PDA

View Full Version : ΜΕ ΕΚΛΕΨΑΝ............



CostasR1
24/01/2009, 13:45
Σημερα το πρωι σηκωθηκα να παω για δουλεια και μολις πηγα να παρω το αμαξι με περιμενε μια εκπληξη!!!!!!!!!Μου ανοιξαν το αμαξι και μου αρπαξαν το ραδιοφωνο και επισεις μου αφησαν και μια στραβωμενη πορτα συνοδηγου σαν δευτερο δωρο!!!!!Φυλαγα το δικυκλο και μου ανοιξαν το τετρατροχο.Τα κλασικα εγιναν,τηλεφωνο στην ασφαλεια,αποτυπωματα και μηνυση κατα αγνωστου και αμα,λεω αμα,υπαρξει τιποτα θα ειδοποιηθω.Το δωρακι που μου εκανε αυτο το μ@@νοπανο που να του κοπουν τα χερια απο τους ομους ειναι το εξης--170 ευρω το ραδιο,250 ευρω η πορτα,10,70 ευρω το παραβολο της μηνυσης και ενα μεροκαματο 50 ευρω που εχασα.Συνολο 480,70 ευρω για ενα κολοπαιδαρα.Μιλαω σοβαρα πως αν τυχαινε και κατεβαινα για καποιο λογο στο αμαξι εκεινη την ωρα η θα τον σκοτωνα η οτι αλλο περναγε απο το χερι μου τον παλιοπουσταρα του κερατα.Μαλλον πρεζακι μου ειπαν απο την ασφαλεια,και δεν ημουν μονο εγω το θημα για σημερα τα ξημερωματα.Τι αλλο θα παθουμε...

Αυτα τα ολιγα!!!

:mad: :mad: :mad:

sakisvolos
24/01/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
Σημερα το πρωι σηκωθηκα να παω για δουλεια και μολις πηγα να παρω το αμαξι με περιμενε μια εκπληξη!!!!!!!!!Μου ανοιξαν το αμαξι και μου αρπαξαν το ραδιοφωνο και επισεις μου αφησαν και μια στραβωμενη πορτα συνοδηγου σαν δευτερο δωρο!!!!!Φυλαγα το δικυκλο και μου ανοιξαν το τετρατροχο.Τα κλασικα εγιναν,τηλεφωνο στην ασφαλεια,αποτυπωματα και μηνυση κατα αγνωστου και αμα,λεω αμα,υπαρξει τιποτα θα ειδοποιηθω.Το δωρακι που μου εκανε αυτο το μ@@νοπανο που να του κοπουν τα χερια απο τους ομους ειναι το εξης--170 ευρω το ραδιο,250 ευρω η πορτα,10,70 ευρω το παραβολο της μηνυσης και ενα μεροκαματο 50 ευρω που εχασα.Συνολο 480,70 ευρω για ενα κολοπαιδαρα.Μιλαω σοβαρα πως αν τυχαινε και κατεβαινα για καποιο λογο στο αμαξι εκεινη την ωρα η θα τον σκοτωνα η οτι αλλο περναγε απο το χερι μου τον παλιοπουσταρα του κερατα.Μαλλον πρεζακι μου ειπαν απο την ασφαλεια,και δεν ημουν μονο εγω το θημα για σημερα τα ξημερωματα.Τι αλλο θα παθουμε...

Αυτα τα ολιγα!!!

:mad: :mad: :mad:

Ρε γμτ την έχω πάθει κι εγώ έτσι δυο φορές και σε καμιά περίπτωση δεν πιάσανε κανέναν!:o :o

CostasR1
24/01/2009, 13:53
Και ουτε υπαρχει περιπτωση να πιασουν κανενα δυστυχως,αν και ξερουν ποιοι ειναι,αν δεν τους πιασουν την στιγμη που το κανουν δεν μπορουν μετα.

sakisvolos
24/01/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
Και ουτε υπαρχει περιπτωση να πιασουν κανενα δυστυχως,αν και ξερουν ποιοι ειναι,αν δεν τους πιασουν την στιγμη που το κανουν δεν μπορουν μετα.

Και να τους πιάσουν αν είναι τίποτα πρεζόνια που δεν έχουν ούτε ρούχα να φορέσουν πάλι τίποτα
δεν παίρνεις οπότε τι να λέμε! Είναι να μη σου τύχει!

zanny
24/01/2009, 14:42
Την έχω πατήσει και εγώ έτσι και μάλιστα 2 φορές..
Η μόνη λύση είναι νομίζω ένας συναγερμός έστω και της π@ύτσας μόνο και μόνο για να βαράει.

dimdil
24/01/2009, 14:45
φιλε λυπαμαι--απαισιο το συναισθημα--εμενα μου μπηκαν περσυ στο σπιτι, νυχτα, και ημασταν και μεσα---χαμπαρι δεν πηραμε :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

αλλα γιατι ,αντιπαραθεσεις??

σε λιγες μερες θα το εχεις ξεχασει
:beer:

CostasR1
24/01/2009, 17:33
Ειναι το γαμωτο ρε πουστη μου.Ηθελε να κλεψει?Καλως.Σπασε ρε πουστη το παραθυρο και παρε το κολοραδιο,την πορτα γιατι να μου την γ@μησεις?Αν ειχε σπασει το παραθυρο δεν θα το εκανα θεμα,θα ελεγα ενταξει ετσι και αλλιως εχουμε γινει μπουρδελο γενικα και θα υπαρξουν και χειροτερα τωρα λογο της καταστασης,αλλα οχι και ετσι ρε γαμωτο για ενα κολοραδιο.Αλλα να μου πεις στην φαση που ειναι αυτοι χεστηκαν για την πορτα και τι ζημια θα σου κανουν,αλλα αν σπασει ο διαολος το ποδι του και κατεβεις και τον δεις την ωρα που το κανει??Τοτε τι?????Πας φυλακη για παρτη του τσογλαναρα??Ελεος ρε γαμωτο,που εχουμε φτασει.

devil's animal
25/01/2009, 21:37
:mad: :mad: :mad: :mad:

pektis
27/01/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
Σημερα το πρωι σηκωθηκα να παω για δουλεια και μολις πηγα να παρω το αμαξι με περιμενε μια εκπληξη!!!!!!!!!Μου ανοιξαν το αμαξι και μου αρπαξαν το ραδιοφωνο και επισεις μου αφησαν και μια στραβωμενη πορτα συνοδηγου σαν δευτερο δωρο!!!!!Φυλαγα το δικυκλο και μου ανοιξαν το τετρατροχο.Τα κλασικα εγιναν,τηλεφωνο στην ασφαλεια,αποτυπωματα και μηνυση κατα αγνωστου και αμα,λεω αμα,υπαρξει τιποτα θα ειδοποιηθω.Το δωρακι που μου εκανε αυτο το μ@@νοπανο που να του κοπουν τα χερια απο τους ομους ειναι το εξης--170 ευρω το ραδιο,250 ευρω η πορτα,10,70 ευρω το παραβολο της μηνυσης και ενα μεροκαματο 50 ευρω που εχασα.Συνολο 480,70 ευρω για ενα κολοπαιδαρα.Μιλαω σοβαρα πως αν τυχαινε και κατεβαινα για καποιο λογο στο αμαξι εκεινη την ωρα η θα τον σκοτωνα η οτι αλλο περναγε απο το χερι μου τον παλιοπουσταρα του κερατα.Μαλλον πρεζακι μου ειπαν απο την ασφαλεια,και δεν ημουν μονο εγω το θημα για σημερα τα ξημερωματα.Τι αλλο θα παθουμε...

Αυτα τα ολιγα!!!

:mad: :mad: :mad:

Το έχω πάθει κ΄εγώ.Το βρήκα πάνω σε πλήθες χωρίς ζάντες....Το μόνο που μου την σπάει στην όλη υπόθεση είναι κ΄το νταβαντζιλίκη των 10 ευρώ για την μήνυση λες κ΄θα βρουν τίποτα..........Μας κοροιδεύουν κανονικά

apav
27/01/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Το έχω πάθει κ΄εγώ.Το βρήκα πάνω σε πλήθες χωρίς ζάντες....Το μόνο που μου την σπάει στην όλη υπόθεση είναι κ΄το νταβαντζιλίκη των 10 ευρώ για την μήνυση λες κ΄θα βρουν τίποτα..........Μας κοροιδεύουν κανονικά

Μα γιατί το λες αυτό; :p


Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Το τραγελαφικό στην υπόθεση αυτή είναι το γεγονός ότι από τις κλοπές τροχοφόρων το ελληνικό κράτος έχει εισπράξει 109.750 ευρώ, αφού από το 2007 έχει θεσπίσει παράβολο καταβολής ποσού 10 ευρώ για κάθε καταγγελία κλοπής!

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=3&art_id=7653

:smokin:

CostasR1
27/01/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Το έχω πάθει κ΄εγώ.Το βρήκα πάνω σε πλήθες χωρίς ζάντες....Το μόνο που μου την σπάει στην όλη υπόθεση είναι κ΄το νταβαντζιλίκη των 10 ευρώ για την μήνυση λες κ΄θα βρουν τίποτα..........Μας κοροιδεύουν κανονικά



10,70 ευρω για την ακριβεια!!!Εμ αφου απασχολουμε τα οργανα της ταξης να γραφουν την μηνυση πρεπει να πληρωσουμε ασχετα με την καταληξη......

:smilea: :smilea:

simeon
28/01/2009, 05:46
βασικα τους ξερουν τους πιανουν αλλα το εκπληκτικο συστημα τους αποφυλακιζει η τους δινει αδεια...
οταν μου εκλεψαν την μπαγαζιερα η καμερα το ειχε καταγραψει.
Οταν πηγα στην αστυνομια τον γνωριζαν και μου ειπαν πως ειναι γνωστο κλεφτρονι που μπαινοβγαινει.

Μαλιστα με απετρεψαν απο το να κανω μυνηση γιατι λεει οταν θα γινει δικαστηριο θα χασω και 3-4 μεροκαματα δεν θα παρω τιποτα πισω και αυτος θα ειναι παλι ελευθερος μετα απο κανα διμηνο.

Αυταααα....

red_monster
07/02/2009, 05:55
Είνα παρόμοιο σκηνικό πριν από μια εβδομάδα...
Σίδερο στην κάσα του παραθύρου και άνοιγμα, για κακή του τύχη βάρεσε συναγερμός και τρόμαξε ο γ@μημενος...και ούτε καν άνοιξε την πόρτα
έβαλα ένα χρυσό οδηγό κόντρα και ίσιωσα την πόρτα...:p

Βάλτε ένα συναγερμό ...είναι αποτρεπτικός παράγοντας,στην πλειοψηφία τους είναι κλεφτρόνια με λοστούς...

άμα είναι αποφασισμένοι να στο σηκώσουν , και έρθουν εξοπλισμένοι με αντι-ιμομπιλαιζερ...γάμα τα
φίλου του σηκώσαν boxster χωρίς να βαρέσει καν ο συναγερμός
Ζούγκλα γίναμε :mad:

thalasinos
07/02/2009, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Είνα παρόμοιο σκηνικό πριν από μια εβδομάδα...
Σίδερο στην κάσα του παραθύρου και άνοιγμα, για κακή του τύχη βάρεσε συναγερμός και τρόμαξε ο γ@μημενος...και ούτε καν άνοιξε την πόρτα
έβαλα ένα χρυσό οδηγό κόντρα και ίσιωσα την πόρτα...:p

Βάλτε ένα συναγερμό ...είναι αποτρεπτικός παράγοντας,στην πλειοψηφία τους είναι κλεφτρόνια με λοστούς...

άμα είναι αποφασισμένοι να στο σηκώσουν , και έρθουν εξοπλισμένοι με αντι-ιμομπιλαιζερ...γάμα τα
φίλου του σηκώσαν boxster χωρίς να βαρέσει καν ο συναγερμός
Ζούγκλα γίναμε :mad:

Tι χρυσο οδηγο; Τηλεφ.καταλογο;:eyepop:

byron
07/02/2009, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Tι χρυσο οδηγο; Τηλεφ.καταλογο;:eyepop:


Εμ τι? CD ?:look:

TROOPER
07/02/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εμ τι? CD ?:look:

κυλιεμαι στα πατωματα !!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
07/02/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κυλιεμαι στα πατωματα !!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πατωματα?:look:

Σιγα ρε ΤΕΡΑΣΤΙΕ.:rolleyes:

zephyr1
07/02/2009, 13:10
Ααα γ@μιεται ο κλεφτης.:mad:

red_monster
13/02/2009, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Tι χρυσο οδηγο; Τηλεφ.καταλογο;:eyepop:

αυτό βρήκα μπροστά μου...( το έβαλα κόντρα και την ίσιωσα)








δεν είχα την χρυσή κασσετίνα του ΛΕΠΑ να δείς για πότε θα έστρωνε :rotflmao:

TheFace
14/02/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
Συνολο 480,70 ευρω για ενα κολοπαιδαρα.Μιλαω σοβαρα πως αν τυχαινε και κατεβαινα για καποιο λογο στο αμαξι εκεινη την ωρα η θα τον σκοτωνα η οτι αλλο περναγε απο το χερι μου τον παλιοπουσταρα του κερατα.:

... ε οχι να γινουμε και φονιαδες για 480 γαμω-ευρω... φονος ρε φιλε...ΠΟΤΕ :nono: :D

... τι θα ελεγες για τρια ζευγαρια σπασμενα γονατα/αστραγαλοι/αγκωνες, 5-6 πλευρα, καμια 20αρια δοντια... πριν...
... εκλιπαρει το ιδιο το @ρχιδι, να φωναξεις τους μπατσους μπας και τη γλυτωσει!!!

TheFace
14/02/2009, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
Ειναι το γαμωτο ρε πουστη μου.Ηθελε να κλεψει?Καλως.Σπασε ρε πουστη το παραθυρο και παρε το κολοραδιο,την πορτα γιατι να μου την γ@μησεις?

+900 φιλος!!!

TheFace
14/02/2009, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Το έχω πάθει κ΄εγώ.Το βρήκα πάνω σε πλήθες χωρίς ζάντες....Το μόνο που μου την σπάει στην όλη υπόθεση είναι κ΄το νταβαντζιλίκη των 10 ευρώ για την μήνυση λες κ΄θα βρουν τίποτα..........Μας κοροιδεύουν κανονικά

...ε μα τι περιμενες κι εσυ απο τους μπατσους?

Τη δουλεια τους κανουν... μαζευουν φραγγα για το κρατος που τους πληρωνει:winka:

Θα τους νιαξεις εσυ ή... το αφεντικο?:wave2:

TheFace
14/02/2009, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
Την έχω πατήσει και εγώ έτσι και μάλιστα 2 φορές..
Η μόνη λύση είναι νομίζω ένας συναγερμός έστω και της π@ύτσας μόνο και μόνο για να βαράει.


Διστυχως αμα το σταμπαρουν και κροκοδειλους να βαλεις γυρω-γυρω... θα στο φανε:sad:

ares_tz
14/02/2009, 16:53
Τώρα που το διάβασα, σε θυμήθηκα..

Το περιστατικό έγινε Μάρτιο 2008 σε διαμέρισμα στον 2ο όροφο πολυκατοικίας
στα Β.Προάστεια Αττικής όπου διαμένω από το 1975. Ποτέ δεν κλείδωνα την
μπαλκονόπορτα αφού θεωρούσα ότι δεν πρόκειται να συμβεί σε εμένα. Κι όμως
το διάστημα από 2-5πμ ενώ κοιμόμουν στο υπνοδωμάτιο και αλλος σε άλλο,
κάποιος/οι μπήκαν αθόρυβα αφού αναρριχήθηκαν από τα μπράτσα της τέντας..

Εκείνη τη νύχτα άφησα το τσαντάκι και τον φορητό Η/Υ στο σαλόνι και φυσικά το
εκμεταλλεύτηκαν. Όμως δεν πήραν κάρτες αλλά μετρητά! Φυσικά έγινε καταγγελία
αλλά τίποτα! Ο φορητός δεν ήταν ακριβός αλλά σίγουρα πουλήθηκε για 150ευρώ.

Τι να πω? Ξέρεις λένε μερικές φορές ότι το κακό συμβαίνει εκεί ΠΟΥ δεν το περιμένεις
δηλαδή στον χώρο που βρίσκεσαι περισσότερο! Εσύ τι συμπέρασμα έβγαλες μετά
το περιστατικό? Τώρα κλειδώνω παντού και αυτό είναι πρόβλημα όταν βιάζεσαι..

:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
φιλε λυπαμαι--απαισιο το συναισθημα--εμενα μου μπηκαν περσυ στο σπιτι, νυχτα, και ημασταν και μεσα---χαμπαρι δεν πηραμε :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

αλλα γιατι ,αντιπαραθεσεις??

σε λιγες μερες θα το εχεις ξεχασει
:beer:

mentas
13/03/2009, 11:14
ego exo balei tin pethera mou na kathete pano sto mixanaki! kante to kai sta autokinita! pianei!! :p

cityfly
13/03/2009, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz


Εκείνη τη νύχτα άφησα το τσαντάκι και τον φορητό Η/Υ στο σαλόνι και φυσικά το
εκμεταλλεύτηκαν. Όμως δεν πήραν κάρτες αλλά μετρητά! Φυσικά έγινε καταγγελία
αλλά τίποτα! Ο φορητός δεν ήταν ακριβός αλλά σίγουρα πουλήθηκε για 150ευρώ.


:wave2:

μα στις ληστείες τελικά καλύτερα να σου πάρουν λεφτά
γιατί στα πράγματα πέρα από την αξία είναι και η ταλαιπωρία μέχρι να αντικατασταθούν και ειδικά με το λάπτοπ είναι και το τι έχεις μέσα και πώς θα τα ανακτήσεις

δυστυχώς η κλοπή συνεχίζεται για το θύμα και μετά την πράξη της κλοπής