PDA

View Full Version : ΔΙΟΔΙΑ



bar-code
01/01/2009, 20:40
re paidia,pos pernate apo ta diodia?
plironete i ti "κανετε" απο τα e-pass?

de milao gia attiki odo giati ekei de me poliniazi,ta aksizi kapos ta lefta tis

Cpt. Haddock
01/01/2009, 20:55
Με τις "Αγγελίες" τι σχέση έχει αυτό; :confused:

έχουμε και μοντερέιτορ υποτίθεται :sad:

bar-code
01/01/2009, 20:57
den to ebala ego,kai oute ksero pos ginete i katataksi

ARISPEED1
01/01/2009, 21:00
Τα λεφτά του πίσω απο τα διόδια ζητάει ο ανθρωπος ,στις αγγελίες ζήτησης .........Καλή χρονιά !

gdevelek
01/01/2009, 21:23
ο άνθρωπας ΖΗΤΑΕΙ να μάθει τι κάνουμε στα διόδια

μπαααααααα...

bar-code
01/01/2009, 21:26
kai na to pao ligo para pera,osoi pernate tsampatsidika apo to e-pass exete pinakida i ti bgazete otan iste ethniki?
i mipos exxete anadiploumeni basi pinakidas?

thalasinos
01/01/2009, 22:02
Τσαμπασλιδικα οπως λες, μονο χωρις πινακιδα!!

Zpower
01/01/2009, 22:03
στευ κατω απο την μπαρα ..κατω απο την μπαρα

Cpt. Haddock
01/01/2009, 22:10
tipot' apo ola afta

Kai pinakida exoume kai kanonika plErwnoume

edw eimaste OLOI nomimoi :smokin:

extremist
01/01/2009, 22:28
Ούτε πινακίδες ούτε πληρωμές..Σιγά μην πληρώνω για να κάνω τη βόλτα μου.
Καλη χρονιά:wave2:

bar-code
01/01/2009, 23:42
orea...de plironis.de se stamparoun kapos i apla den asxolounte?
de to exo kani pote alla thelo na to kano giati an sou elege kanis to 2001 oti tha plironis 650 drx gia na perasis me mixani apo ta diodia tha tous gam@$#ses epitopou!

extremist
01/01/2009, 23:45
Τι να σου πώ..Είμαστε 2+ μηχανές κάθε φορά και πιστέυω δεν είμαστε και οι μόνοι που περνάμε έτσι.Άλλοτε μας κοιτάνε περίεργα,βρίζουν κιόλλας:D
Τις πιο πολλές φορές πάντως δεν κοιτάνε καν,έχει κάτσει και φάση να είναι ωραία κοπελιά και να μασ χερετάει :p

airborn
02/01/2009, 09:21
Παλιότερα όταν όλα ηταν κρατικά δεν πλήρωνες πουθενά γιατί οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν δίναν δεκάρα για το τι θα κάνεις .Τώρα τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά με τις εταιρίες.Πάντως (προσωπική άποψη και μήθυμώσει κανένας θερμοκέφαλος ) πρέπει να πληρώνουμε! Ξέρω ,δεν υπάρχει κράτος ,είναι λαμόγια ,μας έχουνε χεσμένους ,σιγά τους δρόμους κλπ. Ομως μην περιμένεται να αλλάξει κάτι άν δεν προσπαθήσουμε εμείς .Δεν νομίζω ότι μπορεί να μας δεί κάποιος σοβαρά (μπορεί και να υπάρχει κάποιος) όταν εμείς ταξιδεύουμε χωρίς πινακίδες ή γράφουμε τα διόδια η γενικά τσαμπουκαλευόμαστε όταν ουσιαστικά δεν υπάρχει λόγος.Προσωπικά πιο πολύ μ'ενοχλεί να βγάζω γάντια να ψάχνω λεφτάκλπ. Δεν νομίζω ότι θα φτωχήνει κανείς απο τα διόδια. Αν θέλουμε να αντιδράσουμε στα εκάστοτε λαμόγια που μας κυβερνάνε υπάρχει κι άλλος τρόπος . Πάμε στις εκλογές να τους μαυρίσουμε ΟΛΟΥΣ μπάς και καταλάβουν ότι είμαστε εδώ αλλά τους έχουμε χεσμένους πλέον :beer:

the who
02/01/2009, 09:36
Μονο η ξεφτυλα φτανει(μην αναφερω και το προστιμο που ειναι τσουχτερο).Αν δεν θελεις να πληρωνεις διοδια πας απο αλλο δρομο.Φαντασου να περασεις διοδιο χωρις πινακιδα,χωρις να πληρωσεις και να πεσεις πανω σε μπατσαδικο.Ε ρε γλεντια.

bar-code
02/01/2009, 10:10
dekto.na pao apo allo dromo alla einai megala mounopana kai exoun balei diodia kai sto paradromo!

imarton dld!

milao gia ethniki athinon-lamias sto kapandriti.ta alla sto sximatari na ta pliroso.egine o dromos kai einai kalos,ta psiloaksizi kai autos ta lefta tou...


pos tha se piasoun oi mpatsoi?afoun arazoun ekei dipla kai ksinoun to poulaki tous(o,ti kanoun panta dld)

i mipos iparxoun sta diodia etimopolemoi zitades?(alloi koinonikoi paries autoi!)

bar-code
02/01/2009, 10:25
na simioso pos aformi gia to sigkekrimeno post ine ena sxetiko arthro sto teleuteo "moto"

the who
02/01/2009, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από FARMAKOPIOS
dekto.na pao apo allo dromo alla einai megala mounopana kai exoun balei diodia kai sto paradromo!

imarton dld!

milao gia ethniki athinon-lamias sto kapandriti.ta alla sto sximatari na ta pliroso.egine o dromos kai einai kalos,ta psiloaksizi kai autos ta lefta tou...


pos tha se piasoun oi mpatsoi?afoun arazoun ekei dipla kai ksinoun to poulaki tous(o,ti kanoun panta dld)

i mipos iparxoun sta diodia etimopolemoi zitades?(alloi koinonikoi paries autoi!)

Μπορεις να γραφεις ελληνικα?Τα ματακια μας καλε κυριε.
Δεν αξιζει τον κοπο να σε πιασουν για 2,3,5 ευρω,αυτη ειναι η γνωμη μου.Αν θελεις να αντιδρασεις εναντια στην καθημερινη κλοπη του κρατους κανε μηνυση στην ΕΡΤ.Δεν γινεται να πληρωνουμε στη ΔΕΗ χαρατσι για την ΕΡΤ (εχουμε δεν εχουμε τηλεοραση)και ταυτοχρονα να παιζει διαφημισεις.

harvester
02/01/2009, 10:44
εγω παλι παω απο την παλια εθνικη οδο-θηβα-λειβαδεια-μπραλο-λαμια-δομοκο-φαρσαλα-λαρισα-ελλασονα-κατερινη-γιαννιτσα-θεσσαλονικη και δεν εχει πουθενα διοδια:smokin:

the who
02/01/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
εγω παλι παω απο την παλια εθνικη οδο-θηβα-λειβαδεια-μπραλο-λαμια-δομοκο-φαρσαλα-λαρισα-ελλασονα-κατερινη-γιαννιτσα-θεσσαλονικη και δεν εχει πουθενα διοδια:smokin:

Ειναι και εκπληκτικη διαδρομη σε πολλα σημεια για χαλαρη "βολτα"

VanDiemen
02/01/2009, 10:49
Και γιατί να μην πλερώνεις ρε φαρμακοτρίφτη; :mad:

Operater
02/01/2009, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
εγω παλι παω απο την παλια εθνικη οδο-θηβα-λειβαδεια-μπραλο-λαμια-δομοκο-φαρσαλα-λαρισα-ελλασονα-κατερινη-γιαννιτσα-θεσσαλονικη και δεν εχει πουθενα διοδια:smokin:

τσιγκούνης mode on ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xρόνια πολλά ρε!!!!! :beer: :beer:

p@nos
02/01/2009, 10:56
εγω παλι πληρωνω παντα γιατι εχω αργο μηχανακι


:lol: :lol: :lol:

bar-code
02/01/2009, 11:07
και για χατηρι του φιλου srx400Q

τοσα χρονια πληρωνω και τι καταλαβα?


αρχιζω αλλαγες.η πρωτη ειναι να ψηφισω οικολογους,η δευτερη ειναι να ψαξω να βρω το καλυτερο τροπο να κλεβω χωρις προβλημα την εφορια και τελος μα σημαντικοτερο....να μην πληρωνω διοδια!
:lol:


θελω να πιστευω πως δεν ειμαι τσιγκουνης αλλα κυριως προσπαθω να ειμαι οσο το δυνατον λιγοτερο κοροιδο γινεται.


τελοσπαντων,αυτο που θελω να μαθω απο το post ειναι πως γινεται η φαση και οχι αν πρεπει να τη κανω η οχι.μωρα δεν ειμαστε και ο καθενας κανει αυτο που νομιζει.με τα αναλογα οφελη μα και ζημιες...:beer: :beer: :beer: :beer:

harvester
02/01/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
τσιγκούνης mode on ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xρόνια πολλά ρε!!!!! :beer: :beer:
χρονια πολλα ρε φωτη απολυθηκες ρε :lol: :lol:

α σου χρωσταει η νυφη φιλακι και εμενα 1000ευρω :bigcry: :bigcry:

harvester
02/01/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από FARMAKOPIOS
και για χατηρι του φιλου srx400Q

τοσα χρονια πληρωνω και τι καταλαβα?


:
εδω που τα λεμε ρε φιλε απο Αθηνα μεχρι σαλονικη εχει γινει μια τριπλη ευθεια.

εγω λεω να μην τους πληρωνουμε γιατι κανουν βαρετους δρομους:lol:

VanDiemen
02/01/2009, 11:21
Το κράτος, το οποίο όλοι κατηγορούμε σα να είναι μια σατανική οντότητα, ένα τσιμπούρι που μας ρουφάει λυσσαλέα το αίμα και το οποίο συνωμοτικά, όλοι ψάχνουμε τρόπους για να το κλέψουμε, αλλά αναρωτιόμαστε (καθόλου σιωπηλά) που είναι τα λεφτά μας και γιατί δε διορθώνει αμέσως το στραβό που θα συνατήσουμε μπροστά μας, είμαστε όλοι εμείς οι ίδιοι! Το κράτος είμαστε εμείς! Δεν είναι ούτε ο Κωστάκης, ούτε ο Γιωργάκης! Όλοι εμείς είμαστε! Κλέβοντας λεφτά από το κράτος, δεν κάνεις καμμιά σπουδαία εξυπνάδα! Κλέβεις από όλους τους υπόλοιπους και αν ζυγίσεις και φιλοσοφήσεις λίγο τα πράγματα, κλέβεις από αυτούς που διατείνεσαι πως είναι τα κορόιδα που πληρώνουν άδικα μια ζωή. Μη νομίσεις πως τα χρήματα που θα κλέψεις εσύ, το κράτος δε θα τα πάρει! Θα πάρει ακριβώς αυτά που χρειάζεται για να καλυφθούν οι ανάγκες του και να χορτάσουν οι τσέπες αυτών που το κλέβουν άμεσα ή έμμεσα (όπως θέλεις να αρχίσεις εσύ). Αν θέλεις να βάλεις το λιθαράκι σου προς το καλύτερο, μην κλέβεις! Προς το χειρότερο, κάνε ότι καταλαβαίνεις..

Operater
02/01/2009, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
χρονια πολλα ρε φωτη απολυθηκες ρε :lol: :lol:

α σου χρωσταει η νυφη φιλακι και εμενα 1000ευρω :bigcry: :bigcry:

ακόμα σε χρωστάει??? :confused: :confused: :confused:

πέρνα τα διόδια αβέρτα! με 500 διαδρομές θα τα βγάλεις τα λεφτά!!! :rotflmao: :rotflmao:

the who
02/01/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
ακόμα σε χρωστάει??? :confused: :confused: :confused:

πέρνα τα διόδια αβέρτα! με 500 διαδρομές θα τα βγάλεις τα λεφτά!!! :rotflmao: :rotflmao:

Ρε κωλοψαρο παλι εξω εισαι?Κι αντι να κυνηγησεις κανα ζουμπουρλουδικο παλι σε ιντερνετ καφε τη βγαζεις?:beer: :beer: :beer: :wave2:

bar-code
02/01/2009, 11:34
οκ,ρε φιλε να πληρωσω.και τα διοδια και την εφορια με αυτους τους απαραδεκτους συντελεστες φορολογησης(λες και ειμαστε συναιτεροι και τρωμε together τα οποια γαμησια)αλλα ποσο να αντεξεις να εισαι ο μαλακας της υποθεσης?

λες τα τρωγανε οι αλλοι γιατι ηταν λαμογια.μετα απο 20 χρονια το πηρες αποφαση οτι δεν αλλαζουν και βγαζουμε τους αλλους μπας και...αμ δε,χειροτερα.δεν υπαρχει φιλοτιμο απο τους πολιτικους και κανενας σεβασμος στους πολιτες.αυτο που λες (το να κανουμε εμεις την αρχη)θα ειχε νοημα αν ειχαν τσιπα και τους ενοιαζε η ζωη και η καθημερινοτητα-βιοτικο επιπεδο του ελληνικου λαου η καλυτερα των ελληνων πολιτων.

εγω με τη συνειδηση μου ειμαι μια χαρα.πληρωνω εκει που πιστευω οτι πρεπει και προσπαθω να κλεψω εκει που πρεπει.το "εκει" το καθοριζω εγω και πιστευω οτι δικαιουμε να εχω αποψη.

αλλα και παλι,μην ασχολειστε με το αν πρεπει η οχι.αυτο που με νοιαζει ειναι το πως.

Operater
02/01/2009, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Ρε κωλοψαρο παλι εξω εισαι?Κι αντι να κυνηγησεις κανα ζουμπουρλουδικο παλι σε ιντερνετ καφε τη βγαζεις?:beer: :beer: :beer: :wave2:

είμαι αδειούχος πρωτοχρονιάς! :o σαν παλιός κι εγώ! :lol: :lol:

τα ζουμπουρλούδικα είναι άπιαστα ρε γμτ...:sad: ωχ...μακάρι να μη το διαβάσει η άλλη.... :rotflmao: :rotflmao:

the who
02/01/2009, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
είμαι αδειούχος πρωτοχρονιάς! :o σαν παλιός κι εγώ! :lol: :lol:

τα ζουμπουρλούδικα είναι άπιαστα ρε γμτ...:sad: ωχ...μακάρι να μη το διαβάσει η άλλη.... :rotflmao: :rotflmao:

Γουρουνακι για σφαξιμο εννοουσα(την εκανα παλι:a31: )

Operater
02/01/2009, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Γουρουνακι για σφαξιμο εννοουσα(την εκανα παλι:a31: )

κι αυτό άπιαστο είναι!!! μπας και χάσουμε κανα kilo!!! :lol:

Xρόνια πολλά και όμορφα κυριε συνάδελφε!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

the who
02/01/2009, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
κι αυτό άπιαστο είναι!!! μπας και χάσουμε κανα kilo!!! :lol:

Xρόνια πολλά και όμορφα κυριε συνάδελφε!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

Χρονια πολλα Φωτακο.
Φαρμακοτριφτη(ετσι λεω και τον κολλητο μου που ειναι συναδελφος σου) αν θελεις μπορεις να ληστεψεις και καμμια τραπεζα.Το θεμα ειναι οτι εδω μεσα δεν θα βρεις οδηγιες για το πως θα το κανεις.:wave2:

bar-code
02/01/2009, 11:46
entaksi pedia,to mamisame kai psofise...


ante kali xronia se olous kai panta orthioi....

VanDiemen
02/01/2009, 11:48
Σου επαναλαμβάνω πως κλέβοντας, δεν κλέβεις ούτε τον πολιτικό (που θα κάνει άμα λάχει και μια off-shore και θα είναι μπέης), ούτε το Βραδινογιάννη και τον Κόκκαλη, που ίσως να πληρώσουν κατιτίς παραπάνω αλλά κλέβουν (και συνολικά αλλά και ποσοστιαία) ασυγκρίτως περισσότερο από εσένα. Κλέβεις είτε τη γιαγιά σου, που θα πληρώσει π.χ. 20% φ.π.α. όταν θα πάει στο μπακάλη για να αγοράσει ψωμί και γιαούρτι (και την κάθε γιαγιά). Λες πως βαρέθηκες να είσαι ο μ%#%^@ς της υπόθεσης. Απλώς θέλεις να μπεις στο club αυτών που κατηγορείς! Στο καλό! Μετά θα βγαίνεις πάλι και θα λες: "ααα... Τι κατάσταση είναι αυτή; Τους κλέφτες! Τους ληστές! Που λυμαίνονται τον ιδρώτα του κοσμάκη! Στη γκιλοτίνα!". Δε θα διαφέρεις όμως σε τίποτα απ' αυτούς! Και σε πληροφορώ πως αυτοί είναι που τους βλέπουμε καθημερινά να φωνάζουν και να ωρύονται στο ξεφτιλοκούτι! Κάτι κοπρόσκυλα στυλ Αναστασιάδη! Όση αξιοπιστία έχει στο λόγο του ο κλέφτης, όταν κατηγορεί τους κλέφτες, άλλη τόση θα έχεις κι εσύ!
Θα πεις "ναι αλλά εγώ κλέβω ένα καρβέλι, κι αυτοί κλέβουν εκκατομύρια!". Δεν αμφιβάλλω όμως καθόλου πως αν δεν έχεις πρόβλημα να κλέψεις το καρβέλι, δε θα αδράξεις την ευκαιρία (αν και όταν σου παρουσιαστεί), να κλέψεις και κανένα εκκατομυριάκι (και μη νομίζεις πως θα σταματήσεις να φωνάζεις). Αναλογίσου λίγο τις ευθύνες σου και πράξε αναλόγως..

Operater
02/01/2009, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από FARMAKOPIOS
entaksi pedia,to mamisame kai psofise...


ante kali xronia se olous kai panta orthioi....

γιατί δεν δοκιμάζεις να συμπληρώσεις το έντυπο άρνησης (ή whatever λέγεται :lol: )
και να είσαι και νόμιμος και ενιστάμενος χρήστης?
έτσι δεν θαχεις πρόβλημα αν παρακάτω σε πιάσει η τροχαία :winka:

α...και κάτι άλλο... όπως θα διάβασες στο ίδιο άρθρο του μοτο...ας αφήσουμε τα γκάλοπ (όπως κάνουν και οι πολιτικοί) γιατί δεν ανταποκρίνεται με τη πραγματικότητα και βγάζουν ψεύτικες αλήθειες :beer: :beer: :wave2:

devil's animal
02/01/2009, 12:16
πας διπλα απο ενα αμαξι (στα δεξια του) ...πληρωνει..ανοιγει η μπαριτσα και περνατε μαζι.
1) καλο θα ηταν να χαιρετισεις την/τον υπαλληλο.
2) επισης καλο θα ηταν οταν περασεις να σπασεις μια πρωτη-δευτερα-τριτη (ποτε δεν ξερεις τι γινετε...)
3) αν η υπαλληλος ειναι @γαμητη (ασχετα αν την εχεις χαιρετισει ή οχι) θα χτυπησει τον συναγερμο και θα αναψει ο φαρος.:rotflmao:
4)αν εχει μπατσους στα δεξια δειξτους το μεσαιο δακτυλο του αριστερου σου χεριου επιδεικτικα και σε συνδυασμο με το βημα 2 κανε σουζα...:D
5) αν εχεις μεγαλες kohones κανεις rolling burn out ενω περνας...
:smokin:






παρακαλω που βοηθησα.
:wave2:

Operater
02/01/2009, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πας διπλα απο ενα αμαξι (στα δεξια του) ...πληρωνει..ανοιγει η μπαριτσα και περνατε μαζι.
1) καλο θα ηταν να χαιρετισεις την/τον υπαλληλο.
2) επισης καλο θα ηταν οταν περασεις να σπασεις μια πρωτη-δευτερα-τριτη (ποτε δεν ξερεις τι γινετε...)
3) αν η υπαλληλος ειναι @γαμητη (ασχετα αν την εχεις χαιρετισει ή οχι) θα χτυπησει τον συναγερμο και θα αναψει ο φαρος.:rotflmao:
4)αν εχει μπατσους στα δεξια δειξτους το μεσαιο δακτυλο του αριστερου σου χεριου επιδεικτικα και σε συνδυασμο με το βημα 2 κανε σουζα...:D
5) αν εχεις μεγαλες kohones κανεις rolling burn out ενω περνας...
:smokin:

παρακαλω που βοηθησα.
:wave2:

ξεκαρδιστήκαμε κύριε Λοχία...:D αυτά μαθαίνατε στα λυβ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
02/01/2009, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
γιατί δεν δοκιμάζεις να συμπληρώσεις το έντυπο άρνησης (ή whatever λέγεται :lol: )
και να είσαι και νόμιμος και ενιστάμενος χρήστης?
έτσι δεν θαχεις πρόβλημα αν παρακάτω σε πιάσει η τροχαία :winka:

α...και κάτι άλλο... όπως θα διάβασες στο ίδιο άρθρο του μοτο...ας αφήσουμε τα γκάλοπ (όπως κάνουν και οι πολιτικοί) γιατί δεν ανταποκρίνεται με τη πραγματικότητα και βγάζουν ψεύτικες αλήθειες :beer: :beer: :wave2: και γιατί να συμπληρωσει το έντυπο ??? αφού και εσυ διάβασες το άρθρο, λέει ότι δεν έχει κανενα δικαίωμα η Χ, Ψ εταιρεία εκμετάλευσης διοδιών να μας ζητάει τα στοιχεία μας. Κανένα δικαίωμα.

Αρνούμαστε ευγενικά, και την κάνουμε.

Operater
02/01/2009, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
και γιατί να συμπληρωσει το έντυπο ??? αφού και εσυ διάβασες το άρθρο, λέει ότι δεν έχει κανενα δικαίωμα η Χ, Ψ εταιρεία εκμετάλευσης διοδιών να μας ζητάει τα στοιχεία μας. Κανένα δικαίωμα.

Αρνούμαστε ευγενικά, και την κάνουμε.

έχω επιλεκτική μνήμη,η αλήθεια είναι.... :beer: :beer: :beer:

pilotos_xtreme
02/01/2009, 12:25
αμα εχεις 600αρι ss χωρις πινακιδες τα κανεις αυτα????

devil's animal
02/01/2009, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
ξεκαρδιστήκαμε κύριε Λοχία...:D αυτά μαθαίνατε στα λυβ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι μου θυμησες ρε κουνελε...
λυβ...:bawl: :bawl: :bawl:

ειχα βγει και 1ος Λοχιας ταγματος.:smokin:

devil's animal
02/01/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
αμα εχεις 600αρι ss χωρις πινακιδες τα κανεις αυτα????

οποιοδηποτε μηχανακι με πανω απο 70 αλογα...


ειναι ξεφτιλα να εχει μπατσους και να εισαι με μονοκυλινδρο ....:rotflmao: :rotflmao:

εκτος και αν εισαι στα 2α διοδια Αθηνων Λαμιας και βγεις στην εξοδο της Χαλκιδας (που ειναι στα 500 μετρα) οποτε σε χανουν και παλι...:p

Lazio
02/01/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πας διπλα απο ενα αμαξι (στα δεξια του) ...πληρωνει..ανοιγει η μπαριτσα και περνατε μαζι.
1) καλο θα ηταν να χαιρετισεις την/τον υπαλληλο.
2) επισης καλο θα ηταν οταν περασεις να σπασεις μια πρωτη-δευτερα-τριτη (ποτε δεν ξερεις τι γινετε...)
3) αν η υπαλληλος ειναι @γαμητη (ασχετα αν την εχεις χαιρετισει ή οχι) θα χτυπησει τον συναγερμο και θα αναψει ο φαρος.:rotflmao:
4)αν εχει μπατσους στα δεξια δειξτους το μεσαιο δακτυλο του αριστερου σου χεριου επιδεικτικα και σε συνδυασμο με το βημα 2 κανε σουζα...:D
5) αν εχεις μεγαλες kohones κανεις rolling burn out ενω περνας...
:smokin:






παρακαλω που βοηθησα.
:wave2:







:a23: :a23: :a23:


Σιγουρα δεν θα με πανε μεσα αν κανω ολα τα παραπανω.......? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
02/01/2009, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
:a23: :a23: :a23:


Σιγουρα δεν θα με πανε μεσα αν κανω ολα τα παραπανω.......? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δεν θα μπουν καν στον κοπο να σε κυνηγησουν. (ασε που νομιζω οτι εχει δοθει εντολη να μην γινονται καταδιωξεις)

εγω εχω πινακιδα κανονικα και δεν μου εχει ερθει ουτε κληση ουτε τιποτα. (στην περιπτωση που προλαβει και δει το νουμερο η υπαλληλος)

καμερες δεν εχουν...


οποτε,ειναι καθαρα προεραιτικο το θεμα.:rotflmao: :rotflmao:


εγω μονο στην Αττικη Οδο πληρωνω. γιατι αυτος ειναι ευρωπαϊκος δρομος.
:wave2:

Dr Luv
02/01/2009, 17:14
Πάντως όσες φορές έχω πληρώσει διόδια στην εθνική οι υπάλληλοι με κοιτούν με ύφος: α τον κακομοίρη το μαλακοπίτουρα, εκτός κι αν είναι η ιδέα μου... :rotflmao:

mikios400
02/01/2009, 17:26
το καλοκαίρι στην βόλτα μου με αφήσανε κ πέρασα 2 φορές :D Αθηνών Κορίνθου κ Κορίνθου Πατρών αν θυμάμαι καλά... :beer:

ΑΟ πλέρωσα κανονικότατα...

gsx1400
02/01/2009, 17:30
γεια σας εγω πιστευω οτι οι πολιτικη μας θεωρούν ζωα. και το λεω αυτο γιατι ολοι τους εχουν ταξιδεψη στο εξωτερικο και ολοι του εχουν δει τους δρομους που εχουν εκει. και αν τους ρωτησεις για τους δρομους μας κανουν της παπιες, αντι να σκηβουν το κεφαλη και να ζητουν συγνωμη. θενε και διοδια ρε ουστ.ας φτιαξουν πρωτα τους δρομους και μετα ας βαλουν και διοδια..... :alien:

Dr Luv
02/01/2009, 17:52
Χωρίς καμμία διάθεση για πλάκα, πιστεύω ότι είναι εντελώς απαράδεκτο να πληρώνουμε διόδια για δρόμους όπως η Αθηνών - Κορίνθου και ότι αν βρίσκαμε τον τρόπο να μην το κάνουμε ίσως κάποια από τα κονδύλια που καταλήγουν στις τσέπες των εργολάβων γινόντουσαν δρόμοι....

Έχω ακούσει ότι πολλοί ξένοι αρνούνται να πληρώσουν διότι δρόμος χωρίς νησίδα να διαχωρίζει τα 2 ρεύματα κυκλοφορίας δεν θεωρείται εθνική οδός κατα την κοινοτική νομοθεσία. Ξέρει κάποιος κάτι γι αυτό?

Cpt. Haddock
02/01/2009, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
....

να υποθέσω οτι εννοείς την Κορίνθου-Πατρών και όχι την Αθηνών-Κορίνθου :wave2: