PDA

View Full Version : Γιατί δε παίρνει μπρός τώρα;;;



spiridaus
02/01/2009, 18:39
Χθές μετά από "ρομαντική στιγμή" στην εξοχή το αμάξι δεν έπαιρνε μπρός. Μπαταρία. Γκαντεμιά λέω, ντράπηκα βέβαια αλλα τουλάχιστον είχα περάσει καλά.
Την επόμενη μέρα, σήμερα δηλαδή, πάω να πάρω τη μηχανή ( 250αρι εντουράκι δηλαδή , αγορασμένο δεύτερο-τουλάχιστον- χέρι πριν 2 μήνες). Είχα δύο μέρες να το κυκλοφορήσω, ανοίγω τον αέρα βάζω μπροστά, το αφήνω λίγο να ζεσταθεί, σβήνει. Μιζάρω πάλι , τίποτα. Δε πάιρνει. Κάνει κάτι σκασίματα στην εξάτμιση (?) 1-2 φορές αλλα τίποτα. Οι ενδείξεις και φώτα δουλεύουν κανονικά και μιζάρει. Μετά από κάποιες προσπάθειες ακου ένα σφύριγμα απο κεί που είναι η μίζα. Πρίν ένα μήνα το είχα αλλάξει όλο το σετ εκεί στη μίζα. Βενζίνη, έχει φυσικά.
Τι έπαθε τώρα, μου λέτε;;; Ήταν και κλειστα ο μάστορας.
ΔΕν αρχίσαμε καλά 2009..

thalasinos
02/01/2009, 18:58
Mηπως και σ΄αυτο προεκυψε "Ρομαντικη στιγμη"????:lol: :rotflmao: :rotflmao:

Το σφυριγμα ειναι επειδη δεν κομπλαρει η μιζα γυρναει "ΤΡΕΛΑ" τα σκασιματα ειναι θεμα ηλεκτρικων

odt
02/01/2009, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
ανοίγω τον αέρα βάζω μπροστά, το αφήνω λίγο να ζεσταθεί, σβήνει. Μιζάρω πάλι , τίποτα. Δε πάιρνει. Κάνει κάτι σκασίματα στην εξάτμιση (?) 1-2 φορές αλλα τίποτα. Οι ενδείξεις και φώτα δουλεύουν κανονικά και μιζάρει. Μετά από κάποιες προσπάθειες ακου ένα σφύριγμα απο κεί που είναι η μίζα. Πρίν ένα μήνα το είχα αλλάξει όλο το σετ εκεί στη μίζα. Βενζίνη, έχει φυσικά.
Τι έπαθε τώρα, μου λέτε;;;

Βενζίνη έχει? Την μπαταρία την πέθανες πάντως... (θες να μας πεις και ποιο μονΔέλο έιναι?)




Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
Χθές μετά από "ρομαντική στιγμή" στην εξοχή




Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus

ΔΕν αρχίσαμε καλά 2009..

Διαφωνώ...:o

spiridaus
02/01/2009, 19:04
Όχι, αυτό μετά απτό μεσημεριανό φαί προέκυψε! Έτσι για να χωνέψω..
:beer:

Καμιά βοήθεια;

spiridaus
05/01/2009, 11:28
Λοιπόν μετά από δύο προσπάθειες , σε δύο μέρες να το βάλω μπρός αποφασίζω σήμερα να το πάω στο συνεργείο. Λέω ας δοκιμάσω άλλη μια φορά. Και ναι, πήρε κανονικά και με την πρώτη και δουλεύει ρολόι.
Τι μπορεί να είχε; ΝΑ το πάω συνεργείο; Η μήπως θέλει κανένα καθαρισματάκι κάτι , να το κάνω και μόνος μου;