PDA

View Full Version : r1200gs 2008



starovas
22/01/2009, 17:01
καλησπερα σας!θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους gs,τι ειναι καλυτερο,η χυτη ζαντα?ή η ακτινωτη ζαντα?το νεο gs ειναι καλυτερο απο το παλιο?η ηλεκρικα ρυθμιζομενη αναρτηση ειναι καλη?αξιζει?καποιος που το εκανε τεστ ειπε οτι το σασμαν του ειναι καλυτερο απο το παλιο(εχει το παλιο),και παραδεχτηκε οτι το μηχανακι ειναι εντελως διαφορετικο απο το προηγουμενο,εχει και λιγο παραπανω ροπη και γκαζιΤα τεχνικα τα εχω διαβασει,στο δρομο θελω να μου πει καποιος πως ειναι,αν εχει διαφορα με το παλιο.Και με ποια πακετα ειναι καλο για την τιμη που το δινουνε?Ευχαριστω!

MikeG
22/01/2009, 21:03
Καλησπέρα φίλε μου.

Πρώτα από όλα θα σου πρότεινα μόνο ζάντα με ακτίνες. Ίσως οι χυτές να είναι πιο όμορφες, όμως σε μια πιθανή διέλευση σου από χωματόδρομο, ακόμα και αν πας να ανεβείς ένα πεζοδρόμιο ίσως στραβώσει.
Το νέο gs από ότι λέγεται γενικά είναι καλύτερο. Έχει καινούριο κύκλωμα φόρτισης της μπαταρίας, που σε αυτό είχαν πρόβλημα τα παλιά και την άκουγαν οι μπαταρίες τους εύκολα, και αποδίδει καλύτερα ο κινητήρας.
Το σασμάν έχω την αίσθηση ότι είναι το ίδιο..
Από εκεί και πέρα, όσον αφορά το ESA (δηλαδή την ηλεκτρικά ρυθμιζόμενη ανάρτηση) το θεωρώ πραγματικά περιττό και μ@λ@κισμένο έξοδο.

Οπότε, αν έχεις τα χρήματα, σου αρέσει go for it, αλλά θα έλεγα χωρίς ESA και άλλες ηλεκτρονικές π@π@ριές οι οποίες πολλές φορές δημιουργούν προβλήματα.

:wave2:

DimChios
23/01/2009, 05:25
:rolleyes: