PDA

View Full Version : Honda Xr 125l Γνωμεσ Και Αποψεισ.



jim_mazda3
22/03/2005, 15:21
ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

johnpan
22/03/2005, 17:13
ΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΟ MAZNTA ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΟΣΟ ΡΩΤΑΣ ΕΣΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Υ.Γ. ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=7375

idi
22/03/2005, 17:31
καλως ηρθες

κανε χρηση του "ευρεση" νομιζω εχουμε πολλα ποστ για το XR125

τα λεμε
:beer: :wave2:

OldMan
22/03/2005, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΟ MAZNTA ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΟΣΟ ΡΩΤΑΣ ΕΣΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:lol: :lol: :lol:

Σε βρίσκω πραγματικό gentleman και συγχρόνως πολύ επιεική και ελαστικό !!!!

Κανόνισε να σκληρήνεις την στάση σου, γιατί θα πάρουν θάρρος ορισμένοι .....

:lol: :wave2: :lol:

johnpan
23/03/2005, 10:41
OldMan: Σε προηγούμενο παρόμοιο ποστ έκανα υπομονή και δε μίλησα, αλλά έχει κι αυτή τα όριά της!

Άντε καλημέρες! :beer: :sun:

OldMan
23/03/2005, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
OldMan: Σε προηγούμενο παρόμοιο ποστ έκανα υπομονή και δε μίλησα, αλλά έχει κι αυτή τα όριά της!

:lol: :lol: :lol:

Αυτό ακριβώς εννοούσα !!!

:beer: :wave2: :beer:

Rezeguet
23/03/2005, 16:56
εγω δεν καταλβαινω γιατι θελεις να σου πουμε για το μοντελο ενω εσυ ουτως η αλλως θελεις το συγκεκριμενο μοντελο. δεν βλεπω κανενα νοημα στην ολη υποθεση. θες δηλαδη να επαινεσουμε την επιλογη σου? Συνηθως βαζουν εδω θεματα για μηχανες και οι υπολοιποι απαντουν και αντιπροτεινουν ωστε να εχουν καλυτερη και σφαιρικοτερη αποψη των μοντελων οι υποψηφιοι αγοραστες.

Ασε που υπαρχουν και αλλα ποστ για αυτο το μοντελο .

Alchimistis
23/03/2005, 20:28
Ειναι μουφα το μηχανακι αν εχεις λεφτα για πεταμα παρτο...και μιλα πιο ευγενικα

jim_mazda3
12/04/2005, 15:20
ΣΙΓΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΠΟΛΥ ΠΑΤΡΙΟΤΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΠΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧRΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΛΛΑ FORUM ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΘΙΞΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Alchimistis
13/04/2005, 00:58
Εγω δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα παντως...γιατι δεν κοιτας τον καινουργιο DT 125X της Yamaha και πανεμορφο!

ThM
17/04/2005, 20:25
Εξαρτάται από το τι απαιτήσεις έχεις απο τη μηχανή...Είναι πάντως όμορφο εντουράκι με αρκετές χωμάτινες δυνατότητες αλλά είναι τελείως ψώφιο! Άν ψάχνεις για μια μηχανή για να κυκλοφορείς στην Αθήνα και άντε να πας καμια βόλτα ως το Σούνιο μάλλον είναι ότι πρέπει για σένα αν και θέλει προσοχή το τιμόνι διότι στην κίνηση τρως καθρέφτες αμαξιών για την πλάκα :) Εγώ το είχα για 6 μήνες και το άλλαξα. Τελική 100 (με ζόρι).

fotografos
10/07/2005, 10:06
o den paw vima! kai na itan mono ayto edaxei! oute anartiseis oute frena kai poly poly xamilo!
oi brostines boukales einai ligo megalyteres apo podilatou mountain! gi ayto exei molis 2300 exalou!
egw me to dt to pernaw me kleisto gazi!

Εξαρόβιος
03/08/2013, 11:13
Το xrάκι το έχω 8 μήνες και έχω κάνει 8000χλμ.Είναι η πρώτη μου μηχανή και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Μέσα στην πόλη είσαι άρχοντας, κατανάλωση 2.9λτ/100χλμ δε νιώθει λακούβες, άνετο και για συνεπιβάτη.Αρνήτικά του είναι το πίσω φρένο που δεν είναι καλό ανταλλακτικά ακριβά και δεν τα βρίσκεις.Εγώ που πάω συνέχεια ταξίδια με σταθερά 78 είναι λίγο κουραστικό αλλά μου καιει 2,5λτ/100χλμ Τελική 105 στο κοντέρ και 100 πραγματικά. Σε χωμάτινες διαδρομές είναι τόσο καλό όσο να μην θές περισσότερο εκτός και αν το θές μόνο γι'αυτό.

DeusEx
05/08/2013, 16:01
To xrακι ηταν το πρωτο μου μηχανακι το 2003. Το ειχα 4 χρονια κ πλεον το εχει ο πατερας μου στο χωριο.
Πλέον έχει κάνει γύρω στα 75.000 χλμ
Εχει παει παντου, νησια, διακοπες, βολτες, ταξιδι Αθηνα - Πυργο, εκδρομες χαλκιδα κτλ

+ Σκυλι honda αξιπιστια
+ Ανετο στην πόλη, δεν καταλαβαίνει απο λακούβες
+ Οικονομικό στην συντηρηση (αν ξερεις να κανεις τα βασικα μονος σου)

- Χαμηλες επιδοσεις, 110 χλμ
- Το πισω φρενο (εγω το αλλαξα με δισκοφρενο οταν το εκανα μοταρντ)

Γενικα δεν το μετανιωσα, και τα λεφτα του τα εχει βγαλει και με το παραπάνω! Οσο για τις αναρτησεις που τις αναφερουν πιο πανω σαν μειον, εγω τις βαζω στα συν με τους σκατοδρομους που εχουμε στην Ελλαδα...

sniper
05/08/2013, 16:08
Το xrάκι το έχω 8 μήνες και έχω κάνει 8000χλμ.Είναι η πρώτη μου μηχανή και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Μέσα στην πόλη είσαι άρχοντας, κατανάλωση 2.9λτ/100χλμ δε νιώθει λακούβες, άνετο και για συνεπιβάτη.Αρνήτικά του είναι το πίσω φρένο που δεν είναι καλό ανταλλακτικά ακριβά και δεν τα βρίσκεις.Εγώ που πάω συνέχεια ταξίδια με σταθερά 78 είναι λίγο κουραστικό αλλά μου καιει 2,5λτ/100χλμ Τελική 105 στο κοντέρ και 100 πραγματικά. Σε χωμάτινες διαδρομές είναι τόσο καλό όσο να μην θές περισσότερο εκτός και αν το θές μόνο γι'αυτό.


To xrακι ηταν το πρωτο μου μηχανακι το 2003. Το ειχα 4 χρονια κ πλεον το εχει ο πατερας μου στο χωριο.
Πλέον έχει κάνει γύρω στα 75.000 χλμ
Εχει παει παντου, νησια, διακοπες, βολτες, ταξιδι Αθηνα - Πυργο, εκδρομες χαλκιδα κτλ

+ Σκυλι honda αξιπιστια
+ Ανετο στην πόλη, δεν καταλαβαίνει απο λακούβες
+ Οικονομικό στην συντηρηση (αν ξερεις να κανεις τα βασικα μονος σου)

- Χαμηλες επιδοσεις, 110 χλμ
- Το πισω φρενο (εγω το αλλαξα με δισκοφρενο οταν το εκανα μοταρντ)

Γενικα δεν το μετανιωσα, και τα λεφτα του τα εχει βγαλει και με το παραπάνω! Οσο για τις αναρτησεις που τις αναφερουν πιο πανω σαν μειον, εγω τις βαζω στα συν με τους σκατοδρομους που εχουμε στην Ελλαδα...

ΟMG & 3LOL & ΕΥΛΟΓΗCΩΝ!!

AristidisZ
05/08/2013, 16:09
άμα το ξέθαμα δεν είναι 10ετίας δε μετράει

daz
05/08/2013, 16:15
Αυτή ήταν ανασκαφή!!!!