PDA

View Full Version : Ρελαντί...



NikosKK
07/01/2009, 07:46
Εχθές βράδυ πάρκαρα την καλή μου κανονικά και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

Πάω να ξεκινήσω για δουλειά πριν απο λίγο,παίρνει μπροστά για 5 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει.
Αν δώσω γκάζι είναι οκ,μόλις το αφήσω σβήνει πάλι!Τι στα γ@μήδια μπορεί να έγινε? :confused: :confused: :confused:

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 07:57
Ποσες στροφες ειχες ρελαντι θυμασαι Νικολα??Τωρα με τα κρυα αν δεν ειχες κανονικα το ρελαντι και ηταν πιο κατω απο 1100-1200στρ υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αυτο.:winka:

NikosKK
07/01/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ποσες στροφες ειχες ρελαντι θυμασαι Νικολα??Τωρα με τα κρυα αν δεν ειχες κανονικα το ρελαντι και ηταν πιο κατω απο 1100-1200στρ υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αυτο.:winka:


δε θυμάμαι ρε γμτ...αλλά δε νομίζω να είναι κάτι τέτοιο γιατί τις υπόλοιπες μέρες που είχε και πιο πολύ κρύο δε μου έκανε τίποτα παρόμοιο..Το κράτησα και κανά λεπτό με γκάζι να ανέβει μέχρι 30+ βαθμούς μήπως το έκανε λόγω κρύου αλλά τίποτα.. :bawl: :bawl:

:a4: :a4:

Xigo
07/01/2009, 08:04
Καπως ετσι αρχισε κ το δικο μου cbr και πηγα ολη την ετησια χωρις ρελαντι,ενα μιγμα που εφαγαν οι πισω μου στο β1 :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: ..
Τεσπα για tps-throttle position system τελικα κατεληξα να ειχα το προβλημα..αφου κοιταξα ρυθμιστη πιεσης/τρομπα κτλ....να το κοιταξεις συντομα γιατι εμενα μεχρι και να βραχυκυκλωσω μπουζι κατεληξα,αν εχεις το ιδιο προβλημα δεν θα σου σβηνει συνεχεια αλλα θα στο ξαανακανει κ να σταματησει ειναι σιγουρο..καλα κουραγια κ να ειναι κατι ασημαντο ευχομαι:winka: :wave2:

NikosKK
07/01/2009, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
Καπως ετσι αρχισε κ το δικο μου cbr και πηγα ολη την ετησια χωρις ρελαντι,ενα μιγμα που εφαγαν οι πισω μου στο β1 :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: ..
Τεσπα για tps-throttle position system τελικα κατεληξα να ειχα το προβλημα..αφου κοιταξα ρυθμιστη πιεσης/τρομπα κτλ....να το κοιταξεις συντομα γιατι εμενα μεχρι και να βραχυκυκλωσω μπουζι κατεληξα,αν εχεις το ιδιο προβλημα δεν θα σου σβηνει συνεχεια αλλα θα στο ξαανακανει κ να σταματησει ειναι σιγουρο..καλα κουραγια κ να ειναι κατι ασημαντο ευχομαι:winka: :wave2:

Αν ήταν κάτι τέτοιο όμως δε θα μου έβγαζε F1??

Xigo
07/01/2009, 08:07
το tps απο οτι καταλαβα μετα ειναι απο τα λιγα ηλεκτρονικα που δεν στα βγαζει στο κοντερ..για κοιτα στην εξατμιση..αν το γκαζωσεις να δουλεψει πιο πολλες στροφες εχεις πλουσιο μιγμα?μαυρο καπνο κ μυριζει?

NikosKK
07/01/2009, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
το tps απο οτι καταλαβα μετα ειναι απο τα λιγα ηλεκτρονικα που δεν στα βγαζει στο κοντερ..για κοιτα στην εξατμιση..αν το γκαζωσεις να δουλεψει πιο πολλες στροφες εχεις πλουσιο μιγμα?μαυρο καπνο κ μυριζει?


Aρκετό καπνό ναι,μαύρο όχι...μυρίζει..

Xigo
07/01/2009, 08:10
δεν εννοω τον καπνο που βγαζει η μηχανη σου καθε οποτε την βαζεις μπροστα το πρωι και ειναι κρυα ακομα..τον νορμααλ καθημερινο καπνο..γκαζωσε να δεις αν εχει κατι περιεργο..σκασιματα παραπανω απο συνηθισμενο η κατι τετοιο..κατι δηλαδη να σου δειχνει πως καιει παραπανω βενζινη απο οτι συνηθισμενα/λαθος μιγμα δηλαδη.

NikosKK
07/01/2009, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ποσες στροφες ειχες ρελαντι θυμασαι Νικολα??Τωρα με τα κρυα αν δεν ειχες κανονικα το ρελαντι και ηταν πιο κατω απο 1100-1200στρ υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αυτο.:winka:


Κοίταξα το ρελαντί και είναι στις 900-1000σ.α.λ για το λίγο που μένει αναμένο...Ίσως και να είναι αυτό..
Απο που όμως ρυθμίζω το ρελαντί??Έχω μείνει λίγο πίσω εκεί που ρυθμιζόταν απο βιδάκι στο καρμπ :bigcry:

Xigo
07/01/2009, 08:14
αριστερα οπως καθεσαι στην μηχανη ειναι στο δικο μου στα σωληνακια διπλα ενα καλωδιο-σωλινακι με μια ροδελα στην ακρη...στο λεβιε ταχυτητων απο πανω φιλε..check εκει για το δικο σου αν ειναι δεν ξερω..

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Κοίταξα το ρελαντί και είναι στις 900-1000σ.α.λ για το λίγο που μένει αναμένο...Ίσως και να είναι αυτό..
Απο που όμως ρυθμίζω το ρελαντί??Έχω μείνει λίγο πίσω εκεί που ρυθμιζόταν απο βιδάκι στο καρμπ :bigcry:

Σηκωνεις το τεποζιτο λυνοντας την κεντρικη του βιδα και στα αριστερα του ιντζεκτσιον εχει μια βιδα πανω στο σημειο που οταν ανοιγεις το γκαζι ανοιγει τις πεταλουδες,ανοιξε κλεισε το γκαζι για να δεις τον μηχανισμο και θα καταλαβεις ποια ειναι η βιδα.:winka:

NikosKK
07/01/2009, 09:00
problem solved :smokin: :smokin: :smokin:

Ε ρε τι σου κάνει ένα γαμημένο βιδάκι πρωί πρωί :lol:


Gixxerakias ευχαριστώ φίλε!σου χρωστάω μια :beer:

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
problem solved :smokin: :smokin: :smokin:

Ε ρε τι σου κάνει ένα γαμημένο βιδάκι πρωί πρωί :lol:


Gixxerakias ευχαριστώ φίλε!σου χρωστάω μια :beer:

Τιποτα man απλα οταν κανεις το επομενο σερβις πεστο στο μαστορι να στο βαλει στο διαγνωστικο μην τυχον και ειναι κατι αλλο,αλλα εφοσον λυθηκε μαλλον ολα καλα.:winka:

ps:Μπυρα δεν πινω αλλα ενα τσαγακι τωρα με τα κρυα το πινα ευχαριστως.:D

reinmeister
07/01/2009, 13:55
ελα να στο κερασω εγω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NikosKK
07/01/2009, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ελα να στο κερασω εγω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


για τι τσαγάκι μιλάς εσύ όμως? :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
07/01/2009, 14:04
πρασινο που καιει και τις τοξινες...:rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ελα να στο κερασω εγω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nαι ναι ενα πρασινο θα ηταν οτι πρεπει μετα τα οργια των εορτοδιακοπων!!:D :D

Αλλα ποτε δεν ξερεις ποιος θα κερασει ποιον..:smokin:

reinmeister
07/01/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS


Αλλα ποτε δεν ξερεις ποιος θα κερασει ποιον..:smokin: [/B]

γεγονος αυτο...

:D

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
γεγονος αυτο...

:D
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ου να μου χαθεις μουσχαρε ε μουσχαρε τοση ωρα μου μιλασς και εχεις πει ενα χρονια πολλα,αλλιως πως περιμενεςι να σε κερασω τσαγακι ρε?Ουρτ!!:lol: :lol:

reinmeister
07/01/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ου να μου χαθεις μουσχαρε ε μουσχαρε τοση ωρα μου μιλασς και εχεις πει ενα χρονια πολλα,αλλιως πως περιμενεςι να σε κερασω τσαγακι ρε?Ουρτ!!:lol: :lol:

καλη χρονια να εχεις αγαπητε φιλε κι αδελφε εν ψυχη...

καλυτερα τωρα?:rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
07/01/2009, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
καλη χρονια να εχεις αγαπητε φιλε κι αδελφε εν ψυχη...

καλυτερα τωρα?:rotflmao: :rotflmao:
Aντωνη θα σε κανω αδελφη οχι στην ψυχη...:mad: ..πως με λενε ρε??

Παει χαθηκαν οι εποχες που με ηξεραν με το ονομα...καηκε και αυτος απο τα φορουμ και απο την χαρτογραφηση στα αδυτα του εγκεφαλου του μπουσα του.:rotflmao: :rotflmao:

NikosKK
07/01/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Aντωνη θα σε κανω αδελφη οχι στην ψυχη...:mad: ..πως με λενε ρε??

Παει χαθηκαν οι εποχες που με ηξεραν με το ονομα...καηκε και αυτος απο τα φορουμ και απο την χαρτογραφηση στα αδυτα του εγκεφαλου του μπουσα του.:rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mizz
07/01/2009, 15:57
NikosKK και γαμώ τα άβαταρ έχεις :beer: :beer: :beer: :beer:

NikosKK
07/01/2009, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mizz
NikosKK και γαμώ τα άβαταρ έχεις :beer: :beer: :beer: :beer:


Ευχαριστώ φίλτατε! :D :D :beer: :beer: :beer: