PDA

View Full Version : Greekmotosakades.gr



χιλιομετροφαγος
02/02/2009, 14:36
AΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΜΟΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ :
Αφιερωμένο στους απανταχού με τα ορχιφορουντα adventure και τον λοιπόν ψυχών:
-Τι ειν’τουτο ωρέ;
-Iντερνέτ το λένε Μήτσο.Στην πρωτεύουσα όλοι όσοι θέλουν την σήμερων ημέραν να λέγονται μοτοσάκαδες έχουν λογαριασμούς σε ιστιοσελίδες και μοτοφορουμ.
-Ιστιοσελιδες;Τι ιστούς με αράχνες μου λές;Και τι φορούν;
-Τίποτα δεν φορούν.
-Τσίτσιδοι είναι;
-Α,ρε Μήτσο. Πότε δεν θα γίνεις μηχανόβιος. Να κοίτα .
-Που στο λαπτοπι που έφερες απ’τη πρωτεύουσα;
-Ναι κοίτα να σου δείξω πως δουλεύει το σύστημα.
-Για πες και σε μας τους χωριάτες να μάθουμε ρε Δημοσθένη.
-Ας πούμε ότι αγοράζεις μια μοτοσικλέτα.
-Ααα,όχι «ας πιούμε»,όχι «ας πούμε» την έχω αγοράσει, να τη! Δίπλα στη δικιά σου τη βρόμικη. Κοίτα τη πως γυαλίζει, με περιμένει για βόλτα. Άντε τελείωνε θα νυχτώσουμε.
-Ναι, λοιπόν την έχεις αγορασει.Αποφασιζεις μια ωραία μέρα να πας ένα ταξίδι .
-Γιατί εσύ πας ταξίδι μονό όταν είναι ωραία μέρα; Πολύ καλομαθημένη είσαστε εκεί στην πρωτευουσα.Ρε δεν πα να ρίχνει παπαδες;Δεν πα να ρίχνει όλο το βατοπαιδι;Εγω άμα πω θα φύγω έφυγα.
-Ε,ναι …ας πούμε ότι είναι κάπως έτσι τα πραματα.Πες πως θες αύριο να πας το ταξίδι σου. Μπαίνεις πρώτα στο «Μετεό» και ενημερώνεσαι για το τι καιρό θα κάνει ακόμα και μετά από μια βδομάδα.
-Αύριο είπαμε να πάω το ταξίδι ,όχι σε μια βδομαδα.Σε μια βδομάδα έχω να μαζέψω τη σοδειά απ’το χωράφι.
-Κάτσε ρε Μητσο,μη βιάζεσαι άσε με να τελειωσω.Βλεπεις λοιπόν τι καιρό θα κάνει και ετοιμάζεσαι .Πως θα πας ,μονος;Όχι βέβαια θα πας με παρέα , με άλλα άτομα μαζί.
-ΓΙΑΤΙ;
-Γιατί έτσι πρέπει. Θα πας με παρέα για να ευχαριστηθείς περισσότερο να κάνεις την πλάκα σου ,να πεις δυο – τρεις σαχλαμάρες ,να ανταλλάξεις απόψεις και άλλα διάφορα.
-«Σαχλαμάρες»το λέτε εκεί στην πρωτεύουσα; Γιατί εμείς εδώ αλλιώς το λέμε. Κάτσε ρε Δήμο εγώ όταν θέλω να κάνω την πλακά μου, να πω και δυο-τρεις σαχλαμάρες που το λέω αλλιώς δηλαδή. Πάω στο καφενείο και βρίσκω όσους θέλω και από σαχλαμάρες εκεί, ουουου…
-Δεν εννοώ παρέα απ’το καφενείο, μοτοσικλετιστές λέω.
-Και που θα την βρω την παρέα; Δεν έχουν όλοι μοτοσακά στο χωριό.
-Εδώ θα την βρεις στα φόρουμ. Θα τους γνωρίσεις μέσα απ’το ιντερνετ.
-Αχαχα, πονηρούλη, το ξερω αυτό.Πρωτα ηταν στο τηλεφωνο 090….κατι το ελεγαν και τωρα εχει μπει στο ιντερνετ και γνωριζεις από εκει κοσμο.Δεν θελω ρε Δημοσθενη ,εγω θελω να παω μονος μου,όχι να γνωρισω κανεναν κουνημενο.
-Περιμενε μητσο,δεν είναι ετσι τα πραγματα.Εχει πολλες εφαρμογες το ιντερνετ ,ας πουμε ότι σου χαλαει η μηχανη τι θα κανεις;
-Μπα που να φας τη γλωσσα σου γρουσουζη,θα παω στον Παναγη που εχει το συνεργειο στην παλατεια.
-ΟΧΙ!Θα μπεις στο ιντερνετ να δεις τι βλαβη εχει,πως θα το φτιαξεις ,ποσο θα κοστισει ,ποσο κανουν τα ανταλλαστικα ,αν αυτό το εχει παθει άλλος,και φυσικα όλα αυτά μεσα απ’τα δεκαδες μοτοφορουμ που υπαρχουν.
-Εσυ αυτό κανεις;Μπαινεις και γνωριζεις κοσμο και σου φτιαχνουν τη μηχανη απ’το τηλεφωνο;Τι με νοιαζει εμενα αν το εχει παθει ο άλλος;Αυτόν τον αλλον τον νοιαζει αν εγω επαθα κατι;Τι μου λες τωρα.
-Όχι ακριβως,αλλα καπως ετσι.
-Δημοσθενη δεν μας τα λες καλα.Με το ταξιδι πες μου.Πως γινεται;
-Γνωριζεις λόιπον μεσα στα φορουμ καποια ατομα που είναι και αυτά μοτοσυκλετιστες και κανονιζεται να πατε μαζι καπου.Κανεις τις ετοιμασιες ,κοιτας τη μηχανη σου αν είναι ενταξει,κανονιζεις τις λεπτομερειες της διαδρομης με ολους οσους θα ταξιδεψουν,ελεγχεις και τον καιρο από το «Μετεο»
όπως ειπαμε και περιμενεις να ερθει εκεινη η μερα .
-Ναι καιοταν ερθει εκεινη η μερα δεν θα παω μονος μου αν ριχνει «παπαδες».
-Κοιτα Μητσο αν ο καιρος είναι χαλια είναι πολύ επικυνδινο να ταξιδεψεις κι αναβαλλετε το ταξιδι.
-Δημοσθενη αμα περιμενεις ένα χρονο να φτιαξει ο καιρος και δεν καβαλας την μηχανη σου να κανεις κανα χιλιομετρο ξεχνας να οδηγεις και εισαι εσυ επικυνδινος και ολοι αυτοι που κοιτανε το «Μετεωρο» για να δουμε ποτε θα βγει ο ηλιος να βγουν και αυτοι μπας και μαθουν να οδηγουν.
-Μα… τι λες;
-Δημο ακου να σου πω, παρατα αυτό το λαπτοπι απ’τα χερια και πιασε το τιμονι να πας καμια βολτα γιατι δεν σε βλεπω καλα.Αμα καθεσε ολη μερα εκει μπροστα για να βλεπεις ποιανου χαλασε η μηχανη και πως την εφτιαξε στο τελος η μηχανη σου θα τσαντιστει που δεν την πας βολτα και θα χαλασει από μονη της.’Αιντε , παρατα το λαπτοπι και τραβα καμια βολτα…

S705
03/02/2009, 03:52
:a23: :a23: :a23:


Άντε θα κανονίσουμε καμία βόλτα?????






























Να κοιτάξουμε όμως τον καιρό πρώτα!!!!

XJR_Billy
03/02/2009, 04:36
:lol: :lol: :lol:

Πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο !!:lol: :lol: :D

bikerted
03/02/2009, 05:13
:a013: :a013: :a013: :a013: :a013:


Έτσι πρέπει,,,,:beer: :beer: :beer:

menos
03/02/2009, 05:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikerted
:a013: :a013: :a013: :a013: :a013:


Έτσι πρέπει,,,,:beer: :beer: :beer:

Οταν ΔΕΝ βρέχει :lol: :lol: :lol:

sergiosm
03/02/2009, 06:33
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
03/02/2009, 06:54
:beer: :beer: :beer: :beer:

QSpec
03/02/2009, 10:27
<---- Log out, Go Ride!

:beer:

Lykos_Crete
03/02/2009, 11:53
ΟΚ μ'έπεισε!
Κλείνω το PC και πάω βόλτα!
(Να περάσει η ώρα να σχολάσω όμως πρώτα...)
:a56:

ΚΟΜΠΙΝΙΕΡΗΣ
03/02/2009, 12:57
αρχηγε ωραιο! αν σας φερει ο δρομος προς Γρεβενα να πιουμε κανα καφεδακι κ να κανονισουμε καμια βολτουλα ρε παιδια. www.katakali.tk