PDA

View Full Version : Παρε piaggio να σωθεις...



iliasthess
18/01/2009, 17:47
Ρε παιδια πριν κανενα 6μηνο αγορασα το piggio fly 100 καινουριο...κ αρχιζει το μαρτυριο...

Επανω στο μηνα μου χαλαει η κορνα,τρεχω στο service την αλλαζουν...μετα απο το 2μηνο μου βγαζει προβλημα στη μιζα κ δε παιρνει μπρος,τρεχω ξανα στο service την αλλαζουν...μετα απο λιγες μερες παρατηρω οτι καθε φορα που βρεχει δεν δινει ρευμα η αριστερη μανετα στην μιζα κ στο στοπ...λεω OK δεν ειναι κατι σοβαρο, θα κανω υπομονη μεχρι να κανω το πρωτο service κ με την ευκαιρια να μου φτιαξουν κ αυτο... μετα απο λιγες ημερες οταν πηγα να το βαλω μπρος ειδα οτι δεν αναβουν τα φωτα...ουτε τα εμπρος,ουτε τα πισω,ουτε τα φλας...εγω κοντευω να τρελαθω φυσικα γιατι εχω παρει καινουριο μηχανακι κ μου εβγαλε ως τωρα ποιο πολλα απο ενα παλιο...μετα απο λιγες ημερες παρατηρω οτι κατι δεν παει καλα με το γκαζι...ωσπου μια μερα μπουκωσε κ δεν επαιρνε...
Αναγκαστικα κ εγω μιας κ φοβηθηκα μην εξαντλιθει η μπαταρια να παω στην αντιπροσωπεια, που ειναι 2 στενα απο εμενα, να μου το βαλουν μπρος, αφου το εξουσιοδοτημενο service ειναι αρκετα μακρια...οπως προσπαθουσαν λοιπον εκει τα παιδια...κοβεται κ η ντιζα του γκαζιου!!!!
Δηλαδη μεσα σε ενα 6μηνο μου εχει βγαλει 6 προβληματα κ εχω αναγκαστει να τρεχω συνεχως για το μηχανακι λες κ εγω δεν εχω αλλες δουλειες!!!
Παλι καλα που εχει 2 χρονια εγγυηση κ δεν πληρωνω...αλλα αν περασει η εγγυηση κ συνεχισουν τα προβληματα τι θα κανω??
Απο την αντιπροσωπεια μου προτειναν για να μη παιδευομαι οπως λενε, να κρατησουν το δικο μου κ να δωσω ακομα 700ευρω κ να παρω το fly125 που δεν βγαζουν προβληματα...δεν ξερω τι να κανω...οσο να ναι 700ευρω ειναι 700ευρω...

και φανταστητε οτι προτιμησα να δωσω κατι παραπανω για να παρω επωνυμη μαρκα...ενω με τα ιδια κ λιγοτερα χρηματα επερνα μεχρι κ 150cc μη επωνυμο αντι 100cc που εχω παρει....

skous
18/01/2009, 22:41
Και γιατί το 125 να μην βγάζει προβλήματα;;;

Ίδια δεν είναι εκτός μηχανής;;

Άσε απο ηλεκτρικά piaggio, και εγώ παθών με ένα carnaby 125.

AUFGEBRACHT
19/01/2009, 18:49
Μια φορά κι έναν καιρό ήταν η Piaggio...ακόμα έχω Vespa 200 του 83 και δουλεύει ρολόι...Ένα Zip 50 που πήρε η κοπελιά μου μια δεν ανάβουν τα φώτα,μια δεν παίρνει μπροστά η μίζα...Αλλά τι περιμένεις,στην Κίνα κατασκευάζονται...

SVX
19/01/2009, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Μια φορά κι έναν καιρό ήταν η Piaggio...ακόμα έχω Vespa 200 του 83 και δουλεύει ρολόι...Ένα Zip 50 που πήρε η κοπελιά μου μια δεν ανάβουν τα φώτα,μια δεν παίρνει μπροστά η μίζα...Αλλά τι περιμένεις,στην Κίνα κατασκευάζονται...

VESPA +100 THEY DONT MAKE THEM LIKE THEY USED TO... :sad:

TR00PER
19/01/2009, 22:29
Η φτηνια τρωει τον παρα...

pektis
22/01/2009, 10:41
Μια vespa του 83 έχει & ο θείος μου..Δεν παθαίνουν τίποτα!!!Εγώ πάλι είχα ένα runner ΄παλιότερα το 180άρι το 2χρονο.Το μόνο πρόβλημα που είχε βγάλει & μάλιστα στην εγγύηση, ήταν ένας θερμοστάτης(ήταν υγρόψυκτο)...