PDA

View Full Version : θα παρουμε κανα παπι της προκοπης??



flwros
15/01/2009, 22:15
γενικως εχω αλλαξει καμια 10αρια παπια στη δουλεια..το πρωτο κλασικα στρογγυλο..τα τελευταια 2 ηταν σογκοκου 110 02' και πιστευω οτι ηταν μακραν το καλυτερο παπι της προηγουμενης γενιας (αεροψυκτα)..φρενα,στροφες,αναρτηση μονο με ενα μικρο προβληματακι στο σασμαν και αυτο απο μαλακια με τα λαδακια του

τωρα??να πεταχτω μεχρι την γιαμαπα για το κρυφτον??τι να κανω??

θα βγει κανα μπουζουκι να μην μοιαζει με καβασακι και να ναι με τα κομφορ του κρυφτον??

SVX
15/01/2009, 22:23
adress
ΠΑΠΙ- ΣΚΥΛΙ SUZUKoσκυλο:wave2:

makis206
16/01/2009, 07:34
Τα δικά μας λόγια είναι περιττά όταν υπάρχουν τέτοιες παρουσιάσεις (http://www.youtube.com/watch?v=Dxk1w6Abp4I) στο γιουτούμπ !:lol:


:beer:

flwros
16/01/2009, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τα δικά μας λόγια είναι περιττά όταν υπάρχουν τέτοιες παρουσιάσεις (http://www.youtube.com/watch?v=Dxk1w6Abp4I) στο γιουτούμπ !:lol:


:beer: χωρις να θελω να προσβαλω το ζχ αλλα μου φαινεται λιγο δοκιμαστικο!!
αν χτυπα ξυλο γινει κατι δεν λαμπαδιαζεις για πλακα?ο χωρος στη σελα δεν ειναι τσαμπα εφε αφου ουτε κρανος δε χωραει??

makis206
16/01/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από flwros
χωρις να θελω να προσβαλω το ζχ αλλα μου φαινεται λιγο δοκιμαστικο!!
αν χτυπα ξυλο γινει κατι δεν λαμπαδιαζεις για πλακα?ο χωρος στη σελα δεν ειναι τσαμπα εφε αφου ουτε κρανος δε χωραει??

Όσο αναφορά το λαμπάδιασμα σε ένα έχω καταλήξει εγώ που το οδηγώ το μηχανάκι απ'το καλοκαίρι, για να φτάσει σε σημείο να λαμπαδιάσει με τον στούκο εγώ θα έχω συναντήσει τους ουρανούς πολύ νωρίτερα (φτου φτου όξω απ'όλους μας), η δική μου λογική αυτό λέει πάντως. Κι εξάλλου πόσα ντεπόζιτα μοτοσυκλετών έχουν εκραγεί σε ένα ατύχημα, ή μήπως το χτύπημα που τρώνε απ'τον αναβάτη κατά την κρούση είναι μικρότερο ;

Ο χώρος κάτω απ'τη σέλα:

-Δεν χωράει κράνος (εκτός από ένα μικρού μεγέθους τύπου jet) όμως κανένα παπί δεν το κάνει αυτό χωρίς την προσθήκη μπαγκαζιέρας.

-Χωράει χίλια δυο άλλα μικροψώνια που σε οποιοδήποτε άλλο παπί θα αναγκάζεσαι να τα κρατάς με μια τσάντα στο χέρι οπότε...αξίζει :winka:

Ούτε εγώ θέλω να μειώσω κάποιο άλλο παπί εννοείται, κι εγώ ανάμεσα σ'αυτό και στο Crypton ήμουνα απλώς κατέληξα στο Καβασάκι και δεν μετανιώνω γι'αυτό.

:beer:


Α είμαι κι αντικαβασακικός :lol:

SeNNinhA
16/01/2009, 10:30
Και γιατί να πάρεις ΠΑΠΙ?

Πάρε μια VESPA

Δεν σπάει, δεν χαλάει, κάνει τα πάντα και καλύτερα από το παπί


152409

SeNNinhA
16/01/2009, 10:32
Είναι trendy και αρέσει στις γυναίκες


152410

SeNNinhA
16/01/2009, 10:32
Φορτώνεται....


152411

SeNNinhA
16/01/2009, 10:35
Μπορείς να κάνεις τρελές μοντίφες...


152412

SeNNinhA
16/01/2009, 10:37
Ή να βρεις μια πιο φθηνή παλιότερη και πάλι να είσαι μέσα στην εποχή


152413

xenos
16/01/2009, 12:11
Εγώ θά λεγα μάλλον crypton x.

yannis24
16/01/2009, 13:04
γιατι οχι Modenas ?

μεγαλο σχετικα παπι, ανετο, και ευρυχωρο !
:beer:

flwros
16/01/2009, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όσο αναφορά το λαμπάδιασμα σε ένα έχω καταλήξει εγώ που το οδηγώ το μηχανάκι απ'το καλοκαίρι, για να φτάσει σε σημείο να λαμπαδιάσει με τον στούκο εγώ θα έχω συναντήσει τους ουρανούς πολύ νωρίτερα (φτου φτου όξω απ'όλους μας), η δική μου λογική αυτό λέει πάντως. Κι εξάλλου πόσα ντεπόζιτα μοτοσυκλετών έχουν εκραγεί σε ένα ατύχημα, ή μήπως το χτύπημα που τρώνε απ'τον αναβάτη κατά την κρούση είναι μικρότερο ;

οταν με περασε απο πανω ενας που δεν ειχε πιει και περασα μια βολτα απ τον ευαγγελισμο για καφε,κρουασαν κκκκ το μονο περιστατικο που με παρηγορουσε ηταν ενας πιτσιρικος με καμμενα ποδια απο αστραγαλους μεχρι πουτσ#%@τριχες.η αιτια ηταν το τεποζιτο απ το ζετακι..δεν εσκασε απλα πηρε φωτια απο καποια οποιαδηποτε μλκ..μπορει να μην εχει σχεση ενα ζετακι με το ζχ αλλα το οτι το τεποζιτο βρισκεται μπροστα σου και στις 2 περιπτωσεις μου ερχετε καπως...!!εχω κολωσει λεμεεεεεεεεεεε!!για δουλεια ειναι...
30.000χιλ με παπι μες την αθηνα ειναι σαν 300.000χιλ με στριτ σε εθνικη..λεω γω τωρα

flwros
16/01/2009, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
γιατι οχι Modenas ?

μεγαλο σχετικα παπι, ανετο, και ευρυχωρο !
:beer: δεν με απασχολει καθολου ο χωρος..στην τελικη θα επαιρνα και ενα μιδας(χιχιχιχι)
με το σογκοκου ειμουνα πολυ ευχαριστημενος ..να φανταστεις εχω βρει ενα 02' που εχει ξεμεινει σε μαγαζι καινουριο και σκεφτομαι σοβαρα!!

makis206
17/01/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από flwros
οταν με περασε απο πανω ενας που δεν ειχε πιει και περασα μια βολτα απ τον ευαγγελισμο για καφε,κρουασαν κκκκ το μονο περιστατικο που με παρηγορουσε ηταν ενας πιτσιρικος με καμμενα ποδια απο αστραγαλους μεχρι πουτσ#%@τριχες.η αιτια ηταν το τεποζιτο απ το ζετακι..δεν εσκασε απλα πηρε φωτια απο καποια οποιαδηποτε μλκ..μπορει να μην εχει σχεση ενα ζετακι με το ζχ αλλα το οτι το τεποζιτο βρισκεται μπροστα σου και στις 2 περιπτωσεις μου ερχετε καπως...!!εχω κολωσει λεμεεεεεεεεεεε!!για δουλεια ειναι...
30.000χιλ με παπι μες την αθηνα ειναι σαν 300.000χιλ με στριτ σε εθνικη..λεω γω τωρα

Φίλε μ'αυτή τη λογική όλες οι μοτοσυκλέτες έχουν το ντεπόζιτο σε επικίνδυνο σημείο.. τέλος πάντων, αυτά τα πράγματα ποτέ δεν ξέρεις πως θα σου έρθουν, εγώ θυμάμαι αρκετά Supra της Honda κι έχαναν βενζίνες απ'το ντεπόζιτο που τρυπούσε λίγο μετά την αγορά τους απ'την αντιπροσωπεία, είχα κι εγώ Supra που το πούλησα με 25000χλμ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα όμως είδα αρκετά με κιτρινισμένα μέταλλα στο μοτέρ, στις βάσεις των πίσω μαρσπιέ αλλά και στα πλαστικά απ'τις διαρροές.

Κάτι άλλο, ποτέ δεν επιμένω τόσο πολύ όταν προτείνω σε κάποιον οτιδήποτε αφού η επιλογή είναι αποκλειστικά δική του, ειδικά όταν βλέπω ότι σ'αυτό που προτείνω είναι απ'την αρχή αρνητικός. Επιμένω όμως γιατί είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής με το ΖΧ-130 κι αν δεν σκοπεύεις με τίποτα να προχωρήσεις στην αγορά του, προσπάθησε τουλάχιστον να του κάνεις ένα test ride πριν πάρεις οτιδήποτε άλλο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα και είμαι σίγουρος ότι θα είναι για σένα μια ευχάριστη έκπληξη η συνολική εικόνα γι'αυτό το παπί. :)

Όπου και να καταλήξεις καλά χιλιόμετρα να έχεις (κι αν πας στο crypton να κανονίσουμε και μια κοντρίτσα):lol:

:beer: :beer:

Georgaras
17/01/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Φίλε μ'αυτή τη λογική όλες οι μοτοσυκλέτες έχουν το ντεπόζιτο σε επικίνδυνο σημείο.. τέλος πάντων, αυτά τα πράγματα ποτέ δεν ξέρεις πως θα σου έρθουν, εγώ θυμάμαι αρκετά Supra της Honda κι έχαναν βενζίνες απ'το ντεπόζιτο που τρυπούσε λίγο μετά την αγορά τους απ'την αντιπροσωπεία, είχα κι εγώ Supra που το πούλησα με 25000χλμ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα όμως είδα αρκετά με κιτρινισμένα μέταλλα στο μοτέρ, στις βάσεις των πίσω μαρσπιέ αλλά και στα πλαστικά απ'τις διαρροές.

Κάτι άλλο, ποτέ δεν επιμένω τόσο πολύ όταν προτείνω σε κάποιον οτιδήποτε αφού η επιλογή είναι αποκλειστικά δική του, ειδικά όταν βλέπω ότι σ'αυτό που προτείνω είναι απ'την αρχή αρνητικός. Επιμένω όμως γιατί είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής με το ΖΧ-130 κι αν δεν σκοπεύεις με τίποτα να προχωρήσεις στην αγορά του, προσπάθησε τουλάχιστον να του κάνεις ένα test ride πριν πάρεις οτιδήποτε άλλο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα και είμαι σίγουρος ότι θα είναι για σένα μια ευχάριστη έκπληξη η συνολική εικόνα γι'αυτό το παπί. :)

Όπου και να καταλήξεις καλά χιλιόμετρα να έχεις (κι αν πας στο crypton να κανονίσουμε και μια κοντρίτσα):lol:

:beer: :beer:


Το δικο μου supraki το εχω εδω και χρονια και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο! Αρχιζω και πιστευω οτι καθε μερα που περναει παει και καλητερα!!!!


Η Honda ειναι δυναμη στα παπια.... τρελη αξιοπιστια! μοναδικο ελλατωμα τα πλαστικα που τριζουν (αλλα και αυτα διορθονονται ευκολα)

Εγω θα επαιρνα ενα Innova ΤΕΛΟΣ! :beer:

baulander
23/01/2009, 01:43
Kαι εγω φιλε innova θα αγοραζα...ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...ΠΟΥΛΑΩ ΕΝΑ ΤΟ ΘΕΣ?????????????:D :D :D http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=72243