PDA

View Full Version : Beverly 250 ?



alex14
22/03/2005, 16:12
Piaggio Beverly 250.

Ακουω γνωμες. Σκοπευω να το χτυπησω σαν δευτερη μηχανη για την δουλεια. Μιας και δεν εχω ασχοληθει με scooters η γνωμη καποιου που γνωριζει θα με βοηθουσε.
Απο αξιοπιστια τι λενε ?


:wave2:

el_mojito
14/08/2006, 07:40
...με τιποτα φιλε.Αμα θες αξιοπιστια ΜΗΝ παρεισ Piaggio.
Το beverly 200 το εχει ο πρωτος μου ξαδερφος.Στα 2 μιση χρονια βαρεσε μπιελα...ειπες τιποτα?Το ειχε παρει καινουριο,σερβις ολα κανονικα.Και να πεις οτι δε το προσεχε?
Δεν ξερω αν το 250 που λες εχει βελτιωσεις μιας και αντικατεστησε το 200 αρι,αλλα το 200 αρι ειναι πολυ μαπα απο θεμα αξιοπιστιας.
Ριξε μια ματια : SYM HD 200

:beer:

alex14
14/08/2006, 08:56
Που το ξεθαψες τωρα αυτο ?
Ετσι για την ιστορια, τελικα αγορασα scooter ( οχι beverly) το πουλησα σχετικα γρηγορα και ποτε ξανα.

:wave2:

johnpan
14/08/2006, 11:10
και για την ιστορια, γιατί το έδωσες? δε σε βολεψε για δευτερο? και τι σκουτερ ηταν?

ρωτω γιατι θελει κι ο ανοητος αδερφος μου σκουτερ!

alex14
14/08/2006, 11:36
Ειχα παρει το suzuki burgman 150. Το εδωσα με 10.000 χλμ χωρις να βγαλει το παραμικρο προβλημα. Απο τα πλεον αξιοπιστα scooters, με καταπληκτικη προστασια απο αερα, νερα και κορυφαιους αποθηκευτικους χωρους.
Αν και το ειχα μονο για να πηγαινοερχομαι στην δουλεια το εδωσα γιατι δεν ηταν ''μηχανη'' απο αποψη στησιματος. Ολα τα scooter εχουν μια ιδιαιτερη συμπεριφορα την οποια εγω τουλαχιστον δεν μπορεσα να την συνηθισω. Στις μοτοσυκλετες οι κατασκευαστες παλευουν να κοψουν λιγα γραμμαρια απο αναρτομενο βαρος και στα scooter 'κρεμανε' ολοκληρο κινητηρα και μεταδοση στον πισω τροχο.
Νομιζω οτι ενα παπι για μεσα στην πολη ειναι καλυτερη λυση.

:wave2:

p.s. + οτι ειναι και πανακριβη η επισκευη μετα απο μικροπτωσεις. Μια φορα μου ετυχε να με ριξουν με μικρη ταχυτητα με αποτελεσμα ορισμενα σπασιματακια στα πλαστικα μονο μπροστα.
λογαριασμος - 800 Ευρω

EVI
14/08/2006, 13:23
εμενα μου λετε......το typhoon125 μου χαλα συναιχεια και μια φορα χαλασε το εσωτερικο τσοκ

120 ευρωπουλα!!!!! ελεος....αλλα το σκουτερ εχει και τα καλα του
δλδ....δεν σε απασχολει καθολου η οδηγηση μονο γκαζι φρενο και εχεις αποθυκευτικους χωρους .....πηγαινα σουπερ μαρκετ και ολα τα ψωνια κατω απο τη σελα

πηγαινα για μπανιο και ολα τα πραγματα εκει δε κουβαλουσα ποτε τιποτα

και ανεση...σελαρες ...


για να μην λεμε μονο τα αρνητικα.......:wave2: