PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Montesa Cota 247t



TEOkaip7
02/02/2009, 06:35
κλάπηκε απο γκαράζ στην περιοχή των Βριλησσίων Montesa cota 247T φίλου, αν πάρει κάτι το μάτι-αυτί σας ειδοποιήστε.

το μηχανάκι είναι σαν αυτό, η φωτο είναι copy απο κάπου εδω μέσα.


154097

sapila racing
02/02/2009, 07:21
Αλλο και τούτο πάλι!!! :mad:

Με βάζει σε σκέψεις και μου δημιουργεί ανησυχία το οτι κλάπηκε τέτοιο μηχανάκι.

Θα εχω το νού μου μήπως ακουστεί τίποτα και μήπως καποιος απο τη Λεσχη Κλασσικων ακουσει κατι.

sergiosm
02/02/2009, 10:32
ρε συ

μήπως το πήρε κανείς για καμιά βόλτα

για ρίξε μια ματιά γύρω - κοντά από το σπίτι μήπως και το βρεις πουθενά παρατημένο

TEOkaip7
03/02/2009, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αλλο και τούτο πάλι!!! :mad:

Με βάζει σε σκέψεις και μου δημιουργεί ανησυχία το οτι κλάπηκε τέτοιο μηχανάκι.

Θα εχω το νού μου μήπως ακουστεί τίποτα και μήπως καποιος απο τη Λεσχη Κλασσικων ακουσει κατι.

πιστεύω ότι ήταν "παραγγελία" για ανταλλακτικά μιας και ήταν σε καλή κατάσταση, το ενδεχόμενο να το πήρε κάποιος για βόλτα δεν νομίζω να ισχύει αφού είχε καιρό να πάρει μπροστά και θα του 'βγαζε την παναγία, άσε που είχε κι άλλο μηχανάκι μέσα για βόλτα

θεωρώ τρομερά δύσκολο να βρεθεί παρ' όλα αυτά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

SVX
03/02/2009, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
κλάπηκε απο γκαράζ στην περιοχή των Βριλησσίων Montesa cota 247T


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ ????

the who
03/02/2009, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ ????

Ειπαμε να κανουμε χαβαλε αλλα οχι και με τα κλεμενα.Κι αν θες να ξερεις μια τετοια "κοτα" με εκανε το γυρο της Κρητης δικαβαλο και με μπαγκαζια.:evil:

SVX
03/02/2009, 12:12
ΔΕν κορο'ι'ιδευω ... αλλα σκεφτομαι ...τι αλλο θα αρχισουν να σηκωνουν? Moto-guzzi? enfield? triumph? bimotes? BSA?


Υ.Γ. το μηχανακι ειναι φιλου του, και αν κορο'ι'δευα face to face

θα το καταλαβαινες !! το μηχανακι οπως φαινεται ειναι πρωτοποριακο -παππους των SCRABLER...

ΤΡΕΦΩ σεβασμο σε Trailway-SLR-BMW country και ας με κοροίδευουν ολοι οι υπολοιποι (το μηχανακι ειναι που παει , οχι πως φαινεται) :nono:

the who
03/02/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΔΕν κορο'ι'ιδευω ... αλλα σκεφτομαι ...τι αλλο θα αρχισουν να σηκωνουν? Moto-guzzi? enfield? triumph? bimotes? BSA?


Υ.Γ. το μηχανακι ειναι φιλου του, και αν κορο'ι'δευα face to face

θα το καταλαβαινες !! το μηχανακι οπως φαινεται ειναι πρωτοποριακο -παππους των SCRABLER...

ΤΡΕΦΩ σεβασμο σε Trailway-SLR-BMW country και ας με κοροίδευουν ολοι οι υπολοιποι (το μηχανακι ειναι που παει , οχι πως φαινεται) :nono:

Οτι κι αν σηκωσουνε ειναι οδυνηρο για τον ιδιοκτητη.Πιστεψε με,μου εχει τυχει και δεν ηταν καθολου για χαβαλε.Αν κι εχουν περασει 7 χρονια ετσι και τον πιασω στα χερια μου τον τυπο θα τον πνιξω.

hidefnick
03/02/2009, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΔΕν κορο'ι'ιδευω ... αλλα σκεφτομαι ...τι αλλο θα αρχισουν να σηκωνουν? Moto-guzzi? enfield? triumph? bimotes? BSA?
Υ.Γ. το μηχανακι ειναι φιλου του, και αν κορο'ι'δευα face to face
θα το καταλαβαινες !! το μηχανακι οπως φαινεται ειναι πρωτοποριακο -παππους των SCRABLER...
ΤΡΕΦΩ σεβασμο σε Trailway-SLR-BMW country και ας με κοροίδευουν ολοι οι υπολοιποι (το μηχανακι ειναι που παει , οχι πως φαινεται) :nono:

Δηλαδή θα σου έκανε εντύπωση αν έκλεβαν μηχανάκια των οποίων τα ανταλακτικά (όσα υπάρχουν) κοστίζουν μια περιουσία????

PS Montesa Cota είναι το μηχανάκι. TRIAL εποχής..... Scrambler κλπ με τέτοιες διαδρομές???


Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κι αν θες να ξερεις μια τετοια "κοτα" με εκανε το γυρο της Κρητης δικαβαλο και με μπαγκαζια.:evil:

Αυτό είναι βίτσιο, αφεντικό. Far beyond σιδεροκωλία:wave2: :wave2: :wave2:

SVX
03/02/2009, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δηλαδή θα σου έκανε εντύπωση αν έκλεβαν μηχανάκια των οποίων τα ανταλακτικά (όσα υπάρχουν) κοστίζουν μια περιουσία????

PS Montesa Cota είναι το μηχανάκι. TRIAL εποχής..... Scrambler κλπ με τέτοιες διαδρομές???

αν σηκωναν ενα GIXXER 1000 σιγουρα θα ηταν ασχημο...

αλλα σε αυτην την περιπτωση το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι EBAY ή καποιο Forum που θα "καταπιει" τα ανταλλακτικα ....

το ανησυχητικο ειναι οτι εκει που λες οτι οι κλεψια και το σπασιμο των ανταλλακτικων ΔΕΝ με "αγγιζει" , γιατι π.χ. εχω ενα URAL ... εκει πανε ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ και ΑΥΤΟ...!!!!

stefanos
03/02/2009, 18:44
Απο την άλλη πόσο βλάκας να είναι ένας κλέφτης να κλέψει ένα μηχανάκι που από δύσκολο έως αδύνατο να πουλήσει ανταλακτικά στην Ελλάδα, ενώ ένα σύγχρονο να έφευγε άνετα
και το συνάφι του τράιαλ δεν το έχω ψυχολογίσει για κλεφτρόνια.
Ποιός ξέρει πάλι, κρίμα, ελπίζω να βρεθεί το μηχανάκι.


:sad:

Zpower
03/02/2009, 19:21
ρε τι μου θυμισες τωρα ....αναποδες μανιβελες και το ΠΑΝΙ της Λ.Αλιμου ευχομαι να βρεθει φιλε γιατι ειναι κριμα μετα απο τοσα χρονια συμβιωσης ,το μοντελο ηταν το κορυφαιο μαζι με την Οσσα την εποχη του ...και για καποιους ακομη ειναι