PDA

View Full Version : Γέφυρα Πιρουνιού



zeke
05/01/2009, 12:37
Πρωτα απο ολα σας ευχομαι καλη χρονια...Με τα άλογα σας,και καλες βολτες.. :beer:
Νεος ειμαι στο forum ομως μας συνδεει ενα yamaha xt :D
Και κανω την πρωτη μου ερωτηση , η γεφυρα που συνδεει τα πιρουνια μπροστα...Ειναι απο την αντιπρωσοπεια η βγαινει και σε aftermarket ? Το θεμα μ ειναι σε πια τιμη παιζει..και αν ειναι απο αντιπρωσοπεια ποιος ειναι ο κωδικος του ?
Ευχαριστω..

XJR_Billy
05/01/2009, 13:03
Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε !!:beer: :beer:

Είμαι σίγουρος ότι οι 600άρηδες αδερφοί θα σε καλύψουν...;)

zeke
05/01/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε !!:beer: :beer:

Είμαι σίγουρος ότι οι 600άρηδες αδερφοί θα σε καλύψουν...;)

Να σε καλα αδερφε.;) Περιμενω απαντησεις:)

notakos600
05/01/2009, 13:55
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά κατ' αρχάς.

Το δικό μου 600 το αγόρασα μεταχείρω έτοιμο μοτάρντ, γέφυρα έχει TAROZZI που στοιχίζει κάπου στα 70 ευρά.
Για οποιαδήποτε βοήθεια μη διστάσεις να μας ρωτήσεις.

p@nos
05/01/2009, 14:14
που τη βρισκουμε αυτη τη γεφυρουλα ρε παιδια:D ?


και αν υπαρχει καποιος ας πει αν ειδε σημαντικη βελτιωση στη συμπεριφορα...

:beer:

zeke
05/01/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά κατ' αρχάς.

Το δικό μου 600 το αγόρασα μεταχείρω έτοιμο μοτάρντ, γέφυρα έχει TAROZZI που στοιχίζει κάπου στα 70 ευρά.
Για οποιαδήποτε βοήθεια μη διστάσεις να μας ρωτήσεις.

Ευχαριστω για την υποδοχή :) ειναι aftermarket ?
Τα λεφτά κομπλε τα βλέπω γιατι η γεφυρουλα αυτη ειναι και για 'ου μη γεννητο τρακαρισμα΄..αλλα και στα πολλα khm...

DrBig
06/01/2009, 00:05
Ειχα αγορασει μια γεφυρα tarozzi για το DRZ400. Κατα την προσωπικη και ταπεινη μου αποψη ειναι οτι πιο φθηνιαρκο εχω δει σε μεταλο. Το αλουμινιο της ειναι αθλιας ποιοτητας και μαλακο σα βουτηρο. Θα ελεγα να ψαξεις για κατι πιο σοβαρο. Αν τυχον παντως την παρεις, προσεξε παρα πολυ ποσο τα σφιξεις τα παξιμαδια.

notakos600
06/01/2009, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ειχα αγορασει μια γεφυρα tarozzi για το DRZ400. Κατα την προσωπικη και ταπεινη μου αποψη ειναι οτι πιο φθηνιαρκο εχω δει σε μεταλο. Το αλουμινιο της ειναι αθλιας ποιοτητας και μαλακο σα βουτηρο. Θα ελεγα να ψαξεις για κατι πιο σοβαρο. Αν τυχον παντως την παρεις, προσεξε παρα πολυ ποσο τα σφιξεις τα παξιμαδια.


Η TAROZZI στο 600 μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις, σίγουρα μιλάμε για την ίδια?
Βιδάκια άλλεν έχει που τα σφίγγω όσο γουστάρω και δεν παθαίνουν τπτ.
Όσο για την ακαμψία στις στρεβλώσεις είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Να είμαστε πιο προσεκτικοί σε ότι γράφουμε.

DrBig
06/01/2009, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Η TAROZZI στο 600 μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις, σίγουρα μιλάμε για την ίδια?
Βιδάκια άλλεν έχει που τα σφίγγω όσο γουστάρω και δεν παθαίνουν τπτ.
Όσο για την ακαμψία στις στρεβλώσεις είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Να είμαστε πιο προσεκτικοί σε ότι γράφουμε.

Σ' ευχαριστω πολυ για την συμβουλη, θα ειμαστε πιο προσεκτικοι στο εφ'εξης!

χαουεβερ,
1) δεν μιλησα για στρεβλωσεις, εξ'αλλου ενα λεπτο καλαμι με και χωρις γεφυρα οποιασδηποτε ποιοτητας, σιγουρα θα εχει διαφορα.
2) αν πιασεις στα χερια σου μια πιο σοβαρη κατασκευη (billet )θα δεις τι εννοω.
3) ολες οι παπαροτσι νομιζω ιδιες ειναι, ερχονται σε 3 κομματια και αλλαζει η διαμετρος των κυλινδρικων κομματιων που μπαινουν στα καλαμια και το ευρος της μεταξυ των γεφυρας.
4) μιλω για την προσωπικη μου εμπειρια, η οποια οπως προανεφερα ειναι αυτο και τιποτε αλλο. Ο καθε ενδιαφερομενος μπορει να εχει την δικη του.

zeke
06/01/2009, 09:02
Ευχαριστω για τις απαντησεις ομως...Ακόμα δεν ξερω σε τι τιμη παιζει..αλλα αφου θα παω να την παραγγειλω δεν τρεχει θεμα...Υπαρχει προβλημα με την ποιοτητα? Η που κατι θα προσεξω κατα την τοποθετηση ?