PDA

View Full Version : Αγορα Τζακετ



fox tago idia
22/03/2005, 19:35
PSAXNW GIA KALO TZAKET 3/4 MEXRI 500 EYRO.THELW TIS GNOMESAS M ENDIAFERI NA EINAI ZESTOOO!!! KAI FYSIKA NADEXEI STO XRONO

free rider
22/03/2005, 19:48
καλώς ήρθες φίλε στην παρέα...

glover ξυκης...

με την αδιάβροχη μεμβράνη ξεχωριστή
ποτε πρόβλημα με βροχή κρύο και τέτοια σαχλα...

γύρω στα 400 γιούρια..

:wave2: :wave2:

fox tago idia
22/03/2005, 19:52
EXEIS KAMIA PHOTO NA TO DO H KAPIO SITE?

free rider
22/03/2005, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fox tago idia
EXEIS KAMIA PHOTO NA TO DO H KAPIO SITE?

δες εδω..

http://www.clover.it/en/wpf.shtml
το τζάκετ που σου λέω το εχω μαζί μου ..

είμαι ακόμα στο γραφειό..
αλλά το έψαχνα να δω το συγκεκριμμένο μοντέλο μια και δεν το θυμάμαι
και δεν βρήκα καμιά ταμπέλα εκτός απο το σήμα της glover..

OldMan
22/03/2005, 21:32
:lol: :lol: :lol:

Επειδή είνα γνωστό ότι ο Free "τα παίρνει", κάνε μια βόλτα από Moto Market (Nέα Εγνατία & Κανάρη) και δες τα UVEX και SPIDI, από COLORI (Nέα Εγνατία απέναντι από Makina & Ποιμενίδη) και από Moto Spazzio (Μητροπολίτου Ιωσήφ κάτω από Τσιμισκή) και δες τα BERING .....

(Όλα κάτω - έως ΠΟΛΥ κάτω - από 500€) !!!

:wave2: :beer: :wave2:

George-3-
22/03/2005, 22:11
Για τα Richa (?) τι γνωμη εχετε..? Ειχα δει ενα με 170Ε κια μου ειχαν φανει λιγα..δερμα ηταν.

free rider
23/03/2005, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :lol: :lol:

Επειδή είνα γνωστό ότι ο Free "τα παίρνει", κάνε μια βόλτα από Moto Market (Nέα Εγνατία & Κανάρη) και δες τα UVEX και SPIDI, από COLORI (Nέα Εγνατία απέναντι από Makina & Ποιμενίδη) και από Moto Spazzio (Μητροπολίτου Ιωσήφ κάτω από Τσιμισκή) και δες τα BERING .....

(Όλα κάτω - έως ΠΟΛΥ κάτω - από 500€) !!!

:wave2: :beer: :wave2:

πσσσστττ...

μην το πείς ρε πουθενά ..
αλλά εχω κάτι καλλές παρτίδες ....



εγω φίλε ολντ αμα εσυ θές...

πάντα σκέφτομαι τους φίλους...

δεν είμαι μοναχοφαγάς...

εντάξει ρε παιδί μου θα τα βρούμε ..όλοι θα ζήσουμε...

να σου κάνω ενα δωράκι στα παιδάκια σου???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adellas
24/03/2005, 01:01
bering μπουφαν πουλαω εγω αν τυχον δεν εχεις δει την καταχωρηση μου...δεν ξερω τις γνωμες αλλων για το μπουφαν.
δερματινο ειναι, μαυρο, large, ολοκαινουριο, και η τιμη του 380 ευρω ( απο 450 ).

Μικρή Λουλού
24/03/2005, 09:18
ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 3/4...
ΜΕ 500Ε ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗ GORETEX (100%) ΔΙΑΠΝΕΟΥΣΑ..
ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΙΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ,ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ COLORI !!!

Stergios69
24/03/2005, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ COLORI !!! [/B]
ΓΙατί; Τόσο μάπα είναι;

johnpan
24/03/2005, 12:26
Αν θες ζεστό ΜΗΝ πάρεις δέρμα, αλλά κορντούρα, γκόρετεξ, κλπ....

Και αφού διαθέτεις 500ε, κοίταξε και για air jacket, αυτά με τον αερόσακο!!!

Τέλος, κοίταξε η αφαιρούμενη θερμική επένδυση να έχει ΚΑΙ μανίκια, για να είναι πιο ζεστό.

Εγώ έχω ένα Furytex, καινούρια εταιρία, και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Μικρή Λουλού
24/03/2005, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
ΓΙατί; Τόσο μάπα είναι;


ΝΑΙ...

tifoso4ever
25/03/2005, 21:52
ΠΑΡΕ ΚΑΤΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ, ΜΕ GORE-TEX, αφαιρουμενη επενδυση για να το φορας και καλοκαιρι, και προσεξε να εχει και αδιαβροχες τσεπες. CLOVER, DAINESE, FRANK THOMAS, SCOTT, SINISALO, BERING, RICHA, IXS και για εκτος δρομου, ACERBIS. Ολα τ'αλλα υπολοιπονται. Και ποτε colori!
Εγω προσωπικα εχω κολλησει εδω και 15 χρονια στις δυο πρωτες, παρ' ολο που ειναι υπερτιμημενα τα προιοντα τους στην Ελλαδα. Δοκιμασε το σε πραγματικες συνθηκες πριν αγορασεις.
Καλες αγορες!

fox tago idia
29/03/2005, 18:30
gia ta UVEX ti les? ta exeis dokimasi? optika ap oti eida fenonte kala.

adam_tsouk
29/03/2005, 23:00
εγώ πάντως πήρα spidi γιατί τα glover δεν μου καθόντουσαν καλά πάνω μου και δεν έβρισκα έναν καλό λόγο να δώσω 100-200 ευρώ παραπάνω για dainese.

Α! και είμαι ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ από ζέστη...

ixnilatis
10/06/2005, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 3/4...
ΜΕ 500Ε ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗ GORETEX (100%) ΔΙΑΠΝΕΟΥΣΑ..
ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΙΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ,ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ COLORI !!!

Καταρχήν δεν θέλω να το παίξω ούτε έξυπνος ούτε ξερόλας.
Εγώ έχω το jacket της Colori Defender και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Καταρχήν έχει καλή τιμή (από 255€ μου το άφησε 220€ με μετρητά)
Μου είπανε ότι σε περίπτωση που σκιστεί από οποιονδήποτε λόγο (πτώση κλπ) μπορώ να το πάω πίσω, να το επιδιορθώσουνε και να μου το επιστρέψουνε.
Έχει δυνατότητα αφαίρεσης των μανικιών, είναι πλήρως αντιανεμικό - αδιάβροχο.
Έχει εσωτερική επένδυση (αφαιρούμενη εννοείται) και 4 φερμουάρ στο ύψος του στήθους και των καρπών για αερισμό του σώματος.

Σίγουρα υπάρχουνε πολύ καλύτερα jacket από αυτό και φυσικά πολύ πολύ ακριβότερα.
Νομίζω ότι η Colori έχει κατά μεγάλο βαθμό παρεξηγηθεί γιατί είναι Ελληνική εταιρία και έχει χαμηλές τιμές (φθηνό άρα μάπα)

Δεν ξέρω...πολλά πράγματα αλλά πιστεύω ότι έστω για δεύτερο jacket είναι καλό και ευτυχώς που υπάρχουνε και αυτές οι τιμές για μικρά πορτοφόλια.


16538