PDA

View Full Version : Buell Ulysses XB12X or Suzuki VSTROM



jeddah81
01/01/2009, 16:46
Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά.Μπένω αμέσως στο θέμα.

Ήταν να πάρω το νέο VSTROM 2009 650cc μέχρι που πήγα στην Harley Davidson-Buell και είδα το Uliysses XB12X. Είναι μοντέλο 2007 με 1163 Km και΄όταν το ρώτησα γιατι τόσα λιγα Km μου είπε οτι την είχε σαν demo, δηλ. την έδινε σε υποψιφιους πελατες (κυριως Αμερικανους και Ευρωπαιους, το λεω αυτο γιατι αυτο το καιρο ζω στην Σαουδικη Αραβια).

Anyway μου την δινει 6.800 ευρω ενω η VSTROM 5.600 euros. Δεν εχω δει να πολυκυκλοφορει πολυ η Buell στην ελλαδα ισως επειδη ειναι ακριβή. Θελω να πιστευω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη μιας και ειναι αδελφάκι της Harley. Βλέπω video απο το youtube και εχει ενα τρομερό ηχο.

Φιλοι μου καλοί VSTROM 2009 (new) or Ulisses 2007 (almost new)

nickmonstro
01/01/2009, 17:12
Καλη χρονια και σε εσενα φιλε μου!

Θα σου ελεγα να παρεις καλυτερα το VStrom γιατι με το Buell πιστευω οτι ισως θα δυσκολευτεις αρκετα ωστε να βρεις αγοραστη σε περιπτωση που στο μελλον θελησεις να το πουλησεις.

Αληθεια το VStrom τοσο φθηνα εχει?:confused:

:wave2:

the who
01/01/2009, 17:14
Θα ελεγα το Buell,με παζαρι.Αφου εισαι στη Τζεντα θα ξερεις οτι με το παζαρι οι τιμες αλλαζουν δραματικα.Δεν πιστευω να οδηγας μηχανη εκει?Οι ανθρωποι ειναι τρελαρες.Οδηγησα 15 μερες κι οταν γυρισα πισω οι ταριφες μου φαινονταν νηπιαγωγειο.

domiemic65
01/01/2009, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
.... Θελω να πιστευω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη μιας και ειναι αδελφάκι της Harley....

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο ΔΕΝ πρέπει να την πάρεις...:nono: :nono: :nono:

Ενοείται χωρις δευτερη σκέψη V-Strom...
Αν και απο τα γραφόμενα σου μου φαίνεται οτι σου αρέσει περισσότερο η Buel θα σε συμβούλευα να πάρεις με κλειστά μάτια το στρώμα.
Η Buel είναι πολύ εξειδικευμένες μοτο... στο να πουλάς μούρη στην καφετέρεια άντε και στο να ξεκ@νεις σε κανένα στροφιλίκι... απο κει και πέρα προβλήματα, απαρχειωμένος κινητήρας, δυσκολία στην καθημερινή χρήση, για ταξίδι και φόρτωμα ούτε λόγος, ακριβή συντήρηση, κλπ... σταματάω γιατί θα γράφω πολύ ώρα ακόμα!!!! Α και κάτι ακόμα: αφού το μηχανάκι αυτος το είχε για test drive φαντάσου τι θα έχει τραβήξει... στρώσιμο μηδεν!!!!

Απο την άλλη με το στρώμα παίρνεις μια καλή και πολύ αξιόπιστη μοτο που μπορεί να κάνει τα πάντα ίσως όχι σε απόλυτο βαθμό όπως κάποιες άλλες αλλά τα πάντα... το αδύνατό σημείο της είναι η αντλία βενζίνης μαζί με το TPS τα οποία καλύπτονται απο την εγγύηση σε περίπτωση που είσαι τόοοοσο άτυχος...

Σόρυ αν σε ξενέρωνω αλλα κατα την γνώμη μου το V-Strom είναι μονόδρομος... βέβαι στην επιλογή μοτο η κ@λα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αν όχι τον μεγαλύτερο οπότε ασυ θα αποφασίσεις απλά νομίζω οτι αν πάρεις το μεταχειρισμένο Buel πρέπει σε κάποιο βαθμό να είσαι προετοιμασμένος για "τρεξιματάκι"...

Καλή Χρονιά!!!

p@nos
01/01/2009, 17:18
Buell επειδη ειναι διαφορετικο, δε κυκλοφοραει καθολου και εχει ροπακλα...

jeddah81
01/01/2009, 21:34
Κοιταχτε η τιμη της VSTROM δεν ειναι και τοσο φτηνη. Μονο 25% κατω αλλα μου την δινουν τελειως γυμνη. Ουτε χουφτες, βαλιτσα και συνεγερμο οπως θυμαμαι που εδινε ο ΣΦΑΚΑΙΝΑΚΗΣ.
Μην ξεχνατε οτι οταν επιστρψω πισω στην μαμα πατριδα θα χρεισαστουν μεταφορικα (1.000 ευρω μεσα στο νερο) Αρα θα μου ερθει η μια αλλη.

Anyway ακομα το σκεφτομαι. Θα παω να το παζαρεψω το Ulysses μηπως πετυχω καλυτερη τιμη. Θα διαβαζω και τις αποψεις σας.

(SRX400 πως απο τα μερη μας, οντως παιδια οι Αραβες ειναι αθλιοι οδηγοι, τρεχουν παρα πολυ γιατι εχουν και μεγαλους δρομους)

PLEASE GO ON, ADVISE ME

SVX
02/01/2009, 06:21
παρε τον οδυσσεα.... αν ηταν να παρεις στρομ αγοραζες και γκαμηλα....

το BUELL θα το κρατησεις προικα βεβαια.. αλλα .... ΒΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ :D

nassosxlvbros
02/01/2009, 08:02
Καλημέρα και καλή χρονιά! μια χαρά μου φαίνεται το BUELL...και στα λεφτά αυτά δε νομίζω στη ποιότητα του BUELL να πλησιάζει το στρώμ,ακόμα και το 1000...:wave2:


151462

nassosxlvbros
02/01/2009, 08:09
φωτό δεύτερη......:wave2:


151463

the who
02/01/2009, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
Κοιταχτε η τιμη της VSTROM δεν ειναι και τοσο φτηνη. Μονο 25% κατω αλλα μου την δινουν τελειως γυμνη. Ουτε χουφτες, βαλιτσα και συνεγερμο οπως θυμαμαι που εδινε ο ΣΦΑΚΑΙΝΑΚΗΣ.
Μην ξεχνατε οτι οταν επιστρψω πισω στην μαμα πατριδα θα χρεισαστουν μεταφορικα (1.000 ευρω μεσα στο νερο) Αρα θα μου ερθει η μια αλλη.

Anyway ακομα το σκεφτομαι. Θα παω να το παζαρεψω το Ulysses μηπως πετυχω καλυτερη τιμη. Θα διαβαζω και τις αποψεις σας.

(SRX400 πως απο τα μερη μας, οντως παιδια οι Αραβες ειναι αθλιοι οδηγοι, τρεχουν παρα πολυ γιατι εχουν και μεγαλους δρομους)

PLEASE GO ON, ADVISE ME

Δουλεψα στους πρωτους ισλαμικους ολυμπιακους αγωνες.Απιστευτη η Τζεντα κι οι Τζενταοι:rotflmao: οδηγοι της.Εξι λωριδες δρομαρα,στη μεσαια πηγαιναν με 60,δεξια με 180,σφηνες απο παντου,κορναρισματα στις πλατειες,πανηγυρι.
Ειχα δει 4 μηχανες ολες κι ολες (gsxr και harley) εκτος τα virago των μπατσων.
Ασε το στρωμα να σαπισει στην ερημο.Παρε το Buell,ειναι μηχανη για πολλα χρονια.

