PDA

View Full Version : Superbikes 2009



YamahakiasR1leo
24/01/2009, 12:05
Ειναι ιδεα μου η καθε χρονια που ερχεται τα superbikes ναι μεν γινονται πιο δυνατα κ πισταδικα αλλα απο εμφανιση αστα να πανε κ να μην ξαναρθουν.Την αρχη την εκανε η Honda με το CBR-1000 που μοιαζει με Varadero κ φετος ακολουθουν κ οι υπολοιποι.Εσεις τι λετε;:smokin: :smokin: :smokin:

Viking
24/01/2009, 13:53
Varadero?? :look:
Εεεε,μάλλον διαφωνώ λιγάκι..


153115

YamahakiasR1leo
24/01/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Varadero?? :look:
Εεεε,μάλλον διαφωνώ λιγάκι..

Αμα το δεις απο μπροστα το μουτρο του φερνει σα Varadero

YamahakiasR1leo
24/01/2009, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από YamahakiasR1leo
Αμα το δεις απο μπροστα το μουτρο του φερνει σα Varadero


153119

YamahakiasR1leo
24/01/2009, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από YamahakiasR1leo



153120

Viking
24/01/2009, 15:13
Τι να πω?Δε μου φέρνει σε βαραντέρο...Άσε που εξακολουθούν να μ'αρέσουν όλα :blush:

R1: κούκλα απλά θέλει άλλες εξατμίσεις και R6: το πιο όμορφο απ'ολα
GSX-R: πανέμορφα όλα
CBR1000RR: όμορφα άσχημο :D το 600RR είναι πιο όμορφο νομίζω
ΖΧ10R & ZX6R: απίστευτα από κοντά.Στις φωτό όντως δεν...
675 triumph: θεα κι αυτή
εδω μ αρέσει ακόμα και το μπεμπέ το καινούριο..
Για τα άλλα ευρωπαϊκά (ducati,aprilia) ούτε λόγος.Γοητευτικότατα όλα τους (848 λευκό,αχχχχχ)!!

Σε φωτό μπορεί να με ξενερώνουν κι εμένα καμιά φορά αλλά από κοντά είναι αλλιώς,πολύ πιο όμορφα νομίζω..:beer:

YamahakiasR1leo
26/01/2009, 01:45
Βασικα εγω αναφερομουν στα γιαπονεζικα 1000ρια οτι φετος απο εμφανισει πασχουν.Το 1098-848 ειναι οντος ομορφο αλλα πολλη στενο σε φαση ΝΣΡ 250 δεν ξερω αν τα προλαβες.Σιγουρα το μπεμπε ειναι ωραιο κ το v-4της Aprilia σκιζει απο εμφανιση.Τα 600 καλα κρατουν απο εμφανιση,αλλα τα χιλιαρια εχουν χασει τον εμφανισιακο τους τσαμπουκα δεν τα βλεπεις κ χανεις τη μπαλα οπως πριν κανα 2 χρονια πριν βεβαια αυτη ειναι η γνωμη μου αλλα κατι φιλαρακια στο στεκι αυτα μου λενε οτι τα superbikes χανουν σε εμφανιση καθε χρονια που περναει τι να πω μπορει να γερασαμε κ να μην το πηραμε χαμπαρι. :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

el_hymador
26/01/2009, 06:41
Βασικα με τις Euro III και τις επερχομενες ΙV το "πιο δυνατα" ειναι λιγο σχετικο...

Το προτελευταιο τευχος του Bike εχει ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα με τους διχρονους κινητηρες αμεσου ψεκασμου, οπου τεκμηριωνεται κατα καποιο τροπο το γεγονος πως αποτελουν το μελλον, ακομα και στην αυτοκινηση (!)

SVX
26/01/2009, 06:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

Το προτελευταιο τευχος του Bike εχει ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα με τους διχρονους κινητηρες αμεσου ψεκασμου, οπου τεκμηριωνεται κατα καποιο τροπο το γεγονος πως αποτελουν το μελλον, ακομα και στην αυτοκινηση (!)

δηλαδη θα βγαινουμε για καφε-ποτο και θα μυριζουν ολοι προβατοMOTUL!!!! :lol:
οχι μονο οι φιλοι μας με τα YZ και τα CR!! :rotflmao: :eyepop: :rotflmao:

ANTE να δουμε εκεινο το RD350 project να γουσταρουμε...!!!!

catmaster
26/01/2009, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Βασικα με τις Euro III και τις επερχομενες ΙV το "πιο δυνατα" ειναι λιγο σχετικο...

Το προτελευταιο τευχος του Bike εχει ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα με τους διχρονους κινητηρες αμεσου ψεκασμου, οπου τεκμηριωνεται κατα καποιο τροπο το γεγονος πως αποτελουν το μελλον, ακομα και στην αυτοκινηση (!)

έχεις κάνα link ρε Κώστα να ξεστραβωθούμε ;;

Βασικά τους πέταξαν τους δίχρονους στα "σκουπίδια" πριν είκοσι χρόνια και τώρα ξαναμοιράζουν τη τράπουλα και θα τους βγάλουν από το χρονοντούλαπο ;;;

Σε λίγο θα μας πουν ότι έκαναν και "λάθος" με την αμόλυβδη και θα καταργήσουν τους καταλύτες ... εκεί θα πέσει γέλιο ...:ninja:

road spirit
26/01/2009, 09:48
το θρεντ να ετοιμάζεται να φεύγει απο τα CBR και να πηγαίνει γενικές ...

άκου εκεί varadero...
ότι να 'ναι ...



:evil:

MikeG
26/01/2009, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το θρεντ να ετοιμάζεται να φεύγει απο τα CBR και να πηγαίνει γενικές ...

άκου εκεί varadero...
ότι να 'ναι ...



:evil:

Σωστά....


Βαρκαντέρο λέγεται!

devil's animal
26/01/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Varadero?? :look:
Εεεε,μάλλον διαφωνώ λιγάκι..


αν ειναι να ριξεις σε ενα μηχανακι αλλο ενα μηχανακι σε λεφτα, τοτε ολα μ0υναρες γινονται.

αντικειμενικα
CBR1000RR ειναι το πιο ασχημο απο ολα
ZX10R περνει επαξια την δευτερη θεση
R1 ειναι λιγο υποκειμενικο
GSXR1000 μαλλον παραμενει το πιο ομορφο
1098-1198 ειναι εκτος συναγωνισμου σε θεμα ομορφιας
:wave2:

MitsosNaked
27/01/2009, 00:57
Το R1 καλό φαίνεται αλλά συμφωνώ ότι δέ μου αρέσουν τα μαμα μπουριά του.
Το ΖΧ10 είναι πολύ ωραίο ειδικά σε μαύρο.
Όλη η νέα σειρα GSXR(600-750-1000) μου φαίνεται ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ
Το Fireblade για μένα είναι μακράν το καλύτερο(και ναί, ομορφότερο) όλων.....

bentouza
27/01/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Βασικα με τις Euro III και τις επερχομενες ΙV το "πιο δυνατα" ειναι λιγο σχετικο...

Το προτελευταιο τευχος του Bike εχει ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα με τους διχρονους κινητηρες αμεσου ψεκασμου, οπου τεκμηριωνεται κατα καποιο τροπο το γεγονος πως αποτελουν το μελλον, ακομα και στην αυτοκινηση (!)

για παραδειγμα στη θαλασσα σπερνουν.ελαφριοι, δυνατοι, καινε λιγο πολυ οσο κ οι 4τ, ελαχιστο λαδι με αυτοματη ξεχωριστη μιξη, δεν μυριζουν..

αψογοι κ φυσικα λιγοτερη-φθηνοτερη συντηρηση.

στα μηχανακια μονο στον 50αρι αμεσου ψεκασμου του group piaggio το βλεπουμε.

sergiosm
27/01/2009, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...αντικειμενικα ...

sorry ρε devil's animal αλλά σε αυτά τα θέματα μόνο ... "αντικειμενικά" δεν υπάρχει.

:wave2:

devil's animal
27/01/2009, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
sorry ρε devil's animal αλλά σε αυτά τα θέματα μόνο ... "αντικειμενικά" δεν υπάρχει.

:wave2:

μπορει να εχεις δικιο...αλλα τα 1098-1198 ειναι ομορφα απο ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων. οποτε ειναι αντικειμενικο.
:wave2:

el_hymador
27/01/2009, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
έχεις κάνα link ρε Κώστα να ξεστραβωθούμε ;;

Βασικά τους πέταξαν τους δίχρονους στα "σκουπίδια" πριν είκοσι χρόνια και τώρα ξαναμοιράζουν τη τράπουλα και θα τους βγάλουν από το χρονοντούλαπο ;;;

Σε λίγο θα μας πουν ότι έκαναν και "λάθος" με την αμόλυβδη και θα καταργήσουν τους καταλύτες ... εκεί θα πέσει γέλιο ...:ninja:


Οχι, δυστυχως δεν εχω σχετικο link μιας και μιλαμε για εντυπο...

θα το σκαναρω ομως και θα το ανεβασω γιατι εχει πολυ ενδιαφερον...

:wave2: