PDA

View Full Version : προβλημα με grip saito



kyko
22/01/2009, 15:21
πριν λιγο μου τα τοποθετησε ο ηλεκτρολογος αλλα τα ψιλοφοβαμαι.το αριστερο μπηκε κομπλε με λιγη μονωτικη απο μεσα.το δεξι ομως χωρις μονωτικη κολυμπουσε.οποτε βαζει μονωτικη κ λιγο γρασακι ισα ισα αλλα κ παλι σφηνωσε.δωστου απο δω με τη ματσολα δωστου απο κει τπτ.εχει μεινει 1 ποντος για να μπει ολο κ δεν μπαινει το αντιβαρο.καμμια ιδεα?επισης το νιωθω λιγο πιο νευρικο το γκαζι.οποιος εχει τοποθετησει πως του φαινεται?αλλο μετα.ο ηλεκτρολογος εκανε τη μ*λ*κια κ εκοψε τη φισα με τα καλωδια στο κεντρικο διακοπτη κ πηρε απο κει ρευμα για να τα συνδεσει.ευχομαι να μη γινει καμμια μα@@ εκει με τα καλωδια.επισης τι να βαλω να παρουν νερα?
εχω φρικαρει
μου ρχετε να παω να τα βγαλω με την 1η ευκαιρια ετσι οπως μου τα περασε ο μα@@@
λοιπον εκοψα το grip μεχρι ενα σημειο για να μπαινει το αντιβαρο γιατι το ενιωθα καπως ελαφρυ το τιμονι απο την πλευρα του γκαζιου.απο δευτερα θα κοιταξω μπας κ βρω κανα ηλεκτρολογο της προκοπης να μου συμαζεψει τις μ@@ που εκανε ο αλλος κ να φτιαξει αλλη καλωδιωση με δικο της ρελε κ θα παραγγειλω αλλα grip γιατι αυτα θα ναι για πεταμα


153006

kyko
22/01/2009, 15:22
................


153007

kyko
22/01/2009, 15:23
.............


153008

stefanos
24/01/2009, 00:10
Συνήθως στα γκρίπ δεν βάζουμε ταινίες και γράσα.
Βρίσκεις πιό είναι το δεξί και πιό το αριστερό ψεκάζεις με λίγο λακ να γλυστρίσει και τέλος.
Ούτε ματσόλες ούτε τίποτα.

kyko
24/01/2009, 07:27
το θεμα ειναι οτι το αριστερο χωρις ταινια κολυμπαει κ το δεξι επισης αλλα οχι τοσο πολυ θα το ξαναπροσπαθησω το δεξι με τη λακ μιας κ εχω παραγγειλει αλλο ενα ζευγαρι grip γιατι το δεξι το χω σκισει ενα μεγαλο κομματι του απο τα νευρα μου οπως το κανε ο μα@@@@κομαστορας:mad: :mad:

banditgr
24/01/2009, 14:28
o pio eykolos tropos gia na mpoun grips einai me aera...apla fisas me to pistoli anamesa sto grip kai to clipon kai tsoulaei eykola mesa...vevea proypothetei kompreser!

teo24
25/01/2009, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
πριν λιγο μου τα τοποθετησε ο ηλεκτρολογος αλλα τα ψιλοφοβαμαι.το αριστερο μπηκε κομπλε με λιγη μονωτικη απο μεσα.το δεξι ομως χωρις μονωτικη κολυμπουσε.οποτε βαζει μονωτικη κ λιγο γρασακι ισα ισα αλλα κ παλι σφηνωσε.δωστου απο δω με τη ματσολα δωστου απο κει τπτ.εχει μεινει 1 ποντος για να μπει ολο κ δεν μπαινει το αντιβαρο.καμμια ιδεα?επισης το νιωθω λιγο πιο νευρικο το γκαζι.οποιος εχει τοποθετησει πως του φαινεται?αλλο μετα.ο ηλεκτρολογος εκανε τη μ*λ*κια κ εκοψε τη φισα με τα καλωδια στο κεντρικο διακοπτη κ πηρε απο κει ρευμα για να τα συνδεσει.ευχομαι να μη γινει καμμια μα@@ εκει με τα καλωδια.επισης τι να βαλω να παρουν νερα?
εχω φρικαρει
μου ρχετε να παω να τα βγαλω με την 1η ευκαιρια ετσι οπως μου τα περασε ο μα@@@
λοιπον εκοψα το grip μεχρι ενα σημειο για να μπαινει το αντιβαρο γιατι το ενιωθα καπως ελαφρυ το τιμονι απο την πλευρα του γκαζιου.απο δευτερα θα κοιταξω μπας κ βρω κανα ηλεκτρολογο της προκοπης να μου συμαζεψει τις μ@@ που εκανε ο αλλος κ να φτιαξει αλλη καλωδιωση με δικο της ρελε κ θα παραγγειλω αλλα grip γιατι αυτα θα ναι για πεταμα
Καλημερα φιλε μου.Κι εγω πριν ενα μηνα εβαλα ακριβως τα ιδια grip,βεβαια τα πηρα απο Αθηνα.Στο xtx που εχω μπηκαν οπως και σε σενα,εμενα ηταν και λιγο πιο μακρυα και ειχα προβλημα με τ'αντιβαρα αλλα το βολεψα.Εβαλα μια στρωση ταινια και μπηκαν κουτι,και δεν θα χεις απολυτως κανενα προβλημα με την ταινια,οσο για το οτι το ενα δεν μπηκε ολοκληρο(σαν το δικο μου)θα βαλεις τα grip σε λειτουργια για κανα πενταλεπτο και με λιγο ζορι θα παει εκει που θες.Προσεξε την πλαινη μερια που θα κοψεις για τα αντιβαρα να την κοψεις μονο οσο χρειαζετε(γιατι ξεκιναει η αντισταση σε καποιο σημειο) για να μπει το αντιβαρο και να μην κολλαει το γκαζι στην λειτουργια του.Οσο για το ρελε πρεπει να μπει.:rotflmao: