PDA

View Full Version : ελληνικη αστυνομια κλεμενο μηχανακι....αλλο ενα ρεκορ!!!!!



zoropatra
24/01/2009, 15:47
Η ιστορία που ακλουθεί είναι πραγματική και οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι 100% αληθινή!!!!!

Τέταρτη 21-1-09 κλέβουν το μηχανάκι φίλου εντουρα έξω από το μαγαζί που δουλεύει στο κέντρο της Πάτρας (suzuki drz 400) ο Μήτσος πάει στην αστυνομία και το δηλώνει.
Χτες 23-1-09 και ώρα 1:30 το βράδυ κτυπάει το τηλ.ενω δουλευα.ειναι ενας άλλος φιλος.
Μανωλης: ελα ρε να σου πω θυμασαι καθολου το μηχανακι του μητσου?
Εγω: Ναι ρε φιλε αν το δω πιστευω πως ναι θα το αναγνωρισω(στην πατρα κυκλοφορουν μονο δυο τετοια μηχανακια)
Μανωλης: οκ ελα …….. να δεις γιατι πιστευω ότι βρηκαμε το μηχανακι του μητσου
Μετα από 20 λεπτα ειμαι εκει κοιταζω το μηχανακι λεω ναι ρε φιλε 90% αυτό είναι.
Περνουμε τηλ. Τον μητσο
Μανωλης:ελα ρε πιστευουμε ότι βρηκαμε το μηχανακι σου……
Μητσος:σιγουρα για κοιτα λιγο εχει κολημενο καρτερ κοντερ μπλε αυτοκολητα ταδε και εξατσμιση χτυπημενη?
Μανωλης:ναι ρε φιλε ακριβως ετσι!!!
Μητσος:ωραια περνω τηλ.αστυνομια και ερχομαι εκει!!
Ο μητσος περνει τηλ.την αστυνομια!

Μητσος:ναι γεια σας ειχα δηλωσει ότι μου εχουν κλεψει το μηχανακι και το εχω βρει εκει……
Αστυν:ναι καλως πηγενεται εκει και βεβαιωθειτε ότι το δικο σας και παρτε μας παλι!!!!!
Ο μητσος ερχεται εκει που ημασταν κοιταει το μηχανακι και αμεσως καταλαβαινει ότι είναι το δικο του,μετα από κανα 20λεπτο!!!σκαει το γαλαταδικο…..οι μπατσοι δεν κατεβαινουν κατω απλα φωναζουν τον μητσο στο παραθυρο,τον ρωτανε αν είναι σιγουρος ότι είναι το δικο του,τους λεει πως ναι ειμαι σιγουρος και ότι κατεβειτε να ελενξετε και μονοι σας αριθμο πλαισιου και κινητηρα……
Ο οδηγος μπατσος αρματομενος με αλεξισφαιρο γιλεκο οπλο σε θηκη στον μοιρο (ρομποκοπ) ο άλλος διπλα ηταν της ασφαλειας με πολιτικα……κοιτανε το μηχανακι διασταυρονουν ότι οντως είναι του μητσου και περνου ένα τηλ.σκαει και δευτερο γαλαταδικο με ακομα έναν ασφαλιτη και ακομα ένα ραμπο οδηγο!!!!
Κοιτουν και αυτοι με την σειρα τους αδεια και αριθμο πλαισιου και διαπιστωνουν ότι οντως είναι δικο του….ξαναπερνουν παλι τηλ…..
Ξεχασα να πω πως το μηχανακι ηταν κλειδωμενο!!!!με αλυσιδα-λουκετο στον πισω τροχο και ένα λουκετο στο μπροστινο δισκοφρενο!!!τεντομενη αλυσιδα γρασαρισμενα πατητηρια πισω και σταντ!!!!
Μετα ξεκινα και ο διαλογος που αφησε εποχη,και εμας αφωνους!!!!!
Μπατσος:κυριε καλως το μηχανακι οντως είναι δικο σας αλλα εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα γιατι είναι κλειδωμενο!!!με τι εχετε ερθει εδώ?
Μητσος:με το αυτοκινητο μου…….
Μπατσος:ωραια θα βαλετε το αυτοκινητο εδώ και θα περιμενετε να ξημερωσει για να ερθει ο γερανος που εχει εργαλεια να σπασει τα λουκετα και να την παρετε!!!!!
Μητσος:καλα μου λετε να κατσω εγω εδώ να φιλαω το μηχανακι?
Μπατσος:ναι κυριε μου αυτές τις εντολες εχω,εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι!!!!
Μητσος:καλα και αν κατσω εδώ και ερθει ο κλεφτης τι θα κανω θα πεξω τις μπουνιες?
Μπατσος:κυριε μου εμεις δεν μπορουμε να κατσουμε εδώ γιατι σημερα δεν διαθετουμε αυτοκινητο της ασφαλειας και το περιπολικο δεν μπορει να μεινει εδώ γιατι φαινεται!!!!
Και αν ερθει αυτος και εχει οπλο θα γινει ΑΙΜΑΤΟΚΥΛΙΣΜΑ!!!!!!!
Μητσος:δηλαδη μου λετε ότι επειδη αυτος μπορει να εχει οπλο δεν καθεστε εσεις και να κατσω εγω?
Μπατσος:ναι……τωρα παλι αν μπορειτε να τα σπασετε εσεις σπαστε τα και παρτε την!!!!!!!!απλα περαστε αυριο από την ασφαλεια για καταθεση!!!!!

Εμεις τα εχουμε παρει στο κρανιο με ολο αυτό το σκηνικο αλλα το μονο που μπορουσαμε να κανουμε ηταν να γελαμε!!!!η ωρα περναγε κει επειδη αυτοι δεν ειχαν σκοπο να κανουν κατι πηγα σπιτι και πηρα πριονι σφυρι και γυρισα για να σπασουμε τα λουκετα…..τα λουκετα τα σπασαμε την μηχανη την πηραμε και όλα αν και παραδοξα ελιξαν καλως!!!!
Εγιναν και αλλα απλα εγω σας εδωσα μια ιδεα για το τι παει να πει ελλαδα και ελληνικη αστυνομια!!!!!!

Θελω να ευχαριστησω θερμα:
Τον μητσο
Τον κλεφτη
Την ελληνικη αστυνομια

bentouza
24/01/2009, 16:02
στην αρχη μουρθε να γελασω.

αλλα μετα σκεφτηκα ποσο τραγικο ηταν το σκηνικο.
(συγγνωμη ζητησατε στα παιδια που τα ενοχλεισατε;; )

επρεπε να ζητησητε το αλεξισφερο κ το οπλο στα σοβαρα κ καλα για να κατσετε σκοπια εσεις.να δειτε αντιδαση!!

τουλαχιστον βρεθηκε το μηχανακι του παιδιου!

CIRUS
24/01/2009, 16:05
ρε πστ μου τι άλλο θα ακούσουμε!!!!!! κατσε λέει εδώ και φύλα την και πάρτε μας τηλ όταν γυρίσει ο κλέφτης ή καθίστε μέχρι το πρωί να περιμένετε το γερανό!!!!! τι μπ@@ρδελοκρατος θεέ μου!!!

τελοςπάντων το ευχάριστο είναι ότι τη βρήκατε, μακάρι να βρούνε και άλλοι τα μηχανάκια που τους έχουν κλέψει!!!:wave2:

φαντάζεσαι την ώρα που σπάγατε τις αλυσίδες για να την πάρετε κάνας περαστικός να ειδοποιούσε την αστυνομία και να ερχόντουσταν να σας συλάβουν για κλεφτρόνια τι σκηνικό θα παιζόταν??:lol: :lol: :lol:

sergiosm
24/01/2009, 16:18
:eyepop: :eyepop:

zoropatra
24/01/2009, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
ρε πστ μου τι άλλο θα ακούσουμε!!!!!! κατσε λέει εδώ και φύλα την και πάρτε μας τηλ όταν γυρίσει ο κλέφτης ή καθίστε μέχρι το πρωί να περιμένετε το γερανό!!!!! τι μπ@@ρδελοκρατος θεέ μου!!!

τελοςπάντων το ευχάριστο είναι ότι τη βρήκατε, μακάρι να βρούνε και άλλοι τα μηχανάκια που τους έχουν κλέψει!!!:wave2:

φαντάζεσαι την ώρα που σπάγατε τις αλυσίδες για να την πάρετε κάνας περαστικός να ειδοποιούσε την αστυνομία και να ερχόντουσταν να σας συλάβουν για κλεφτρόνια τι σκηνικό θα παιζόταν??:lol: :lol: :lol:

μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!

CIRUS
24/01/2009, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!

βγαζει πολύ γέλιο, αν και αν το σκεφτεις λίγο, μόνο για γέλια δεν είναι τέτοιες καταστάσεις!!!!

thalasinos
24/01/2009, 16:38
Το μεγαλυτερο θρασος!!! Την κλειδωσε ο κλεφτης, για να μην του την κλεψει αλλος κλεφτης!!
ωραιιιιος!!! Φανταζεστε να ειχε βαλει και συναγερμο;;:eyepop: :eyepop:

manhunter
24/01/2009, 16:49
Απίστευτη ιστορία πραγματικά τι να πεις.
Πάντως, πολύη τυχερός ο Μήτσος

Να σε πω, πόση ώρα κάνατε να σπάσετε τα λουκέτα?
Και αν μπορείς να μας πεις και τι μάρκα είναι.....



:beer: :beer: :beer: :beer:

Zid
24/01/2009, 16:51
H πλάκα ειναι οτι τα παιδιά απο τον ΑΟΔΠ ειχαν δεί το τύπο να κυκλοφορεί με το drz στο κέντρο... χαχαχα:bigcry:

zoropatra
24/01/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Απίστευτη ιστορία πραγματικά τι να πεις.
Πάντως, πολύη τυχερός ο Μήτσος

Να σε πω, πόση ώρα κάνατε να σπάσετε τα λουκέτα?
Και αν μπορείς να μας πεις και τι μάρκα είναι.....



:beer: :beer: :beer: :beer:

τα λουκετα ηταν απο αυτα τα απλα της σειρας τα χρυσαφι......τωρα φαγαμε κανα 4 λεπτο να πριονισουμε το μπροστα στο δισκοφρενο και 20 δευτερολεπτα για το πισω μιας και το σπασαμε με το σφυρι!!

Dr Luv
24/01/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!

Αφού δεν σας χώσανε μέσα που σπάγατε τα λουκέτα να πάρετε το δικό σας μηχανάκι να λέτε κι ευχαριστώ.

Αλήθεια τον κλέφτη τον βρήκατε να τον σπάσετε στο ξύλο?

zoropatra
24/01/2009, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
Αφού δεν σας χώσανε μέσα που σπάγατε τα λουκέτα να πάρετε το δικό σας μηχανάκι να λέτε κι ευχαριστώ.

Αλήθεια τον κλέφτη τον βρήκατε να τον σπάσετε στο ξύλο?

οχι μωρε που να τον βρουμε!!!!αυτος και στην πολυκατοικια απο πανω να εμενε με τοσο κοσμο κατω που να κατεβει και τι να πει!!!!!
αλλα η αστυνομια στην ερωτηση αυτη μας ειπε:
\
ερωτηση: θα κανετε κατι για να βρουμε ποιος την πηρε?

αστυν:κυριε απο αυριο θα ενεργησουμε!!!!!

τωρα και μετα απο το σκηνικο που πεχτηκε,την λεξη ενεργησουμε μονο στο οτι θα χεσουν παει το
μυαλο μου!!!!!!

PQC
24/01/2009, 18:25
καλα ρε παιδια ειναι εξωφρενικο.Δεν τους ενδιεφερε η συληψη του δραστη; Δηλαδη ως ποτε θα αδιαφορουν για τους πολιτες που υποτιθεται οτι υπηρετουν και απο τους οποιους πληρωνονται.
:confused: :bigcry:

Road67
24/01/2009, 18:42
Μπράβο που βρήκατε το μηχανάκι για όλα τα υπόλοιπα ο συνδυασμός της ιστορίας με τη φωτό του ψάλτη είναι αποθεωτική... :lol: :lol:

mystique
24/01/2009, 18:44
τι ρεκορ... ρεσιταλ :a31:







τουλαχιστον αυτο βρεθηκε :beer:

SVX
24/01/2009, 18:49
ωστε την ειχε κλειδωσει ....ε?

ε βεβαια! δεν ξερεις τι κυκλοφορει στην πιατσα....

κι εσυ αν κυκλοφορουσες με φρεσκοκλεμμενο μηχανακι θα φυλαγοσουνα..........



ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΘΡΑΣΥΝΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!! :eyepop: ουτε ανταλλακτικα δεν κανουν κοπο να τα σπασουν..!! ΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ σαν κυριοι.........!

mikros boudas
24/01/2009, 18:51
ο,τι να ναι λεμε:rotflmao:

nakedorange
24/01/2009, 18:57
Οι αστυνομικοι της ιστοριας φορουσαν στολες η ρομπες;


:sick:

DimChios
24/01/2009, 18:59
Οτι κι αν πουμε...λιγο ειναι!

ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!! ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΕΣ!

:mad: :mad: :mad:

mikros boudas
24/01/2009, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Οι αστυνομικοι της ιστοριας φορουσαν στολες η ρομπες;


:sick: με τα χερακια πισω...

xenos
24/01/2009, 21:05
Το κορυφαίο πάντως είναι ότι ο κλέφτης το κλείδωσε μην του το κλέψουν... :lol:

zoropatra
24/01/2009, 23:25
τα σημαντικοτερα της υποθεσης ειναι:

1)ο κλεφτης εχει αποθημενο να κλεβει μηχανες και να κανει σερβις.........μετα απλα τις κλειδωνει στο κεντρο για να την βρει ο ιδιοκτητης!!!!

2)η αστυνομια με την εκπεδευση και την εμπηρια που διαθετει ''ενεργησε'' (χεστηκε) κατασταλτηκα ωστε να αποφευχθεί ενα αιματοκυλισμα.....!!!!!

3)ο μπρεικ βρηκε το μηχανακι του ετοιμο απο σερβις και τσαμπα!!!!!!!το μονο που παρατηρησε ειναι οτι δεν του αλλαξε τακακια πισω......

οποιος χανει μηχανη να περναει μια βολτα απο την οδο παντανασης!!!!!

απο εδω και περα οταν θα παρκαρουμε την μοτο μας θα αφηνουμε το παρακατω σημειωμα:

αγαπητε κλεφτη......η μηχανη μου θελει τακακια πισω καθαρισμα το φιλτρο αερα και αν σε περνει κοιτα και λιγο τις αναρτησεις.......οσο για την παραλαβη θα περασω εγω να την παρω......!!!!!
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

μην ξεχασετε να πειτε ευχαριστω......μπορει να τσαντηστει!!!!!!

vagtav
24/01/2009, 23:53
Ούτε κουβέντα για αποτυπώματα βέβαια μπας και τον μαζέψουν κατά τύχη και γλυτώσει κανένας.... :a31:

ermiss
25/01/2009, 01:30
Τράβα κάνε κατάθεση, γιατί κόβω ο τύπος που το κλείδωσε διπλά και έκανε και σέρβις, παίζει να μην είναι ο κλέφτης αλλά κανάς αγοραστής!!!!!

Πινακίδες είχε πάνω? Ρώτα μήπως δηλώθηκε και καμιά κλοπή την ίδια μέρα με για ίδιο μηχανάκι.

Μπορεί το αστείο να μην τελείωσε ακόμα :rotflmao: :rotflmao:

ermiss
25/01/2009, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Ούτε κουβέντα για αποτυπώματα βέβαια μπας και τον μαζέψουν κατά τύχη και γλυτώσει κανένας.... :a31:

Την δικιά μου όταν την βρήκαν στα Πατήσια, την είχαν γεμίσει με σκόνη για αποτυπώματα. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν σκόνη απο τρυπάνι (ρινίσματα πολύ μικρά) επειδή θα τρύπησαν την κλειδωνιά, αλλά η κλειδωνιά ήταν σπασμένη και ο Φρουρός μας είπε ότι μάλλον είναι σκόνη απο την σήμανση...

Οι δικοί σου βλέπω το προσπέρασαν τελείως...

Orfeus
25/01/2009, 05:48
Στα Πατησια εχετε ιστορια για αυτο.Περπατας και σου κλεβουν τα γυαλια!

katana750
25/01/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
καλα ρε παιδια ειναι εξωφρενικο.Δεν τους ενδιεφερε η συληψη του δραστη; Δηλαδη ως ποτε θα αδιαφορουν για τους πολιτες που υποτιθεται οτι υπηρετουν και απο τους οποιους πληρωνονται.
:confused: :bigcry:

το αδικημα της κλοπης διωκεται αυτεπαγγελτως

οι ανακριτικοι υπαλληλοι μετα απο πληροφορια αυτεπαγγελτως διωκομενου αδικηματος υποχρεουνται να προβουν σε ........ σε ενα σωρο τελος παντων

η πληροφορια προκυπτει ειτε απο καταθεση ειτε απο μηνητηρια αναφορα, απο εγκληση παθοντος η απο ανωνυμη καταγγελια

η ανωνυμη καταγγελια δεν αποδεικνυεται

την καταθεση ξεχασε την

κατεθεσε εγγκληση παθοντος με τον δικηγορο σου και κατεθεσε και μια αιτηση στο εγκληματολογικο με κοινοποιηση εισαγγελεα και θε δεις πως θα τρεχουν να προλαβουν μην πλυνεις τα απωτυπωματα

joe_black
25/01/2009, 13:22
Συγχαρητήρια φίλε για την εύρεση της μηχανής. :)

Όσο για τους άλλους...



..... :eyepop: :dizzy:

p@nos
25/01/2009, 14:21
Μπραβο!Πολυ τυχερος σταθηκε ο ανθρωπος

θα εχει να διηγειτε μια αστεια ιστορια κιολας:lol:



ΥΓ:Το drz μπλε ειναι?

Road67
25/01/2009, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ΥΓ:Το drz μπλε ειναι? Γιατί αγόρασες κανένα χθες σε τιμή ευκαιρίας, το σερβάρισες, το κλείδωσες σε καμιά κολώνα στην Πάτρα και το πρωί έλειπε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
25/01/2009, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Γιατί αγόρασες κανένα χθες σε τιμή ευκαιρίας, το σερβάρισες, το κλείδωσες σε καμιά κολώνα στην Πάτρα και το πρωί έλειπε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


nai rpm, του ειχα λαδωσει την αλυσιδα κιολας, ρυθμισα και βαλβιδες και ελειπε το πρωι
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Βασικα ρωταω γιατι υπαρχει ενα τετοιο σχεδον μονιμα παρκαρισμενο εξω απο το σπιτι ενος φιλου μου και λεω, μπας και ηταν αυτο...

LiakosVstrom
29/01/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
οχι μωρε που να τον βρουμε!!!!αυτος και στην πολυκατοικια απο πανω να εμενε με τοσο κοσμο κατω που να κατεβει και τι να πει!!!!!
αλλα η αστυνομια στην ερωτηση αυτη μας ειπε:
\
ερωτηση: θα κανετε κατι για να βρουμε ποιος την πηρε?

αστυν:κυριε απο αυριο θα ενεργησουμε!!!!!

τωρα και μετα απο το σκηνικο που πεχτηκε,την λεξη ενεργησουμε μονο στο οτι θα χεσουν παει το
μυαλο μου!!!!!!

από αύριο θα ενεργηθούνε. γιατί τους είχε πιάσει κόψιμο.

η φάση αυτή μου θύμισε πριν από κάνα χρόνο ένα φευτοτρακάρισμα με τη μηχανή (δεν έφταιγα εγώ!!!!) όπου επειδή η ασφάλεια είχε κάνει λάθος 1 νούμερο από την πινακίδα στο ασφαλιστήριο, έπρεπε να μου πάρουν την πινακίδα. κι ο π@π@ρας ο μπάτσος έχασε τα παξιμάδια από τις βίδες την ώρα που την ξεβίδωνε.

SnakeMJK
29/01/2009, 14:28
Έπρεπε να στήσετε καρτέρι και να περιμένετε να την ξεκλειδώσει κιόλας... :p

devil's animal
29/01/2009, 15:30
νομιζα οτι τα εχω ακουσει σχεδον ολα απο κλοπες κλπ...:rolleyes:

πολυ :a31: :a31: :a31: τα μπατσακια.


τα οπλα ξερουν να τα βγαζουν κατα 15χρονων και σε πορειες.:yuck:

εγω απο την στιγμη που την βρηκα,θα τους εκανα και μια αναφορα ετσι για το γαμωτο.

-"ναι κυριε προεδρε ετσι εχουν τα πραγματα"
-"μα ειναι δυνατον??"
-"ε,πως δεν ειναι. δειτε την καταγγελια της κλοπης και μετα την ιδια δικη μου καταθεση που την βρηκα". "επισης εχω και τα λουκετα που εσπασα με τους φιλους μου"...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ας παει να παιξει παντως και ενα τζοκερακι ο φιλος σου και βοηθηστε τον και εσεις λιγακι με τα νουμερα.
:beer: :beer: :beer:

madox
29/01/2009, 19:32
Κλασσικη Ελληνικη αστυνομια.Πριν κατι μερες μπουκαραν κλεφτρονια στο διαμερισμα του φιλου μου και η αστυνομια ηρθε εκανε τυπικη ερευνα λιγων λεπτων και την εκανε.
Βεβαια για εναν ζαμπλουτο επιχειρηματια που εχασε μερικα (κλεμμενα απο την εφορια?) εκατομυρια εχει κινητοποιηθει η μιση ασφαλεια ,το συνολο των ντετεκτιβ-ρεπορτερ(του πεους )
της επικρατειας , η ολομελεια των τριακοσιων(κλεφτων)και συντομα θα ερθει και βοηθεια απο τις διαφορες ΣΙΑ-ΜΙΑ κτλ.Αν ομως κλεψουν τον λαουτζικο "δεν πειραζει μωρε πρεζακια θα ηταν ουτε φακελους εχουν ουτε τιποτα ,θα ξανα-χρεωθεις και θα παρεις αλλα.Υγεια πανω απο ολα"

(τα τελευταια ηταν λογια ασφαλιτη που ενω βρηκε δακτυλικα αποτυπωματα στο διαρρηγμενο αυτοκινητο μου φροντΙσε να μου κοψει την οποια χαρα αμεσως):evil: :bigcry:

nikos1709
29/01/2009, 20:17
μην τα βαζετε με τα μπατσακια εντολεσ παιρνουν, με τουσ μαλακεσ τησ δοιηκησησ να τα βαλετε που παιρνουν παχυλουσ μισθουσ και ξυνοντε .
τα μπατσακια ειναι ο τελευταιοσ τροχοσ τησ αμαξησ που λεγετε ΕΛ.ΑΣ

Zid
29/01/2009, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos1709
μην τα βαζετε με τα μπατσακια εντολεσ παιρνουν, με τουσ μαλακεσ τησ δοιηκησησ να τα βαλετε που παιρνουν παχυλουσ μισθουσ και ξυνοντε .
τα μπατσακια ειναι ο τελευταιοσ τροχοσ τησ αμαξησ που λεγετε ΕΛ.ΑΣ

Mπάτσος εισαι?:bigcry:

nikos1709
30/01/2009, 01:30
μπατσος δεν ειμαι απλα μου ετυχε ενα σκηνικο και κανενας απο αυτους τους βαθμοφορους δεν επαιρνε την ευθυνη εκαναν ολοι τον κινεζο και οπως λεει μια σοφη παροιμια το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι

TROOPER
31/01/2009, 14:50
ρε παπαρα ζορο...πηρες αυτογραφο απο τον μπατσο ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mivvo
01/02/2009, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS

φαντάζεσαι την ώρα που σπάγατε τις αλυσίδες για να την πάρετε κάνας περαστικός να ειδοποιούσε την αστυνομία και να ερχόντουσταν να σας συλάβουν για κλεφτρόνια τι σκηνικό θα παιζόταν??:lol: :lol: :lol:


:beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zan Klon
03/02/2009, 05:34
εγω δεν καταλαβα κατι...τους μπατσους γιατι τους πηρε τηλ ο μητσος;;;περιμενε να του κανουν δουλεια;;;

zoropatra
03/02/2009, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε παπαρα ζορο...πηρες αυτογραφο απο τον μπατσο ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ρε ποιο αυτογραφο?εγω ηθελα να τους ηχογραφησω αλλα με αυτα που μας λεγανε τα ειχαμε χασει.....δεν πιστευαμε στα αυτια μας!!!!!και χασαμε τα καλυτερα!!!!το σκεφτεσαι να τους ηχογραφουσα?θα ηταν το ποιο τελειο τοκουμεντο!!!!αλλα μετα θα ειχαμε αλλα!!!!!

τελος για την ιστορια ο φιλος εδωσε και 10 ευρω για να κανει μηνυση κατα αγνωστου........ετσι για το γαμωτο!!!!

zephyr1
03/02/2009, 06:08
Εμενα το σκηνικο γιατι δεν μου κανει καθολου εντυπωση.:confused:

Απορω που πεφτεται και απ'τα συννεφα.:ZZZ:

konsttanttinos
03/02/2009, 06:59
QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
τα σημαντικοτερα της υποθεσης ειναι:

1)ο κλεφτης εχει αποθημενο να κλεβει μηχανες και να κανει σερβις.........μετα απλα τις κλειδωνει στο κεντρο για να την βρει ο ιδιοκτητης!!!!

2)η αστυνομια με την εκπεδευση και την εμπηρια που διαθετει ''ενεργησε'' (χεστηκε) κατασταλτηκα ωστε να αποφευχθεί ενα αιματοκυλισμα.....!!!!!

3)ο μπρεικ βρηκε το μηχανακι του ετοιμο απο σερβις και τσαμπα!!!!!!!το μονο που παρατηρησε ειναι οτι δεν του αλλαξε τακακια πισω......

οποιος χανει μηχανη να περναει μια βολτα απο την οδο παντανασης!!!!!

απο εδω και περα οταν θα παρκαρουμε την μοτο μας θα αφηνουμε το παρακατω σημειωμα:

αγαπητε κλεφτη......η μηχανη μου θελει τακακια πισω καθαρισμα το φιλτρο αερα και αν σε περνει κοιτα και λιγο τις αναρτησεις.......οσο για την παραλαβη θα περασω εγω να την παρω......!!!!!
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

μην ξεχασετε να πειτε ευχαριστω......μπορει να τσαντηστει!!!!!! [/QUOTE]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν ψαχνουμε για διανοιες, μονο για τον κοινο νου κυριοι, αλλα φαινεται οτι κατι παει πολυ στραβα.Ξερετε τι χαρτια πανε να συμπληρωσουν οι φιλτατοι μπατσοι (sic) για μια κλοπη, που στην συνεχεια βρεθηκε το κλοπιμαιο απο τον ιδιο τον ιδικτητη;να γραψουν δηλαδη οτι δεν εκαναν την δουλεια τους και το υπογραψουν κιολας, κ αυτο το εγγραφο να περασει απο ολους τους καρεκλοκενταυρους...:confused:
Fuck it.Σημασια εχει οτι την βρηκες.Μην ψαχνεις τα αυτονοητα φιλε μου.

Που ειπαμε οτι την ειχες;οχι τιποτα αλλο, η δικια μου θελει service....:rotflmao: :lol: :rotflmao:
:beer: :beer:

fotisdragon
08/02/2009, 19:33
Συγνώμη ρε παιδιά, αλήθεια τώρα, αλλά εμένα αν μου έκλεβαν τη μηχανή, και την έβρισκα έτσι, θα έστηνα καρτέρι με καμιά 10ρια φιλαράκια να δω ποιός σκ@$%(&#%!*ας θα κατεβεί να την πάρει.
Ε θα τον έκανα ΤΟΠΙ λεμε
Εσείς δεν είχατε απορία ποιός την βούτηξε να τον βουτήξετε και εσεις ΜΠΑΣ και βάλει λίγο μυαλό? ΜΠΑΣ και σώσετε την επόμενη που θα βουτήξει?
Πάντως πρέπει να ήταν πολύ ζωο το παλικάρι λεμε....
Και τι δε θα έδινα να έβλεπα τα μούτρα του οταν θα δει οτι του κλέψανε τη κλεμμένη μηχανη χαχααχαχαααχαχααααχαααχα
(Υ.Γ. Αυτα μόνο στη Πάτρα γίνονται...)
(Υ.Γ.2 Καλα ρπμ, μα ΠΟΣΟ ΚΑΦΡΟΣ πρεπει να είσαι για να κλέβεις τη μηχανή καποιου.... Served him right...)

LOUKILOUK
21/02/2009, 08:56
+1000 ΣΤΟΝ ΦΩΤΗ:beer:
To δικο μου παπι πριν χρονια παντως το βρηκαν μπατσοι μετα απο 5-6 μερες, παρκαρισμενο 200 μετρα μακρυα απο το τμημα και το πηραν...Μου ειπαν οτι ημουν τυχερος που δεν το ειχαν κλεψει και του κλεφτη του ιδιου μιας και το αφηνε ξεκλειδωτο στη μεση του δρομου...:confused: ειχε αλλαξει κλειδαριες αλλα μαλλον δεν ειχε χρηματα για λουκετο...:bigcry: :bigcry:
Παντως μετα απο μια εβδομαδα βρηκα και τον πιτσιρικα που το ειχε ψυρισει... το τι εγινε ειναι μια αλλη ιστορια...:evil: :winka:
Τυχερος ησουν αυτη τη φορα φιλε μου (οπως και εγω τοτε...)αλλα σιγουρα επρεπε να την στησεις στον κλεφτη να μαθεις ποιος ειναι τουλαχιστον και τα υπολοιπα θα τα εβρισκες.... :winka: :evil: :evil:

harris_x
23/02/2009, 05:33
Κλεφτρόνι: Έλα φιλαράκι, να ξέρεις ότι σου έκανα μήνυση για φθορά ξένης περιουσίας (λουκέτα). :rotflmao:


Νταξ’ για τον μπο@@σο είμαστε!

johnpan
23/02/2009, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

Παντως μετα απο μια εβδομαδα βρηκα και τον πιτσιρικα που το ειχε ψυρισει... το τι εγινε ειναι μια αλλη ιστορια...

Δε μας τη λες?:a014: :a014:

DimChios
23/02/2009, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Δε μας τη λες?:a014: :a014:


Tον εβρισε ασχημα, τον ειπε "βλακα"!

:rolleyes:


:a24: :a24:

johnpan
24/02/2009, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Tον εβρισε ασχημα, τον ειπε "βλακα"!


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

LOUKILOUK
03/03/2009, 06:42
OXI δεν τον ειπα βλακα... αν και ηταν
Επισης δεν μπηκα για να πω την δικη μου ιστορια αλλα αν επιμενετε...
Τεταρτη βραδυ (1995 νομιμιζω) και παιzει Παναθηναικος -Λεγκια Βαρσοβιας, παραλολουθω το ματς σε σπιτι κολλητου γειτονα και Αεκτζη οπως και εγω, μετα την ληξη φευγω με τα ποδια να παω σπιτι και θυμαμε να κλειδωσω το παπι μου (honda astrea) με το πεταλο που ειχα, το παπι βρισκονταν στην πιλοτη της πολυκατοικιας που εμενα και ειχα κλειδωσει μονο το τιμονι νωρις το απογευμα(μλκια:bigcry: ) .Το παπι αφαντο και εγω σε κατασταση αλλοφροσηνης...το βρηκαν οι μπατσοι οπως ανεφερα παραπανω... μαζι με τις κλειδαριες που ειχαν αλλαξει εδωσα περιπου τοτε 100 χιλιαδες δραχμες για τις ζημιες που ειχε (απο τις τουμπες και τις σουζες οπως αποκαλυφθηκε μετα) αλλαξα μαρσπιε, φτερα, σελα κ.α και πλεον ημουν χαρουμενος για την ανελπιστη τυχη μου... να αναφερω εδω οτι ημουν ηδη στα ιχνη του παπιου μου μιας και το ειχαν δει καποιοι γνωστοι μου να κυκλοφορει στου Ζωγραφου που εμενα και εγινε και η κλοπη, το ειχα δει και εγω οταν ημουν μεσα στο 235(bus) και κοντεψα να τρελαθω που δεν προλαβα να κατεβω και να τους κυνηγησω... μετα απο λιγες μερες μου τηλεφωνει οδερφος μου απογευμα στο σπιτι (δεν επαιζαν κινητα ακομη) και μου λεει οτι στην αυλη του σχολειου που πηγαινα ειναι οι πιτσιρικαδες που μου εφαγαν το μηχανακι...μου λεει οτι εχει και ενα φιλο του μαζι και δεν παιζει αγχος ειναι πιτσιρικια...παω αμεσως και μου αρχιζουν τις παπατζες οτι δεν το εφαγαν αυτοι και εδωσαν και 30 χιλιαρικα σε αυτον που τους το πουλησε. Να σημειωσω οτι ειχαν καρφωθει γιατι το εψαχναν, νομιζαν οτι τους το φαγανε αλλοι και δεν καταλαβαν οτι το βρηκαν μπατσοι...ηταν μαλιστα σιγουροι γιατι σκεφτηκαν οτι οι μπατσοι θα τους εβρισκαν και αυτους αλλα αφου αυτο δεν εγινε ολα οκ...(σωστοι στη σκεψη :bigcry: :bigcry: )
Να πω επισης οτι μιλαμε για 3-4 πιτσιρικαδες απο 13- 16 με αρχηγοπουλο τον πιο μεγαλο που μου εκανε το παγωνι και τον κινεζο για ολα...τους ειπα οτι θα πληρωσουν τα 100 χιλιαρικα για τις ζημιες ολοι οσοι το καβαλησαν(και καννιβαλησαν) χωρις να με νοιαζει ποιος το ειχε κλεψει... εκεινη την μοιραια οπως αποδειχτηκε στιγμη σκαει αλανι με περφεκτο, μαλλι τσουλουφι και κασκολ πρασινο καθοτι μιλαμε για ζωγραφου σιτι... και με υφακι με ρωταει "τι τγεχει με τα φιλαγακια μου?" και των ρωταω αν εχει καβαλησει και αυτος το παπια "ποιο παπι γε μαλακα" μου λεει και τοτε αρχιζουν τα οργανα... εχω θολωσει και τρωει κλωτσιες μπουνιες , πεφτει κατω και τον κλωτσαω με τις βερμαχτ(εποχη 90') με μαζευει ο αδελφος μου ευτυχως και το αλανι μεσα στα αιματα στο προσωπο προσπαθει να καταλαβει τι εγινε...οι πιτσιρικαδες παγωνουν βαζουν τα κλαματα και παραδεχονται οτι αυτοι πηραν το παπι με "εγκεφαλο" το παγωνι....Συνεχιζεται
Υ.Γ. ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΠ ΚΟΡΝ :evil:

LOUKILOUK
03/03/2009, 06:58
Σνεχιζω...
πιανω το "παγωνι " και του λεω "στους μπατσους ή στη μανα σου?" τον παω στη μανα του... σε ενα διαμερισμα εκει κοντα... εκει παραλιγω να βγαλω και λεφτα απο την τσεπη μου να της δωσω... Δεν θα μπω σε λεπτομερειες εδω αλλα μιλαμε για πολυ φτωχια παιδια οχι μαλακιες...και ο ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ αλητευε και το επαιζε μουρη ενω ειχε παρατησει και το σχολειο... εφυγα πριν βαλω τα κλαματα και ακουμπησω και το χαρτζιλικη μου... :confused:
Το θεμα ειχε τελιωσει εκει και το ξαναθυμηθηκα το 2001 στο φανταρικο μου οταν πετυχα ξανα το "αλανι"... Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

fotisdragon
03/03/2009, 09:11
Τι είναι η ζωη ρε μάγκες....
Γειά σου ρε Λούκι... Πιάσε μια :beer:

LOUKILOUK
03/03/2009, 09:19
στην υγεια μας Φωτη:beer:

Tpap
03/03/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
... Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

ε, λέγε ρε λούκι. Μη μας αφήνεις έτσι. :nono:

:a014: :a014:

LOUKILOUK
03/03/2009, 13:15
Σας τρωει η περιεργεια και τρωτε και πολλα ποπκορν... δεν ειναι καλος συνδυασμος:nono:

LOUKILOUK
03/03/2009, 13:20
Εχω την εντυπωση οτι ετσι και αλλιως καπου αλλου θα πρεπει να γραψω τις ιστοριες μου απο την "αγρια δυση" της Αθηνας... :rolleyes:

LOUKILOUK
20/03/2009, 10:34
Για να μην αφηνω πραγματα στη μεση η ιστορια τελιωνει ως εξης...
Ανοιξη 2001 και υπηρετω τους τελευταιους μηνες ως δοκιμος (αλλη μλκια :bigcry: ) στο 291ΤΠ στη Συρο. Το ταγμα ειναι κεντρο νεοσυλλεκτων, "ανεπιθυμητων"... δηλαδη ερχονταν πρεζακια, αναλφαβητοι, τσιγγανοι, φυλακοβιοι, ρωσσοποντιοι, ανυποτακτοι, ψυχακηδες και γενικως ολοι αυτοι που ο στρατος τους θεωρουσε "προβληματικους"...
Ολοι οσοι ζητουν αναβολη και παλι, τοποθετουνται σε μια διμοιρια με εμενα επικεφαλη... τους μαζευω μεσα στο θαλαμο να τους πω τα καθεκαστα, οτι δηλαδη για τις λιγες μερες που βρισκονται εντος στρατοπαιδου μεχρι να εγκριθει η αναβολη τους πρεπει να μην την κοπανησουν και να παρουσιαζονται στην πρωινη και βραδυνη αναφορα τουλαχιστον:hypnotize :uplate: :eyepop:
Αφου τους τα λεω στο χαλαρο και φιλικο χωρις τυπικουρες και υφος στρατιωτικο αρχιζουν τις ερωτησεις...καποια στιγμη καποιος με ρωταει απο που ειμαι, αν ειμαι συριανος, κατι τετοιο...
"οχι" του απανταω "Αθηναιος ειμαι" και τοτε πεταγεται καποιος και λεει "Ζωγαφιωτης ειναι γε"... τον εντοπιζω και τον ρωταω απο που με ξερει...? μου απανταει..."εσενα δεν ειχαν κλεψει ενα παπακι στου ζωγαφου?"..."ναι" απανταω με απορημενο βλεμα..."θυμασε εναν που ειχες δειγει στο νεκγοταφειο*?"..."ναι " ξαναπανταω και γουρλωνω τα ματια μου"μη μου πεις ..."του λεω... "ναι" μου λεει..."οχι ρε πουστη μου...σοβαρα?" απαντω... η υπολοιπη συζητηση εγινε κατ ιδιαν, το παλικαρι μου ζητησε και συγνωμη που ανακατευτηκε τοτε και εγω ζητησα συγνωμη που την πληρωσε χωρις να φταιει...
Μετα μαλιστα δεν πηρε αναβολη (το μετανοιωσε) και τον ειχα απο κοντα και τον καβατζωνα οποτε μπορουσα μιας και φανηκε πολυ ξηγημενο "αλανι"... Το καλυτερο ηταν οτι ολη η διμοιρια εδειξε respect αν και ρεμαλια... δεν το πιστευα μιλαμε (για κανα δυο μερες, μην νομισεται...)
Δεν ξερω που ειναι και τι κανει αλλα ελπιζω να ειναι καλα και μακρια απο μπεξιματα :wave2: :beer:
υ.γ.1 το ειχα πει τοτε στον αδερφο μου και κοντεψε να πεσει κατω απο τα γελια...:rotflmao:
αντε και καλη τυχη μαγκες
* νεκροταφειο= ετσι ελεγαν στη αργκο το σχολειο που πηγαινα επειδη ηταν διπλα στο νεκροταφειο Ζωγραφου

Voliminal
11/04/2009, 11:46
:a014: :a014:
More! more!

VGER
13/04/2009, 13:37
α) Καταρχήν τι να πω....
Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ξέρεις ποιον να πρωτοκουτουλήσεις...Τους μπάτσους ή το κλεφτρόνι...
β) Για την περίπτωση της "ιστοριούλας" του από πάνω από τον από πάνω :D από τη μία κρίμα αλλά από την άλλη σε καμία περίπτωση δεν είναι δικαιολογία ότι επειδή δεν έχω λεφτά, κλέβω.
Κι άλλοι ξεκινήσανε πάμφτωχοι αλλά γίνανε επιστήμονες.....:rolleyes:

powerman95
16/04/2009, 10:59
Εγω δεν καταλαβα γιατι εδειρες το τσογλανι με το τσουλουφι:look: Επειδη σου ειπε <ποιο παπι ρε μαλακα?????>:look:

nikos75
16/04/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
Εγω δεν καταλαβα γιατι εδειρες το τσογλανι με το τσουλουφι:look: Επειδη σου ειπε <ποιο παπι ρε μαλακα?????>:look:

τι γιατι φιλε :)
επειδή εχει πάει να βρει το δικιο του απο τα κλεφτρονια που του κλεψαν το μηχανακι και του καναν και 100 χιλιαδες ζημια και πηγε ο τυπος να τους πουλησει προστασία...
και λιγα εκανε ... :)
Αν δεν εισαι μεροκαματιαρης και δεν σου εχουν κλεψει κατι μεγαλης αξίας δεν μπορεις να καταλαβεις το συναισθημα που ένιωσε
αν παλι το εχεις νιωσει και μπορεις να μεινεις ψυχραιμος τοτε εισαι θεος :p

LOUKILOUK
21/04/2009, 13:59
Νικο με καλυψες απολυτα, ευχαριστω πολυ:beer: !! Να προσθεσω μονο οτι σιγουρα δεν ειμαι "θεος" αν και ειχα καταφερει να παραμεινω ψυχραιμος για αρκετη ωρα σε εκεινη τη φαση. Το καλυτερο ομως ειναι οτι τουλαχιστον το "αλανι" με το τσουλουφι καταλαβε γιατι τις εφαγε ... :winka:
Απαντωντας και στον καραπαπαμ να πω οτι σε ακαμια περιπτωση δεν δικαιολογησα την κλοπη εξαιτιας της φτωχιας, ισα ισα που ειπα οτι αντι να βοηθησει την κατασταση και να δουλεψει το κωλοπαιδι, αυτος αλητευε και ψειριζε μηχανακια αλλων που δουλευαν για να τα αγορασουν μονοι τους. Ο λογος που δεν τον πηγα στην αστυνομια ειναι γιατι θεωρησα καλυτερο να του δωσω μια ευκαιρια να βοηθησει τον εαυτο του και την οικογενεια του
:wave2: