PDA

View Full Version : Kx125 Mpoyzi



nantin
19/01/2009, 11:32
εχουμε ενα πιτσιρικα που το εχει και δεν ειμαι σιγουρος τη μπουζι πρεπει να χρησιμοποιοει .του ειπανε οτι πρεπει να χρησιμοποιοει τα ακριβα γιατι αλλιως θα δημιουργησει προβλημα στο πιστονι. εγω στο γκας γκας χρησιμοποιω αυτα με 5 η 6 ευρω αν δεν κανω λαθος της ngk και δεν εχω προβλημα αλλα δεν θελω να τον παρω στο λαιμο μου .περιμενω απαντησεις

OldMan
19/01/2009, 11:38
Καινούριο τσίπουρο καζάνιασες Γιώργη ..???:look:

Τι "ακριβά" και "φτηνά" μπουζί λές ...???

Πες στον πιτσιρικά ότι το μόνο που χρειάζεται το ΚΧ είναι ΚΑΛΟ ζέσταμα πριν χουφτώσει το γκάζι, γιατί αλλιώς βραχυκυκλώνει το μπουζί ...!!! :wave2:

edit1: Να προσέξει να βάλει 9άρι (π.χ. BR9EG, BR9ES, BR9EIX ή BI9EIX, BI9EVX - αυτά τα 2 είναι τα "ακριβά") και ΟΧΙ 8άρι (που είναι για το 250...).

edit2: Αν το μηχανάκι έχει πεσμένη συμπίεση (έστω και λίγο...) το άκαυτο λάδι της μίξης θα του βραχυκυκλώνει το μουζί ΣΥΝΕΧΕΙΑ ...!!!

:beer:

nikos force
19/01/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καινούριο τσίπουρο καζάνιασες Γιώργη ..???:look:

Τι "ακριβά" και "φτηνά" μπουζί λές ...???

Πες στον πιτσιρικά ότι το μόνο που χρειάζεται το ΚΧ είναι ΚΑΛΟ ζέσταμα πριν χουφτώσει το γκάζι, γιατί αλλιώς βραχυκυκλώνει το μπουζί ...!!! :wave2: εμενα μπουκωνει με ΚΑΛΟ ζεσταμα ...

OldMan
19/01/2009, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
εμενα μπουκωνει με ΚΑΛΟ ζεσταμα ...
Τράβα να ξεκαπνίσεις κεφαλή και να αλλάξεις ελατήρια ...!!!:smokin:

nantin
19/01/2009, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καινούριο τσίπουρο καζάνιασες Γιώργη ..???:look:

Τι "ακριβά" και "φτηνά" μπουζί λές ...???

Πες στον πιτσιρικά ότι το μόνο που χρειάζεται το ΚΧ είναι ΚΑΛΟ ζέσταμα πριν χουφτώσει το γκάζι, γιατί αλλιώς βραχυκυκλώνει το μπουζί ...!!! :wave2:

edit1: Να προσέξει να βάλει 9άρι (π.χ. BR9EG, BR9ES, BR9EIX ή BI9EIX, BI9EVX - αυτά τα 2 είναι τα "ακριβά") και ΟΧΙ 8άρι (που είναι για το 250...).

edit2: Αν το μηχανάκι έχει πεσμένη συμπίεση (έστω και λίγο...) το άκαυτο λάδι της μίξης θα του βραχυκυκλώνει το μουζί ΣΥΝΕΧΕΙΑ ...!!!

:beer:

παντα προθυμος να δωσεις συμβουλες .ευχαριστω ρε αντουαν καλη βδομαδα :beer: