PDA

View Full Version : ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ



Emden
14/01/2009, 09:02
ΠΡΟΤΕΙΝΩ
να ανοίξουμε ένα θεματάκι για ασφάλειες που μπορούμε να κάνουμε στα μηχανακια μας,τυχον προβλήματα που μας δημιούργηθηκαν με αύτες ή απλά ποιες προτείνουμε ή ποια πακέτα από κάποιες συγκεκρίμένες εταιρίες.Ελπίζω να μη γίνει αντικείμενο αντιπαράθεσεις ή διαφημισης παρα μόνο να χρησιμοποιηθεί για λόγους πληροφόρησης και εξυπηρέτησης.Επιπρόσθετα οι ειδήμονες να δώσουν τα φώτα τους στα παραθυράκια που υπάρχουν αναφορικά με τα συμβόλαια και την κάλυψη που έχουμε τελικά.

Και για να ξεκινήσω...
Θέλω μια ασφάλεια για το μοτορι μου,έχει κανείς κανα πακέτο να μου προτείνει?Είναι ένα 600 κυβικών fazer 2004 μοντέλο..

Gandalf dr685sm
14/01/2009, 09:44
Δεν είναι απλό θέμα καθώς έχει να κάνει και με την προσωπική επαφή που έχεις με τον ασφαλιστή σου , αφού σίγουρα δεν θα είναι και η μόνη ιδιωτική ασφάλεια που έχεις.

Άσε που δεν θα αποφύγουμε αντιπαράθεση καθώς ο καθένας έχει διαφορετική εμπειρία απο την ασφαλιστική του. Όσον αφορά τα οικονομικά θα βρείς αρκετές διαφορές που όμως σχεδόν πάντα κρύβονται πίσω απο ελλείψεις ή πρόσθετες υπηρεσίες που σου δίνει η κάθε ασφάλεια (π.χ. μερική-ολική κλοπή , διαβάθμιση ασφαλίστρου βάση ζημιών , κτλ.. κτλ.. )


Gandalf