PDA

View Full Version : Airbus πτώση στην Ν.Υ χθες το βράδυ (ώρα Ελλάδος)



Gandalf dr685sm
16/01/2009, 14:07
http://www.zougla.gr/news.php?id=20147

Και μόνο να σκεφτείς το παρόμοιο περιστατικό στην Ελλάδα δεν μπορείς παρά να μειδιάσεις... Αλήθεια αν ήταν μέσα στον Πειραιά κάτι τέτοιο , ακόμα θα ψάχναμε ποιός έχει την ευθύνη της διασωσης και θα περιμέναμε το γραφείο πολιτικής προστασίας να επέμβει;

Gandalf

sniper
16/01/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
http://www.zougla.gr/news.php?id=20147

Και μόνο να σκεφτείς το παρόμοιο περιστατικό στην Ελλάδα δεν μπορείς παρά να μειδιάσεις... Αλήθεια αν ήταν μέσα στον Πειραιά κάτι τέτοιο , ακόμα θα ψάχναμε ποιός έχει την ευθύνη της διασωσης και θα περιμέναμε το γραφείο πολιτικής προστασίας να επέμβει;

Gandalf

Δεν σε καταλαβαίνω ρε μάγε ορισμένες φορές.....

Γιατί κατακρίνεις κάποιες υπηρεσίες χωρίς, προφανώς, να έχεις περάσει από αυτές;

Μπάχαλο έχουμε σε πολλά σημεία, αλλά όταν κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές έχουμε αποδείξει ότι υπερβαίνουμε εαυτούς και κάνουμε τα αδύνατα με επιτυχία.

Και λίγο σοβαρότητα σε κάποια θέματα θα ήταν καλό να την διατηρήσουμε.

devil's animal
16/01/2009, 14:14
ενα μεγαλο :a18: και :a012: στον πιλοτο του αεροσκαφους!!


αν ηταν εδω δεν ξερουμε τι θα μπορουσε να ειχε γινει!


ας μην υπαρξει ξανα κατι τετοιο για ολο τον κοσμο!
:beer: :beer: :beer:

sniper
16/01/2009, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ενα μεγαλο :a18: και :a012: στον πιλοτο του αεροσκαφους!!


αν ηταν εδω δεν ξερουμε τι θα μπορουσε να ειχε γινει!


ας μην υπαρξει ξανα κατι τετοιο για ολο τον κοσμο!
:beer: :beer: :beer:

Πλάκωσαν τα media, θα έρθουν κι οι δημοσιογράφοι σε λίγο..... :sad:

Gandalf dr685sm
16/01/2009, 14:23
sniper... καταστροφές είχαμε και άλλοτε... υπεράνθρωπες προσπάθειες σίγουρα... τέτοιες που σε κάνουν να τους θαυμάζεις σαν θεούς τους ανθρώπους αυτούς...

εκείνο που δεν είχαμε ποτέ όμως , ήταν οργάνωση... για αυτό και σε κάθε καταστροφή μετράμε απώλειες.


Gandalf

dukeandthecity
16/01/2009, 14:26
το συγκεκριμένο πάντως δεν νομίζω να ήταν θέμα οργάνωσης. Απο ότι άκουσα (αντ1 νομίζω) πρώτα εσπευσαν τα ferries και μετα το λιμενικό.

Απο την άλλη βέβαια στον αντ1 είχαν ήδη αποβιβαστει οι επιβάτες και αυτοι λέγαν οτι το οξυγόνο λιγοστευει και οι επιβάτες διατρέχουν κίνδυνο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
16/01/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
το συγκεκριμένο πάντως δεν νομίζω να ήταν θέμα οργάνωσης. Απο ότι άκουσα (αντ1 νομίζω) πρώτα εσπευσαν τα ferries και μετα το λιμενικό.

Απο την άλλη βέβαια στον αντ1 είχαν ήδη αποβιβαστει οι επιβάτες και αυτοι λέγαν οτι το οξυγόνο λιγοστευει και οι επιβάτες διατρέχουν κίνδυνο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μάχιμη δημοσιογραφία..... :lol:

Giorgos19
16/01/2009, 14:37
Καθομουν και το εβλεπα χθες, μεχρι που μου εσπασαν τα νευρα και το αλλαξα..
Ειχαν βαλει 4 ατομα να κανουν τι???Να περιγραφουν την ιδια εικονα!Ο,τι να ναι ελεγε ο καθενας.