Υ.Γ
Ευχαριστως ξαναπηγαινα στη Τζεντα.Δεκαπεντε μερες δεν φοβηθηκα ουτε για ενα λεπτο ακομα και στις 3 το πρωι που περπαταγαμε σε στενακια για να παμε για μπιλιαρδο.

PortisHead
02/01/2009, 11:25
Μα ειναι ερωτησεις αυτες ???????
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα προτιμησεις την BUELL.

Δε λεω οτι το V-Strom δεν ειναι καλο μηχανακι...το αντιθετο μαλιστα...ειναι κορυφαιο...αλλα η μηχανη....ειναι και λίγο είδος "ψώνιου".

Αλλες συγκινήσεις θα σου χαρισει ενα american muscle V2 και αλλες ενα ανοργασμικο V-Strom.
Ευχομαι να καταλαβεινεις πως το εννοω.

Η ερωτηση σου (ως προς την ιδιαιτεροτητα του οχηματος) μοιαζει με την παρακατω:

Να πάρω Seat Ibiza ή Aston Martin ?

:beer:

PortisHead
02/01/2009, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μα ειναι ερωτησεις αυτες ???????
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα προτιμησεις την BUELL.

Δε λεω οτι το V-Strom δεν ειναι καλο μηχανακι...το αντιθετο μαλιστα...ειναι κορυφαιο...αλλα η μηχανη....ειναι και λίγο είδος "ψώνιου".

Αλλες συγκινήσεις θα σου χαρισει ενα american muscle V2 και αλλες ενα ανοργασμικο V-Strom.
Ευχομαι να καταλαβαινεις πως το εννοω.

Η ερωτηση σου (ως προς την ιδιαιτεροτητα του οχηματος) μοιαζει με την παρακατω:

Να πάρω Seat Ibiza ή Aston Martin ?

:beer:

gixxerpap
02/01/2009, 12:06
τα πράγματα είναι απλά ....βάλε κάτω τις προτεραιότητές σου και η απόφαση θα είναι πολύ εύκολη, μιας και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικές μοτοσυκλέτες!

αν θέλεις μεταφορικό μέσο και πιο ξένοιαστα χιλιόμετρα, παίρνεις v strom...

αν θέλεις να ευχαριστηθείς μοτοσυκλέτα, παίρνεις το buell!!!

σίγουρα δε θα είναι το ίδιο αξιόπιστο, αλλα θα ευχαριστηθείς ήχο, στρίψιμο, στήσιμο και δεν πρόκειται να το βαρεθείς ποτέ!

alex14
02/01/2009, 12:09
Αμα ειναι να παρεις το buell περνα μια βολτα πρωτα απο τον οδοντιαντρο να σου τσεκαρει
τα σφραγισματα. Μη φυγει και κανενα. :D

:wave2:

reinmeister
02/01/2009, 13:51
χαλαρα το buell...δεν τιθεται καν θεμα συζητησης...ειδικα αν εισαι ανυπαντρος κι ανεβαζεις καμια γκομενιτσα πανω,με το Buell σε ενα τεταρτακι θα την εχεις ετοιμη για κρεββατι μια και οι κραδασμοι,υπο συνθηκες,ειναι φιλοι μας...:beer: :beer:

jeddah81
03/01/2009, 21:29
Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Με ειχατε πεισει για την Buell αλλα, υπαρχει ενα αλλα...

