PDA

View Full Version : TT600R Spam



Σελίδες : [1] 2

gmeles
22/01/2009, 14:32
:beer: :beer: :beer:

Akatanomastos
22/01/2009, 14:33
θανκς μοντς..

Gares'
22/01/2009, 15:04
Ωραία!!!Τώρα ο Ακατ θα μπορεί να κάνει διάλογο μόνος του!!!!Yeah!!!!!

:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
22/01/2009, 15:11
Καλορίζικοι μάγκες !!:beer: :beer: :beer:

KONIORDO$
22/01/2009, 16:14
τα ττ χωρανε στην παρεα???:D

Akatanomastos
22/01/2009, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KONIORDO$
τα ττ χωρανε στην παρεα???:D

:D ολοι μεσα παιδες, απλα ο τιτλος ειναι για ττ600ρ διοτι ξεκινησαμε με αφορμη μια συζητηση στα τεχνικα για αυτο το μοντελο..


παντως σε λιγες μερες θα ξεκινησω και γω να βαζω καποια site αφορουν τα ττ γενικως,
Δεν εχω ακομα πολυ υλικο αλλα εδω ειμαστε και θα τα βρουμε..

οποιος εχει να προτεινει σελιδες που αφορουν τα μηχανακια μας, τις ποσταρει, και θα τις βαζω στο πρωτο ποστ συγκεντρωμενες ωστε να μην ψαχνουμε εδω και κει



:wave2:

Akatanomastos
22/01/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Ωραία!!!Τώρα ο Ακατ θα μπορεί να κάνει διάλογο μόνος του!!!!Yeah!!!!!

:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:


οι κατεχοντες παπακια (sic) παρακαλουντε οπως αποχωρησουν
ευχαριστω:smokin:

KONIORDO$
22/01/2009, 17:47
http://www.xt600.cc/
αυτο ειμαι ιταλικο φορουμ για xt-tt-ttr , εχει παρα πολλα πραγματα που αφορουν τα ττ (το μονο πακετο οτι ειναι στα ιταλικα:D )

gmeles
22/01/2009, 18:26
http://www.tt600plus.nl/

http://www.tt600r.nl/dixit/index.php

http://www.tt600r.de/


αρκετα καλα αρθρα........αλλα δεν καταλαβαινω γρι γερμανικα κ ολλανδικα :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
22/01/2009, 18:42
παιδες μην αγχωνεστε για την γλωσσα, θα φερουμε και μεταφραστη:D

δωστε οτι εχετε, να χουμε συσσωρευμενη την γνωση και μετα βλεπουμε τι θα την κανουμε:D

:wave2:

gmeles
22/01/2009, 18:57
Πολλα, μα πολλα λεμε αξεσουαρ κ ανταλλακτικα!!!!

http://www.kedo.de/
http://shop.wemoto.com/index.dyn?oid=3534154
http://www.off-the-road.de/index.php?id=66&L=1

Σετ αυτοκολλητα!!!

http://www.blackbirdracing.com/index.php

Akatanomastos
22/01/2009, 19:02
ωραια, ηδη βλεπω αρκετα που χα σκοπο να ποσταρω..
λοιπον μην αγχωνεστε, απο αυριο θα τακτοποιηθουν και θα ζητησω απο τους μοντς οτι ποστ δεν χρειαζετε να σβηστει ωστε να υπαρχει καποια ταξη..
:wave2:

Gares'
22/01/2009, 20:06
Λοιπον παιδιά μην αγχώνεσται είναι ο Ακατανόμαστος εδώ.Θέλει πάθος,ηρεμία και αποφασιστηκότητα!!!Όλα θα πάνε κατ' ευχήν!!!




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
22/01/2009, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Λοιπον παιδιά μην αγχώνεσται είναι ο Ακατανόμαστος εδώ.Θέλει πάθος,ηρεμία και αποφασιστηκότητα!!!Όλα θα πάνε κατ' ευχήν!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μικρε δεν πας να κανεις κανα subforum για την παπια σου?
:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Gares'
22/01/2009, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μικρε δεν πας να κανεις κανα subforum για την παπια σου?
:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Έγω δεν χρειάζεται να κάνω subforum και κουραφέξαλα γτ έμενα δε σπάει δε χαλάει... :ninja:

Akatanomastos
22/01/2009, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Έγω δεν χρειάζεται να κάνω subforum και κουραφέξαλα γτ έμενα δε σπάει δε χαλάει... :ninja:

εχεις δικιο, ειναι ωραια να περνας μια ηρεμη ζωη, διχως εγνοιες..





















πινοντας τσαι..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gares'
22/01/2009, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εχεις δικιο, ειναι ωραια να περνας μια ηρεμη ζωη, διχως εγνοιες..










πινοντας τσαι..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αυτό σημαίνει πόλεμος!!!!!Πότε τα στήνουμε...


























...τα ποτήρια????
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Akatanomastos
22/01/2009, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Αυτό σημαίνει πόλεμος!!!!!Πότε τα στήνουμε...

...τα ποτήρια????
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

mats8282
23/01/2009, 14:12
Με υγειες :beer:

2 εκπαιδευτικα βιντεακια για την μανιβελα,εμενα μου ειχε παρει 1+ μηνα να μαθω να την βαζω μπροστα,1 ζευγαρι τρυπημενα αθλητικα και μια μελανιασμενη πατουσα :blush:


http://www.youtube.com/watch?v=lx2OwBk51Ws

http://www.youtube.com/watch?v=W7Jfigofv5U&feature

L.omerta
23/01/2009, 19:47
Χαίρετε. Λέω να πάρω ενα εντουράκι μάλλον για ttr 250 με βλέπω κυρίως για μέσα στην πόλη μέχρι 1500 ευρά πάνω κάτω. Έχει κανείς υπόψην του κανένα καλό συνεργείο κοντά στον αγιο δημήτριο για να μπορέσω να το τσεκάρω αν βρω κάτι?
Να προσέξω κάτι ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο μοντέλο? έχουνε κάποιο κουσούρι που θα έπρεπε να γνωρίζω? για 00 με 02 λέω να κοιτάξω.. Απο ότι ακούω ειναι σκυλιά ε?
:beer:

dimitrish69
24/01/2009, 02:25
Επιτέλους ρε μάγκες για να μαζευόμαστε και να μετριόμαστε

Gares'
24/01/2009, 21:53
Έλα οκ το 'σβησα αλλά πραγματικά δεν την παλεύεις κάστανο :uplate:

Akatanomastos
24/01/2009, 21:56
μπορεις να το εξηγησεις?

γιατι δεν μας λες την γνωμη σου?τι δεν σαρεσει?

μην ντρεπεσαι..:rolleyes:

Gares'
24/01/2009, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μπορεις να το εξηγησεις?

γιατι δεν μας λες την γνωμη σου?τι δεν σαρεσει?

μην ντρεπεσαι..:rolleyes:

Από κοντά καλιά γτ θα μας πάρουν και με τση πέτρες. :winka:

Akatanomastos
24/01/2009, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Από κοντά καλιά γτ θα μας πάρουν και με τση πέτρες. :winka:

μαλακα με εκνευριζουν κατι τετοια ποστακια..

αν εχεις κατι να πεις πεστο
αν κατι δεν σαρεσει παλι πεστο αλλα ομορφα..

ολα τα αλλα ειναι μαλακιουλες..

εισαι αρκετα μεγαλος για να το καταλαβεις νομιζω..

Gares'
24/01/2009, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μαλακα με εκνευριζουν κατι τετοια ποστακια..

αν εχεις κατι να πεις πεστο
αν κατι δεν σαρεσει παλι πεστο αλλα ομορφα..

ολα τα αλλα ειναι μαλακιουλες..

εισαι αρκετα μεγαλος για να το καταλαβεις νομιζω..

Ρε παπάρα τα πήρες???Σε πειράζω να κάνουμε λίγη πλάκα, χαλάρωσε...Αν σε πείραξε τα παίρνω πίσω...

Akatanomastos
24/01/2009, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
.Αν σε πείραξε τα παίρνω πίσω...



:rolleyes: :rolleyes:
δεν θελω να παρεις τιποτα πισω..

το θεμα οτι καποιος εχει φαει 1 - 2 ωρες να κανει κατι, για να γουσταρει ο ιδιος και οι αλλοι..
μπορεις να γραψεις, καλοριζικο ή μπραβο για την προσπαθεια(οποια και αν ειναι αυτη)

εσυ γραφεις δυο ποστ οτι δεν την παλευω και το θεωρεις και χιουμορ..

Gares'
24/01/2009, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
:rolleyes: :rolleyes:
δεν θελω να παρεις τιποτα πισω..

το θεμα οτι καποιος εχει φαει 1 - 2 ωρες να κανει κατι, για να γουσταρει ο ιδιος και οι αλλοι..
μπορεις να γραψεις, καλοριζικο ή μπραβο για την προσπαθεια(οποια και αν ειναι αυτη)

εσυ γραφεις δυο ποστ οτι δεν την παλευω και το θεωρεις και χιουμορ..

Οκ πάσσο είπα λαμακία.Καλορίζικο.

Akatanomastos
24/01/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Οκ πάσσο είπα λαμακία.Καλορίζικο.

νταξ, βελτιωνεσαι..

σε 20 χρονια θα σε χουμε κανει ανθρωπο:D

gee
25/01/2009, 12:23
καλημερα σε ολους σας.πριν 4 μερες αγορασα ενα tt-r 600 και μου φανηκε ενδιαφερον το site και γραφτηκα.

να δηλωσω οτι εντυπο υλικο που λετε παραπανω δεν εχω.

ελπιζω να τα λεμε εδω συχνα να μαθαινουμε για τα μηχανακια μας.
:beer:

Akatanomastos
25/01/2009, 14:08
παιδες, ψαχνομαι για σχαρα τελευταια..

εχω δει καποια πραγματα απο 50 ευρω μεχρι 250 (αυτα εχουν σιδεριες για βαλιτσες)

εσεις τι φορατε, ποσο και απο που? βολευει? φωτος ευπροσδεκτες

Akatanomastos
25/01/2009, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gee
καλημερα σε ολους σας.πριν 4 μερες αγορασα ενα tt-r 600 και μου φανηκε ενδιαφερον το site και γραφτηκα.

να δηλωσω οτι εντυπο υλικο που λετε παραπανω δεν εχω.

ελπιζω να τα λεμε εδω συχνα να μαθαινουμε για τα μηχανακια μας.
:beer:

καλως ειρθες φιλε μου, στην παρεα μας..

οτι θες το ζητας χωρις κανεναν ενδοιασμο.
καλα να περνας:wave2:

Καλητερα γραφε εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=73840)
για να κρατησουμε τον χωρο εδω καθαρο:wave2:

gmeles
25/01/2009, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ΕΚΙΝΗΣΗ




ποσο ιδρωτα θα ειχα γλυτωσει αν ειχα δει αυτο το βιντεο 4 μηνες πριν....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σωστα τα λες φιλε μου :beer:

Με δυσκολεψε λιγο στην αρχη, αλλα το εμαθα κ γω!

Akatanomastos
25/01/2009, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
ποσο ιδρωτα θα ειχα γλυτωσει αν ειχα δει αυτο το βιντεο 4 μηνες πριν....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σωστα τα λες φιλε μου :beer:

Με δυσκολεψε λιγο στην αρχη, αλλα το εμαθα κ γω!

ετσι ειναι :)

εγω να δεις κατι μεσημερια αυγουστου τι καντιλια και ιδρωτα να χω ριξει..

αλλα τωρα:winka:


παρακαλω τους μοντς οταν μπορουν να μεταφερουν τα ποστακια στο θρεαντ για κους κους..

και τους φιλους με ττρ, για να μην κουραζουμε τους μοντς να γραφουν κατευθειαν εκει:wave2:

gee
25/01/2009, 20:54
ειδα τα βιντεο για την μανιβελα και εχω να πω τα εξης.

1)στο πρωτο βιντεο ο τυπος την καταβαζει πολυ ευκολα την μανιβελα σε συγκριση με την δικη μου
2)στο δευτερο βιντεο εκει που πιανει συμπιεση και μετα κανει μικρα χτυπηματακια να την καταβεσει λιγο για να σπασει την συμπιεση ,εμενα οταν παω να το κανω αυτο με το που σπασει η συμπιεση φευγει τελειως κατω η μανιβελα και το χανω το ανω νεκρο σημειο του πιστονιου.οποτε πρεπει να την κατεβασω την μανιβελα με ολη της την κοντρα.

συνηθως παιρνει με την πρωτη το μηχανακι ,αμα δεν παρει ομως και μπουκωσει μετα αστα να πανε...δεν παιρνει με τπτ.το αφηνω κανα δεκαλεπτο και μετα παλι.
εχει να μου πει κανεις κατι για αυτα?

akatanomastos τωρα που ειπες για σχαρες ,τα χερουλια που εχει ποσο κοστιζουν?γιατι εμενα δεν τα εχει...

Akatanomastos
25/01/2009, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gee
ειδα τα βιντεο για την μανιβελα και εχω να πω τα εξης.

1)στο πρωτο βιντεο ο τυπος την καταβαζει πολυ ευκολα την μανιβελα σε συγκριση με την δικη μου
2)στο δευτερο βιντεο εκει που πιανει συμπιεση και μετα κανει μικρα χτυπηματακια να την καταβεσει λιγο για να σπασει την συμπιεση ,εμενα οταν παω να το κανω αυτο με το που σπασει η συμπιεση φευγει τελειως κατω η μανιβελα και το χανω το ανω νεκρο σημειο του πιστονιου.οποτε πρεπει να την κατεβασω την μανιβελα με ολη της την κοντρα.

συνηθως παιρνει με την πρωτη το μηχανακι ,αμα δεν παρει ομως και μπουκωσει μετα αστα να πανε...δεν παιρνει με τπτ.το αφηνω κανα δεκαλεπτο και μετα παλι.
εχει να μου πει κανεις κατι για αυτα?

akatanomastos τωρα που ειπες για σχαρες ,τα χερουλια που εχει ποσο κοστιζουν?γιατι εμενα δεν τα εχει...

1 κ 2) φιλε, η μανιβελα ετσι κατεβαινει φυσιολογικα.δεν εχει ζορι.
το ΜΟΝΟ που σκεφτομαι, και ειχε συμβει και σε μενα ειναι να χει κοψει η ντιζα του αποσυμπιεστη.
δεν ειναι τιποτα κοστος 10 ευρω η ντιζα και οσα σου παρει ο μαστορας.

για σιγουρια απαντα αυτα
ειναι πολυ σκληρη-κολλημενη οταν πας να την κατεβασεις? και με του ξεκολησει παει ολη την διαδρομη μεχρι κατω χωρις να σταματησει στην θεση αποσυμπιεστη? αν ναι θες ντιζα

για το μπουκωμα, δοκιμασε να ψαχνεις το τσοκ απο ποιο χαμηλη θεση, και αν δεν παιρνει αμεσως ανοιγε το ποιο πολυ, με μερικες προσπαθειες θα βρεις την καλη θεση


για τα χερουλια δεν ξερω να απαντησω.. και δυστηχως δεν εχουμε βρει κανενα part list στο νετ για να ψαχνουμε ανταλακτικα στο νετ.πρεπει να παρεις ενα τηλ την γιαμαχα, αμα μαθεις ενημερωσε μας να το γραψουμε στο φορουμ

ριξε μια ματια στα σαιτ που γραφω στο φορουμ μπας και βρεις κατι.κοιτα κυριως στο kedo

gee
25/01/2009, 21:40
στην αρχη κατεβαινει κανονικα και παινει κανονικα στην θεση του αποσυμπιεστη.
αφου ξανασηκωσω την μανιβελα και ειναι ετοιμη να της ριξω την καλη τοτε ειναι πολυ σκληρη.και αν δοκιμασω να την κατεβασω λιιιιγο ,αμα σπαει την συμπιεση κατεβαινει τερμα κατω και μετα θελει αλλο ενα κατεβαμα να καενι κυκλο το πιστονι να ξαναπιασει συμπιεση.
παντως η ντιζα δεν πρεπει να εχει κοπει (θα το κοιταξω ομως) γιατι σε μια βολτα που πηγα απο τον μαστορα εκανε μια προχειρη προσπαθεια να ρυθμισει τον αποσυμπιεστη.φανταζομαι θα το καταλαβαινε.πειδη τωρα ειμαι φοιτητης στην λαρισα θα ειμαι σιγουρος για καλη δουλεια οταν κατεβω αθηνα και το παω στον δικο μου απλυτα εμπιστο μαστορα.

για το θεμα των χερουλιων θα το ψαξω απο τον επομενο μηνα να μαζευτει κανα φραγκο πρωτα γιατι στερεψα και αν δεν εχει ειπωθει κατι θα το ποσταρω εδω.

ευχαριστω για την βοηθεια

Akatanomastos
12/02/2009, 11:49
παιδια ψαχνομαι για σχαρα στο ττρ μου.

εχει κανεις κατι? απο που?
τι προτεινετε?

gmeles
15/02/2009, 18:49
Blackbird Racing (http://www.blackbirdracing.com)
Κωδικος 5111 για τα κοκκινα(σε ασπρο κοκκινο ttr), 5215 για τα μπλε(σε μπλε ασπρο ttr)
Απο Ερρικος Καρρερ, Καλλιροης 96 Αθηνα, τηλ 2109228242. Τιμη 30 ευρω

Αποτελεσμα


http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0780.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0787.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0788.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0777.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0775.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj101/gmeles/HPIM0776.jpg


:beer: :beer: :beer:

ΥΓ: για σχαρα εχω βρει καποιον που φτιαχνει στο Γαλατσι, θα μαθω τηλεφωνο κ θα σας πω :wave2:

Akatanomastos
05/03/2009, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles


ΥΓ: για σχαρα εχω βρει καποιον που φτιαχνει στο Γαλατσι, θα μαθω τηλεφωνο κ θα σας πω :wave2:

εχεις μαθει τιποτα?
ανεβαινω αθηνα αυριο και μενω διπλα στο γαλατσι οποτε μπορω να παω απο εκει να ρωτησω να μου πουνε τι παιζει

αν ξερεις τηλ ή διευθηνση ριξε:wave2:

gmeles
05/03/2009, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos


αν ξερεις τηλ ή διευθηνση ριξε:wave2:

Εχεις pm :beer: :beer:

arhs
05/03/2009, 21:11
καλημέρα παίδες! ψάχνω ττρ κατά προτίμηση motard. έχω ακούσει από φίλους "γνώστες" οτι έχουν αδύνατο σημείο το κιβώτιό τους. κάτι μου ανέφεραν για 3η που σπάει εύκολα αλλά επειδή δε θυμάμαι καλά, δεν παίρνω και όρκο! βλέπω οτι παίζουν πολλά στα 1700-2100. έχει πέσει εκεί η τιμή τους ή θέλουν πολλή προσοχή?

οποιαδήποτε άλλη συμβουλή για τα ευπαθή σημεία αλλά και τα σημεία προσοχής, είναι ευπρόσδεκτη!

άντε να γινόμαστε περισσότεροι!:beer:

Akatanomastos
12/03/2009, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
καλημέρα παίδες! ψάχνω ττρ κατά προτίμηση motard. έχω ακούσει από φίλους "γνώστες" οτι έχουν αδύνατο σημείο το κιβώτιό τους. κάτι μου ανέφεραν για 3η που σπάει εύκολα αλλά επειδή δε θυμάμαι καλά, δεν παίρνω και όρκο! βλέπω οτι παίζουν πολλά στα 1700-2100. έχει πέσει εκεί η τιμή τους ή θέλουν πολλή προσοχή?

οποιαδήποτε άλλη συμβουλή για τα ευπαθή σημεία αλλά και τα σημεία προσοχής, είναι ευπρόσδεκτη!

άντε να γινόμαστε περισσότεροι!:beer:

φιλε μου για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω κατι σχετικα με τις ταχυτητες.
και επειδη δεν εχω καποια ιδαιτερη γνωση με τεχνικα δεν μπορω να απαντησω..
παντως γενικα ο καθενας οτι θελει λεει..

Οσον αφορα την τιμη γυρω στα 2000 θα βρεις το μανιβελατο μοντελο.θεωρω οτι ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι απο προσωπικη εμπειρια και ο μονος λογος που εχει χαμηλη τιμη ειναι η μανιωβελα

χωρις να εχω ψαξει για το ηλεκτρικο φανταζομε θα κυμενετε γυρω στα 3000
οι τιμες ειναι για μοντελα μετα το 2000,
αυτα ειναι πολυ χοντρικα που σου λεω και πρεπει να κανεις μια καλη ερευνα πριν προχωρησεις σε οτιδηποτε

Κατα την ταπεινη μου αποψη, θεωρω πως τα TTr που ειναι μετατροπη σε Motard ειναι περισσοτερο κακοποιημενα απο τον χρηστη τους, διοτι το μηχανακι δουλευει μεσα στην πολη και συνηθως με στοχο την καγκουρια, μπαντιλικια σουζες..
κυριως μιλαω για μοταρντ που εχουν και αλλα πραγματα πειραγμενα πανω τους εκτος απο ζαντες και αναρτησεις
γιατι αυτα τα μοτερ απο μαμα δυσκολο να παθουν κατι



:wave2:

gee
12/03/2009, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
καλημέρα παίδες! ψάχνω ττρ κατά προτίμηση motard. έχω ακούσει από φίλους "γνώστες" οτι έχουν αδύνατο σημείο το κιβώτιό τους. κάτι μου ανέφεραν για 3η που σπάει εύκολα αλλά επειδή δε θυμάμαι καλά, δεν παίρνω και όρκο! βλέπω οτι παίζουν πολλά στα 1700-2100. έχει πέσει εκεί η τιμή τους ή θέλουν πολλή προσοχή?

οποιαδήποτε άλλη συμβουλή για τα ευπαθή σημεία αλλά και τα σημεία προσοχής, είναι ευπρόσδεκτη!

άντε να γινόμαστε περισσότεροι!:beer:

καλα σου ειπανε φιλε μου ,το μηχανακι εμφανιζει σχετικα συχνα προβλημα με την τριτη ταχυτητα.
προτου παρεις οτιδηποτε βεβαια θα το οδηγησεις οποτε εχε στο νου σου το εξης:
βαζεις 3η και αφηνεις το μηχανακι να ρολαρει με ΣΤΑΘΕΡΟ γκαζι η και ελαφρως ανοιχτο (αν πηγαινεις με πολυ γκαζι η χωρις δεν ακουγεται) και εαν εχει προβλημα θα αρχισει να κανει ενα σφυριγμα απο το σασμαν.θα το ακους σαν να τριβεται καποιο πλαστικο πανω στο λαστιχο σου φαντασου.προσεχε το ομως γιαιτ αμα παρεις κανενα βολτα και πανω στην φουρια σου το πηγαινεις πλακωμενο δεν προκειται να παρεις χαμπαρι τιποτε.

οι τιμες παιζουν γυρω στα 2300 για να βρεις κατι καλο μοντελο 2000-2003 ,αλλα μεταχειρισμενα μηχανακια κοιτας οποτε τιποτα δεν ειναι στανταρ και θελει προσοχη.καθαρο μυαλο οταν τα οδηγεις και οχι ενθουσιασμοι.πηγαινε το αν ειναι εφικτο και σε κανεναν μαστορα της εμπιστοσυνης σου.
και οπως ειπε και ο akatanomastos απο πανω τα motard συνηθως ειναι πιο ταλαιπωρημενα.
και πιο ακριβα ,αλλα αυτο ειναι αναλογα με το τι ψαχνεις.καλη τυχη

mygiasr5
17/03/2009, 13:02
γεια σας παιδια!! εχω αγορασει εδω κ λιγο καιρο ενα tt-600 . ειναι motard κ φοραει up side down μπροστα. επειδη τωρα ψαχνω τιμες για διαφορα θελω βοηθεια....!! η μια μπουκαλα δακριζει απο τι τσιμουχα κ μου ειπανε 120 euro για να το φτιαξουνε. η τιμη ειναι καλη??? επισης θελω να νικελωσω τα κεντρα κ τις ακτινες κ μου ειπανε 300 euro η τιμη καλη????

KONIORDO$
17/03/2009, 13:55
τα ττ φορανε usd απο την μανα τους (οχι τα ττρ) και εγω για αλλαγη τσιμουχες λαδια κανα 100ρικο ειχα δωσει σε ψιλογνωστο (κοιτα μηπως ειναι στραβα και χανουν)
τωρα για νικελ δεν ξερω

gong
18/03/2009, 06:42
Αγαπητοί ΤTRάδες
Έχω να σας θέσω τις παρακάτω ερωτήσεις:

1)Τελικά για σχάρα βρήκαμε τίποτα;
Εμένα μου είπανε από μαγαζί για παραγγελία με 40€, αλλά δεν υπάρχει να τη δείς
πριν τη παραγγείλεις και φοβάμαι μήπως είναι καμιά γκουμούτσα.

2)Έχει βάλει κανείς σταθερά μαρσπιέ συνεπιβάτη;

3)Παίζει καμιά πατέντα για τάπα που κλειδώνει;

4)Τί εξατμίσεις φοράτε;

5)Πότε θα κανονίσουμε μια συνάντηση για ανταλλαγή εμπειριών;

Akatanomastos
18/03/2009, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Αγαπητοί ΤTRάδες
Έχω να σας θέσω τις παρακάτω ερωτήσεις:

1)Τελικά για σχάρα βρήκαμε τίποτα;
Εμένα μου είπανε από μαγαζί για παραγγελία με 40€, αλλά δεν υπάρχει να τη δείς
πριν τη παραγγείλεις και φοβάμαι μήπως είναι καμιά γκουμούτσα.

2)Έχει βάλει κανείς σταθερά μαρσπιέ συνεπιβάτη;

3)Παίζει καμιά πατέντα για τάπα που κλειδώνει;

4)Τί εξατμίσεις φοράτε;

5)Πότε θα κανονίσουμε μια συνάντηση για ανταλλαγή εμπειριών;

1) υπαρχει στο www.kedo.com με 70 ευρω, και μπορεις να την δεις, αλλα μου φαινετε ακριβα για μια σχαρα.
2) σταθερα, αν εννοεις να μην ανοιγοκλεινουν τοτε δεν παιζει γιατι το δεξιο αν ειναι κατεβασμενο οταν παιζεις μανιβελα βρισκει το ποδι σου, αρα πρεπει να σηκωνεται.
3)υπαρχουν ταπες και απο μαμα και απο acerbis με 21 ευρω μεταλλικες, δες στο κεντρικο σαιτ του ttr sub foroum τα links και μετα πας στην καλλιροης στην acerbis και το αγοραζεις, εχουν ετοιμοπαραδοτα.(παρε και ενα τηλ πρωτα)
4) μαμα

gong
19/03/2009, 06:57
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :a18:

Η σχαρίτσα στο kedo είναι πολύ συμπαθητική, όμως βρήκα έναν τύπο που μου παρήγγειλε την ελληνική χωρίς δέσμευση, οπότε θα τη δώ και θα επανέλθω.

Μαρσπιέ εννοώ αυτά που πιάνουνε με μπράτσο στο σκελετό και έχουνε λαστιχένια πατητήρια, π.χ. σαν αυτά που βάζανε στα XR. Μπαίνουν τα πόδια του συνοδηγού πιο πίσω και πιο κάτω και είναι πολύ πιο άνετα.

Πήγα στον Παπαθανασίου στην Καλλιρόης, μου είπε 25€ για την τάπα αλλά 99% κάνει λέει μόνο για το μεγάλο τεπόζιτο της acerbis και όχι για το μαμά. Ούτως ή άλλως το σκεφτόμουνα για το μεγάλο τεπόζιτο, κοστίζει όμως 320€! Την τάπα δεν την είχε να τη δοκίμαζα.

Εμένα φοράει εξάτμιση MIG αγωνιστική και κάνει αρκετή φασαρία. Αν ψήνεται κανείς, την ανταλλάζω με τη μαμίσια ή με κάποια πιό ήσυχη. Δοκιμή δεκτή.

Καλές βόλτες σε όλους! :wave2:

Akatanomastos
19/03/2009, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :a18:

Η σχαρίτσα στο kedo είναι πολύ συμπαθητική, όμως βρήκα έναν τύπο που μου παρήγγειλε την ελληνική χωρίς δέσμευση, οπότε θα τη δώ και θα επανέλθω.

Μαρσπιέ εννοώ αυτά που πιάνουνε με μπράτσο στο σκελετό και έχουνε λαστιχένια πατητήρια, π.χ. σαν αυτά που βάζανε στα XR. Μπαίνουν τα πόδια του συνοδηγού πιο πίσω και πιο κάτω και είναι πολύ πιο άνετα.

Πήγα στον Παπαθανασίου στην Καλλιρόης, μου είπε 25€ για την τάπα αλλά 99% κάνει λέει μόνο για το μεγάλο τεπόζιτο της acerbis και όχι για το μαμά. Ούτως ή άλλως το σκεφτόμουνα για το μεγάλο τεπόζιτο, κοστίζει όμως 320€! Την τάπα δεν την είχε να τη δοκίμαζα.

Εμένα φοράει εξάτμιση MIG αγωνιστική και κάνει αρκετή φασαρία. Αν ψήνεται κανείς, την ανταλλάζω με τη μαμίσια ή με κάποια πιό ήσυχη. Δοκιμή δεκτή.

Καλές βόλτες σε όλους! :wave2:

για την σχαρα ενδιαφερομαι και γω, οποτε οταν την δεις πες μας, και ακομα καλητερα ΦΩΤΟ!!!

για τα μαρσπιε θα κοιταξω νετ τι παιζει

για την ταπα κοιτα, εγω εχω ντεποζιτο acerbis και η ταπα που εχω(πλαστικη) μπαινει και στο μαμα.
με την ιδια λογικη και η ταπα με κλειδι αφου κανει στο acerbis θα κανει και στο μαμα
προσεξε ομως, η acerbis βγαζει 2 ειδη ταπας πλαστικες, μεγαλο και μικρο (δεν ξερω αν διαφερουν μονο εξωτερικα ή και στο σπειρωμα)
το ντεποζιτο λοιπον παιρνει την μεγαλη ταπα, οποτε αν οι μεταλικες εχουν μεγεθοι να παρεις το μεγαλο..

καλητερα ψαχτο και συ πριν αγορασεις κατι

οσο αφορα την εξατμιση και γω προτιμαω αθορυβες οποτε αν αλλαξω παλι καποια ησυχη θα βαλω..:wave2:

gmeles
19/03/2009, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :a18:

Η σχαρίτσα στο kedo είναι πολύ συμπαθητική, όμως βρήκα έναν τύπο που μου παρήγγειλε την ελληνική χωρίς δέσμευση, οπότε θα τη δώ και θα επανέλθω.

Μαρσπιέ εννοώ αυτά που πιάνουνε με μπράτσο στο σκελετό και έχουνε λαστιχένια πατητήρια, π.χ. σαν αυτά που βάζανε στα XR. Μπαίνουν τα πόδια του συνοδηγού πιο πίσω και πιο κάτω και είναι πολύ πιο άνετα.

Πήγα στον Παπαθανασίου στην Καλλιρόης, μου είπε 25€ για την τάπα αλλά 99% κάνει λέει μόνο για το μεγάλο τεπόζιτο της acerbis και όχι για το μαμά. Ούτως ή άλλως το σκεφτόμουνα για το μεγάλο τεπόζιτο, κοστίζει όμως 320€! Την τάπα δεν την είχε να τη δοκίμαζα.

Εμένα φοράει εξάτμιση MIG αγωνιστική και κάνει αρκετή φασαρία. Αν ψήνεται κανείς, την ανταλλάζω με τη μαμίσια ή με κάποια πιό ήσυχη. Δοκιμή δεκτή.

Καλές βόλτες σε όλους! :wave2:

Ποια ειναι η ελληνικη σχαρα?
Για ταπα περνα μια βολτα κ απο τον Καρερ, δεν παιζει να μην υπαρχει.
Το ντεποζιτο αν δεν εχεις σκοπο να οργωσεις ολη την ανατολικη ασια μαλλον δεν εχει νοημα μιας που τα 150-160χλμ αυτονομια σε φτανουν μια χαρα.
Φωτο απο την εξατμιση παιζει? Με ενδιαφερει η ανταλλαγη....

gong
20/03/2009, 04:03
Η ελληνική σχάρα πρέπει να είναι σιδηροκατασκευή από κάποια βιοτεχνία.
Άν περάσω να τη δώ, θα βγάλω φωτογραφία και θα την ποστάρω.
Από Καρρέρ θα περάσω, ευχαριστώ.
Για το τεπόζιτο το σκέφτομαι γιατί δεν μου αρέσει σε εκδρομές να έχω το άγχος του βενζινάδικου.
Για την εξάτμιση δες τη φωτό, σου έστειλα και π.μ.


158744

gmeles
20/03/2009, 05:02
Καλημερα φιλε, ειδα το πμ σου.
Η εξατμιση ομως δυστηχως δεν με ενδιαφερει, ψαχνω μια στο στυλ της Leovince X3, να ειναι "κοφτη" στο τελειωμα της :beer:

Αν τελικα βγαλω ακρη θα σε ενημερωσω για την μαμα γιατι ετσι κι'αλλιως δεν θα την χρειαζομαι πλεον :wave2:

gong
20/03/2009, 05:18
Εντάξει φίλε μου, κανένα πρόβλημα. :wave2:

Οι γείτονες μου σου εύχονται ολόψυχα καλή επιτυχία. :lol:

gong
25/03/2009, 13:45
Γι'αυτή την εξάτμιση παιδιά ξέρετε τίποτα;
Την έχει 200 € ένας στην Καλλιρόης και μου είπε οτι δεν κάνει πολύ φασαρία.
Ένα άλλο μαγαζί στον Πειραια την έχει 190 € .


159133

gmeles
26/03/2009, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Γι'αυτή την εξάτμιση παιδιά ξέρετε τίποτα;
Την έχει 200 € ένας στην Καλλιρόης και μου είπε οτι δεν κάνει πολύ φασαρία.
Ένα άλλο μαγαζί στον Πειραια την έχει 190 € .

Πολυ καλη τιμη και πολυ ομορφη εξατμιση!! Αυτο που με φοβιζει ειναι οτι βλεπω πολυ μεγαλη μπουκα κ ισως κανει και αυτη πολυ φασαρια. Εχει σιγαστηρα??

gong
26/03/2009, 11:20
Δεν ξέρω αν έχει σιγαστήρα, ο μάστορας μου είπε "από ήχο ούτε ψιθυρίζει, ούτε σκοτώνει".
Είναι ένα κατάστημα που γράφει απ' έξω dainese, στην Καλιρρόης λίγο πριν το φιξ, τις εξατμίσεις τις έχει κάτω, στο συνεργείο.
Μου φαίνεται οτι με λίγη κουβεντούλα ακόμα μπορεί και να τον ψήσω να την βάλουμε επάνω για δοκιμή, πολύ εξυπηρετικός.

gmeles
26/03/2009, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Δεν ξέρω αν έχει σιγαστήρα, ο μάστορας μου είπε "από ήχο ούτε ψιθυρίζει, ούτε σκοτώνει".
Είναι ένα κατάστημα που γράφει απ' έξω dainese, στην Καλιρρόης λίγο πριν το φιξ, τις εξατμίσεις τις έχει κάτω, στο συνεργείο.
Μου φαίνεται οτι με λίγη κουβεντούλα ακόμα μπορεί και να τον ψήσω να την βάλουμε επάνω για δοκιμή, πολύ εξυπηρετικός.

Επειδη ο ηχος ειναι κατι το υποκειμενικο για πολλους αυτο το "από ήχο ούτε ψιθυρίζει, ούτε σκοτώνει" δεν μου λεει κατι. Αν μπορουσες να την δοκιμασεις θα ηταν οτι καλυτερο:beer:

gee
26/03/2009, 11:33
παιδια αυτην την εξατμιση τη εχω ακουσει σε xr250 και κανει πολυ θορυβο.
μου εχει πει και ενας γνωστος που δουλευει στα motomarket και πουλανε τετοιες (αυτος την εχει στο xr) οτι δεν εχει ταπα γιατι τον ειχα ρωτησει.

gong
26/03/2009, 14:07
Άμα είναι έτσι... άκυρο

Akatanomastos
26/03/2009, 18:16
φιλε gong εχει σκαναριστει το μανουαλ και ψαχνομαι τωρΑ ωστε να το κανω ενα pdf ωστε να ειναι κυριλε δουλεια.σε μερικες μερες ειναι ετοιμο..

gong
26/03/2009, 21:58
Σούπερ! Είσαι άρχοντας φίλε.
Θα έπηξες στο σκανάρισμα αλλά αξίζει τον κόπο.

gmeles
27/03/2009, 10:07
Το μανουαλ θα με ενδιεφερε κ μενα!!! :beer:

Akatanomastos
27/03/2009, 15:32
φυσικα παιδια, θα σταλει σε ολους τους ενδιαφερομενους, και ολοι με την σειρα τους πρεπει να το μοιραζουν σε οποιον το χρειαζετε:wave2:

Akatanomastos
11/04/2009, 17:42
λοιπον ολα τα προβληματα λυθηκαν.

υπερηφανα σας παρουσιαζω την τελικη εκδοση:D

εδω (http://rapidshare.com/files/220096823/doraki_gia_kala_paidia.pdf.html)

gong
11/04/2009, 20:18
:a19: ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ - ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ Ο ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ :a18:
:a54: :rotflmao: :a25: :a46: :a08: :a013: :beer: :a23: :a012: :a09:

gmeles
14/04/2009, 16:52
ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gong
16/04/2009, 20:12
Μπήκε η σχαρίτσα


161343

Akatanomastos
16/04/2009, 22:30
ποσο και απο που?

καλη φαινεται

gong
17/04/2009, 13:10
Είναι αυτή η Ελληνική που είχα αναφέρει. Την πήρα 45€ από ένα μαγαζί στο Μοναστηράκι.
Όλοι οι άλλοι μου είχανε πει 40€ αλλά θέλανε προκαταβολή κλπ.
Την πήρα απ'αυτόν γιατί δέχτηκε να μου τη φέρει να τη δώ χωρίς να δεσμευτώ οτι θα την αγοράσω.
Αλλά την πλήρωσα 5€ παραπάνω. Δε βαριέσαι...
Μια χαρά είναι πάντως. Ταίριαξε κουτί χωρίς πατέντες.
Έβαλα και τάπα με κλειδί, 19€ από την acerbis στη Μιχαλακοπούλου.
Όλα οκ.
Τώρα λέω ν'αλλάξω και μια δισκόπλακα μπροστά.
Η μαμίσια έχει 119€. Έχει κανείς κάτι άλλο υπ'όψη του;

Akatanomastos
17/04/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
;

πες μας ποιο μαγαζι στο μοναστηρακι.


η ταπα που λες καθεται οκ και στο μαμα ντεποζιτο οπως σου λεγα ετσι δεν ειναι?


μου φαινετε θα κανω και γω αυτες τις δυο αγορες το πασχα:D

gong
17/04/2009, 13:52
Όντως, η τάπα έκατσε τέλεια στο μαμά τεπόζιτο.
Στο τέρμα της Ηφαίστου είναι ένας κάθετος δρόμος που έχει όλο καταστήματα με μοτοσυκλετιστικά είδη. Το κατάστημα που μου έφερε τη σχάρα είναι όταν έχεις στην πλάτη σου τις γραμμές του ηλεκτρικού αυτό με τη μεγάλη βιτρίνα αριστερά.
Αν θέλεις όμως να γλυτώσεις 5€ μπορείς να την παραγγείλεις από αυτόν στη Καλλιρρόης, μετά τη διασταύρωση με τη Φρατζή το τρίτο μαγαζί, παραδίπλα στον Τζωρτζόπουλο.
Επίσης και ο Γαλαίος στη Πειραιώς, αλλά και το moto Ricambi στον Πειραιά μου είχαν πεί 40€ αλλά ήθελαν προκαταβολή.

Akatanomastos
17/04/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong

Αν θέλεις όμως να γλυτώσεις 5€ σου προτείνω να την παραγγείλεις από αυτόν στη Καλλιρρόης, μετά τη διασταύρωση με τη Φρατζή το τρίτο μαγαζί, παραδίπλα στον Τζωρτζόπουλο

παιζει τηλεφωνακι να κανω παραγγελεια και να παωψ μια φορα εκει?
αν οχι πως το λενε το μαγαζι να ψαξω τηλ.

πως το ζητησες? σχαρα για ττρ xt ?

gong
17/04/2009, 14:18
Έψαξα στις διάφορες κάρτες που έχω και νομίζω οτι είναι αυτό:
"Νιφούδης" Καλλιρρόης 61, τηλ.2109224792.
Δεν είμαι και σίγουρος όμως.
Έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί να πας από 'κεί γιατί μάλλον θα σου ζητήσει προκαταβολή.
Ζητάς σχάρα για TTR600. Άν έκανε από ΧΤ δεν θα ήξερες ποιά να διαλέξεις, υπάρχει παντού.

Akatanomastos
17/04/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Έψαξα στις διάφορες κάρτες που έχω και νομίζω οτι είναι αυτό:
"Νιφούδης" Καλλιρρόης 61, τηλ.2109224792.
Δεν είμαι και σίγουρος όμως.
Έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί να πας από 'κεί γιατί μάλλον θα σου ζητήσει προκαταβολή.
Ζήτησα σχάρα για TTR600. Άν έκανε από ΧΤ δεν θα ήξερες ποιά να διαλέξεις, υπάρχει παντού.

οκ θανκς α λοτ:beer:

Voliminal
12/05/2009, 16:55
Το πόσταρα και στην ηλεκτρονική αλλα δεν νομίζω να παίζει προβλημα να το ποστάρω και δώ ε? :P
Είχα πάει μια μέρα σε κάτι φίλους, πάω βενζινάδικο fullάρω ανοίγω διακόπτη, μανιβέλα και τιποτα το μηχανάκι. Πεδευόμουν τόση ώρα και το μηχανάκι τίποτα. Τελικά ήρθε ένας που έχει συνεργείο και είδε οτι το φανάρι μπροστά δεν άναβε καν στιν μανιβελιές και βγάλαμε σέλα και είδαμε οτι η φύσα του ανορθωτή είχε φύγει. Την συνδέουμε, μανιβέλα και το μηχανάκι πήρε κανονικά. Άλλη μέρα το μηχανάκι δεν έπερνε μπροστά καν και πάλι δεν έβλεπα φως μπροστα στις μανιβελιές και βγάζω σέλα, πιέζω φύσα, το ξεμπουκώνω και ενας συνδιασμός όλων το έκανε να πάρει μπροστά. Άλλη μερα το βάζω μπροστά κανονικά με μανιβέλα και ξεκινάω βολτα. Βρίσκω κάτι παιδιά το σβήνω και αράζω να μιλίσω. Μετα απο 5 λεπτά πάω να φύγω ανοίγω διακόπτη τραβάω μανιβέλα και τίποτα. Δεν έδινε πάλι φώς μπροστά.. Ήμουν έξω για βόλτα.. ούτε σελες μπορούσα να ανοίξω ούτε τίποτα... Ξενέρωσα.. μετα απο 10 λεπτά λέω να δοκιμάσω πάλι. Αρχισε να ανάβει στις μανιβελιές η λάμπα μπροστά και με την 4η μανιβελιά πήρε! Μετα πάλι βόλτα.. Μετά πάλι στάση, το σβήνω μετά απο 10 λεπτά πάω να το βάλω μπροστά και τίποτα. Ώπα λέω λες να φτέει που είναι ζεστό? και το άφησα για λίγο.. αυτό το λίγο κατέντησε 1 ώρα.. και το μηχανάκι δεν έπερνε με τίποτα... Το κλείδωασα και το άφησα εκεί ... Πάω την άλλη μέρα το βράδυ και ανοίγω διακόπτη και τσοκ, τραβάω μανιβέλα και τα φώτα άναβαν κανονικά και πήρε με την δεύτερη... Δηλαδή πως γινετε αυτό!?!?!? Και μου το κάνει ακόμα όταν το σβήνω.. Σήμερα θα πάω να τσεκάρω πάλι αν θα πάρει μιας και το έχω αφήση απο χθες σε ένα σημείο... Τί μπορει να είναι? Να επισημάνω ξανα οτι το οτι δεν πέρνει μπροστά συνδιάζετε με το οτι δεν στέλνει φώς ουτε στο φανάρι μπροστα. Απαξ και δώ το φανάρι να ανάβει λίγο απο μανιβελιά θα πάρει.

Akatanomastos
16/05/2009, 18:23
φιλε


αν η φυσα ειναι το προβλημα πιαστην με καποια ταινια σφιχτα γιατι απο τους κραδασμους φευγει απο την θεση της και ολα οκ

Akatanomastos
16/05/2009, 18:25
τα φωτα να τα κλεινεις καλητερα οταν βαζεις μπροστα

gee
16/05/2009, 18:31
ρε παιδια εχει κανεις το service manual απο το μηχανακι?

εννοω αυτο που δειχνει αναλυτικα πως να λυνεις το μοτερ ολοκληρο.

Akatanomastos
16/05/2009, 18:34
παιδες ψαχτε λιγο στο νετ γιατι αλλιως δεν γινετε.

εχω κοιταξει αρκετα αλλα τζιφος..

gee
16/05/2009, 19:48
κ εγω το ιδιο ρε γμτ...για μια περιοδο ειχα φαει τον κοσμο.

νομιζω το εχει ενας γνωστος ,με την 1η ευκαιρια θα τον ρωτησω και αμα ισχυει θα το παρω και θα σας το σφυριξω

gmeles
16/05/2009, 22:30
κατεβαστε του Ε με την μιζα, κατα 95% ειναι το ιδιο:beer: :beer:

gee
17/05/2009, 13:29
γεια σας παιδες ,να ποσταρω κατι ετσι απλα πληροφοριακα

πλεον εχω αλλαξει μηχανακι ,εδω και κανα μηνα περιπου ,παλι ttr ομως.
το προηγουμενο που ειχα ηταν ενα motard '99 μοντελο και τωρα πηγα σε ενα μπλε enduro '01 μοντελο με 20.000 χλμ περιπου.
βασικα ηθελα να πω για την εξατμιση μπας και ψαχνεται κανεις.
εχει επανω μια crd η οποια κανει "καλο" θορυβο.ακουγεται αρκετα αλλα δεν ειναι απο αυτες που ξεσηκωνουν κοσμο (να φανταστειται ουτε οι γονεις μου στο εξοχικο που εχει ησυχια δεν παραπονεθηκαν).οταν ανοιγεις το γκαζι ομως βγαζει θορυβο που τον νιωθεις και σε φτιαχνει χωρις να κουραζει οπως ξαναειπα.
οποτε αν καποιος σκεφτεται για λλαγη εξατμισης να ξερει πως ειναι μια καλη λυση.
τωρα που την βρισκεις ,πως την ζητας και ποσο κανει δεν τα ξερω γιατι εμενα την ειχε πανω οταν αγορασα το μηχανακι
η εξατμιση ειναι αυτη και οταν μπορεσω θα παρω και μια φωτο απο το δικο μου μηχανακι να την δειτε καλυτερα


163805

Akatanomastos
17/05/2009, 15:19
ωραια ειναι..

καποια στιγμη θελω και γω να αλλαξω την βαρελα που εχω τωρα:D

gee
17/05/2009, 15:33
της μανας του εχεις πανω?

Akatanomastos
17/05/2009, 15:36
ναι

ωραια ειναι

δεν κανει θορυβο
δουλευει ρολοι
δεν εχω παραπανω

αλλα ενα τελικο σαν το crd που εβαλες ειναι αλλη φαση

gee
17/05/2009, 15:40
οτι ειναι ωραια η μαμα ειναι σιγουρο αλλα δεν εχει τυχει να ακουσω ποτε καποια

εγω παντως εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και απο δουλεμα και απο θορυβο και απο εμφανιση,το παλιο ειχε μια leovince sbk τιτανιου απο tdm αλλα πολυ θορυβος ρε γμτ...

ειδα και μια τωρα crd quiet power ,θα ψαξω να βρω καμια φωτο και καμια τιμη.

gee
18/05/2009, 19:14
παιδια το owner's manual (ιδιο με αυτο που εχει ξαναανεβει στο site) και το service manual υπαρχουν ΕΔΩ .
απλα δεν ξερω ποσο καιρο θα μεινει ενεργο οποτε κατεβαστε το οσοι το δειτε τωρα και μετα τα βρισκουμε μεταξυ μας

Y.Γ. απ'οτι ειδα δεν δουλευει το λινκ ,τελοσπαντων οποιος θελει τα εχω εγω ,ας μου πει.
το service manual ειναι απο το μιζατο ,οποτε εχουμε διαφορες σε καποια ηλεκτρικα θεματα και σε θεματα της μανιβελας.παντως ειναι καλο.

dimitrish69
29/05/2009, 15:23
Τα έπαιξε ο ατέρμονας και επομένως δεν έχω ένδειξη κοντέρ.Ξέρει κάποιος που μπορώ να δώ τιμή ή να βρώ μεταχ/νον?

Akatanomastos
30/05/2009, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrish69
Τα έπαιξε ο ατέρμονας και επομένως δεν έχω ένδειξη κοντέρ.Ξέρει κάποιος που μπορώ να δώ τιμή ή να βρώ μεταχ/νον?


τηλεφωνακι στη γιαμαχα και παραγγελια.
μαγαζια με μεταχειρισμενα υπαρχουν πολλα, σε καποιο μοτοπεριοδικο εχουν λιστες, και αρχιζεις τα τηλεφωνακια

ενημερωσε μας για τιμες:beer:

gee
22/06/2009, 04:30
ειχα παει πριν κατι μερες και ρωτησα ποσο εχουν τα χερουλια του συνεπιβατη ,γιατι το μηχανακι μου εχει μονο το ενα επανω και θελω να βαλω και το αλλο.
αν τυχον ενδιαφερεται κανεις ας κρατηθει απο καπου πριν διαβασει την συνεχεια.......50 ευρω το καθενα παιδια....ελεος...δυο μεταλλακια ειναι.
θα παω να ψαξω για μεταχειρισμενα (σιγα μην βρω βεβαια...) γιατι την θεωρω παρα πολυ ακριβη την τιμη

και πληροφοριακα για να ξερετε ,ενα προβληματακι που μου εβγαλε το μηχανακι (μακρυα απο σας...) ειναι οτι εσπασαν δυο μεταλλακια που εχει για να κρατανε την μανιβελα στην σωστη θεση.
αυτο εαν τυχον σας συμβει (μακαρι ποτε) θα το καταλαβετε απο τον θορυβο οταν δουλευει το μηχανακι.κανει μεταλλικο ηχο σαν να χτυπαν μεταξυ τους δυο γραναζια και να μην "κουμπωνουν" ,οπως εαν πας να κατεβασεις την μανιβελα εαν δουλευει το μοτερ,επισης τρεμει η μανιβελα.καλο ειναι να μην κινειται το μηχανακι εαν συμβει αυτο γιατι οταν το ανοιξα να το φτιαξω ειδα γρεζια στα λαδια(πραγμα οχι καλο).ευτυχως εχει μαγνητακι εκει και κραταει το λαμακι να μην παει στα γραναζια.μιας που ανοιχτηκε αλλαξα και δισκακια συμπλεκτη και ειπα να αλλαξω και αλυσιδογραναζα.

καλες βολτες...:beer:

Voliminal
22/06/2009, 10:38
Λοιπόν έχω μεγάλο πρόβλημα... Όποιος μπορεί να βοηθήσει..
http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=25174
Στις τελευτέες σελίδες έχω γράψει και νεότερα. θενξ

mimakoulinakos
20/08/2009, 19:27
γεια σας!! ειμαι πολυ χαρουμενος που ειμαι και παλι ενας (ταφταφας) αν καποιος απο σας εχει service manual σε pdf για ττ 600 94 εως 97 μανιβελα,τον παρακαλω να μου το στειλει ! ismimim@hotmail.com

AlkisRR
08/09/2009, 18:52
Καλησπερα παιδια, ειμαι μπροστα στο εξης προβλημα:
θελω να παραγγειλω ντεποζιτο και πλαστικα απο το μοντελο '98
για να τα βαλω στο δικο μου που ειναι '03.
Και στη Yamaha μου ζητανε αριθμο πλαισιου, και μονον ετσι φερνουν τα αναλογα, για το καθε μηχανακι!
Αν καποιος εχει αυτο το μοντελο και μπορει να βοηθησει θα ηταν σωτηρια, γιατι δυστυχως δε βλεπω φως στον οριζοντα!

Τα χρωματα που θελω (για αποφυγη λαθους) ειναι αυτα.
http://farm1.static.flickr.com/31/43722507_8a9b279f77.jpg?v=0

Αν καποιος εχει αυτο το μηχανακι και μπορει να με βοηθησει θα του ημουν ευγνομων!!

gong
14/09/2009, 09:12
Στη ΥΑΜΑΗΑ στη Θησέως δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ αριθμό πλαισίου, τα βρίσκουν αμέσως στο κομπιούτερ.
Πάντως τα πλαστικά είναι σ'όλα τα μοντέλα ίδια, μόνο τ'αυτοκόλλητα αλλάζουν.

AlkisRR
14/09/2009, 20:20
ΟΚ θα παω να κοιταξω!! Ευχαριστω!
Για ποιο απο αυτα μιλας??

MOTOCAT O.E. ΘΗΣΕΩΣ 339, ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε. ΘΗΣΕΩΣ 324 & ΙΣΜΗΝΗΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Α παρεπιπτόντως, υπαρχουν διαφορετικα χρωματα και τα ντεποζιτα εχουν και βερνικι απο πανω, οποτε δεν μπορω να παρω απλως αυτοκολητα!

gong
15/09/2009, 09:03
Η μοτοδυναμική είναι που έχει τα ανταλλακτικά, το motocat είναι συνεργείο.
Τα πλαστικά του είναι φτηνά αλλά το τεπόζιτο μάλλον θα τσούξει.

AlkisRR
15/09/2009, 20:57
Μην ανησυχεις φιλε, πληρωνει η ασφαλιστικη αυτης που με μαζεψε!!

Voliminal
16/09/2009, 09:17
Ρε AlkisRR είσαι αυτός με την κλείδα? :uplate:

Voliminal
18/09/2009, 14:28
Παιδιά και εγώ μια ερώτηση, για αλυσιδογράναζα τι προτείνετε για TTR 600 μανιβέλα?

Μάρκες για γρανάζια? Τύπο αλυσίδας? Ο ή Χ ring? και μάρκα?


Γρανάζωμα για supermoto?