PDA

View Full Version : pizza boy....



GST
17/03/2005, 07:28
χτες το βραδυ κατα τις 10 γυρναγα την γυναικα μου σπιτι....κοντευα να φτασω και σε ενα μονοδρομο με παρκαρισμενα και στις 2 πλευρες ακουω απο πισω ενα αγριεμενο δικυκλο να προσπαθει να με προσπερασει ....κανω λιγο δεξια και αντικρυζω ενα παπι με καλαθι ..pizza boy...ο τυπος ψαρακι στο παπι παει να με προσπερασει και .......ακουμπαει το καλαθι του πανω στο αντιβαρο του τιμονιου μου.....τα χανει....διπλωνει τιμονι ..και τρωει μια χυμα πανω στα παρκαρισμενα ....εγω απο την αλλη ευτυχως καταφερα και σταματησα κανονικα.......

κατεβαινω να σηκωσω το μηχανακι που του ειχε πλακωσει το ποδι...ο τυπος σφαδαζε απο το πονο....και το βαζω στην ακρη...ρωταω αν μπορει να το πατησει ...να φωναξω ασθενοφορο...να του παρω λιγο νερο ....να κανω κατι τελος παντων γιατι ενιωθα ασχημα για οτι συνεβει........

το παληκαρι δεν φοραγε κρανος και το πρωτο που τον ενοιαζε ηταν να δω αν οι πιτσες ηταν οκ στο καλαθι......εμεινα καγκελο....συνεχιζει να ποναει στο ποδι ....και παω να παρω τηλεφωνο για βοηθεια.....με παρακαλαει να μην φωναξω ασθενοφορο και οτι ολα ηταν ενταξει....τελικα δεν φωναξα ........τον ειδα λιγο τρομαγμενο .....και προσπαθουσα να καταλαβω .......το παλικαρι δεν ηταν ελληνας και μου ειπε απλα οτι θα εχανε τη δουλεια του ...........εκει αρχισε και ο δικος μου προβληματισμος....τελικα μετα απο κανενα 20λεπτο εφυγα ............παντως ελπιζω να μην εχει καποιο σοβαρο προβλημα ......και την επομενη φορα που θα αργησουν και οι δικιες μου πιτσες δεν την ξαναλεω σε delivery...ποτε δεν ξερεις τι εχει συμβει:rolleyes:

afrotwin
17/03/2005, 08:23
TO SPOUDEO 8A ITAN NA TOU PARIS TIS PITSES KE NA FIGIS KE NA TON AFISIS PLAKOMENO NA PONAI
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nik0s
17/03/2005, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
χτες το βραδυ κατα τις 10 γυρναγα την γυναικα μου σπιτι....
.να κανω κατι τελος παντων γιατι ενιωθα ασχημα για οτι συνεβει........

......και την επομενη φορα που θα αργησουν και οι δικιες μου πιτσες δεν την ξαναλεω σε delivery...ποτε δεν ξερεις τι εχει συμβει:rolleyes:


Κοίτα, αυτοί οι άνθρωποι μια δουλειά κάνουν, προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο. Η αλήθεια είναι οτι οι εργοδότες τους με το παραμικρό τους απολύουν επειδή άργησε το φαγητό, επειδή ξέχασε το αναψυκτικό κτλ. Εργάζονται κάτω από αντίξοοες συνθήκες, χωρίς ασφάλεια, με τα δικά τους μηχανάκια τις πιο πολλές φορές....

[B]Όμως[/Β] δεν παύουν να είναι οι πιο ασυνείδητοι κι επικίνδυνοι οδηγοί μοτό που κυκλοφορούν..... Τι μπαίνουν ανάποδα σε δρόμους, τι καβαλάνε πεζοδρόμια, τι προσπερνάνε χωρίς καμία προφύλαξη, γίνονται πολλές φορές ενοχλητικοί... Δεν θέλω να γενικεύω και προφανώς η άποψη μου δεν απευθύνεται σε όλους τους deliverades.... απλά καμιά φορά,, τα θέλει και ο κώλος τους......

:wave2:

periklisk
17/03/2005, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ngaxrv750
Κοίτα, αυτοί οι άνθρωποι μια δουλειά κάνουν, προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο. Η αλήθεια είναι οτι οι εργοδότες τους με το παραμικρό τους απολύουν επειδή άργησε το φαγητό, επειδή ξέχασε το αναψυκτικό κτλ. Εργάζονται κάτω από αντίξοοες συνθήκες, χωρίς ασφάλεια, με τα δικά τους μηχανάκια τις πιο πολλές φορές....

[B]Όμως[/Β] δεν παύουν να είναι οι πιο ασυνείδητοι κι επικίνδυνοι οδηγοί μοτό που κυκλοφορούν..... Τι μπαίνουν ανάποδα σε δρόμους, τι καβαλάνε πεζοδρόμια, τι προσπερνάνε χωρίς καμία προφύλαξη, γίνονται πολλές φορές ενοχλητικοί... Δεν θέλω να γενικεύω και προφανώς η άποψη μου δεν απευθύνεται σε όλους τους deliverades.... απλά καμιά φορά,, τα θέλει και ο κώλος τους......

:wave2:

έτσι ακριβώς! Συμφωνώ και με τα δύο!

AFTER
17/03/2005, 08:50
Μικρος δουλευα και εγω pizza boy!

Θυμαμαι εριχνε την μεγαλη θεομηνεια(που ειχανε πνιγει στον κιφησο),και ο λαλακας ελεγε ''αντε ρε παιδια να δουλεψουμε,ποιος θα παει την παραγγελια?''

Φυσικα εφυγα την επομενη μερα!

Οντως μερικοι οδηγανε ''ασταναπανεστοδιαολο'',αλλα φταινε και τα αρχιλαμογια οι επιχειρηματιες που τους εχουν ΟΛΟΥΣ ανασφαλιστους!

GST
17/03/2005, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ngaxrv750
[ Δεν θέλω να γενικεύω και προφανώς η άποψη μου δεν απευθύνεται σε όλους τους deliverades.... απλά καμιά φορά,, τα θέλει και ο κώλος τους......

:wave2: [/B]

συμφωνω ..απλα οταν διαδραματιζετε μπροστα στα ματια σου δεν το λες αυτο τοσο ευκολα......

afrotwin
17/03/2005, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
συμφωνω ..απλα οταν διαδραματιζετε μπροστα στα ματια σου δεν το λες αυτο τοσο ευκολα......
FILE MOU INE PSOFIO TO 8EMA
KANIS DEN MPORI NA DI SAN KATI SPANIO KE PERIERGO ENA TETIO SIMVAN OLOI TO 8EOROUN POLI KA8IMERINO KE FISIKO
TORA ESI TO ANTIMETOPISES MPROSTA STA MATIA SOU POU LEEI KE TO ASMA KE EXIS EVESTITOPIOI8I I VRIKES 8EMA NA PIS

SE KA8E PERIPTOSI PES OTI KAPIOS MPORI NA KANI KATI GIA AFTO I POLITIA O ERGODOTIS I NOIMOSINI TOU NTELIVERA POU DEN IPARXI GIATI AMA EKANES AFTIN TIN PATATA ISE MIKROS KE AVOI8ITOS..:rotflmao:
KE SKEPSOU AN GIA 25-30 LEPTA MPORIS NA PERIMENIS 3 TETARTA I MIA ORA GIA NA SOU ER8I TO FAGITOULI SOU

NOMIZO OTI AN DEN KANIS GIA AFTIN TIN DOULIA AS MIN TIN KANIS KA8OLOU AN DEN EXIS ODIGIKI IKANOTITA KE SE ODIGAI EKI MONO TO OTI PREPI NA DOULEPSIS KAPOU......

ENTOMETAKSI NTELIVERADES INE DEN INE AS8ENOFORA NA KANOUN OLOI STIN AKRI NA PERASI TO EPIGON PERISTATIKO
KE DIMIOURGOUN ASXIMES SIN8IKES ODIGIKA GIATI EXOUN SAN MONO GNOMONA ENA XRONO POU TOUS PIEZI
INE AKSIOI TIS TIXIS TOUS KE MERIKES FORES KE TON ALON
ME TIS VLAKIES POU KANOUN

TI 8ES NA GINI LIPON
NA ALAKSI KATI?
OTAN PROKALIS ASXIMA SE ASXIMIA 8A KATALIKSI I DRASI SOU

KAT EPEKTASI..
OREOS KEROS SIMERA DEN NOMIZIS?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

angels_gr
17/03/2005, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μικρος δουλευα και εγω pizza boy!

Θυμαμαι εριχνε την μεγαλη θεομηνεια(που ειχανε πνιγει στον κιφησο),και ο λαλακας ελεγε ''αντε ρε παιδια να δουλεψουμε,ποιος θα παει την παραγγελια?''

Φυσικα εφυγα την επομενη μερα!

Οντως μερικοι οδηγανε ''ασταναπανεστοδιαολο'',αλλα φταινε και τα αρχιλαμογια οι επιχειρηματιες που τους εχουν ΟΛΟΥΣ ανασφαλιστους!

Ε ρε φίλε μου, εκείνη την περίοδο δούλευα και εγώ delivery στο παλιό Ψυχικό. Η βροχή έπεφτε ασταμάτητα, ένα μεγάλο τμήμα της Αθήνας είχε διακοπή ρεύματος και εμείς πηγαίναμε με φακούς τις παραγγελίες. Εκείνη την μέρα το μαγαζί έκανε 3 φορές περισσότερο τζίρο από ότι είχε κάνει ποτέ του. Είχε πολύ δουλειά. Και όταν πηγαίναμε στους πελάτες, ήταν αρκετοί οι οποίοι μας έλεγαν. Άργησες!!! Έλα ρε μεγάλε, δεν το κατάλαβα!!! Είχα δουλέψει περίπου 8 ώρες. Όταν επιτέλους έβγαλα τα ρούχα και τα αδιάβροχα, βρήκα το πουλάκι μου να παίζει με άλλα ψαράκια!!!
:rotflmao:

skous
17/03/2005, 11:18
Στο σπίτι μου έχουν φάει 2 deliverades χύμα τρελή εξαιτίας μου.
Και τις δύο φορές όμως έφταιγαν αυτοί που είχαν μπει παράνομα στον μονόδρομο.

Την μία έβγαινα απο το γκαράζ και αφού ήμουν οκ απο την μερία που έχω ορατότητα και που έρχεται η κίνηση, με το που βγαίνω λίγο παραέξω ακούω τρελα φρένα, χύμα και βλέπω εναν τυπά με το παπί να περνάει ξυστά απο τον προφυλακτήρα.

Την δεύτερη πάλι έβγαζα τον σκύλο βόλτα και ο μαλακας ερχόταν ανάποδα πάλι (δεν ήταν ο ίδιος) με τρελά γκάζια και 10 μέτρα πριν απο εμένα είδε την αλυσίδα του σκύλου να γυαλίζει. Φοβήθηκε, φρέναρε και έγιναν τα σουβλάκια ... πίτσα!!!

OldMan
17/03/2005, 13:24
:sad: :sad: :sad:

Επειδή σήμερα έχω κακή διάθεση, ας σκεφτούμε και λίγο την (μάλλον απίθανη περίπτωση αφού πρόκειται για αλλοδαπό) να έρθει στον Γιάννη κλητήριον θέσπισμα μετά από λίγο καιρό για Άκούσια Πρόκληση Σωματικών Βλαβών και Εγκατάλειψη Θύματος !!!

:sad: :sad: :sad:

GST
17/03/2005, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:sad: :sad: :sad:

Επειδή σήμερα έχω κακή διάθεση, ας σκεφτούμε και λίγο την (μάλλον απίθανη περίπτωση αφού πρόκειται για αλλοδαπό) να έρθει στον Γιάννη κλητήριον θέσπισμα μετά από λίγο καιρό για Άκούσια Πρόκληση Σωματικών Βλαβών και Εγκατάλειψη Θύματος !!!

:sad: :sad: :sad:


πιο γιαννη ρε .....γιωργο με φωναζουν οι φιλοι:lol: :lol:

Κανένας
17/03/2005, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:sad: :sad: :sad:

Επειδή σήμερα έχω κακή διάθεση, ας σκεφτούμε και λίγο την (μάλλον απίθανη περίπτωση αφού πρόκειται για αλλοδαπό) να έρθει στον Γιάννη κλητήριον θέσπισμα μετά από λίγο καιρό για Άκούσια Πρόκληση Σωματικών Βλαβών και Εγκατάλειψη Θύματος !!!

:sad: :sad: :sad:
Δυστυχώς και εγώ αυτό σκέφτηκα από την αρχή
δεν έπρεπε να τον αφήσει να φύγει χωρίς ασθενοφόρο

μετά μπορεί να ζητήσει ότι θέλει

GST
17/03/2005, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Δυστυχώς και εγώ αυτό σκέφτηκα από την αρχή
δεν έπρεπε να τον αφήσει να φύγει χωρίς ασθενοφόρο

μετά μπορεί να ζητήσει ότι θέλει

ρε μη μου βαζετε διαολια.....εχω και μαρτυρες την γυναικα μου (αυτο παιζετε αν θελει να με ξεφορτωθει:rolleyes: ) και τον μπακαλη (αυτος θα μου κατσει) που ηταν μπροστα στο συμβαν.....ασε που ο δυστηχης τυπος δεν νομιζω στη κατσταση του να κρατησε την πινακιδα μου......(ειχα βαλει και λακ στη πινακιδα....λες να εκανε δουλεια;;;):dizzy:

OldMan
17/03/2005, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
πιο γιαννη ρε .....γιωργο με φωναζουν οι φιλοι:lol: :lol:

:confused: :confused: :confused:

Προφανώς, αφού Γιώργο σε λένε, γιατί να σε φωνάζουν αλλοιώς ??

Απλά νόμισα ότι to ποστ το έγραψε ο Giannis L !!!!

:blush: :blush: :blush:

Κανένας
17/03/2005, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Προφανώς, αφού Γιώργο σε λένε, γιατί να σε φωνάζουν αλλοιώς ??

Απλά νόμισα ότι to ποστ το έγραψε ο Giannis L !!!!

:blush: :blush: :blush: χαχα ρε φιλε και εγω το ιδιο νομιζα
εγω επινα τεκκιλα χθες
εσυ?
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:

GST
17/03/2005, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Προφανώς, αφού Γιώργο σε λένε, γιατί να σε φωνάζουν αλλοιώς ??

Απλά νόμισα ότι to ποστ το έγραψε ο Giannis L !!!!

:blush: :blush: :blush:


α ρε καρελις που σου χρειαζετε:lol: :wave2:

Κανένας
17/03/2005, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε μη μου βαζετε διαολια.....εχω και μαρτυρες την γυναικα μου (αυτο παιζετε αν θελει να με ξεφορτωθει:rolleyes: ) και τον μπακαλη (αυτος θα μου κατσει) που ηταν μπροστα στο συμβαν.....ασε που ο δυστηχης τυπος δεν νομιζω στη κατσταση του να κρατησε την πινακιδα μου......(ειχα βαλει και λακ στη πινακιδα....λες να εκανε δουλεια;;;):dizzy: δεν εχεις προβλημα θα το στειλουνε στον γιαννη L
:smokin: :beer::smokin:

angels_gr
17/03/2005, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε μη μου βαζετε διαολια.....εχω και μαρτυρες την γυναικα μου (αυτο παιζετε αν θελει να με ξεφορτωθει:rolleyes: ) και τον μπακαλη (αυτος θα μου κατσει) που ηταν μπροστα στο συμβαν.....ασε που ο δυστηχης τυπος δεν νομιζω στη κατσταση του να κρατησε την πινακιδα μου......(ειχα βαλει και λακ στη πινακιδα....λες να εκανε δουλεια;;;):dizzy:

Μην ανησυχείς Γρηγόρη και εγώ ήμουν παρών και είδα την φάση. Αν χρειαστείς κάτι....το έπιασες το υπονοούμενο!!! :winka:

OldMan
17/03/2005, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
χαχα ρε φιλε και εγω το ιδιο νομιζα
εγω επινα τεκκιλα χθες
εσυ?
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:

:lol: :lol: :lol:

Όμοιος ομοίω αεί πελάζει !!!

(Είχε τελειώσει η κίτρινη και το γυρίσαμε στην άσπρη....
Ιδού τα αποτελέσματα)...

:wave2: :beer: :wave2:

OldMan
17/03/2005, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Μην ανησυχείς Γρηγόρη

:confused: :confused: :confused:

Κανείς που ΔΕΝ έπινε χθες ???

:confused: :confused: :confused:

angels_gr
17/03/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Κανείς που ΔΕΝ έπινε χθες ???

:confused: :confused: :confused:

:rotflmao:
Χαχαχα. Ρε το ξέρω πως λέγεται αλλιώς ο φίλος μας, αλλού το πάω.
:beer:

Κανένας
17/03/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Μην ανησυχείς Γρηγόρη και εγώ ήμουν παρών και είδα την φάση. Αν χρειαστείς κάτι....το έπιασες το υπονοούμενο!!! :winka:
MHN ANHSYXEIS ΣΤΑΜΑΤΗ
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΚΑΛΑ αλλα ειχαν κρυωσει και πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι και τον απελυσαν
:beer:

GST
17/03/2005, 13:55
εγω δεν επινα χτες ...αλλα ξαφνικα απεκτησα γιορτη μετα των φωτων και επειδη τοτε δεν το ηξερα λεω σημερα να χτυπησω καμια:beer:

GST
19/03/2005, 00:29
τελικα εμαθα οτι ο τυπος σημερα πηγε με πατεριτσες στο μπακαλι και με εψαχνε..αφησε και το κινητο του ...και του ειπε οτι αν περασω απο εκει να μου πει οτι εγω εφταιγα και θα κανει ενχειρηση στο ποδι του και χρειαζετε χρηματα και δεν εχει:hypnotize :uplate: :eyepop:


θα του γαμησω οτι εχει και δεν εχει το μουνοπανο...τον λυπηθηκα κιολας ο μαλακας:mad: ο τυπος θα με εκβιασει κιολας....εφαγα φρικη λεμε ..το μουνι:mad: :mad: :mad: :mad: :uplate:

τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις μαγκες.....

οldman και κανενας......:sick: εκατσε αναποδα...

RapidShade
19/03/2005, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
τελικα εμαθα οτι ο τυπος σημερα πηγε με πατεριτσες στο μπακαλι και με εψαχνε..αφησε και το κινητο του ...και του ειπε οτι αν περασω απο εκει να μου πει οτι εγω εφταιγα και θα κανει ενχειρηση στο ποδι του και χρειαζετε χρηματα και δεν εχει:hypnotize :uplate: :eyepop:


θα του γαμησω οτι εχει και δεν εχει το μουνοπανο...τον λυπηθηκα κιολας ο μαλακας:mad: ο τυπος θα με εκβιασει κιολας....εφαγα φρικη λεμε ..το μουνι:mad: :mad: :mad: :mad: :uplate:

τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις μαγκες.....

οldman και κανενας......:sick: εκατσε αναποδα...


Γιώργη καλησπέρα,

δεν ξέρω, αλλά και μόνο η κίνηση που έκανε (μπακάλης-πατερίτσες-κινητό) μετά από την επιμονή του όπως
είπες να μην φέρεις κανέναν-κλπ...

μου πάει στο...-> ΠΟΙΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ???

Ποιος είναι αυτός; Ποιο βράδυ; Ποιο παπί;
Ποιες πίτσες; Ρε πάτε καλά;

Δεν ξέρω, αλλά με κάτι τέτοια, και
ως παθών από περιπτώσεις όπου
ΔΕΝ υπήρχε μαρτυρία ικανή να αποδείξει
τα γεγονότα... απλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ τα
γεγονότα..

οπότε ρε George...Ποιος Θανάσης;; Ποιος Γιώργος; Ποιος deliveras???

Αει... χάσου μυρμηγκάκι!

free rider
19/03/2005, 01:17
αστον αν θέλει να σου κάνει μύνηση και να πάει δικαστικά....

αλλιώς στείλτον από εκεί που ήρθε ...

απλά το γεγονός της συνυπαιτιότητας σε ατύχημα πρέπει να είναι αποδεικτέο μέσα από έκθεση τροχαίας...ή αυτόπτες μαρτυρες...

GST
19/03/2005, 02:14
την πινακιδα μου δεν την εχει.....αλλα ισως να με πετυχει στο δρομο...περναω συχνα απο κει..δεν θα κρυβομε κιολας
τωρα αν παει δικαστικα ο μονος μαρτυρας ειναι η κοπελια μου....(και ο μπακαλης μετα το μπαμ)...με τις μαιμουδες τι γινετε;

γιωργο ναι να το παιξω λακης....το μονο που με προβληματιζει ειναι τι μερος του λογου ειναι αυτος...αν απλα επωφελειται της ευκαιριας και αν του κατσει..η θα αρχισει τις απειλες και δε ξερω γω....
τι σκατα... κοινωνια ειναι αυτη η ζουγκλα....:mad:

εντωμεταξυ οταν του επιανα το ποδι να δω που ποναει πονουσε στο καλαμι ....και μετα εμαθα σηκωθηκε και εφυγε......επομενως μουφα η ιστορια

κοιτα να δεις πως μπλεκεις στα καλα καθουμενα :mad:

free rider
19/03/2005, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST


το μονο που με προβληματιζει ειναι τι μερος του λογου ειναι αυτος...αν απλα επωφελειται της ευκαιριας και αν του κατσει..η θα αρχισει τις απειλες και δε ξερω γω....


μάλλον το δευτερο ...

αμα , αν κατάλαβα , είναι αλοδαπός πιθανόν να μην αισθάνεται σίγουρος για να πάει σε δικαστήρια...

αλλά και ποιός θα διακστεί ...??? εκείνος.

αρα πάρτο πιο ψύχραιμα...
δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος κίνδυνος...

απειλές μπορεί να εκτοξεύσει ανα πάσα στιγμή ο καθένας ....
δεν σημαίνει οτι έχουν και ουσία...

adam_tsouk
19/03/2005, 21:26
Λοιπόν,
εγώ συμφωνώ με τον Πέρι που συμφωνεί με τον Nik0s
aka ngaxrv750
:rotflmao: :rotflmao:

ΑΛΛΑ: αυτοί οι άνθρωποι ΠΟΤΕ δεν είναι νόμιμοι!!!
ΠΟΤΕ δεν ενδιαφέρονται για σήματα κοκ κτλ κτλ...
Πάνε ΠΑΝΤΑ πλακωμένοι είτε ανάποδα είτα κανονικά σε δρόμους και στενάκια!!!!

Δεν λέω, σίγουρα σου την λένε αν αργείς ή αν τα πας σκατά (όχι εσένα από την Γλυφάδα pizzaBoy!!!:rotflmao: ) αλλά πόσο χρόνο έχεις γλυτώσει στην τελική με τις καγκουριές; Και σε τι κίνδυνο έχεις βάλει τον εαυτό σου;

Ναι, οι περισσότεροι από εμάς έχουμε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) δουλέψει σε παρόμοιες δουλειές αλλά τουλάχιστον εγώ προσωπικά πάντα τους είχα γραμμένους τους εργοδότες αν θα μου έλεγαν άργησες ή ότιδήποτε!!!


Πάντως τελευταίως με τους αλλοδαπούς νμίζω ότι έχει παραγίνει. Βγαίνουν και όποιον πάρει ο Χάρος...:mad:



Αυτά. Πάω να δω γιατί άργησε ο μλκας με τις πίτσες! :rotflmao:

AFTER
19/03/2005, 21:38
Αμα τον ξαναπετυχεις πες του οτι θα τον στειλεις πισω απο το κρατος που ηρθε!

Αντε στο διαολο τα μαλακισμενα θα μας καβαλησουν κιολας μεσα στο σπιτι μας!

Αλλα καλα μας κανουν που τους εχουμε δωσει αερα!
Μετα λεει ειμαστε ρατσιστες!
Καλοι μαλακες ειμαστε!

free rider
20/03/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αμα τον ξαναπετυχεις πες του οτι θα τον στειλεις πισω απο το κρατος που ηρθε!

Αντε στο διαολο τα μαλακισμενα θα μας καβαλησουν κιολας μεσα στο σπιτι μας!

Αλλα καλα μας κανουν που τους εχουμε δωσει αερα!
Μετα λεει ειμαστε ρατσιστες!
Καλοι μαλακες ειμαστε!

KOY KΛOYΞ KΛAN ....

XEXEXEXEE!!!!!!




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marilaki
20/03/2005, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αμα τον ξαναπετυχεις πες του οτι θα τον στειλεις πισω απο το κρατος που ηρθε!

Αντε στο διαολο τα μαλακισμενα θα μας καβαλησουν κιολας μεσα στο σπιτι μας!

Αλλα καλα μας κανουν που τους εχουμε δωσει αερα!
Μετα λεει ειμαστε ρατσιστες!
Καλοι μαλακες ειμαστε!

πες το ψέματα...δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους αλλοδαπούς αλλά σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις μου την δίνουν πάρα πολύ...ένα παράδειγμα??στον αγώνα εθνική ελλάδος με την αλβανία...

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

tai
20/03/2005, 19:39
Μόλις σε συναντήσει πάρε το άγριό σου και μαγκώνοντας τον απ’τον σβέρκο πες του
« ΠΑΜΕ ΡΕ ΜΟΥΝ@Π@ΝΟ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ» και αμα σε ξαναενοχλήσει χαιρέταμε.
:wave2:

free rider
20/03/2005, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Μόλις σε συναντήσει πάρε το άγριό σου και μαγκώνοντας τον απ’τον σβέρκο πες του
« ΠΑΜΕ ΡΕ ΜΟΥΝ@Π@ΝΟ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ» και αμα σε ξαναενοχλήσει χαιρέταμε.
:wave2:

ΠΊΣΩ ΡΕ ΤΡΑΜΠΟΎΚΕ ΡΑΤΣΙΣΤΉ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GST
20/03/2005, 21:45
tai αυτο μου ειπαν και στο αστυνομικο τμημα...
μιλησα και με τον δικηγορο που ειπε να το αναφερω το γεγονος και στην ασφαλιστηκη για παν ενδεχομενο και απο κει και περα δεν ξερω τιποτα...δεν ειδα τιποτα...καποιο λαθος κανετε....

ενταξη... ψιλοηρεμησα καπως ...αυτο που με χαλασε περισσοτερο ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που τους φερεσε με το σωστο τροπο και αυτοι εντελως επιφανειακα σου φερονται υπουλα και δολια ασχετα αν ειναι αλλοδαποι η οχι...το γεγονος οτι αυτος ηταν αλλοδαπος βεβαια... οσον αφορα το κυνηγη του χρηματος..τον ενοχοποιει παραπανω στα ματια μου.....

το διδαγμα .............................
απο την ιστορια που ελπιζω να εχει ευτηχες τελος (αν και μια ανυσηχια θα την εχω για λιγο καιρο) ειναι οτι πιαστηκα εντελως απροετοιμαστος για το γεγονος ..δεν πονηρευτηκα καθολου ..με παρεσυρε η φορτιση της στιγμης.

............................ΠΑΙΔΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ...ΠΑΝΤΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ............στο φιναλε αν δεν εχουν διπλωμα ασφαλεια και οτιδιποτε αλλο ειναι δικο τους προβλημα..εσυ γιατι τα εχεις ολα

gcrook
21/03/2005, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
[B

Δεν λέω, σίγουρα σου την λένε αν αργείς ή αν τα πας σκατά (όχι εσένα από την Γλυφάδα pizzaBoy!!!:rotflmao: ) αλλά πόσο χρόνο έχεις γλυτώσει στην τελική με τις καγκουριές; Και σε τι κίνδυνο έχεις βάλει τον εαυτό σου;



[/B]

:D Σε απιστευτο κινδυνο, εχω κανει ΤΙΣ μαλακιες κατα καιρους.

Ομως αρκει να δουλεψεις, οχι τα δωδεκαωρα που χτυπαω εγω και βαλε, αλλα ενα τετραωρακι προς Βουλα μερια, με τις κεντρικες λεωφορους, και τις Μερτσεντε του Πανοραματος Βουλας που παραβιαζουν στοπ με 80+ χλμ, σε μονοδρομο που σηκωνει με το ζορι 30, βραδυατικα, με σβηστα φωτα:eek: και νεκρα στο κιβωτιο (ουτε που τους ακους να περνανε ποσο μαλλον να τους δεις).

Αν νομιζεις οτι αυτο συνεβη μια φορα μονο, ελα απο το μαγαζι να μιλησεις και με συναδελφους, να ακουσεις πραγματα απιστευτα.

Εν κατακλειδι για μια μαλακια που μπορει να κανω εγω, την εισπραττω εις δεκαπλουν απο τους αλλους, και δεν μιλαω μονο για αμαξια, αλλα και για μοτοσυκλετιστες.

Οποτε ξαναβρεθουμε θα σου πω πως με μαζεψε πριν απο κανα-εναμιση μηνα ενας τυπας με το αυτοκινητο του, και οταν λεμε με μαζεψε το εννοω.
Απορω που περπαταω ακομα.

Παντως σε γενικες γραμμες εχετε δικιο, ναι παραβιαζουμε, ναι κανουμε απιστευτες παπαριες, αλλα εν τελει, ειμαστε σε 2 τροχους ολοι μας, και αντιμετωπιζουμε τα ιδια προβληματα, και ειμαστε το ιδιο εκτεθειμενοι, ειτε απο μαλακια δικια μας, ειτε αλλων.:wave2:

afrotwin
22/03/2005, 11:17
ISTORIES APIROU KALOUS...
:rotflmao: :rotflmao:

TO POLI POLI NA GINI KAMIA SIRAKSI ME OMIOUS TOU KE NA SOU KAPSOUN TO SPITI
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OPOS IXE GINI PALIA ME GIFTOUS KE ALVANOUS

EDO 8ELI GKANKSTERILIKIA OXI DIKEOSINES...


ALA AMA DEN KSERIS VRASTA....
:rotflmao: :rotflmao:

GST
22/03/2005, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ISTORIES APIROU KALOUS...
:rotflmao: :rotflmao:

TO POLI POLI NA GINI KAMIA SIRAKSI ME OMIOUS TOU KE NA SOU KAPSOUN TO SPITI
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OPOS IXE GINI PALIA ME GIFTOUS KE ALVANOUS

EDO 8ELI GKANKSTERILIKIA OXI DIKEOSINES...


ALA AMA DEN KSERIS VRASTA....
:rotflmao: :rotflmao:

για μενα το λες ρε αφρο......το θεμα τωρα ειναι οτι αυτος με ψαχνει ....που να του κρυωνουν οι πιτσες μολις βγαινει απο το μαγαζι...παντως το παθημα μου εγινε μαθημα..no mercy...................τωρα για τους τραμπουκισμους και τα λοιπα καλα ειναι μονο οταν γινονται σε ελεγχομενο περιβαλλον:D

free rider
27/03/2005, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST


αυτο που με χαλασε περισσοτερο ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που τους φερεσε με το σωστο τροπο και αυτοι εντελως επιφανειακα σου φερονται υπουλα και δολια ασχετα αν ειναι αλλοδαποι η οχι...

τι μου λές ρε Γιώργο...

κάθε μέρα στην ζωή σου το συναντάς ...
απλά κατά λάθος βρέθηκες σε χαλάρη στιγμή και συνέβη οτι έγινε...

βέβαια καλό έιναι να μην βάλουμε όλα τα απίδια στο ίδιο καλάθι...

και εκεί ξεχωρίζουν οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ...
απο τους λύκους..