Την μηχανη την ειχαν σε αλλη πολη και μου εστειλαν μερικές φωτο όπου είδα οτι δεν ειχε τον ανεμοθωρακα και τις χουφτες. Τον ρωτησα γιατι λείπουν και μετα μου ειπε με ειλικρινια οι ειχε φαει μια τουμπα πολυ μικρης ζημιας. Ακυρο κριμας

Τωρα μονο καινουργιο 2009. Αληθεια πόσο κοστιζει στην Ελλαδα? Εδω το εχουν 10.000 ευρω. Τι κανω φιλοι επιμενω στο Buell η γυριζω στο VSTROM

Ευχαριστω πολυ

Tpap
03/01/2009, 21:41
Buell:a013:

Elle
03/01/2009, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
...ενω η VSTROM 5.600 euros... Φιλοι μου καλοί VSTROM 2009 (new)...
5.600 ευρώ που το βρήκες να πάω κι εγώ να πάρω ένα;:confused: :confused:
Σου προτίνω το V-Strom, είναι μια μοτοσυκλέτα που έχει αρκετές πωλήσεις
και θα έχεις σίγουρα καλύτερη υποστήριξη όπως και ανταλλακτικά σε
φυσιολογικές τιμές.:beer:

Sapadak
03/01/2009, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
5.600 ευρώ που το βρήκες να πάω κι εγώ να πάρω ένα;:confused: :confused:

Στη τζεντα ;)

Γιατι η τιμη του μπιουελ δεν σου αρεσε!!!???

Elle
03/01/2009, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Γιατι η τιμη του μπιουελ δεν σου αρεσε!!!???
Φυσικά και μου άρεσε αλλα δεν ξέρω την τιμή του στην Ελλάδα.

PortisHead
03/01/2009, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Φυσικά και μου άρεσε αλλα δεν ξέρω την τιμή του στην Ελλάδα.

Γυρω στα 14.000
:rolleyes:

Road67
04/01/2009, 01:24
Τέσταρε το Buell αν σ' αρέσει, έλα κι από 'δω να καβαλήσεις το Stelvio και μετά αποφασίζεις :winka:

domiemic65
04/01/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Με ειχατε πεισει για την Buell αλλα, υπαρχει ενα αλλα...

Την μηχανη την ειχαν σε αλλη πολη και μου εστειλαν μερικές φωτο όπου είδα οτι δεν ειχε τον ανεμοθωρακα και τις χουφτες. Τον ρωτησα γιατι λείπουν και μετα μου ειπε με ειλικρινια οι ειχε φαει μια τουμπα πολυ μικρης ζημιας. Ακυρο κριμας

Τωρα μονο καινουργιο 2009. Αληθεια πόσο κοστιζει στην Ελλαδα? Εδω το εχουν 10.000 ευρω. Τι κανω φιλοι επιμενω στο Buell η γυριζω στο VSTROM

Ευχαριστω πολυ

To είχα αναφέρει στο post μου οτι αφου η μοτο ήταν για test ride θα έχει προβλήματα....
Αυτή όχι μόνο έχει πρόβλημα αλλά έχει πέσει κιόλας... φαντάσου να την έπερνες και να την έβαζες και μπροστά τι είχε να γίνει...

Δεν ξέρω αν ακούγομαι συντηρητούκλα αλλά νομίζω οτι τα μηχανάκια τύπου Buell είναι μόνο για τους κατέχοντες ποολά όβολα... το παίρνεις του πίνεις το λάδι ε, και αν τα παίξει δεν πειράζει πάμε για το επόμενο...

domiemic65
04/01/2009, 10:00
Πάντως λίγο-πολύ όλοι οι πωλητές απο εδώ και ως φαίνεται μέχρι και την Τζεντα μια τάση κοροϊδίας να το πω; την έχουν...
"Ε, ναι μια ανώδινη πτώση είχε η μοτο... τίποτα σοβαρό...."... κλπ κλπ... Πάνω στην Κ@ΛΑ σου το παίρνεις το ριμάδι και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις... πόσο μάλλον αν μιλάμε για Buell, Ducatti, KTM, Husamberg... κλπ:mad: :mad:

the who
04/01/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
Πάντως λίγο-πολύ όλοι οι πωλητές απο εδώ και ως φαίνεται μέχρι και την Τζεντα μια τάση κοροϊδίας να το πω; την έχουν...
"Ε, ναι μια ανώδινη πτώση είχε η μοτο... τίποτα σοβαρό...."... κλπ κλπ... Πάνω στην Κ@ΛΑ σου το παίρνεις το ριμάδι και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις... πόσο μάλλον αν μιλάμε για Buell, Ducatti, KTM, Husamberg... κλπ:mad: :mad:

Εχω πολυ καλη γνωμη για τους πωλητες στη Τζεντα χωρις να γνωριζω φυσικα τον συγκεκριμμενο.ΔΕΝ εχουν σχεση με τους δικους μας,λογω ειδικων συνθηκων διαβιωσης.
Καποιοι συναδελφοι που εμεναν σε πολυ γνωστο ξενοδοχειο εβλεπαν απο τα παραθυρα τους δημοσιες "τιμωριες".Ειναι ενα πολυ αυστηρο θεοκρατουμενο κρατος με οτι αυτο συνεπαγεται.:wave2:

devil's animal
04/01/2009, 13:24
η λογικη λεει V-Strom.
το συναισθημα Buell.


ζυγισε τα και κρινε.


αν εγω ηταν να δινω 100€ παραπανω στα σερβις και να πληρωνω και ενα ανταλακτικο +5-10% πανω απο αυτα της Suzuki...θα επαιρνα το Buell.

παντα πρεπει να θυσιαζεις καποια € παραπανω για την αισθηση. ειναι νομος.

και ως γνωστον τις μοτοσυκλετες τις παιρνουμε για την αισθηση τους!
:beer: :beer: :beer:

p@nos
04/01/2009, 13:40
το οτι εχει πεσει δε παει να πει οτι εχει παθει ζημια κιολας

μηχανη που ειναι σουργελο την ξεχωριζεις στο 99% των περιπτωσεων χωρις καν να τις καβαλησεις!

πηγαινε δες το buell και κανε το και μια βολτα και μετα αποφασισε

εγω στη θεση σου το Buell θα επερνα

βεβαια φαινεται πολυ μικρο σε μεγεθος, σαν να ναι 250αρι αλλα δε πειραζει και τοσο:p

domiemic65
04/01/2009, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Εχω πολυ καλη γνωμη για τους πωλητες στη Τζεντα χωρις να γνωριζω φυσικα τον συγκεκριμμενο.ΔΕΝ εχουν σχεση με τους δικους μας,λογω ειδικων συνθηκων διαβιωσης.
Καποιοι συναδελφοι που εμεναν σε πολυ γνωστο ξενοδοχειο εβλεπαν απο τα παραθυρα τους δημοσιες "τιμωριες".Ειναι ενα πολυ αυστηρο θεοκρατουμενο κρατος με οτι αυτο συνεπαγεται.:wave2:

:eek: :eek: :eek:

ΟΚ πάσο για την Τζέντα...

SVX
05/01/2009, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
Πάντως λίγο-πολύ όλοι οι πωλητές απο εδώ και ως φαίνεται μέχρι και την Τζεντα μια τάση κοροϊδίας να το πω; την έχουν...
"Ε, ναι μια ανώδινη πτώση είχε η μοτο... τίποτα σοβαρό...."... κλπ κλπ... Πάνω στην Κ@ΛΑ σου το παίρνεις το ριμάδι και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις... πόσο μάλλον αν μιλάμε για Buell, Ducatti, KTM, Husamberg... κλπ:mad: :mad:


ενω οι πωλητες μοτο στην Ελλαδα ειναι ολοι "εξω καρδια" ε? :rotflmao: :rotflmao:


παρε το Μπουελ να γουσταρεις ... και μισα λεφτα να το σπρωξεις θα σου χει μεινει η εμπειρια της κατοχης του... συνεπαγεται αγορα μετα απο ΤEST RIDE ..ετσι?

notakos600
05/01/2009, 08:10
V-STROM έχει και η κουτσή Μαρία.
BUELL με κλειστά μάτια, μοτέρ χάρλευ έχει, τι να πάθει και στο φινάλε πόσες φορές στη ζωή σου θα έχεις την ευκαιρία να είσαι ιδιοκτήτης μιας τόσο μοναδικής μοτοσυκλέτας?

jeddah81
05/01/2009, 14:15
Παίδια μαλλόν θα ακολουθησω το συναισθημα. Δεν λεω παντα ήθελα να αγορασω την VSTROM, αλλα δεν ξερω μολις ακουσα τον ηχο της Buell τραλαθικα και πιστευω δενει πιο καλα στον αναβατη.

Και εν αναγκη εαν οντως δεν βολευει τοσο πολυ η Buell στην Ελλαδα θα παρω ενα ανανεωμενο VSTROM. Μην ξεχνιομαστε οτι επι 6 χρονια δεν εχει αλλαξει καθολου και ισως να αρχιζει να κουραζει.

Δεν ξερω πως αλλαξα τελευταια στιγμη, ημουν να δωσω στον ανθρωπο την προκαταβολη για την VSTROM αλλα κολλησα με την Buell.

ΑΑΑ μην σας πω ποσο κοστιζουν εδω οι Harley Davidson... Θα τρελαθειτε και θα αναρωτιεστε γιατι ζουμε στην πιο ακριβη χωρα του κοσμου. (Παρο ολα αυτα καταφερνουμε και επιβιωνουμε, ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ)

Θα σας πω μάλλον

Softail Fat Boy 2009 15.500 euros (terminator 2, όλοι θυμομαστε την καταπλικτικη μηχανη του Arnold)

Softail Heritage Classic 16.000 euros

Αρχιστε να κλαιτε

p@nos
05/01/2009, 14:32
καλα θα κανεις να παρεις το buell οπως τελικα αποφασισες, και αν για οποιοδηποτε λογο θελησεις να το δωσεις, εδω στην Ελλαδα πιστευω οτι στα 5.500? θα φυγει σα ζεστο ψωμακι...

PortisHead
05/01/2009, 19:48
Για ενα και μονο λογο πρεπει να παρεις το Buell

Αρθρο απο περιοδικο :

...Οι φιδόμορφες εξαγωγές παράγουν ήχο που θυμίζει αμερικάνικα muscle cars του '60...

Θες κιαλλο λογο ?

AUFGEBRACHT
05/01/2009, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Για ενα και μονο λογο πρεπει να παρεις το Buell

Αρθρο απο περιοδικο :

...Οι φιδόμορφες εξαγωγές παράγουν ήχο που θυμίζει αμερικάνικα muscle cars του '60...

Θες κιαλλο λογο ?


Χμμμμ....πόσο καλό είναι να αγοράζεις μοτοσυκλέτα η οποία να σου θυμίζει σε κάτι αυτοκίνητο;;;

SVX
05/01/2009, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead

...Οι φιδόμορφες εξαγωγές παράγουν ήχο που θυμίζει αμερικάνικα muscle cars του '60...

Θες κιαλλο λογο ?




φιδομορφος..... σκουληκαντερες ..... CULEBRAS:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μπρμπρρρρρρρμπρΑΑΑΟΥ!!!!!.... [τρακτερομορφο σκασιμο]

:wave2: μου θυμισατε που πηρα ενα κολητο κι εβαλα το SV να ακουγεται με την χειροποιητη ...και επειδη δεν ξερουν οι περισσοτεροι τι ειναι SV μου ελεγε οτι του κανω πλακα κι οτι εχω CRF:lol: :lol: :lol:

road spirit
05/01/2009, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Χμμμμ....πόσο καλό είναι να αγοράζεις μοτοσυκλέτα η οποία να σου θυμίζει σε κάτι αυτοκίνητο;;; εντάξει, για ήχο μιλάμε ... δε χάλασε ο κόσμος. Έχεις ακούσει αμερικάνικα muscle cars του '60 ?

προσωπικά τέτοιον ήχο τον θεωρώ άκρως πορωτικό

domiemic65
06/01/2009, 11:31
Kαλορίζική και καλά χιλιόμετρα!!!!!

Οταν την πάρεις βάλε και καμία φωτό.....:beer: :beer: :beer:

PortisHead
06/01/2009, 11:49
Για ΑΥΤΟΝ (http://www.youtube.com/watch?v=w591T8pUOJo&feature=PlayList&p=F2B1F891DCB798E7&index=1) τον ηχο...(stock μιλαμε παντα ετσι ?)...αλλοι πληρώνουν κανα 500ρικο μινιμουμ σε after market.

:D :D :D

QSpec
06/01/2009, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καλα θα κανεις να παρεις το buell οπως τελικα αποφασισες, και αν για οποιοδηποτε λογο θελησεις να το δωσεις, εδω στην Ελλαδα πιστευω οτι στα 5.500? θα φυγει σα ζεστο ψωμακι...

Το αγοράζω αμέσως!
Αλήθεια.

ΥΓ: Πάρε την Buell

jeddah81
06/01/2009, 21:33
Παιδια αυριο θα κανω test drive την Lightning Super TT γιατι δεν εχει την Ulysees.

Θα μου την φέρει μέσα στον Μαρτη απο την Ευρωπη 2009 Buell Ulysses XB12X σε Μαυρο χρωμα. Εαν και μου αρέσει πιο πολυ το ΧΒ12ΧΤ με τις βαλίτσες, αλλα δεν πειραζει θα τις βάλω αργοτερα.

Τελικη τιμη με πινακιδες 10.050 euros. Ελπίζω να είναι καλή τιμη! Ειναι? Αλήθεια στην Ελλαδα έχει 14.000? Απο το mototriti βλέπω οτι κανει 14.999!!!! Εκανα καλη αγορά ή όχι.

Σας ευχαριστω παντως

QSpec
06/01/2009, 21:39
Καλή αγορά πράγματι, εδώ τόσο παίζουν 2-3 μεταχειρισμένα που υπάρχουν. Με έναν μόνο ενδιασμό για το timing σου, η Buell στο νέο sport μοντέλο φοράει νέο μοτέρ από την Rotax, πάλι κτηνώδες v2 φυσικά αλλά όχι HD, και είναι και υδρόψυκτο. Φαντάζομαι πως θα περάσει και στα άλλα μοντέλα, άρα και στην Uly.

Καλοτάξιδη και πάντα όρθιος!

:beer:

ΥΓ:Οταν θελήσεις να την πουλήσεις (αν και θα αργήσεις πιστεύω), εδώ είμαι εγώ. :rolleyes:

jeddah81
10/01/2009, 23:28
Τελικά είμαι πολύ σταθερός στις αποψεις μου.

Μια μικρη αλλαγή εκανα στην Buell. Τελικα πήρα την Buell XB12XT με τις βαλιτσες σε χρώμα μπλε.

Είπα για αλλη μια φορα οτι το V Strom πολυ κυκλοφορει στην Ελλαδα οπως και το μαυρο χρώμα. Έτσι πήρα το μπλε μιας και ειναι το αγαπημένο μου χρωμα και επισης είναι και το επισημο χρωμα της Buell.

Τέλος Απριλίου θα την έχω. Αργει να έρθει.

PortisHead
11/01/2009, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
Τελικά είμαι πολύ σταθερός στις αποψεις μου.

Μια μικρη αλλαγή εκανα στην Buell. Τελικα πήρα την Buell XB12XT με τις βαλιτσες σε χρώμα μπλε.

Είπα για αλλη μια φορα οτι το V Strom πολυ κυκλοφορει στην Ελλαδα οπως και το μαυρο χρώμα. Έτσι πήρα το μπλε μιας και ειναι το αγαπημένο μου χρωμα και επισης είναι και το επισημο χρωμα της Buell.

Τέλος Απριλίου θα την έχω. Αργει να έρθει.

Very good choice !!!
:beer:

:wave2: