το αυτό?

dionhaya
29/12/2008, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Δεν πρέπει κανονικά να υπάρχει και τρίτο κλειδί ρε παίδες?Το "μητρικο" ασ πούμε...Ένας φίλος που πήρε R1 το είχε...ή αν έχεις το ταμπελάκι με τα νούμερα είναι το ίδιο και το αυτό?

ακριβος

dionhaya
29/12/2008, 17:43
η suzuki πχ στο busa εχει 2 κλειδια και ενα ταμπελακι

GASKILLER
29/12/2008, 18:19
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΟΦΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ ΜΕ ΤΟ ΧΧ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΕΝΟΣ ΤΑΞΙΤΖΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΥΡΘΗΚΕ 200 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ.ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΧ.ΤΟ ΕΙΧΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ TRACKDAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ 60ΧΛΜ.ΦΡΙΚΗ!

Ktm.Prestige
30/12/2008, 01:07
Πώωωωω....
Κουράγιο ρε φιλαράκι!!!
Ειλικρινά λυπάμαι!:(
Παρεπιμπτόντως , δεν βάζεις και κανένα ιδιωτικό ντεντεκτιβ μήπως γίνει με αυτόν τίποτα γιατι απο την ΕΛ.ΑΣ , τα γνωρίζεις.

sas
08/01/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΟΦΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ ΜΕ ΤΟ ΧΧ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΕΝΟΣ ΤΑΞΙΤΖΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΥΡΘΗΚΕ 200 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ.ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΧ.ΤΟ ΕΙΧΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ TRACKDAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ 60ΧΛΜ.ΦΡΙΚΗ!

Δημήτρη τα είπαμε και τηλεφωνικά.......
τι να πεις (προφανώς και στην είχανε στημένη) :(

mivvo
10/01/2009, 16:34
Μακαρι να βρεθει συντομα.

teok8
10/01/2009, 17:11
περαστικά φίλε μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα(βλ. κ8 1000):sad:

GASKILLER
11/01/2009, 14:33
ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΙΠΟΤΑ?

likos600
20/01/2009, 02:37
στεναχωρέθηκα πολύ όταν μου το είπες στο τηλ.

θα πρέπει να είχαν αντικλείδια!
κάνε μία έρευνα στο συνεργείο που έκανες σερβις
έυχομαι να βρεθεί η μοτό σου και τα καθήκια που στην κλέψανε!



ΜΑΚHΣ R6

GASKILLER
20/01/2009, 23:02
ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ .ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ 17 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΗΜΕΝΗ.

p_bourinos
21/01/2009, 09:03
Μεγάλη πίκρα η κλοπή φίλε μου.
Ωστόσω είναι φανερό οτι είναι μελετημένο.Στα yamaha όντως δίνουν 3 κλειδιά,2 μαύρα και ένα κόκκινο,στα suzuki δεν ξέρω.Αλλά και όλα να στα έδωσαν είναι πολύ εύκολο να αντιγράψουν τον κωδικό του κλειδιού και να βγάλουν άλλο.
Πριν χρόνια γνωστό μαγαζί,πούλαγε μηχανάκια και μέσα στην εβδομάδα εξαφανίζονταν και τα ξαναπούλαγε για καινούρια.
Γενικά στο χώρο μοτοσυκλέτας δεν βρίσκονται και τα καλύτερα παιδιά...
Δεν μιλάω για όλους υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Μερικές καλές συμβουλές είναι να αγοράζετε μηχανές από μεγάλες αντιπροσωπίες,να ΜΗΝ χρησιμοποιήτε τα αντικλεπτικά που κάνουν δώρο με τη μηχανή και αν δεν υπάρχει γκαράζ να το σκεφτόμαστε σοβαρά πριν προβούμε στην αγορά.

Παρεπιπτώντος,όταν πήρα το ΧΤΧ μου δεν μου το ασφάλιζαν για κλοπή,ακόμα ισχύει αυτό με τις ασφαλιστικές?

stvr1
21/01/2009, 09:21
Τα ΧΤ δεν τα ασφάλιζαν ποτέ διότι τα έκλεβαν πολύ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό, αλλά μπορείς να το μάθεις εύκολα. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το κατά πόσον υπάρχει απαλαγή στο ποσό που σου καλύπτουν (μόνο μία εταιρεία δεν έχει και συνεπώς καλύπτει το 100%).

mixanaras
21/01/2009, 09:37
κρίμα ρε γαμώτο σου εύχομαι να τη βρείς σύντομα

manos_korg
21/01/2009, 23:27
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από p_bourinos
[B]Μεγάλη πίκρα η κλοπή φίλε μου.
Πριν χρόνια γνωστό μαγαζί,πούλαγε μηχανάκια και μέσα στην εβδομάδα εξαφανίζονταν και τα ξαναπούλαγε για καινούρια.

ontos etsi einai. kai krima giati aytos o anthropos den timorithike pote para anoikse kai alla 2 magazia. gnostos mou agorase prin polla xronia ena mixanaki apo ayto to magazi kainourio me miden xiliometra kai meta apo 3 mines ton stamatisan se mploko gia elenxo kai to mixanaki itan klemeno.

GASKILLER
22/01/2009, 01:57
ΠΑΙΔΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΡΜΕΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.

OzZzZzY
22/01/2009, 02:01
ειχες απλο συναγεργμο ή με ειδοποιηση?

GASKILLER
22/01/2009, 02:18
ΑΠΛΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ.ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΕΞΩ.Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΟΠΛΙΣΑ.Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΟΥΝ ΤΟ IMOBILISER ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΓΙΑΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΗ ΡΟΗ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΜΗΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

p_bourinos
22/01/2009, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
ΑΠΛΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ.ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΕΞΩ.Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΟΠΛΙΣΑ.Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΟΥΝ ΤΟ IMOBILISER ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΓΙΑΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΗ ΡΟΗ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΜΗΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σου είπα οτι μπορεί να είχαν αντιγράψει τον κωδικό του κλειδιού πριν στην παραδώσουν τη μηχανή.Και σε ένα φίλο σου που λέει ο λόγος να τη δώσεις βόλτα,μπορεί σε 5 λεπτά να έχει έτοιμο κλειδί με το ιμομπιλαιζερ!Το ιμομπιλαιζερ ή με κλειδί θα πάρει μπροστά ή με ξεκλείδωτο εγκέφαλο.ΔΕΝ υπάρχει άλλος τρόπος.

GASKILLER
22/01/2009, 20:15
ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΗ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ.
ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΡΙΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΜΕ IMOBILASER ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΩ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Lelos69
12/02/2009, 22:08
Καλα ρε γαμωτο,κουκουλωμενη με συναγερμο και αλυσιδα!!!!Τα κωλοπαιδα!Την αλυσιδα δηλαδη την σπασανε;Και αφου χτηπησε ο ρημαδοσυναγερμος και δεν ειδες κανεναν, δεν την ψιλιαστηκες;Καριοληδες...Εγω ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση μηχανης και πλεον το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.Η οικοδομη μου εχει παρκινγκ αλλα τι να σου κανει.Εχουν κλεψει ενα mate και ενα ΕR6.Το θεμα ειναι να εχεις πυλωτη, σαν δωματιο, με πορτα να την πετας εκει μεσα, μπας και κοιμηθεις λιγο πιο ησυχα...

idi
13/02/2009, 07:02
γιατι σε τετοια περιπτωση ειναι ασφαλης? η πορτα του γκαραζ ανοιγει πιο ευκολα απο το ενα καλο λουκετο δισκοφρενου...

Lelos69
13/02/2009, 07:50
Με το λουκετο δισκοφρενου σου την σηκωνουν και δεν παιρνεις χαμπαρι. Τωρα αν εχουν τοσο θρασος για να μπουν τοσο μεσα και σπασουν πορτες...τι να πω...

GASKILLER
16/02/2009, 02:22
ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ ΘΑ ΦΡΙΚΑΡΕΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.
Η ΕΛΠΙΔΑ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ.

gixxerpap
16/02/2009, 04:48
ναι, αλλα το να υποπτεύεσαι ενεργά μέλη του φόρουμ, ειναι τουλάχιστον χάσιμο χρόνου....

notakos600
16/02/2009, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναι, αλλα το να υποπτεύεσαι ενεργά μέλη του φόρουμ, ειναι τουλάχιστον χάσιμο χρόνου....


Από που προκύπτει αυτό?

madox
16/02/2009, 09:14
Επειδη η μηχανη θα εχει μετατραπει σε λιγο καιρο σε ανταλλακτικα(προσεξε σε λιγο καιρο)το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις σβαρνα τους μαντραδες με τα μεταχειρισμενα ανταλλακτικα αναζητωντας ,σαν πελατης ,χαρακηριστικα κομματια απο το συγκεκριμενο μοντελο πχ φερινγκ.
Επισης μια γυρα σε λιγο καιρο απο τα γνωστα σαιτ δεν βλαπτει.Αν τωρα καποιος μαγαζατορας εκανε την δουλεια ξεκινα το ψαξιμο απο τα γνωστα μαγαζια με μεταχειρισμενα(συνηθως πουλανε σε τρελες τιμες προσφατες μοτο).
Η μηχανη ή μερη αυτης βρισκεται καπου κοντα ΜΗΝ ΤΟ ΑΜΕΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΨΑΞΤΟ.

Πριν λιγα χρονια μου σουφρωσαν απο το αμαξι ηχεια-ενισχυτες και ενα πανακριβο pioneer.To pioneer το βρηκα δυο μηνες μετα σε ενα μαγαζι της περιοχης μου να πωλειται και καλα σαν ανταλλαγη.Το κινητρο που με εκανε υποψιασμενο ειναι οτι τρεις εβδομαδες πριν ειχα επισκευτει το συγκεκριμενο μαγαζι με σκοπο την αλλαγη των ηχειων και ο ιδιοκτητης εκανε ενδελεχη ελεγχο στο αυτοκινητο για να μου προτεινει καποιες λυσεις.Φυσικα στην πορεια ανακαλυψε οτι δεν ειχα συναγερμο και εμαθε μεσα απο περιεργες ερωτησεις που περιπου εμενα.Η δε κλοπη ηταν ακρως επαγγελματικη καθως ξηλωθηκε ολοκληρο το πισω καθισμα ενω καποια αλλα πολυτιμα αντικειμενα που ειχα στο αυτοκινητο(γυαλια ηλιου, διπλωμα, αδεια ,πιστωτικη καρτα) αγνοηθηκαν επιδεικτικα .Επισης το αυτοκινητο μου σε καμμια περιπτωση δεν προδικαζε για το περιεχομενο.:wave2:

GASKILLER
16/02/2009, 16:30
οσον αφορά την απάντηση του φίλου GIXXERPAP θέλω να πω ότι εγώ απλά έκανα μια ερώτηση στο forum ζωντανά δεν υποπτεύθηκα κανέναν και αν δόθηκε αυτή η εντύπωση ζητώ συγνώμμη όμως η πρώτη σου απάντηση ήταν με π.μ και όχι ζωντανά γι΄αυτό και φάνηκε σαν υποψία.Και για να το θέσω αλλιώς επειδή όλον αυτό το καιρό ψάχνω έχω βρει πολλές αγγελίες για πώληση HAYABUSA 08 με 1000χλμ με 3000χλμ. με 6000-7000 κλπ σε όλη την Ελλάδα κάθομαι και σκέφτομαι το λόγο για τον οποίο ο καθένας πουλάει ένα τέτοιο μηχανάκι.
Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι και λόγω της κατασκευής του και λόγω της τιμής του πρέπει ο υποψήφιος αγοραστής να είναι πολύ συνειδητοποιημένος για την αγορά αυτή.Δεν δίνεις 13-14000χιλ.euro για να δοκιμάσεις αν μπορείς να το καβαλήσεις ή όχι και να το πουλήσεις με 1000χλμ.Καταλαβαίνω κάποιον ο οποίος μπορεί να ζορίστηκε οικονομικά και να αναγκάζεται ο άνθρωπος να το πουλήσει.Οποιαδήποτε όμως άλλη περίπτωση (συμπεριλαμβανομένου και του τρακαρισμένου και ξαναφτιαγμένου την οποία έχω δει) στο δικό μου το μυαλό και στην κατάσταση που βρίσκομαι μου φαίνεται ύποπτη και περίεργη αναλόγως και με τον τρόπο που πλασάρεται.
Ζητάω και πάλι συγνώμη από τον φίλο GIXXERPAP αλλά δεν φταίω μόνο εγώ και όπως πολύ καλά ξέρεις μετά το τελευταίο σου π.μ δεν ασχολήθηκα με το θέμα.

TOLISTOLAROS
16/02/2009, 16:53
Φίλε τί να πώ...καταλαβαίνω το ότι δύσκολα χωνεύεις τέτοια στραβή αλλά αν είναι να χάσεις τον ύπνο σου...ξέρω και γω..


Αρχικά δημιουργήθηκε από Lelos69
Καλα ρε γαμωτο,κουκουλωμενη με συναγερμο και αλυσιδα!!!!Τα κωλοπαιδα!Την αλυσιδα δηλαδη την σπασανε;Και αφου χτηπησε ο ρημαδοσυναγερμος και δεν ειδες κανεναν, δεν την ψιλιαστηκες;Καριοληδες...Εγω ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση μηχανης και πλεον το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.Η οικοδομη μου εχει παρκινγκ αλλα τι να σου κανει.Εχουν κλεψει ενα mate και ενα ΕR6.Το θεμα ειναι να εχεις πυλωτη, σαν δωματιο, με πορτα να την πετας εκει μεσα, μπας και κοιμηθεις λιγο πιο ησυχα...
Για μένα καλό είναι κάποιος να έχει ασφάλεια κλοπής.Ό,τι μέσο και να'χεις αν στη βάλουν στο μάτι θα στην πάρουν(εκτός και αν έχεις δικό σου γκαράζ με πόρτα που ανοίγει μόνο από μέσα).
Τουλάχιστον με ασφάλεια κλοπής θα πάρεις λεφτά πίσω.

Lelos69
16/02/2009, 17:23
Συμφωνω οτι αμα στην βαλουν στο ματι θα σου την παρουν οτι και να γινει. Αλλα και στην ασφαλεια κλοπης, τη ροδα μονο να βρουν, θα παρεις τα π@π@ρι@ σου πισω.Η αλλιως το 70% της αξιας που θα εχει οταν στην κλεψουν.Το θεμα ειναι οτι ζουμε σε ενα κρατος κωλοχανειο που δεν παρεχει καμια προστασια ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.Και αναγκαζομαστε να κανουμε και ασφαλεια κλοπης και παιρνουμε και 200 λουκετα και δεν κλεινουμε και ματι.Τελος παντων, ξεφυγα λιγο, συγχωρεστε με...

MX RIDER
16/02/2009, 18:06
egw pantws eksakoulou8w na pisteyw oti h mixanh soy 'h einai 'h 8a ginei antalaktika...etsi ki allios ayto to tsoglani dn tha mporei na thn kukloforsei... tsekare to se site p.x. car.gr k etc...

GASKILLER
16/02/2009, 19:07
ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΔΙΚΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ,ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ Π.Χ ΓΙΑ ΙΤΑΛΙΑ(ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΑΝ Ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ) ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΣΕ ΕΜΠΟΡΟ, ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ,ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ.
ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Ή ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΓΕΝΙΚΑ.ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 8267 ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.

gixxerpap
16/02/2009, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
οσον αφορά την απάντηση του φίλου GIXXERPAP θέλω να πω ότι εγώ απλά έκανα μια ερώτηση στο forum ζωντανά δεν υποπτεύθηκα κανέναν και αν δόθηκε αυτή η εντύπωση ζητώ συγνώμμη όμως η πρώτη σου απάντηση ήταν με π.μ και όχι ζωντανά γι΄αυτό και φάνηκε σαν υποψία.Και για να το θέσω αλλιώς επειδή όλον αυτό το καιρό ψάχνω έχω βρει πολλές αγγελίες για πώληση HAYABUSA 08 με 1000χλμ με 3000χλμ. με 6000-7000 κλπ σε όλη την Ελλάδα κάθομαι και σκέφτομαι το λόγο για τον οποίο ο καθένας πουλάει ένα τέτοιο μηχανάκι.
Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι και λόγω της κατασκευής του και λόγω της τιμής του πρέπει ο υποψήφιος αγοραστής να είναι πολύ συνειδητοποιημένος για την αγορά αυτή.Δεν δίνεις 13-14000χιλ.euro για να δοκιμάσεις αν μπορείς να το καβαλήσεις ή όχι και να το πουλήσεις με 1000χλμ.Καταλαβαίνω κάποιον ο οποίος μπορεί να ζορίστηκε οικονομικά και να αναγκάζεται ο άνθρωπος να το πουλήσει.Οποιαδήποτε όμως άλλη περίπτωση (συμπεριλαμβανομένου και του τρακαρισμένου και ξαναφτιαγμένου την οποία έχω δει) στο δικό μου το μυαλό και στην κατάσταση που βρίσκομαι μου φαίνεται ύποπτη και περίεργη αναλόγως και με τον τρόπο που πλασάρεται.
Ζητάω και πάλι συγνώμη από τον φίλο GIXXERPAP αλλά δεν φταίω μόνο εγώ και όπως πολύ καλά ξέρεις μετά το τελευταίο σου π.μ δεν ασχολήθηκα με το θέμα.


δεν ήθελα να νιώσεις άσχημα, και συμμερίζομαι τον πόνο σου και την αγανάκτησή σου .... ήθελα απλά να πω, ότι κάποιος που είναι ενεργό μέλος σε ένα φόρουμ για χρόνια, και προφανώς διαβάζει αυτά που γράφονται, θα ήταν ηλίθιος να έβαζε τέτοια αγγελία ... δεν υπάρχει παρεξήγηση, εύχομαι ειλικρινά αίσιο τέλος!:beer:

GASKILLER
17/02/2009, 02:21
ΟΚ. ΦΙΛΕ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ .ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΡΕΘΙΣΜΑ ΣΕ ΤΙΝΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.

manhunter
17/02/2009, 02:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lelos69
Συμφωνω οτι αμα στην βαλουν στο ματι θα σου την παρουν οτι και να γινει. Αλλα και στην ασφαλεια κλοπης, τη ροδα μονο να βρουν, θα παρεις τα π@π@ρι@ σου πισω.Η αλλιως το 70% της αξιας που θα εχει οταν στην κλεψουν.Το θεμα ειναι οτι ζουμε σε ενα κρατος κωλοχανειο που δεν παρεχει καμια προστασια ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.Και αναγκαζομαστε να κανουμε και ασφαλεια κλοπης και παιρνουμε και 200 λουκετα και δεν κλεινουμε και ματι.Τελος παντων, ξεφυγα λιγο, συγχωρεστε με...


Υπάρχει μια και μοναδική ασφαλιστική, η οποία αποζημιώνει το 100% της αξίας της μοτοσυκλέτας.
Αν την ασφαλίσεις μέσα στο 2009 για 10.000? και στην κλέψουν μέσα στο έτος, θα πάρεις πίσω και τα 10.000?. Απλά κάθε χρόνο θα πέφτει το ποσό 10% που φαντάζομαι ότι είναι και λογικό.


:wave2:

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lelos69
Συμφωνω οτι αμα στην βαλουν στο ματι θα σου την παρουν οτι και να γινει. Αλλα και στην ασφαλεια κλοπης, τη ροδα μονο να βρουν, θα παρεις τα π@π@ρι@ σου πισω.Η αλλιως το 70% της αξιας που θα εχει οταν στην κλεψουν.Το θεμα ειναι οτι ζουμε σε ενα κρατος κωλοχανειο που δεν παρεχει καμια προστασια ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.Και αναγκαζομαστε να κανουμε και ασφαλεια κλοπης και παιρνουμε και 200 λουκετα και δεν κλεινουμε και ματι.Τελος παντων, ξεφυγα λιγο, συγχωρεστε με...
Aποκλείεται να βρεθεί η ρόδα και να γίνει αυτό που λες.Στην τελική πώς θα βρεθεί η ρόδα;Πού και από ποιόν;Και πού ξέρει κανείς τίνος είναι η ρόδα.Εννοείται την ασφαλίζεις για ολική κλοπή.
Δεν είναι θέμα κωλοχανείου,ίσα ίσα σε σχέση με άλλες χώρες του εξωτερικού σε θέματα κλοπών είμαστε μια χαρά.Κλοπές παντού και πάντα γινόταν,γίνονται και θα γίνονται.

Κοίτα το ποστ του manhunter παρακάτω

Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Υπάρχει μια και μοναδική ασφαλιστική, η οποία αποζημιώνει το 100% της αξίας της μοτοσυκλέτας.
Αν την ασφαλίσεις μέσα στο 2009 για 10.000? και στην κλέψουν μέσα στο έτος, θα πάρεις πίσω και τα 10.000?. Απλά κάθε χρόνο θα πέφτει το ποσό 10% που φαντάζομαι ότι είναι και λογικό.

Lelos69
17/02/2009, 08:00
Βρε πασα μου, κολλησες κι εσυ στη ροδα.Ηθελα να πω οτι μπορει να βρεθει το μηχανακι αλλα να λειπουν χιλια δυο πραγματα απο πανω,οπως τα φερινγκ, οι ροδες, ακομα και το ιδιο το μοτερ.Τοτε η ασφαλιστικη σου θα σου πει "να το μηχανακι σας κυριε".Αυτο εννοουσα. Για την ασφαλιστικη που ειπε παραπανω ο δερβισης δεν το γνωριζα.Α!Και οταν λες αλλες χωρες τι εννοεις?Αλβανια ή Βουλγαρια? Τελος παντων μην ξεφευγουμε. Ο ανθρωπος τραβαει ζορι μη λεμε και εμεις τα δικα μας..:wave2:

ACAB
17/02/2009, 08:13
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
[B]Υπάρχει μια και μοναδική ασφαλιστική, η οποία αποζημιώνει το 100% της αξίας της μοτοσυκλέτας.
Αν την ασφαλίσεις μέσα στο 2009 για 10.000? και στην κλέψουν μέσα στο έτος, θα πάρεις πίσω και τα 10.000?. Απλά κάθε χρόνο θα πέφτει το ποσό 10% που φαντάζομαι ότι είναι και λογικό.

ποια ασφαλιστικη ειναι αυτη φιλε?

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ACAB
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
[B]Υπάρχει μια και μοναδική ασφαλιστική, η οποία αποζημιώνει το 100% της αξίας της μοτοσυκλέτας.
Αν την ασφαλίσεις μέσα στο 2009 για 10.000? και στην κλέψουν μέσα στο έτος, θα πάρεις πίσω και τα 10.000?. Απλά κάθε χρόνο θα πέφτει το ποσό 10% που φαντάζομαι ότι είναι και λογικό.

ποια ασφαλιστικη ειναι αυτη φιλε?
Interafrican...

manhunter
17/02/2009, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Interafrican...



:lol:

GASKILLER
17/02/2009, 15:16
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΕΡΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΑΜΟ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ,ΔΑΝΕΙΩΝ ΚΛΠ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΡΤΩΜΑ ΚΑΚΩΣ ΤΕΛΙΚΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΧ ΕΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ.
ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΑ ΑΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

JIMK7
17/02/2009, 16:03
Φιλαρακι λυπαμαι για το ατυχες γεγονος :(

αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι το πηραν κανονικα και δεν το σηκωσαν ? :look:

παντως πριν μερικους μηνες ειχαν πιασει ενα φορτηγο γεματο κλεμμενα μηχανακια που τα πηγαιναν για σφαγη :confused:

Οσο για το εξωτερικο συνηθως οι αρχες τα ελεχγουν κι αν εισαι τυχερος που το ευχομαι, ισος βρεθει ;)



καλη τυχη λοιπον απο μενα :wave2:

GASKILLER
17/02/2009, 16:21
Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΙΚΕΣ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΤΟ.
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΑΝ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΕΙΔΕ ΔΥΟ ΤΥΠΟΥΣ ΜΕ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΚΡΑΝΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΠΤΕΥΘΗΚΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ.ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΝ 5 ΛΕΠΤΩΝ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.

fan
24/02/2009, 11:22
Αμ κατι ξερουν οι ζουλουισταν που αμα κλεψεις κοβουν χερι.....

Να τα δω μετα τα κολοπαιδα ποιος θα τολμουσε..

Ασταδιαλα πια

manhunter
24/02/2009, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASKILLER
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΕΡΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΑΜΟ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ,ΔΑΝΕΙΩΝ ΚΛΠ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΡΤΩΜΑ ΚΑΚΩΣ ΤΕΛΙΚΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΧ ΕΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ.
ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΑ ΑΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.


Η εταιρεία που αναφέραμε παραπάνω, κάλύπτει κανονικά τις μοτό τουλάχιστον από το 2007.
Απλά χρειάζεται να έχεις κάποιες προυποθέσεις για να στην ασφαλίσουν, κάτι το οποίο δεν ισχύει στο αυτοκίνητο.


Καλό κουράγιο.
Και επειδή και εγώ συνμπουσαίος είμαι :p , όλο λέω να κάνω την ασφάλεια κλοπής, και όλο το τρενάρω λόγω οικονομικού. Μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα, θα το κάνω.

Κατά άλλα, γκαράζ, κουκούλα, κλειδαριά, κάμερα με φωτοκύτταρο:winka: , και ο Θεός βοηθός

GASKILLER
25/02/2009, 14:28
ΣΥΝΜΠΟΥΣΑΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙ ΗΣΟΥΝΑ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ GRIP ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΡΙΟ?