PDA

View Full Version : Χυτές ζάντες και δισκόφρενα!



milaber
21/12/2003, 02:56
Ρε παιδιά καίγομαι και αναρωτιέμαι τον τελευταίο καιρό (επειδή μετά από πτώση μου έχει στραβώσει και η ζάντα) για το να πρέπει να αλλάξω ζάντες.
Θα μου άρεσε να βάλω χυτές αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και πόσο θα κοστίσει!
Φαντάζομαι επίσης πως αν γίνει αυτό θα πρέπει να αλλάξω το πίσω ταμπούρο με δισκοφρενάκι αλλά ούτε αυτό ξέρω αν γίνεται και πόσο θα κοστίσει!
Επίσης θα γουσταρα να κάνω την όλη δουλειά μόνος μου αλλά και πάλι δεν ξέρω αν μπορώ!
Βοηθάτε!

υσ: έχω παπί, ένα μαύρο honda innova 125

DIT
22/12/2003, 12:27
και να τα πιούμε αν κάτσει!!!!:D :cool:

koula01
22/12/2003, 23:30
Γιατί ρε παιδιά, πείτε τα εδώ ανοιχτά να παίρνουμε κι εμείς καμιά πλεροφορία. Δεν έχω σκοπό βέβαια, για να εξηγούμε, να κάνω κάτι απ' αυτά που λέει το παιδί αλλά ξέρω γω, ότι μαθαίνει κανείς χρήσιμο είναι...

milaber
02/01/2004, 02:22
Koula, από ότι είδα έχεις και εσύ innova.
Κυκλοφόρησε λοιπόν στο νέο "moto" ένα παραδειγμα κωλοφτιαγμενου με δισκοφρενα. Μόνο στον κινητήρα δεν το πειράξανε αλλά σκοπεύουν λέει.
Τέλος πάντων το κόστος για το πίσ δισκοφρενο ακριβό μου φαίνεται για αυτό και σκέφτομαι πλέον μόνο για αλλαγή στις ζάντες. Έχουν κωλοστραβώσει και πλέω στο δρόμο, δεν μπορώ να πάρω στροφή...

koula01
03/01/2004, 02:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Koula, από ότι είδα έχεις και εσύ innova.
Κυκλοφόρησε λοιπόν στο νέο "moto" ένα παραδειγμα κωλοφτιαγμενου με δισκοφρενα. Μόνο στον κινητήρα δεν το πειράξανε αλλά σκοπεύουν λέει.
Τέλος πάντων το κόστος για το πίσ δισκοφρενο ακριβό μου φαίνεται για αυτό και σκέφτομαι πλέον μόνο για αλλαγή στις ζάντες. Έχουν κωλοστραβώσει και πλέω στο δρόμο, δεν μπορώ να πάρω στροφή...

Να 'σαι καλά που απάντησες και χρόνια σου πολλά. Τη συνέχεια θα τη δω στο Μοto...

Ntinsky
26/05/2005, 13:06
Θα με ενδιέφερε και εμένα.Έχω και εγώ το αθάνατο Innovaki :sun: