PDA

View Full Version : Όχι πια σκασμενο λαστιχο!!!



menos
07/01/2009, 10:16
Πρεπει να δειτε ΟΛΟ το βιντεο (5λεπτο μου φανηκε) για να το πιστεψετε :eyepop:

Εμενα μου φανηκε η καλυτερη λυση για οσους κρατανε λαστιχο πανω απο 1-2 χρονια η εστω για πολλα χιλιομετρα :)

http://rhinotire.com/

SVX
07/01/2009, 10:25
ωραιο προ'ι'ον ....πολυ καλο


στην ουσια σου δινουν το συστατικο που εχουν ηδη προσαρμοσμενο στα RUN-FLAT η GOODYEAR

,CONTINENTAL και οι αλλες εταιρειες. "θεραπευει" το λαστιχο απο μεσα την ωρα που γινεται η

"ρηξη" ... απο κει και περα αυτο στο ΤΕΣΤ εγω δεν θα το κανα...ειναι και τα ΛΙΝΑ ...

EVI
03/01/2010, 01:24
http://www.youtube.com/watch?v=GScWPb8qcng

το εβαλε συνφορουμιτης στο πρασινο φορουμ , τερμα στα σκισμενα λαστιχα

ε καλο ε?



:confused:

Ζεύκας
03/01/2010, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
http://www.youtube.com/watch?v=GScWPb8qcng

το εβαλε συνφορουμιτης στο πρασινο φορουμ , τερμα στα σκισμενα λαστιχα

ε καλο ε?



:confused:


απέκτησαν και οι Οικολόγοι φόρουμ? μπράβο....

christostr
03/01/2010, 03:10
Καλόοοοοο

EVI
03/01/2010, 03:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
απέκτησαν και οι Οικολόγοι φόρουμ? μπράβο....

ε ναι :blush:

menos
03/01/2010, 04:38
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=72833 :D

ΜΟΡΦΕΑΣ
03/01/2010, 06:00
Φαντάζομαι ότι αυτό ισχύει μόνο στα ελαστικά που δεν έχουν σαμπρέλα. Σε αυτά με τι σαμπρέλλα τι κάνουμε όμως;;;;


184526

SeNNinhA
03/01/2010, 06:46
Υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια το Mousse

gs 500 f
04/01/2010, 19:07
BEST Tyre Protection Sealant [κανετε copy και αναζητηση].

devil's animal
04/01/2010, 21:10
το λαστιχο μετα το τζελ ζεσταινεται το ιδιο ευκολα οπως πριν?

αν αλλαζεις λαστιχα και σου κοστιζουν π.χ.350? και θες αλλα 100? για το τζελ, μηπως ειναι καλυτερα να το ρισκαρεις αφου και με το κορδονι ή το μανιταρι εισαι απολυτα καλυμενος?

κατα ποσο σε αφηνει να ριξεις τις πιεσεις για να μπεις πιστα π.χ.?? (ειδα οτι το τζελ πιανει ολο σχεδον το εσωτερικο..)

καποια ερωτηματα που μου δημιουργηθηκαν...:wacko:

mikes
17/01/2010, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ωραιο προ'ι'ον ....πολυ καλο


στην ουσια σου δινουν το συστατικο που εχουν ηδη προσαρμοσμενο στα RUN-FLAT η GOODYEAR

,CONTINENTAL και οι αλλες εταιρειες. "θεραπευει" το λαστιχο απο μεσα την ωρα που γινεται η

"ρηξη" ... απο κει και περα αυτο στο ΤΕΣΤ εγω δεν θα το κανα...ειναι και τα ΛΙΝΑ ...
καμια σχεση!! τα ραν φλατ ελαστικα εχουν υπερενισχυμενα πλαινα που δεν του επιτρεπει να "κατσουν" οταν απωλεσουν τον αερα τους! (μη σου πω καλυτερα τι τραβαω να τα μονταρω-ξεμονταρω!!) και φυσικα αν περπατησουν χωρις αερα οσο υποδυκνυει ο κατασκευαστης (συνηθως μεχρι 80 χλμ με μεγιστη ταχυτητα τα 80 χλμ/ωρα) πρεπει να αντικατασταθουν και σε καμια περιπτωση να επισκευαστουν!
το προιον που παρουσιαζεται εδω ειναι ενα τζελ που εφαρμοζεται στα συμβατικα ελαστικα και κανει καλυτερη δουλεια απο τα παν φλατ γιατι οπως υποψιαζομαι μαλλον θα κανει και καλο στη ζυγοσταθμιση του τροχου!

CBRIDHS
17/01/2010, 22:02
τι λε ρε παιδι????πραγματικα φοβερο....:eyepop: :eyepop: :eyepop:

mikes
17/01/2010, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το λαστιχο μετα το τζελ ζεσταινεται το ιδιο ευκολα οπως πριν?

αν αλλαζεις λαστιχα και σου κοστιζουν π.χ.350? και θες αλλα 100? για το τζελ, μηπως ειναι καλυτερα να το ρισκαρεις αφου και με το κορδονι ή το μανιταρι εισαι απολυτα καλυμενος?

κατα ποσο σε αφηνει να ριξεις τις πιεσεις για να μπεις πιστα π.χ.?? (ειδα οτι το τζελ πιανει ολο σχεδον το εσωτερικο..)

καποια ερωτηματα που μου δημιουργηθηκαν...:wacko:

1) ναι ζεσταινεται γιατι δεν εχει να κανει με την τριβη της εξωτερικης γομας με την ασφαλτο!

2)μην μπερδευεται την πιεση με τον ογκο! ναι ειναι αλληλενδετα μεγεθη αλλα οσο εβαζε πριν τοσο θα βαζεις και τωρα!

3)βασικα με το κορδονι δεν εισαι ποτε καλυμενος!! καποια στιγμη θα αρχισει να ξαναχανει!
με το μανιταρι εισαι μεν αλλα τι θα κανεις αν μεινεις απο λαστιχο νυχτα στη μεση του πουθενα, μεχρι να βρεις καπου να περασεις μανιταρι?
(αυτα που λεω δεν τα λεω στο ετσι!! λαστιχας ειμαι!!)

McTalas
18/01/2010, 00:59
gia ενα καθημερινό μηχανάκι ειναι μια πολυ καλη λυση,
δεν θεωρω πως το χρειάζεσαι για ενα μηχανακι πιστας.

Μικρή Λουλού
18/01/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΡΦΕΑΣ
Φαντάζομαι ότι αυτό ισχύει μόνο στα ελαστικά που δεν έχουν σαμπρέλα. Σε αυτά με τι σαμπρέλλα τι κάνουμε όμως;;;;






προσευχη... :smokin: