PDA

View Full Version : Spyball 8510



Godfather
21/03/2005, 08:55
Καλημέρα παίδες.....
Έκανα βλακεία με το πλύσιμο της μηχανής και σήμερα το πρωί ανακάλυψα ότι δεν βγαίνει ο συναργερμός σπό το μηχανάκι μου...οποιοδήποτε κουμπί ή οποιδήποτε συνδυασμό δοκίμασα...δεν βγαίνει. Έχω τον Spyball 8510...
Αν σε περίπτωση βρω το καρτελάκι με τους κωδικούς...θυμάται κανένας το κόλπο που βγαίνει ο συναργερμός....? Η αν έχει κάποιος το manual με τις οδηγίες μπορεί να μου το στείλει?
Από την άλλη αν δεν βρω το καρτελάκι με τον κωδικό τι κάνω.....? Did I drink it?.....
Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

hornet
21/03/2005, 09:03
Ελα ρε στρατε!
Λοιπον βρισκεις καρτελακι με νουμερακι -κωδικο
ας πουμε οτι ειναι 8510.
Ανοιγεις διακοπτη και μετρας 8 αναματα του led κλεινεις διακοπτη
ανοιγεις μετρας 5 κλεινεις
το ιδιο για τα υπολοιπα δυο νουμερα
και ξεκλειδωνει

Godfather
21/03/2005, 09:19
Thanks...Στάθη....
Ερώτηση......
Μόλις βάλω το κλειδί στον διακόπτη και τον γυρίσω στο on αρχίζει και κοπανάει ο συναργερμός.....τι κάνω σε αυτή την φάση?......παίζει η διαδιακασία που μου είπες με τον συναργερμό να κοπανάει?

Thanks anyway.....

hornet
21/03/2005, 10:10
ναι δυστυχως

CyBeRseXX
21/03/2005, 10:28
tsekares tin mpataria sto control tou synagermou mipos den kanei kali epafi i exei adeiasei?

petridist
22/03/2005, 10:38
με το γύρισμα του κλειδιού θα περιμένεις να σταματήσει να βαράει... μετά το λαμπάκι θα αρχίσει να μετράει οποτε κάνεις τη διαδικασία που λέει ο Στάθης... μετά απο κάθε σωστο νούμερο το λαμπάκι θα αναβοσβήνει με μεγάλη συχνότητα για πολύ λίγο για να σου πει το οκ... μετά θα αρχισε να μετραει το δευτερο νουμερο κλπ κλπ...
:wave2:

Godfather
23/03/2005, 08:19
Για τις συμβουλές. Κατάφερα να βγάλω και τα 2 immobilizers....αλλά αργά το βράδυ....κατάλαβα...ότι ήταν η μπαταρία το πρόβλημα οπότε και την άλλαξα.
thanks anyway

haf
19/01/2021, 21:02
Ξεθάβω αυτό το θέμα μια και έχω το ίδιο πρόβλημα απλά δεν έχω το καρτελάκι με τους κωδικούς, ξέρει κάποιος με ποιο τρόπο μπορώ να το ανακτήσω