PDA

View Full Version : ΓΕΦΥΡΑ ΡΙΟ-ΑΝΤΙΡΙΟ



valantis 750
13/01/2009, 15:40
Παιδια προσοχη οποιος θελει να περασει απο γεφυρα με μηχανη απο το πρωι εχει απαγορευτικο μονο για μηχανες λογο ισχυρων ανεμων.:eyepop: :eyepop:

soteas
13/01/2009, 20:46
με αφησαν και περασα και στο πηγαινε και στο ελα....... :uplate:

SnakeMJK
14/01/2009, 09:09
Φαντάζομαι αν περάσεις σιγά σιγά δεν θα χει πρόβλημα...

mikios400
14/01/2009, 11:08
τσου, η αστάθεια διορθώνεται με γκάζι!
Όσο πιο γρήγορα τόσο πιο πολύ γυροσκοπικό κλπ κλπ.

perastikos
14/01/2009, 11:40
Όχι μόνο σήμερα, αλλά τις τελευταίες 3-4 μέρες υπάρχει για αρκετές ώρες απαγορευτικό για τις μηχανές... Χθες εκτός από τις μηχανές σταματούσαν και τα άδεια φορτηγά κάποια στιγμή... :uplate:

Επειδή τα τελευταία χρόνια περνάω τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα το γεφύρι με τη μηχανή (αν όχι κάθε μέρα) καταλαβαίνω ότι πρέπει να είχε τρελό αέρα πάνω στη γέφυρα για να απαγορεύσουν τη διέλευση. (Το παλικάρι της γέφυρας που με σταμάτησε μου είπε για πάνω από 9 μποφόρ)
Όχι ότι στο Ρίο είχε άπνοια, αλλά σίγουρα εκεί ψηλά θα ήταν πολύ χειρότερα :p

Αυτό με το γκάζι δεν το έπιασα.... Τι εννοείς όσο πιο γρήγορα? Να περάσεις τη γέφυρα με 100 χλμ + τέτοιο αέρα?! :look:

Πάντως για τον αέρα το παρακράτος ευθύνεται... Για να πλουτίζουν οι ιδιώτες με τις ανεμογεννήτριες στα γύρω βουνά :lol:

Akatanomastos
14/01/2009, 12:12
υπαρχουν και τα βαρκακια, με 1-2 ευρω κοστος:eyepop: και 15λεπτη ρομαντικη βολτουλα:D

valantis 750
14/01/2009, 13:20
οταν ποσταρισα εγω 1 ωρα πιο πριν με πηρε τηλ.ενα φιλαρακι μου που ερχονταν απο αθηνα και ητανε οι μπατσοι εκει και δεν τον αφηναν με τιποτα να περασει,ισως πιο πριν η αργοτερα να μην ειχε απαγορευτικο και αφησαν το φιλο πιο πανω που λεει οτι περασε:sick:

AntoD
14/01/2009, 13:32
Οτι να ναι γραφει ο καθενας....

perastikos
14/01/2009, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
υπαρχουν και τα βαρκακια, με 1-2 ευρω κοστος:eyepop: και 15λεπτη ρομαντικη βολτουλα:D

Όταν έχει απαγορευτικό για τις μηχανές η γέφυρα εννοείται ότι το καράβι έχει κοπεί ήδη! ;)

mikios400
14/01/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos

Αυτό με το γκάζι δεν το έπιασα.... Τι εννοείς όσο πιο γρήγορα? Να περάσεις τη γέφυρα με 100 χλμ + τέτοιο αέρα?! :look:


απ'όσο ξέρω οι πλάγιοι άνεμοι (οι ριπές) που πάνε να σε ρίξουν θέλουν άνοιγμα γκαζιού για να σταθεροποιηθεί η μοτο... κ όσο πιο γρήγορα πας τόσο πιο σταθερή είναι κλπ. Δεν το έχω ζήσει βέβαια, για μένα η "χειρότερη" εμπειρία με ριπές ήταν από Αθήνα Κόρινθο στο τέλος του Ιούλη που πήγα διακοπές 2κάβαλος κ τριβάλιτσος κ είχε κάτι γερά 9άρια (μποφορ) κ πήγαιναι πέρα δόθε σε όλη τη λωρίδα, κάπως έτσι ---> :rotflmao:

:dizzy:



Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD

Οτι να ναι γραφει ο καθενας....


:confused: :confused: :confused: φίλε AntoD, δεν κτλ τι εννοείς. Για ρίξε τα φώτα σου...