PDA

View Full Version : Δεν ξέρω τι μΕ γίνεται...



dimitrish69
26/01/2009, 18:34
Να το πάρει το ποτάμι.Βλέπω τα έχεις με τις χάρλευ,ΔΕν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι αλλά μην ξεχνάς ότι είναι μία ολόκληρη ιστορία οι Χάρλευ.Εχουν το δικό τους κοινό.Το καλοκαίρι πέτυχα σε ένα κάμπινκ στην Μάνη περί τα 60 + χάρλευ και είχαν κατέβει κοντά στα 100 άτομα άντρες και γυναίκες από κάποιο club Harley της Αθήνας.Φίλε τα παλληκάρια έχουν αυτό που λέμε προσωπικότητα με όλη τη σημασία της λέξεως ΠΟλύ κέφι και άψογοι σε όλα τους δεν ενόχλησαν κανέναν κύριοι ήρθαν κύριοι έφυγαν και μάλιστα καραγουστάραμε με την όλη φάση τους....

sakisvolos
26/01/2009, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrish69
Να το πάρει το ποτάμι.Βλέπω τα έχεις με τις χάρλευ,ΔΕν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι αλλά μην ξεχνάς ότι είναι μία ολόκληρη ιστορία οι Χάρλευ.Εχουν το δικό τους κοινό.Το καλοκαίρι πέτυχα σε ένα κάμπινκ στην Μάνη περί τα 60 + χάρλευ και είχαν κατέβει κοντά στα 100 άτομα άντρες και γυναίκες από κάποιο club Harley της Αθήνας.Φίλε τα παλληκάρια έχουν αυτό που λέμε προσωπικότητα με όλη τη σημασία της λέξεως ΠΟλύ κέφι και άψογοι σε όλα τους δεν ενόχλησαν κανέναν κύριοι ήρθαν κύριοι έφυγαν και μάλιστα καραγουστάραμε με την όλη φάση τους....

:lol: :lol:

Κατ' αρχήν να πω ότι ΔΕΝ έχω τίποτα με τα Harley!:winka: :winka:
Όσο για την υπογραφή μου απευθύνεται σε ένα και μόνο συγκεκριμένο ''κάτοχο'' Harley!


Τώρα το κουτί που λέω που είχε παραπάνω ιπποδύναμη από την ονομαστική ήταν το παλιό και
συμβατικής τεχνολογίας άλφα 33 το 1200. Ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των αυτοκινήτων κάπου
το 20% τουλάχιστον αυτών που ήρθαν στην Ελλάδα ήταν 1500 κυβικά αντί για 1200!
Η άλφα στο έδινε για 1200 δηλαδή άλλα αυτό ήταν 1500 με πολύ μεγαλύτερη ιπποδύναμη
οι κινητήρες είχαν τον ίδιο χαρακτηριστικό κωδικό αλλά στην ουσία ήταν άλλο μοντέλο
κινητήρα!
Ο κινητήρας αυτός ήταν με κωδικό AR και λέω ήταν γιατί πίστεψε με πολύ λίγοι έχουν μείνει!



:wave2: :wave2:

OldMan
05/02/2009, 07:03
Που να σας στείλω εσάς, τώρα ...??? :confused:

dirtbird
05/02/2009, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των αυτοκινήτων κάπου
το 20% τουλάχιστον αυτών που ήρθαν στην Ελλάδα ήταν 1500 κυβικά αντί για 1200!
Η άλφα στο έδινε για 1200 δηλαδή άλλα αυτό ήταν 1500 με πολύ μεγαλύτερη ιπποδύναμη
οι κινητήρες είχαν τον ίδιο χαρακτηριστικό κωδικό αλλά στην ουσία ήταν άλλο μοντέλο
κινητήρα!
Ο κινητήρας αυτός ήταν με κωδικό AR
:wave2: :wave2:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
05/02/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
:lol: :lol:

Κατ' αρχήν να πω ότι ΔΕΝ έχω τίποτα με τα Harley!:winka: :winka:
Όσο για την υπογραφή μου απευθύνεται σε ένα και μόνο συγκεκριμένο ''κάτοχο'' Harley!


Τώρα το κουτί που λέω που είχε παραπάνω ιπποδύναμη από την ονομαστική ήταν το παλιό και
συμβατικής τεχνολογίας άλφα 33 το 1200. Ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των αυτοκινήτων κάπου
το 20% τουλάχιστον αυτών που ήρθαν στην Ελλάδα ήταν 1500 κυβικά αντί για 1200!
Η άλφα στο έδινε για 1200 δηλαδή άλλα αυτό ήταν 1500 με πολύ μεγαλύτερη ιπποδύναμη
οι κινητήρες είχαν τον ίδιο χαρακτηριστικό κωδικό αλλά στην ουσία ήταν άλλο μοντέλο
κινητήρα!
Ο κινητήρας αυτός ήταν με κωδικό AR και λέω ήταν γιατί πίστεψε με πολύ λίγοι έχουν μείνει!



:wave2: :wave2:

Tα εχεις μπερδεψει λιγο...

Παλιοτερα οι εδω αντιπροσωποι ζητουσαν απο τις αυτοκινητοβιομηχανιες να τοποθετησουν ισχυροτερους και μεγαλυτερου κυβισμου κινητηρες σε εκδοσεις αυτοκινητων που εβγαιναν κανονικα απο το εργοστασιο με κινητηρες 1.0 - 1.4 λιτρα...

Ο λογος ηταν το κοστος, αφου ουσισαστικα επαιρνες εξοπλισμο 1.2 και ειχες κινητηρα 1.5-1.6...

...αλλα στην αδεια ηταν 1.5-1.6...

catmaster
05/02/2009, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Που να σας στείλω εσάς, τώρα ...??? :confused:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:


και έψαχνα να βρω ποιος το έστειλε εδώ ....


:a018: :a33: :a42:



:a47: :a45: :a47:

Tpap
05/02/2009, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
:lol: :lol: Κατ' αρχήν να πω ότι ΔΕΝ έχω τίποτα με τα Harley!:winka: :winka:

Σάκη, εγώ σε πιστεύω ρε.



:cool: :smokin:

vagtav
05/02/2009, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Σάκη, εγώ σε πιστεύω ρε.



:cool: :smokin:

Και εγώ σε πιστεύω :rotflmao:
Ειδικά εκεί που τα αναφέρεις ως Χαρχάλευ το ξεκαθαρίζεις απόλυτα !!

sakisvolos
15/02/2009, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


Ο λογος ηταν το κοστος, αφου ουσισαστικα επαιρνες εξοπλισμο 1.2 και ειχες κινητηρα 1.5-1.6...

...αλλα στην αδεια ηταν 1.5-1.6...

Επ τώρα το είδα ότι το θέμα μεταφέρθηκε εδώ!

Κάπου κάνεις λάθος φίλε μου! Δεν έχω μπερδέψει τίποτα εσύ κάπου έχεις λάθος!

Ήταν καθαρά θέμα τύχης το να σου βγει 1200 ή 1500 κυβικά εκατοστά!
Δυο γνωστοί μου τα πήρανε μαζί τότε ίδιο εξοπλισμό ίδιο μοντέλο ίδια τιμή και ψαχνόντουσαν
για πολύ καιρό να βρούνε γιατί το ένα πήγαινε με άνεση τα 180 ενώ το άλλο μετά βίας τα 165 κμ!

Και το ξαναλέω ότι ο αριθμός κινητήρα το χαρακτηριστικό δηλαδή ήταν το ίδιο!:winka:

sakisvolos
15/02/2009, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: