PDA

View Full Version : Τι τίτλο να βάλω....., Επεσα με 160 χαω....!



asmar
20/12/2003, 13:23
Το σκηνικό ιδανικό......
δρόμος στεγνός, έχουν προηγηθεί 5-6 έντο, τα λάστιχα ζεστά και το λάπτοπ στην πλάτη!
Αριστερή στροφή ότι πρέπει για να τα ξύσεις όλα, και όπως αποδείχτεικε τα έξυσα!
Πλάγιασα τόσο που τέλειωσε το λάστιχο και μπουμ πήρα την κάτω βόλτα με καμιά 160ριά χιλιόμετρα ανα ώρα, έσκασα περίπου 10+ φορές με το κεφάλι σε ένα τοίχο και κάτω στο δρόμο , γενικά την ευχαριστήθηκα πολύ την πτώση. Μιλάμε πτώση γαμάτη, όπως στα suberbikes και έτσι.....
το μηχανάκι το διάλυσα αλλά οκ θα την βρω την άκρη αν και δεν έχω φράγκο.
το κράνος όλα τα λεφτα ,μπουφάν,γάντια ,μπότες ξεσκιστήκανε αλλά δεν έπαθα τίποτα εκτός στα πόδια που δεν φορούσα ο μαλάκας το παντελόνι αλλά ένα ισοθερμικό με ένα τζην.
γενικά είμαι οκ με κάτι μόλωπες κτλ
Έχουν περάσει είδη 10 μέρες απο την πτώση και είμαι οκ, προχθές οδήγησα και πρώτη φορά μοτοσικλέτα μετά την τούμπα (GSXR 1000 )

την καλησπέρα μου:D

petridist
20/12/2003, 14:05
με 160??????

αφου γράφεις στο forum τί να πω??? άγιο είχες!!! καλά τα μπουφαν και τα κράνη, αλλά στην πλάτη εκτος απο το laptop είχες και τον ΑΓΙΟ standar!!!!

Αφου είσαι οκ όλα καλά και το εργαλείο φτιάχνεται..

Αλλα ρε παιδάκι μου μου φαίνεται οτι το πήρες πολύ χαλαρααα!!1

Εγώ θα ήμουν κομμάτια (για τη μηχανή) και δε θα μιλιόμουν!!!

Αλλά να μου πείς αφου βγήκες όρθιος απο αυτή τη στραβή σιγά μην αγχωθείς για τη μοτο ε??

Αντε περαστικά και στους δυο σας και ποτέ ξανά δυσάρεστα!

kosdros
20/12/2003, 18:02
ΕΠΕΣΕΣ ΠΑΛΙΙΙΙΙ !!!!!


ΒΖΖΖΖΖΝΤΟΙΝΝΝ

Todi
20/12/2003, 21:44
aaa re Stellara .. se matiaxame re gamoto me to pou pires tin mixani

xairomai omos pou eisai olokliros kai kala..
ante me to kalo tora na anapliroseis tis apoleies///


kai na prosexeis file/

Θάνος
21/12/2003, 03:07
Τι λες τώρα...:eek: φρίκη...!

Ευτυχώς είσαι καλά.. ευτυχώς δείχνεις ψύχραιμος!

Καλή υπομονή μέχρι να την αντικαταστήσεις και σιδερένιος..

Julius
22/12/2003, 09:34
Gamo thn gantemia re Stellio, pali kala re file poy den epathes tipota.
Krima gia thn motosykleta, den eixes prolavei na thn xareis alla isos einai eykairia na pareis kati grigoro??? :-PPPPPP

perastika

NLS
22/12/2003, 09:42
Στέλιο γάμα τα :) πρέπει να πάρεις αυτοκίνητο...

:rolleyes:

Μεγάλε μου άγιο είχε σίγουρα, αλλά μπορείς να πεις ότι ξορκίστηκε και το κακό για αρκετό καιρό.

cityfly
22/12/2003, 09:51
160 +++

γαμάτη τούμπα όπως λες, σίγουρα την ευχαριστήθηκες αλλά δεν νομίζω να θες και να την επεναλάβεις.

περαστικά σου πάντως, τελευταία να ναι και αλήθεια;

Το laptop έπαθε τίποτα; Γιατί αν δεν έπαθε, μήπως να πάρουμε όλη από ένα για προστασία πλάτης; Να παίζουμε και κάνα παιχνιδάκι στις στάσεις.

DIT
22/12/2003, 12:41
και στο σώμα και στην ψυχή...γιατί φαντάζομαι οτι μπορεί να το ρίχνεις στη τρελή αλλά κατα βάθος είναι μεγάλη μαλακία να βλέπεις την καλή σου λαβωμένη.

Αφού όμως είσαι εδώ μάγκα μου πρέπει να έχεις τύχη και στην κωλότσεπη...καλή συνέχεια και υπομονή....

ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

asmar
22/12/2003, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Gamo thn gantemia re Stellio, pali kala re file poy den epathes tipota.
Krima gia thn motosykleta, den eixes prolavei na thn xareis alla isos einai eykairia na pareis kati grigoro??? :-PPPPPP

perastika

Είμαι μεταξύ ZX9R '99 , XX 1100 '99, VFR 800 '98
Ένα απο τα 3 θα πάρω μάλλον τον Μάρτιο ή Απρίλιο όπου θα έχω ξεμπερδέψει και με την ασφαλιστική.
Για πείτε καμιά γνώμη.

DIT πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου, αφου δεν έσπασα τίποτα, η μηχανή φτιάχνει......

cityfly ο φορητός δεν έπαθε σχεδόν τίποτα! Μόνο ένα μικρό ράγισμα στα προστατευτικά στην πίσω όψη που είναι για το ανεμιστηράκι δηλ τίποτα.
Αμα γουστάρεις τον πουλάω :D ,είναι και μηχανόβιος ;)

NLS δεν συμερίζομαι την άποψη σου, αν είναι όποτε παθαίνουμε κάτι δυσάρεστο να μην το ξανακάνουμε ή έστω να μην το πλησιάζουμε τότε δεν θα έκανα πολλά πράγματα και δεν θα γευόμουνα ακόμη περισσότερα.

Χωρίς υπερβολές αυτή η τούμπα δεν με άγχωσε καθόλου γιατί 1ον δεν υπήρχαν καθόλου αυτοκίνητα στο δρόμο (το πρώτο πέρασε 3-4 λεπτά αφότου έπεσα), δεν υπήρχαν παρκαρισμένα κτλ ώστε να σκάσω πάνω κτλ και 3ον και καλύτερο έπεσα επιτέλους απο δική μου πόρωση και όχι απο κάποιον/κάποια που βγήκε στην Αθήνα και όποιον πάρει ο χάρος.

TODi999R φίλησε μου τις Πολωνέζες :)

Την καλημέρα μου

code
22/12/2003, 15:34
...ότι είσαι νέος, ωραίος και έξυπνος που μετακόμισες σε τέτοιους τέλειους δρόμους, για τέλειες πτώσεις, που το φχαριστιέται η ψυχούλα σου!!!!! :D :D
όταν φυσικά συνέλθει και συνειδητοποιεί ότι είναι στη θέση της!!!!:p :p :p




να περάσεις καλά τις μέρες των γιορτών
και άνέμεναι τα υποσχεθέντα με το Νέο Έτος.... θα κατέβω για προμήθειες την Πρωτοχρονιά και θα επιστρέψω δριμήτερη!!!!!!!!:cool: :cool:

asmar
22/12/2003, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
...ότι είσαι νέος, ωραίος και έξυπνος που μετακόμισες σε τέτοιους τέλειους δρόμους, για τέλειες πτώσεις, που το φχαριστιέται η ψυχούλα σου!!!!! :D :D
όταν φυσικά συνέλθει και συνειδητοποιεί ότι είναι στη θέση της!!!!:p :p :p
να περάσεις καλά τις μέρες των γιορτών
και άνέμεναι τα υποσχεθέντα με το Νέο Έτος.... θα κατέβω για προμήθειες την Πρωτοχρονιά και θα επιστρέψω δριμήτερη!!!!!!!!:cool: :cool:

Κρατάω το "ωραίος" και το "προμήθειες" ;) :)
Μόλις πάρω την επόμενη υποψήφια μοτοσικλέτα είσαι επίσημη καλεσμένη για βόλτα στην Ουαλία ή Σκωτία!

Πολλά φιλιά και με το καλό να μας μπει το νέο έτος (πσσσσ άρχισα τις ευχές απο τώρα :) )