PDA

View Full Version : Τεστ 50.000 χλμ. για το Bandit 1250



PortisHead
03/01/2009, 18:20
Μετα απο 50.000 χλμ τεστ διαρκειας το γερμανικο περιοδικο Motorrad
ειχε να δηλωσει τα εξης :
Μια δυσλειτουργια στην ενδειξη της νεκράς και στο ταχυμετρο.

Πολυ ζημιαρικο μας βγηκε ρε γμτ...


:lol: :lol: :lol:

Lazio
03/01/2009, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μετα απο 50.000 χλμ τεστ διαρκειας το γερμανικο περιοδικο Motorrad
ειχε να δηλωσει τα εξης :
Μια δυσλειτουργια στην ενδειξη της νεκράς και στο ταχυμετρο.

Πολυ ζημιαρικο μας βγηκε ρε γμτ...


:lol: :lol: :lol:




oyte alfa romeo na itan diladi........:rotflmao: :rotflmao:

Fournaris
05/01/2009, 15:37
Τετοια λεγε μου τετοια:p

archer
25/12/2009, 16:51
αυτην την δυσλειτουργια στην ενδειξη της νεκράς την εχω και εγω αλλα στα 8000χιλ.
μηπως ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε, γιατι καμια φορα εχω νεκρα και δεν αναβει
η ενδειξη.για πεστε καμια γνωμη.

mplah
05/01/2010, 12:33
και εγω το εχο το προβλημα το οποιο λυνεται αν κατεβασεις μια ιδεα τον πλαγιο ορθοστατη. μολις το κανεις αναβει η πρασινη ενδειξη . (ενοειται οτι εχεις ηδη νεκρα μεσα :) )

boldor900f
05/01/2010, 12:41
Το εν θέματι μηχανάκι είναι όντως
προβληματικό.


Κρίμα που είναι παρεξηγημένο στην Ελλάδα.
Α ξέχασα δεν είναι ............

susukas
05/01/2010, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από boldor900f
Το εν θέματι μηχανάκι είναι όντως
προβληματικό.


Κρίμα που είναι παρεξηγημένο στην Ελλάδα.
Α ξέχασα δεν είναι ............
φιλε μου boldor,μαλλον αυτο το μηχανακι ειναι παρεξηγημενο στην ελλαδα..φαντασου οτι στη γαλλια ειναι πρωτο στις πωλησεις και σε αλλεσ χωρες ειναι στις πρωτες θεσεις πωλησεων...!!νομιζω οτι αυτο λεει παρα πολλα για την ποιοτητα κατασκευεις σε συνδυασμο με την τιμη...:beer:

boldor900f
05/01/2010, 20:16
Ηταν στις επιλογές μου μαζί με το cb1300s.
Δυστυχώς και τα δύο έχουν 4 σε1 εξατμίσεις,ενώ
έχω ένα "κόλλημα" με τη συμμετρία στη μηχανή......
Να φανταστείς οταν μου είπαν για το ΧΧ που τελικά πήρα,
ρώτησα πόσες εξατμίσεις έχει
Πάντως είναι ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ μηχανάκι,με πολλή ροπή
απροβλημάτιστο και καλή τιμή.
Αλλά είπαμε . δεν έχει έλικα στο τεπόζιτο.

susukas
05/01/2010, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από boldor900f
Ηταν στις επιλογές μου μαζί με το cb1300s.
Δυστυχώς και τα δύο έχουν 4 σε1 εξατμίσεις,ενώ
έχω ένα "κόλλημα" με τη συμμετρία στη μηχανή......
Να φανταστείς οταν μου είπαν για το ΧΧ που τελικά πήρα,
ρώτησα πόσες εξατμίσεις έχει
Πάντως είναι ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ μηχανάκι,με πολλή ροπή
απροβλημάτιστο και καλή τιμή.
Αλλά είπαμε . δεν έχει έλικα στο τεπόζιτο. :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

anosis
06/01/2010, 09:12
Ενταξει το μηχανακι, 50000χλμ δεν επαθε τιποτα. Ο ανθρωπος ομως που τα εκανε τα χλμ αυτα, ζει; Μηπως εχει παθει καμια κριση ανιας; Αλτσχαιμερ; Υπνηλια;

Ληστης
06/01/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από anosis
Ενταξει το μηχανακι, 50000χλμ δεν επαθε τιποτα. Ο ανθρωπος ομως που τα εκανε τα χλμ αυτα, ζει; Μηπως εχει παθει καμια κριση ανιας; Αλτσχαιμερ; Υπνηλια;

Καλα τα λες! Επαθε Αλτσαιμερ απο τα βαθια του γεραματα 90+ εχοντας στο γκαραζ του ακομη το Bandit.

notakos600
06/01/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μετα απο 50.000 χλμ τεστ διαρκειας το γερμανικο περιοδικο Motorrad
ειχε να δηλωσει τα εξης :
Μια δυσλειτουργια στην ενδειξη της νεκράς και στο ταχυμετρο.

Πολυ ζημιαρικο μας βγηκε ρε γμτ...


:lol: :lol: :lol:


Αυτά είναι. :beer: :beer:

Δήμιος
06/01/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από anosis
Ενταξει το μηχανακι, 50000χλμ δεν επαθε τιποτα. Ο ανθρωπος ομως που τα εκανε τα χλμ αυτα, ζει; Μηπως εχει παθει καμια κριση ανιας; Αλτσχαιμερ; Υπνηλια;

Θεος!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nickald
06/01/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από anosis
Ενταξει το μηχανακι, 50000χλμ δεν επαθε τιποτα. Ο ανθρωπος ομως που τα εκανε τα χλμ αυτα, ζει; Μηπως εχει παθει καμια κριση ανιας; Αλτσχαιμερ; Υπνηλια;


Ναι οντως

Οι στιγμες αγωνιας στα συνεργεια για το ποσο θα πληρωσεις ειναι αυτες που κραταν το μυαλο σε εγρηγορση για να μην παθεις αλτσχαιμερ.

Επισης για να μη βαριεσαι κανεις ασκησεις φορτωσης εκφορτωσης σε φορτηγα οδικης

Και για να μη σε πιανει υπνηλια τακτικες επισκεψεις σε ηλεκτρολογους και καταστηματα ανταλλακτικων.

Βεβαια για να ερθεις σε τσακιρ κεφι τι καλυτερο απο το να συμπληρώνεις ενα λιτρο λαδι ανα 1000κμ


Αυτα ειναι γουστα......

boldor900f
06/01/2010, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ναι οντως

Οι στιγμες αγωνιας στα συνεργεια για το ποσο θα πληρωσεις ειναι αυτες που κραταν το μυαλο σε εγρηγορση για να μην παθεις αλτσχαιμερ.

Επισης για να μη βαριεσαι κανεις ασκησεις φορτωσης εκφορτωσης σε φορτηγα οδικης

Και για να μη σε πιανει υπνηλια τακτικες επισκεψεις σε ηλεκτρολογους και καταστηματα ανταλλακτικων.

Βεβαια για να ερθεις σε τσακιρ κεφι τι καλυτερο απο το να συμπληρώνεις ενα λιτρο λαδι ανα 1000κμ


Αυτα ειναι γουστα......

:beer: :a18:

Δήμιος
07/01/2010, 03:48
Παλικαρε, δε παιρνεις το ΚΤΕΛ καλυτερα? Και δεν θα ανησυχεις για συνεργεια, και αν μεινεις ερχεται και σε παιρνει συντομα αλλο και γλιτωνεις με 10 ευρω τη φασαρια.
Εντωμεταξυ προλαβαινεις να πιεις και ενα μετριο καφε, μια μετρια συννεφιασμενη μερα με μια μετρια (πλην αξιοπιστη) γκομενα.

Φιλια:wave2:

RD350
07/01/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από archer
αυτην την δυσλειτουργια στην ενδειξη της νεκράς την εχω και εγω αλλα στα 8000χιλ.
μηπως ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε, γιατι καμια φορα εχω νεκρα και δεν αναβει
η ενδειξη.για πεστε καμια γνωμη.

Μια λυση ειναι να μην βαζεις νεκρα!!!!

nikonian
07/01/2010, 10:04
Πολύ το γουστάρω αυτό το μηχανάκι.
Αν δεν υπήρχε το Hornet 900 , θα ήταν η πρώτη μου επιλογή.

Το 1250 είναι δυνατό μηχανάκι, αλλά και βαρύ. Για ταξιδιάρικο , αυτό ίσως και να'ναι πλεονέκτημα.:winka:

toyar
07/01/2010, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Δήμιος
Παλικαρε, δε παιρνεις το ΚΤΕΛ καλυτερα? Και δεν θα ανησυχεις για συνεργεια, και αν μεινεις ερχεται και σε παιρνει συντομα αλλο και γλιτωνεις με 10 ευρω τη φασαρια.
Εντωμεταξυ προλαβαινεις να πιεις και ενα μετριο καφε, μια μετρια συννεφιασμενη μερα με μια μετρια (πλην αξιοπιστη) γκομενα.

Φιλια:wave2:

Ωραία άποψη......
Αν είναι να πληρώνεις χρυσή τη θεογκόμενα για να σου κάτσει τότε δεν είναι γκόμενα είναι βίζιτα κι εσύ κορόιδο
Το ίδιο και η μηχανή
Εκτός αν την πληρώνεις για να τη δείχνεις στους άλλους :winka:

nickald
07/01/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
Ωραία άποψη......
Αν είναι να πληρώνεις χρυσή τη θεογκόμενα για να σου κάτσει τότε δεν είναι γκόμενα είναι βίζιτα κι εσύ κορόιδο
Το ίδιο και η μηχανή
Εκτός αν την πληρώνεις για να τη δείχνεις στους άλλους :winka:


Ελα ρε τι τους λες τωρα

Εδω την πληρωνουν και δεν τους καθετε

Την μια εχει πονοκεφαλο την αλλη περιοδο και την τριτη εχει κανει μανικιουρ πεντικιουρ.

Και ολοι αυτοι δεν εχουν καβαλησει ποτε ενα bandit για να ξερουν τι κανει και τι μπορει να προσφερει.


Βεβαια συμφωνα με τις αποψεις αλλου συμφορουμιτη μονο τα SS ειναι μηχανες για αντρες. Μαλλον θα εχει κανει κινημα....

PortisHead
07/01/2010, 11:39
Εσεις τωρα γιατι ασχολειστε ?
Υπαρχουν ατομα στο forum τα οποια εχουν φοβερες οδηγικες ικανοτητες και για τα οποια μηχανακια σαν το Bandit (και αλλα πολλα) δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στις αυξημενες οδηγικες επιδοσεις τους.
Δλδ. τα εχουν οδηγησει , τα εχουν φτασει στα ορια τους , και ειδαν οτι δεν ειναι αρκετο.
Χρειαζονται κατι πιο εξειδικευμενο.
Γιαυτο και αυτη η χωρα βγάζει αβέρτα αγωνιζόμενους παγκοσμιου κύρους σε ολο τον μηχανοκινητο αθλητισμο.

:lol:

:beer:

anosis
07/01/2010, 11:46
Συμφωνουμε, δεν εχουμε τις οδηγικες ικανοτητες να στυψουμε ενα ss. Αλλα το να γινεται ειδηση οτι ενα μηχανακι με τεχνολογια δεκαπενταετιας δεν σπαει και δεν χαλαει απεχει πολυ. Εκτος αν ειναι ειδηση το οτι ενα Susuki δεν εσπασε -ας πουμε- πλαισιο, οποτε οκ.

akisjg
07/01/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από anosis
Συμφωνουμε, δεν εχουμε τις οδηγικες ικανοτητες να στυψουμε ενα ss. Αλλα το να γινεται ειδηση οτι ενα μηχανακι με τεχνολογια δεκαπενταετιας δεν σπαει και δεν χαλαει απεχει πολυ. Εκτος αν ειναι ειδηση το οτι ενα Susuki δεν εσπασε -ας πουμε- πλαισιο, οποτε οκ.

Let me think: 15 χρόνια πριν δλδ 1995 μοτερ με ψεκασμό υψιλής πίεσης, διπλά τοιχώματα, euro 3 εκπομπές και κατανάλωση και φρένα με ABS.

anoIsiEs

amyroukai
07/01/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από anosis
τεχνολογια δεκαπενταετιας
Χμ. Εκτός από το κλειστό σωληνωτό πλαίσιο, το οποίο χρησιμοποιείται και από άλλους κατασκευαστές, βλέπε πχ το τελευταίας τεχνολογίας Diversion του 2009, τι άλλο έχει μείνει 15 χρόνια πριν; Μοτέρ, ABS, αναρτήσεις;
Το δικό μου το αερόψυκτο είναι όντως παλαιάς τεχνολογίας... Αλλά και πάλι... Ε και;

PortisHead σε ένα track day τα όρια του Bandit είναι όντως πολύ χαμηλά, οπότε για διπλής χρήσης για κάποιον που θέλει να μπαίνει -σχετικά συχνά- πίστα, δεν κάνει. Για δρόμο, άλλη ιστορία :evil:

nickald
07/01/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εσεις τωρα γιατι ασχολειστε ?
Υπαρχουν ατομα στο forum τα οποια εχουν φοβερες οδηγικες ικανοτητες και για τα οποια μηχανακια σαν το Bandit (και αλλα πολλα) δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στις αυξημενες οδηγικες επιδοσεις τους.
Δλδ. τα εχουν οδηγησει , τα εχουν φτασει στα ορια τους , και ειδαν οτι δεν ειναι αρκετο.
Χρειαζονται κατι πιο εξειδικευμενο.
Γιαυτο και αυτη η χωρα βγάζει αβέρτα αγωνιζόμενους παγκοσμιου κύρους σε ολο τον μηχανοκινητο αθλητισμο.

:lol:

:beer:

Ετσι ειναι

Δεν μας λεει τουλαστιχον τι καβαλαει οταν δεν το εχει στα συνεργεια να εχουμε ενα μετρο συγκρισης ως προς το τι θεωρει μηχανη που εκτινασει την αδρεναλινη στα υψη (και τα καρδιακα επεισοδια σε καθε λογαριασμο συνεργειου πανε συννεφο )


@στον απο πανω

Αν θες να μπαινεις πιστα δεν παιρνεις bandit αδερφε

Και σε μια κλειστη μονοπαταδα στο βουνο δεν κανει δουλεια... τι να λεει?

PortisHead
07/01/2010, 13:19
Σε περιπτωση που δεν το καταλαβαν καποιοι ,οτι εγραψα πιο πανω ηταν ακρως ειρωνικο.:D

Και φυσικα δεν ειναι οτι καλυτερο το Bandit για πιστα...μη σου πω οτι ειναι και ακαταλληλο.

Απλα εμενει με ενοχλει η λογικη του να κρινουμε "κατι" για "κατι" που δεν προοριζεται.

Η αγορα διαθετει μοτοσυκλετες για οτι γουσταρει ο καθενας.

Αμα ειναι ετσι , τοτε ναι , το νεο ZZR 1400 με τριβαλιτσο ειναι μαπα μηχανακι για....εντουρο.

Ο ενας θελει φρενα αγκυρες και κρατημα logo στιγμης.
Θα παει να παρει Ducati ,KTM , Aprilia κλπ κλπ

Ο αλλος θελει απολυτες τελικες , θα παρει Busa , XX κλπ

O αλλος θελει ενα μηχανακι να γυρναει το διακοπτει και να παιρνει μπροστα για τα επομενα 140 χρονια.

Ο καθενας οριζει αλλα κριτηρια για το τι ειναι για αυτον "καλη μοτοσυκλετα"

Αυτο ηθελα να πω.

RD350
07/01/2010, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Σε περιπτωση που δεν το καταλαβαν καποιοι ,οτι εγραψα πιο πανω ηταν ακρως ειρωνικο.:D


Καταρχας να μην μας ειρωνευεσαι. :p



Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Και φυσικα δεν ειναι οτι καλυτερο το Bandit για πιστα...μη σου πω οτι ειναι και ακαταλληλο.


Ακαταλληλο δεν ειναι αλλα δεν ειναι και SS. Στα Μεγαρα το εχω δει να μπαινει στην Κ9 και να ξυνει!!!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Απλα εμενει με ενοχλει η λογικη του να κρινουμε "κατι" για "κατι" που δεν προοριζεται.


Τι εννοεις βαλαμε το Bandit να κοβει χορτα?


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Η αγορα διαθετει μοτοσυκλετες για οτι γουσταρει ο καθενας.


Ξερεις καμια για να ψηνω καφε?


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αμα ειναι ετσι , τοτε ναι , το νεο ZZR 1400 με τριβαλιτσο ειναι μαπα μηχανακι για....εντουρο.

Που το ξερεις ρε φιλε εχεις ZZR 1400 και το εχεις βαλει για εντουρο και δεν πηγαινε?
Λοιπον σε πληροφορω οτι παει μια χαρα και γραφει και καλους χρονους!!!!! :nono:



Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ο ενας θελει φρενα αγκυρες και κρατημα logo στιγμης.
Θα παει να παρει Ducati ,KTM , Aprilia κλπ κλπ

Ο αλλος θελει απολυτες τελικες , θα παρει Busa , XX κλπ

O αλλος θελει ενα μηχανακι να γυρναει το διακοπτει και να παιρνει μπροστα για τα επομενα 140 χρονια.

Ο καθενας οριζει αλλα κριτηρια για το τι ειναι για αυτον "καλη μοτοσυκλετα"

Αυτο ηθελα να πω.

Γιωργο εγω τα θελω ολα στον ατμο!!!!!
Θελω και φρενα αγκυρες και κρατημα τρενου και τις καλυτερες επιδοσεις (τελικες - 400αρια) και να κανει για την πολη και για ταξιδια και για πιστα και για εντουρο και για μοτοκρος.
Ζηταω Πολλα? :eek:


Χωρις πλακα τωρα το Bandit ειναι αξιολογο και οικονομικο ειναι Value for Money αρκει να ξερει κανεις γιατι το πηρε και τι μπορει να του προσφερει.

amyroukai
07/01/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από RD350
Ακαταλληλο δεν ειναι αλλα δεν ειναι και SS. Στα Μεγαρα το εχω δει να μπαινει στην Κ9 και να ξυνει!!!!!
Μόνο στην 9? Γμτ κάτι κάνω λάθος, βρίσκω και σε άλλες... :) Σέρρες να δεις τι γίνεται... Αλλά για αυτό λέμε ότι είναι ακατάλληλο, βρίσκει πολύ νωρίς και δεν βοηθάει να πας γρήγορα, πρέπει να κάνεις τον Elias κρεμασμένος σαν μαϊμουδάκι και δεν νιώθεις άνετα έτσι. Κουνάει κιόλας αν μπεις με πολλά, πχ Κ13 Σέρρες και ξύνει και ταλαντώνεται, μιά ομορφιά...

Ληστης
07/01/2010, 17:03
Παιδια απο σημερα μαζι με ενα ss δινουνε δωρο και μια stirella. Οταν κατεβαινουν απο την μηχανη να σιδερωνουν τη μεση τους ωστε να καμαρωνουνε σωστα οταν κατεβουνε στη πλατεια για καφε.
Τρεξτε ολοι να παρετε, και οταν χαλασει το ss σας μενει η stirella. :rotflmao:



P.s το ξεφτιλισαμε το θεμα...