PDA

View Full Version : Διαφορές Ελλήνων Άγλλων



MikeG
26/01/2009, 18:47
Άγγλος Ελληνάρας



Σοβαρά ; Απίστευτο ! Εντυπωσιακό! Πω , πω κουφάθηκα ρε πούστη!

Δε με απασχολεί ιδιαίτερα το συγκεκριμένο ζήτημα Στ' αρχίδια μου !

Μου αρέσουν οι προκλήσεις Γαμώ την τύχη μου! Κι άλλη στραβή!

Δεν είχα σχέση με το συγκεκριμένο εγχείρημα Τι στο διάολο έχω να κάνω εγώ με αυτή την παπαριά !

Θα είναι δύσκολο να συντονίσουμε τις ενέργειές μας Να πάει να γαμηθεί και να το κάνει μόνος του ο καριόλης!

Ναι , οπωσδήποτε σήμερα θα μπορέσω να δουλέψω μερικές ώρες παραπάνω Ωραία ! Και κερατάς και δαρμένος !

Δε γνωρίζει ο συνάδελφος το συγκεκριμένο πρόβλημα Είναι εντελώς μαλάκας !

Με συγχωρείτε ΕΕ ! Εσύ !

Με συγχωρείτε, Κύριε ! ΕΕ ! Εσύ ! Ναι , ΕΣΥ ρε μαλάκα!

Ο προϊστάμενος δεν έμεινε ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα Είστε όλοι άχρηστοι !

Λυπάμαι αλλά δε μπορώ να σε εξυπηρετήσω Δε γαμιέσαι λέω εγώ!

Επιτέλους αναγνωρίστηκαν οι προσπάθειές της Τι ; Πήρε προαγωγή ; Αναρωτιέμαι πόσους από το διοικητικό συμβούλιο έχει τσιμπουκώσει!!

Μήπως θυμάσαι που τοποθέτησες τα έγγραφα που σου έδωσα ; Τι τα έκανες τα κωλόχαρτα;

Νομίζω πως η πρότασή σου είναι ανεφάρμοστη Καλά , σκατά έχεις στο μυαλό σου;

Το νέο αίτημα του για αύξηση απορρίφθηκε Πάλι τα αρχίδια μου πήρε!

Δεν υπάρχουν περιθώρια για περαιτέρω ανέλιξη Θα ψοφήσεις και θα είσαι ακόμα κλητήρας !

Το φωτοτυπικό έχει τεθεί εκτός λειτουργίας Πάλι χάλασε η μπαχατέλα!

Οι συνθήκες εργασίας δεν είναι οι ιδανικότερες Μπουρδέλο έχουμε καταντήσει!

Ο ανελκυστήρας δε λειτουργεί Από τα σκαλιά και άμα σ' αρέσει !

XJR_Billy
26/01/2009, 19:45
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Γκρίις φορ έβερ, λέμε!!!

Tpap
26/01/2009, 20:32
Γράψε ρε μικέ, να γελάσουμε, τι έγραψε ο Στράβων για τους άγλους όταν έκανε μια βόλτα μέχρις εκεί...

MikeG
26/01/2009, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Γράψε ρε μικέ, να γελάσουμε, τι έγραψε ο Στράβων για τους άγλους όταν έκανε μια βόλτα μέχρις εκεί...


Το θέμα είναι δυστυχώς τι ισχύει σήμερα.....:(

MikeG
26/01/2009, 20:42
" Ο Στράβων εκθέτει περί Υπερβορείων Κιμμερίων και Τρήρων Σκύθων και Κελτών, περί του περίπλου του Πυθέως εν εκτάσει, και αποτελεί κυρία πηγή των γνώσεων των αρχαίων Ελλήνων για το βορειοευρωπαϊκό χώρο, τους κατοίκους και τις επιδράσεις του ελληνικού πολιτισμού. Τα ονόματα, τα τοπωνύμια, οι περιγραφές για συνήθειες, έθιμα, δοξασίες, τελετουργίες και θεότητες και ιερά, παρουσιάζουν ανάγλυφες τις σχέσεις αυτές. Η μελέτη του Στράβωνα εξ άλλου, ζωγραφίζει την παρουσία του ελληνισμού στην Ευρώπη και τον κόσμο γενικότερα, την αρχαία εποχή, όταν αυτός μπόλιασε τον χώρο εκείνο και τους λοιπούς λαούς με γλώσσα, Πολιτισμό και Τέχνη. "

Tpap
26/01/2009, 20:50
Όχι-όχι φίλε μου...άλλα γράφει ο Στράβων για τους άγλους:
Περιμέναν τα τέκνα πότε θα πεθάνει ο πατέρας για να τον φάνε και κατόπιν να βιάσουν την μητέρα...

Σήμερα δεν έχουν αλλάξει πολλά.
Χειροτέρεψαν ίσως, γιατί πηδιούνται αναμεταξύ τους οι άνδρες και κατασπαράζουν ανθρώπους πλέον μίλια μακρυά από την χώρα τους.

Και κάτι τελευταίο: μην μπερδεύεις τον ευγενή, με τον ευγενικό.:wave2:

perastikos
26/01/2009, 21:28
:lol:

Το ίδιο ακριβώς μου είχε έρθει με mail ΑΛΛΑ με άλλη περιγραφή

"Η εταιρία μας αποφάσισε να εφαρμόσει το ISO ποιότητας 9126 στην καθημερινή επικοινωνία του ανθρώπινου δυναμικού της. Από σήμερα και στο εξής παρακαλείστε αντί των παρακάτω φράσεων να χρησιμοποιείται τις αντίστοιχες που παραθέτονται:"

:p

TheFace
27/01/2009, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Όχι-όχι φίλε μου...άλλα γράφει ο Στράβων για τους άγλους:
Περιμέναν τα τέκνα πότε θα πεθάνει ο πατέρας για να τον φάνε και κατόπιν να βιάσουν την μητέρα...

Σήμερα δεν έχουν αλλάξει πολλά.
Χειροτέρεψαν ίσως, γιατί πηδιούνται αναμεταξύ τους οι άνδρες και κατασπαράζουν ανθρώπους πλέον μίλια μακρυά από την χώρα τους.

Και κάτι τελευταίο: μην μπερδεύεις τον ευγενή, με τον ευγενικό.:wave2:

Ολα αυτα εκαναν/κανουν οι αγγλοι:eyepop: ... μαλιστα!
... και σημερα εχουν χειροτερεψει κιολας:eyepop: ... μαλιστα!
Δηλαδη σε αλλους αρχαιους (αρχαια ελλαδα, ρωμη κτλ!) και μη πολιτισμους δεν επαιζαν αλαξοκωλιες και επεκτατικοι πολεμοι, αιματοχυσιες κτλ... μαλιστα!
Επισης να υποθεσω οτι μονο στην αγγλια πηδιουνται οι αντρες σημερα, πουθενα αλλου... μαλιστα!
... και φυσικα οι νεοελληνες (εμεις δηλαδη) ειμαστε ιδιοι και απαραλακτοι με τους αρχαιους προγονους μας ε?
Γι' αυτο αλλωστε συνεχιζουμε και παραγουμε λαμπρο πολιτισμο ε?
Τι εμεις, τι ο Μ.Αλεξανδρος, ο Περικλης κτλ... ενα και το αυτο ε?

Μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα...:alien:

ΥΓ. Ο Βαλιανατος ειναι απο το Manchester ή το Liverpool? :lol:

Tpap
27/01/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Ολα αυτα εκαναν/κανουν οι αγγλοι:eyepop: ... μαλιστα!

Φεύγεις, διαβάζεις λίγο την Ιστορία της αγλίας και έρχεσαι το επόμενο εξάμηνο να εξεταστείς.

Την Ελληνική Ιστορία, αργότερα -δεν είσαι έτοιμος ακόμη.

TheFace
27/01/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Φεύγεις, διαβάζεις λίγο την Ιστορία της αγλίας και έρχεσαι το επόμενο εξάμηνο να εξεταστείς.

Την Ελληνική Ιστορία, αργότερα -δεν είσαι έτοιμος ακόμη.

Πςςςςςςςςς... πως τα λες!
Τα υπολοιπα των λεγομενων μου ομως που ειναι και το ΖΟΥΜΙ της υποθεσης, δεν τα σχολιαζεις... αναμενομενο, γιατι τι να πεις κιολας!

Αυτη η νοοτροπια των νεοελληνων, το "βολεμα" με την Ελληνικη Ιστορια (που κανεις δεν αμφιβαλει οτι ειναι τεραστια!), εχει καταντησει την ελλαδα "της σφαλιαρας"... ολος ο συνχρονος κοσμος (και οι αγγλοι) ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ παει μπροστα κι εμεις :ZZZ:

Αντε να μην σε καθυστερω γιατι χτιζεις και τον Παρθενωνα τωρα...:wave2:

Tpap
27/01/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Πςςςςςςςςς... πως τα λες!
Τα υπολοιπα των λεγομενων μου ομως που ειναι και το ΖΟΥΜΙ της υποθεσης, δεν τα σχολιαζεις... αναμενομενο, γιατι τι να πεις κιολας!

Ίσα-ίσα ρε Φάτσα, τα σχολίασα. Σου είπα ''ότι δεν είσαι έτοιμος ακόμη''.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Αντε να μην σε καθυστερω γιατι χτιζεις και τον Παρθενωνα τωρα...:wave2:

Δεν κατανοώ, λυπάμαι.

Θα σου συνέστηνα πάντως να ξαναδιαβάσεις τι γράφω στα προηγούμενα ποστάκια, μιάς και δεν εμπλέκω πουθενά τους Έλληνες.

sniper
27/01/2009, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
..... με την Ελληνικη Ιστορια (που κανεις δεν αμφιβαλει οτι ειναι τεραστια!)....


Η δική μου είναι μεγαλύτερη.

:smokin:

devil's animal
27/01/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η δική μου είναι μεγαλύτερη.

:smokin:

σιγα ρε Μαθουσαλιξ...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TheFace
27/01/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ίσα-ίσα ρε Φάτσα, τα σχολίασα. Σου είπα ''ότι δεν είσαι έτοιμος ακόμη''.



Δεν κατανοώ, λυπάμαι.

Θα σου συνέστηνα πάντως να ξαναδιαβάσεις τι γράφω στα προηγούμενα ποστάκια, μιάς και δεν εμπλέκω πουθενά τους Έλληνες.

Ρε trap τι σημαινει "ότι δεν είσαι έτοιμος ακόμη'', δεν σε καταλαβαινω ρε man:confused:

Πρεπει δηλαδη να εχει καποιος Διδακτορικο στην Ιστορια για να κανει την απλη διαπιστωση οτι αιματοχυσιες και αλαξοκωλιες γινονταν και σε αλλους και μαλιστα πολυ ανεπτυγμενους πολιτισμους???

...ή μηπως διαφωνεις οτι οι νεοελληνες εχουμε "κατσει" πανω στην ιστορια των προγονων μας και παμε πισω αντι μπροστα?

Τους (νεο)Ελληνες του εμπλεκω εγω σαν σημειο αναφορας... :blush: μιας και εχω σιχαθει να βλεπω να σχολιαζονται ΜΟΝΟ τα αρνητικα αλλων λαων (αγγλων, τουρκων κτλ) λες κι εμεις ειμαστε ΟΙ τελειοι!

Φιλικα παντα

:beer:

TheFace
27/01/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η δική μου είναι μεγαλύτερη.

:smokin:

:lol:

LOUKILOUK
28/01/2009, 12:34
Γεια χαρα
Δεν γνωριζω αν ο Τραπ ή καποιος αλλος απο τους συνομιλουντες εχει πειρα απο συγχρονη Αγγλια και Αγγλους ή και καποια αλλη χωρα του εξωτερικου αλλα απο την δικη μου εμπειρια μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι οι κλασσικες αποψεις και οι κλισε εκφρασεις για μας και τους υπολοιπους ¨κουτοφραγκους¨ μονο εδω στην Ελλαδα υπαρχουν.Και εξηγουμαι... οι Ευρωπαιοι (και οχι μονο οι Ευρωπαιοι...)δεν μας θεωρουν μαγκες, καμακια, και σεχυ Ελληναρες που κουτουπωνουμε τις βοριοευρωπαιες γυναικες τους που διψανε για σπερμα(κατα τον Τζιμακο). Αντιθετα ΟΛΟΙ(οι Ευρωπαιοι, και οχι μονο...) μας θωρουν αμφισεξουαλικους τυπους που κανουν τα παντα (ομοφυλοφυλικο σεξ, κτηνοβασιες κ.α...μας εκανε πολυ κακο η Μυκονος σε αυτο τιο θεμα...!!!!), καμακια θεωρουνται οι Ιταλοι, γλεντζεδες οι Ισπανοι, ερωτικοι οι Γαλλοι.... αδελφες οι αγγλοι ΟΧΙ...!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! δεν υποστηριζω οτι ετσι ειναι αλλα λεω οτι για αυτους εκει εξω τους 'ξενους" αυτα ερχονται στο μυαλο και οχι αυτα που νομιζουμε εμεις.Αυτες ειναι οι κλισε εκφρασεις και οι γενικευμενες αποψεις που κυριαρχουν... Η αληθεια ειναι τι εν ετη 1998 οταν τα ακουσα αυτα για πρωτη φορα εμεινα αφωνος... πως ειναι δυνατον σκεφτηκα να μην ξερουν αυτα τα οποια ειναι πασιγνωστα στην Ελλαδα και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος... μεχρι να καταλαβω οτι δεν μου εκαναν πλακα και οτι η ¨αληθεια τους ¨ηταν εντελως αντιθετη με την δικη μου ειδα και επαθα. Αυτα που περιγραφω δεν τα πιστευουν μονο οι αγγλοι αλλα σχεδον σε ολη την ευρωπη με καποιες παραλλλαγες ετσι για να υπαρχει και ενδιαφερον αλλα σχετικα με τους Ελληνες λιγο πολυ ολοι συμφωνουσαν σε αυτα που προειπα και σε αλλα υποτιμητικα.
Βεβαια αυτη η προκαταληψη και η στενομυαλη γνωμη ερχονταν κυριως απο ατομα που δεν ειχαν ποτε ταξιδεψει εκτος της χωρας τους, ηταν χαμηλου βοιοτικου και μορφωτικου επιπεδου και ετσι τους ηταν ευκολοτερο να ομαδοποιουν και να πιστευουν σε διαφορες θεωρειες τις οποιες θεωρουσαν σαν αξιωματα που δεν υπαρχει λογος να τα αμφισβητησουν...
Ας ξεφυγουμε λοιπον εμεις απο αυτα τα συμπλεγματα και ας αντιμετωπισουμε την πραγματικοτητα οπως ειναι και οχι οπως θα θελαμε ή οπως μας ειπαν καποιοι οτι ειναι...ας το ψαξουμε και λιγο μονοι μας και ας ανοιξουμε τα ματακια μας να δουμε τα προβληματα μας και τα μειονεκτηματα μας ας κανουμε την αυτοκριτικη μας και μετα ασχολουμαστε με την στραβομαρα των αλλων ... :winka: :beer: :wave2:
Υ.Γ. Εκει εξω διαπιστωσα και ποσα πολλα καλα εχουμε σαν ελληνες αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα συζητησης τωρα...:winka:

sniper
28/01/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Γεια χαρα
Δεν γνωριζω αν ο Τραπ ή καποιος αλλος απο τους συνομιλουντες εχει πειρα απο συγχρονη Αγγλια και Αγγλους ή και καποια αλλη χωρα του εξωτερικου αλλα απο την δικη μου εμπειρια μπορω να .....



Δεν ξέρω την δική σου εμπειρία αλλά οι Άγγλοι, και γενικότερα οι περισσότεροι Ευρωπαίοι αγνοούν το που είναι καν η Ελλάδα. Μέχρι και βόρεια του Μαρόκο με είχαν ρωτήσει αν είναι...

Οι Αμερικανοί μας γνωρίζουν από τις κλασσικές τους σπουδές στα σχολεία αλλά μέχρι εκεί.

Οι υπόλοιποι μας αγνοούν (και στα @@ μας) κι όσοι από αυτούς γνωρίζουν 5 πράγματα συνήθως είναι είτε μαλάκες είτε φιλέλληνες.

Από αυτό που εγώ είδα είναι ότι ο κάθε "λαός" έχει μία τάση να θεωρεί την φυλή του ανώτερη από τις υπόλοιπες..... Και πάλι στα @@ μας.

Εδώ δεν έχουμε κλειστούς τους δρόμους από τα τρακτέρ των φτωχών, μας νοιάζει νομίζεις τι λένε για μας οι Σομαλοί στο Μογκαντίσου;

LOUKILOUK
28/01/2009, 20:29
Τι διαφορετικο ειπα ρε συ sniper?
Τα ιδια πανω κατω λες και εσυ μονο που τα λες με πιο στα αρχ...δι@@ σου...
Σε καμια περιπτωση δεν υποστηριζω να ασχοληθουμε με αυτα που νομιζουν οι αλλοι για μας αλλα να μην νομιζουμε κιολας πως οτι μαλ@κι@ νομιζουμε εμεις ισχυει κιολας...
Οσο για αυτο με τα τρακτερ των φτωχων και το μογκαντισου σορρυ αλλα δεν το επιασα...σπασε και ξαναριχτω μπας και...
Αν παντως εννοεις οτι ειναι σημαντικοτερο θεμα για να ασχολουμαστε χαιρομαι που συμφωνουμε :beer: :wave2: