PDA

View Full Version : husqvarna HELP



toepoe
27/01/2009, 18:54
καλησπερα εχω ενα husqvarna wre 125 cc του '99 , κ δεν παιρνει μπρος. εχω κοιταξει καρμπιλατερ, αναφλεξη , βενζινη :lol: , γενικα εχω ασχοληθει καμποσο αλλα οτι και να κανω δεν παιρνει.. :( .. Ακομα οταν το σπρωχνω και βαζω ταχυτητα παει να παρει μπρος, δηλαδη κανει "μπρρρρρρρρ" αλλα μολις δωσω γκαζι σταματαει , σαν να μην υπακουει το γκαζι .!! .. υπαρχει καμια ιδεα ? τπτ? :rolleyes:

Ζεύκας
28/01/2009, 13:03
τσέκαρε μπας και έχει χαλαρώσει κανά κολάρο,πχ αυτό που ενώνει το φιλτροκούτι με το καρμπυρατέρ.
ή μπορεί να΄τα χει παίξει κανάς ανορθωτής...


και ας μεταφερθεί στα τεχνικά :)

DimChios
28/01/2009, 13:22
μεταφοραι-μετακομισεις ο Μητσος!

:wave2:

toepoe
28/01/2009, 14:32
Ευχαριστω φιλε!! .. θα το τσεκαρω και θα δω! οσο για τη μεταφορα συγγνωμη :rolleyes:

OldMan
28/01/2009, 14:38
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σαν "καραμπουκωμένο" μΕ φαίνεται...:winka:

ΑΛΛΑΞΕ (όχι έλεγξε-καθάρισε) μουζί και αν έχεις σπινθήρα !!
(μπουζί πάνω στην πίπα :blush: και έξω από τον κύλινδρο, ακουμπώντας το μέρος με τα πάσα κάπου σε καθαρό μέρος του μοτέρ και ρίχνοντας μανιβελιές ...)

Άδειασε το καρμπυρατέρ και κλείσε το ρακόρ βενζίνης. Βγάλε μπουζί (και"ασφάλισε" με μονωτική ταινία την μπουζόπιπα) και ρίξε λίγη βενζίνη (όχι μίξη) στον κύλινδρο. Πλακώσου στις μανιβελιές ώσπου να καθαρίσει ο κύλινδρος.

Βάλτα όλα στην θέση τους και ξαναπλακώσου στις μανιβελιές ώσπου να κατέβει φρέσκο βενζινόλαδο !!
(αν δεν έχεις πρόβλημα στην συμπίεση, θα πάρει μπροστά μια χαρά ...) :wave2:


Υ.Γ.
Αν ανακαλύψεις ότι το kill switch είναι ΟΝ (ή βραχυκυκλωμένο), ΜΗΝ μας το πεις γιατί θα νευριάσουμε ...) :p

trelamenoss
28/01/2009, 21:06
allakse ena mpouzaki opws sou eipe o filos parapanw gia kalo kai gia kako....kane kai mia yperxilish sto karmpyrater kai an de parei gia tsekare kai th sympiesh mhpws exei faei kanena kolima...:wave2: