PDA

View Full Version : Βαση GPS ( Omnia ) any suggestions ???



Themis_81
02/02/2009, 06:36
Εχει να προτεινει κανεις καποια βαση στηριξης για το Omnia στο τιμονι ???
Κατι σχετικα αξιοπιστο για να μην το ψαχνω σε κανενα χαντακι στις εθνικες !!!:smilea:

ninpa
04/02/2009, 10:50
Εγώ έχω βαλει της ram με ball joints. Το gps μου (Asus P535, αντίστοιχο μέγεθος με το δικό σου νομίζω) κάθεται στη μικρή universal βάση. Έχω κάνει μια μικρή, σχετικά διακριτική πατέντα με zip ties για να μην υπάρχει φόβος πτώσης. Είτε σε λακούβες είτε μέχρι 220 που το έχω δοκιμάσει με το gps πάνω δε μου έχει δώσει ποτέ την εντύπωση ότι μπορεί να φύγει. Το όλο σύστημα βιδώνει πάνω στο τιμόνι. Το καλό με τα ball joints είναι ότι έχεις αρκετές δυνατότητες για εύκολη τοποθέτηση άλλων συσκευών (πχ κάμερα) απλά αλλάζοντας το τελευταίο κομμάτι.
Το όλο σύστημα το είχα αγοράσει γύρω στα 90? αν θυμάμαι καλά από ΜΑΚΑΝ. Δεν έχω φώτο εύκαιρες, Θα τραβήξω και θα ανεβάσω. Αν θες κανονίζουμε να βρεθούμε να το δεις. Ενδέχεται να στο πουλήσω κιόλας γιατί δεν το πολυχρησιμοποιώ.

djspy21
23/02/2009, 14:02
Επειδή και εγώ θα έχω σε λίγο καιρό το Omnia, ενδιαφέρομαι για μια τέτοια βάση,,,αλλά στο R6 μου, δεν το κόβω να κάνει! Για ανέβασε καμιά φώτο, να δούμε!