PDA

View Full Version : και παλι κράνος...



skous
21/03/2005, 19:28
Παιδιά..

Όποιος μπορεί να βοηθήσει..
Ψάχνω κράνος μέχρι 270 ευρώ για αγορά, απο το Internet.

Έχω δοκιμάσει τα Shark και μου πήγαιναν γάντι.
Τα AGV δεν κάνουν για το κεφάλι μου.
Τα Uvex είναι και αυτά κάπως...

Απο arai, shoei δεν δοκίμασα, αλλά θα πάω.

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάποιο μοντέλλο στην τιμή που δίνω και να μου πεόι που το βρήκε;;;

Και μιλάμε για κάτι που στο net Να κοστίζει 270 ευρώ και στην Ελλάδα πάνω απο 350+ αλλίως πάω και το πέρνω απο εδώ

afrotwin
22/03/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Παιδιά..

Όποιος μπορεί να βοηθήσει..
Ψάχνω κράνος μέχρι 270 ευρώ για αγορά, απο το Internet.

Έχω δοκιμάσει τα Shark και μου πήγαιναν γάντι.
Τα AGV δεν κάνουν για το κεφάλι μου.
Τα Uvex είναι και αυτά κάπως...

Απο arai, shoei δεν δοκίμασα, αλλά θα πάω.

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάποιο μοντέλλο στην τιμή που δίνω και να μου πεόι που το βρήκε;;;

Και μιλάμε για κάτι που στο net Να κοστίζει 270 ευρώ και στην Ελλάδα πάνω απο 350+ αλλίως πάω και το πέρνω απο εδώ

270 EURO KE AN IPOLOGISIS KE TA METAFORIKA 8A GLITOSIS 20EURO? APO TA 350!!!!
PERNA NA STA DOSO NA MIN PEDEVESE....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LES I EMPOROI DEN KSEROUN OTI KE TO INTERNET INE ANTAGONISTIS TOUS KE DEN EXOUN IPOLOGISI NA VGAZOUN ENA MIKRO KERDOS PERISOTERO IKANO NA SE APOTREPSI APO TIN AGORA MESO DIKTIOU
MERIKI ISTE XANOI LEME...:rotflmao: :rotflmao:

NA MOU ELEGES KAMIA AKRI NA TO PARIS TIMI XONDRIKIS NA PO MALISTA

skous
22/03/2005, 12:32
eipa 350+

to opoio simainei oti pernw ena kranos pou kanei me metaforika ktl 300 euro p.x. kai edw to exoun 370 kai vale!

Ean to pisteveis sta ali8eia, pes mou pou meneis na er8w na parw ta 70 eyro

afrotwin
22/03/2005, 12:36
EGO KOURASTIKA AS TOU EKSIGISI KAPIOS
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

skous
22/03/2005, 13:00
den se katalavainw

diladi oloi osoi pernoun arai apo to net einai malakes me tin logiki sou dioti borei na glytwnoun 200 euro, alla i analogia me to ti 8a glitwnan ean epernan kati allo einai i idia.

Diladi ena pareis apo to internet ena kranos me 500 euro pou edw exei 800 eisai magkas kai trelo gatoni giati den se kleboun edw oi magazatores,
enw ama pareis me 250 euro kati pou edw kanei ligo katw apo 400 eisai malakas......

AFTER
22/03/2005, 13:05
Οι τιμες καθοριζονται απο την μαμα εταιρια που πουλαει στην αντιπροσωπια!

Οταν η μαμα πουλαει ακριβα,τοτε παει σαν αλυσιδα

Δεν φταινε τα μαγαζια(οχι παντα βεβαια) μονο!

Βεβαια εχω κατι παραδειγματα με ειδη ενδυσης που κανει μπαμ οτι οι τιμες ειναι στον θεο,αλλα δεν λεω ποιος γιατι θα μου βαλουν πιπερι στο στομα!!

:nono:

idi
22/03/2005, 13:13
Φιλε αγορασε αφοβα απο το internet

4 συμβουλες μονο απο μενα

1. να συγκρίνεις τις τιμές

Διαφερουν πολυ απο χωρα σε χωρα. Μερικες φορες (ελαχιστες) η αντίστοιχη στην Ελλαδα ειναι πολυ κοντα

2. απο χωρες της ευρωπαϊκής ενωσης χωρις τελωνειο... απο τριτες αν το ποσο ειναι καπου 80 ευρω και πανω (θα σε γελασω δε ξερω ακριβως το ποσο) θα πληρωσεις και εκτελωνισμο και ΦΠΑ

3. με currier αλλα και μεσω ταχυδρομειου έρχονται μια χαρα τα δεματα οσες φορες ειχα παραγγείλει εφτασαν στα χερια μου κανονικα. Αν θες να είσαι σιγουρος, ρωτα για περίπτωση ασφαλισης δεματος (κοστιζει ελαχιστα 10 ευρω ας πουμε)


4. να επιβεβαιωνεις τη παραγγελια σου τηλεφωνικα

skous
22/03/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Οι τιμες καθοριζονται απο την μαμα εταιρια που πουλαει στην αντιπροσωπια!

Οταν η μαμα πουλαει ακριβα,τοτε παει σαν αλυσιδα

Δεν φταινε τα μαγαζια(οχι παντα βεβαια) μονο!

Βεβαια εχω κατι παραδειγματα με ειδη ενδυσης που κανει μπαμ οτι οι τιμες ειναι στον θεο,αλλα δεν λεω ποιος γιατι θα μου βαλουν πιπερι στο στομα!!

:nono:

nai alla pos exigeite stin ellada merika na einai panakriva, stin eyropi to idio kai merika katastimata sto net na ta exoun stin misi timi?? mipws paizei kapia moufa?