PDA

View Full Version : να λύσω την καρίνα μόνος μου ή μπα...?



LiakosVstrom
05/01/2009, 12:06
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Μια ερώτηση παίδες σχετικά με την καρίνα του στρομ μου. Το μηχανάκι φοράει αυτή

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19351

Τέσπα αναρωτιόμουν αν μπορώ να τη λύσω μόνος μου για να την ισιώσω λίγο μιας και πριν από κάνα 2μηνο παίρνοντας μια στροφή, με πολλά χλμ, πιο κλειστά από όσο έπρεπε έξυσα το πεζοδρόμιο για κάνα μέτρο με αποτέλεσμα να στραβώσει λίγο από την αριστερή πλευρά της.
Δεν πιστεύω να κάνω καμία μαλατσία και να μην ξαναφοριέται...

το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος?

SeNNinhA
05/01/2009, 12:11
Γιατί να μην την λύσεις μόνος σου??? Τι φοβάσαι ότι μπορεί να συμβεί? Ξεβιδώνεις απλά μερικές βίδες και τις βάζεις στην άκρη για να μην τις χάσεις.

GO FOR IT

:wacko:

manhunter
05/01/2009, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Γιατί να μην την λύσεις μόνος σου??? Τι φοβάσαι ότι μπορεί να συμβεί? Ξεβιδώνεις απλά μερικές βίδες και τις βάζεις στην άκρη για να μην τις χάσεις.

GO FOR IT

:wacko:



+1300
:D

domiemic65
05/01/2009, 12:53
Ενοείται να την λύσεις...

SeNNinhA
05/01/2009, 12:55
Εγώ λέω να λύσεις και ΟΛΑ τα πλαστικά, έτσι για εξάσκηση.

LiakosVstrom
05/01/2009, 13:23
βασικά μην έχει στραβώσει καμία βίδα και δεν ξαναβιδώνει σκεφτόμουν (μιας και από τις φώτο φαίνεται πολύ απλή η ποδιά).

αυτό με τα πλαστικά λέω να το δοκιμάσω κατά το καλοκαιράκι γιατί ... 1ον) κρυώνουν τα χέρια μου και 2ον) με ταλαιπωρεί μια ψύξη ρε γαμώτι.. αν σκύψω δεν θα ξανασηκωθώ. :dizzy:

costas81
05/01/2009, 14:16
προχωρα και παρε φορα!

subman21
05/01/2009, 14:45
Αν έχει στραβώσει τπτ πάρε μια ματσώλα και ρίχτου, αλουμίνιο είναι...:D

painterakis
07/01/2009, 15:26
να μην κανεις ΤΙΠΟΤΑ.
δες τι επαθα οταν ξεκινησα να φτιαξω μια βιδα στο φερινγκ
:D :D :D :D


151804

painterakis
07/01/2009, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
παίρνοντας μια στροφή, με πολλά χλμ, πιο κλειστά από όσο έπρεπε έξυσα το πεζοδρόμιο για κάνα μέτρο με αποτέλεσμα να στραβώσει λίγο από την αριστερή πλευρά της.

περα απο τη πλακα (για το παραπανω ποστ μου) αυτο που πρεπει να κανεις (αν δε το εχεις κανει ηδη) να αναψεις ενα κερακι...
ηθελα να ημουν απο μια μπαντα να δω πως διολο τα καταφερες να ξυσεις με πολλα το πεζοδρομιο και να μην πεσεις ή εστω να κτυπησει κατι αλλο στη μηχανη...
εισαι τυχερος αλλα προσπαθησε να μην την ζοριζεις (τη τυχη σου)

LiakosVstrom
12/01/2009, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
περα απο τη πλακα (για το παραπανω ποστ μου) αυτο που πρεπει να κανεις (αν δε το εχεις κανει ηδη) να αναψεις ενα κερακι...
ηθελα να ημουν απο μια μπαντα να δω πως διολο τα καταφερες να ξυσεις με πολλα το πεζοδρομιο και να μην πεσεις ή εστω να κτυπησει κατι αλλο στη μηχανη...
εισαι τυχερος αλλα προσπαθησε να μην την ζοριζεις (τη τυχη σου)

βασικά ερχόμουν με αρκετά ..όχι πολλά. και επειδή ως γνωστόν οι έλληνες αυτοκινητιστές θέλουν 2 λωρίδες κυκλοφορίας για να στρίψουν... την πήρα λίγο πιο κλειστά ώστε να μην φιλήσω τον λακαμά που έμπαινε στην αριστερή σιγά σιγά. κεράκι δεν άναψα... απλά έκανα το σταυρό μου.

mikios400
12/01/2009, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
να μην κανεις ΤΙΠΟΤΑ.
δες τι επαθα οταν ξεκινησα να φτιαξω μια βιδα στο φερινγκ
:D :D :D :D

στην έπεσε ο σκύλος κ ανέβηκες στο πεζούλι να γλιτώσεις;;; :confused: :confused:


:p