PDA

View Full Version : ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ



alximistis
05/02/2009, 08:02
Μόλις μου ήρθε με email. Το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον. :)


ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Σβήστε την τηλεόραση!Για μια μέρα, έστω.Δείξτε τους την δύναμη του κοινού.Μην τους δώσετε άλλο το δικαίωμα της χειραγώγησής μας.Ζητάμε ανεξάρτητη και αντικειμενική πληροφόρηση, έγκαιρη, έγκυρη και σοβαρή ενημέρωση, χωρίς ροζ και κίτρινες αποχρώσεις. Λέμε όχι:
Στην παραπληροφόρηση της διαπλοκής.
Στα χειραγωγούμενα ΜΜΕ.
Στην συγκάλυψη των σοβαρών θεμάτων.
Στις εκπομπές - σκουπίδια χάριν τηλεθέασης.
Στα μονοθεματικά δελτία ειδήσεων. Απαιτούμε σεβασμό και ποιότητα. Κλείνουμε την τηλεόραση στις 11 Φεβρουαρίου.

Όλοι μας!

thou-vou
05/02/2009, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μόλις μου ήρθε με email. Το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον. :)


ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ


και εγω λέω σε τόσους να μη βλέπουν τηλεόραση αλλά που... στέλνουν ο ένας email στον άλλο για να την κλείσουν μια φορά το χρόνο και την άλλη μέρα βλέπουν τους ίδιους κάφρους να τους ενημερώνουν για την επανάσταση των τηλεθεατών που έκλεισαν τις τηλεοράσεις τους για μια μέρα, οι τηλεθεατές αισθάνονται νικητές, οι διαφημήσεις πληρώνονται κανονικά...

η μέρα φεύγει, ο γιάννης ο περιπατητής έρχεται...

SnakeMJK
05/02/2009, 08:33
Κάθε μέρα είναι μέρα χωρίς τηλεόραση! Ευτυχώς...

kalgeorge
05/02/2009, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μόλις μου ήρθε με email. Το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον. :)

. Κλείνουμε την τηλεόραση στις 11 Φεβρουαρίου.

Όλοι μας!

πρεπει να δινει στο betoto 1.0001 η αποδοση αυτη :lol: :wave2:

LsKostas
05/02/2009, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
πρεπει να δινει στο betoto 1.0001 η αποδοση αυτη :lol: :wave2:


Στο λεγα οτι αλλου ειναι τα λεφτα,ασε το ποδοσφαιρο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

menos
05/02/2009, 10:53
Δηλαδη οχι αλλο παραπληροφοριακο STAR;;;

Και πως θα ζησω μην ξεροντας αν εσκασε απο το κακο του ο Εθνικος μας σταρ που ο βας βας βγαζει επιτυχιες :confused: :rolleyes:

Και οι αδερφαρες που εχουν κατακλυσει τα καναλια πως θα ζησουν :confused:

Ενα βιντεακι που λεει πολλα :mad: :mad: :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=AMUpI-LcB9s

dxeavy
05/02/2009, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Κάθε μέρα είναι μέρα χωρίς τηλεόραση! Ευτυχώς...

Το ίδιο και εδώ...


:beer:

Corvo
05/02/2009, 10:56
και εγω πλεον μονο φιλαρακια(η γνωστη σειρα) βλεπω στην τηλεοραση
τα ΣΚ δλδ και αν ειμαι σπιτι...

madox
05/02/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Κάθε μέρα είναι μέρα χωρίς τηλεόραση! Ευτυχώς...


μια απο τα ιδια.Απορω πως ολοκληρες οικογενειες στηνονται γυρω απο τα χαζοκουτι για να δουν τα τιποτενια προγραμματα.Η TV ειναι πλεον αυστηρα και μονο για χρηση home cinema και gaming.

konsttanttinos
05/02/2009, 11:07
Και ανοιχτη να ειναι η τηλεοραση, οποιος εχει κριση και δεν ειναι προβατο μπορει να κρινει.
Η TV ειναι γεματη σκουπιδια και τι ξερουμε ολοι. οποτε επιλεγουμε.:beer:

VegasKitty
05/02/2009, 11:10
Μα το θεμα ειναι οτι οοοολοι τους ψωφανε για να δουνε τα τελευταια κουτσομπολια!!!! Πιος ειναι με ποια, ποιος γ@μ@ει ποιον, ποιοι τσακωνοντε, ποιοι ξεμαλλιαστικανε, κτλ κτλ :rolleyes:

Αυτο πουλαει και αυτο προβαλουν!!!! :sick:

Μεχρι και οι ειδησεις εχουν καταντησει μλκ με τα παραθυρα των παραθυρων ο παραθυρα!! Δλδ ελεος, πρεπει να χεις 1.5 ωρες ειδησεις??? Εξω γιατι μεσα σε ενα μισαωρακι εχουμε οοοολες τις ειδησεις, καιρο, αθλητικα κτλ, και δω δε προλαβαινουν μου λετε??? :hypnotize :uplate:

blackbusa
05/02/2009, 11:21
Μα τι να την κανουμε την τηλεοραση αφου υπαρχει το Μοτο.γκρ???

:wave2:

VanDiemen
05/02/2009, 12:09
Στις 11 Φεβρουαρίου δε θα γίνει τίποτα! Ακόμη κι αν έφτανε με πολύ πειστικά επιχειρήματα στα αυτιά ανθρώπων κάθε μορφωτικού επιπέδου η παραπάνω προτροπή, πάλι δε θα γίνονταν τίποτα! Αν υπήρχαν και ανταλλάγματα το συζητούσαμε. Από τη στιγμή που υπάρχουν ανταλλάγματα προς αυτούς που δηλώνουν για λογαριασμό μας, ποιες είναι οι προτιμήσεις μας (αναφέρομαι σ' αυτούς που έχουν συσκευές της AGB με αντάλλαγμα μια τοστιέρα και έναν αποχυμωτή), ένα τέτοιο άτυπο μποϋκοτάζ, δε θα αποτυπωθεί ποτέ σε "νούμερα" και δε θα φτάσει ποτέ στα αυτάκια των υπανθρώπων της τηλεόρασης.
Μια λύση θα ήταν να πάρουμε όλοι συσκευές της AGB και να τις συνδέσουμε με το πλυντήριο, αλλά κι αυτό ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας. Προσωπικά σκέφτομαι να βγάλω από τη μνήμη της τηλεόρασης τα κανάλια που έχω διαπιστώσει πως έχουν ως μόνιμο στόχο την πλύση εγκεφάλου! Σίγουρα η επιλογή αυτών είναι υποκειμενική, αλλά έχω ακόμη εμπιστοσύνη στην κρίση μου. Εξάλλου ένα ή δύο θα αφήσω.
Ότι κι αν κάνει ο καθένας μας ξεχωριστά, θα είναι προσωπικά για τον εαυτό του! Ομαδικά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι, εκτός κι αν κάποιος που έχει τη δύναμη (που κατακρίνουμε), σαλτάρει και έρθει με το μέρος αυτών που ψελίζουν κάτι περί της σκατοκατάστασης στην οποία έχουμε περιέλθει.

vagtav
05/02/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
........
Προσωπικά σκέφτομαι να βγάλω από τη μνήμη της τηλεόρασης τα κανάλια που έχω διαπιστώσει πως έχουν ως μόνιμο στόχο την πλύση εγκεφάλου! Σίγουρα η επιλογή αυτών είναι υποκειμενική, αλλά έχω ακόμη εμπιστοσύνη στην κρίση μου. Εξάλλου ένα ή δύο θα αφήσω.

:beer: :beer: :beer:

notakos600
06/02/2009, 03:24
Μα καλά, υπάρχει νοήμων άνθρωπος σήμερα που να παρακολουθεί τηλεόραση?
Κινούμενα σχέδια σε DVD βάζω για να βλέπει κάπου-κάπου ο πιτσιρίκος και τίποτα άλλο.

Cpt. Haddock
06/02/2009, 03:34
Πλάκα έχει....

Όλοι μιλάτε κατά της τηλεόρασης λες και δεν μπορείτε να την ανοιγετε/κλεινετε όποτε θέλετε, λές και δεν μπορείτε να επιλέξετε τι και ποτε θα το βλέπετε...

Μήπως να ξεκαθαρίσουμε τι εννοούμε με το "τηλεόραση";

Όχι τη συσευή φαντάζομαι. Ουτε το Discovery...

Τότε τι, το Star/Alter/Ευαγγελάτο/Τριανταφυλλόπουλο κλπ; Μα, σας υποχρεώνει κανείς να τα βλέπετε; Δεν έχετε στο κουμπί το Σκάι; Δεν έχετε το ον/οφ;

Αυτα τα επετειακά είναι χαζα, κλείστε την τηλεόραση στις 11 να κάνετε την επανάστασή σας και συνεχίστε στις 12 σα να μη συμβαίνει τιποτα :wave2:

SVX
06/02/2009, 03:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μόλις μου ήρθε με email. Το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον. :)


ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Σβήστε την τηλεόραση!Για μια μέρα, έστω.Δείξτε τους την δύναμη του κοινού.Μην τους δώσετε άλλο το δικαίωμα της χειραγώγησής μας. Κλείνουμε την τηλεόραση στις 11 Φεβρουαρίου.

Όλοι μας!


το οτι θα κανουμε κατι ΟΛΟΙ μαζι επειδη καποιος μας ειπε να το κανουμε την ταδεωρα και μερα.... ΔΕΝ θεωρειται ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΣΗ? :eyepop: :sick:

kalgeorge
06/02/2009, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Μα τι να την κανουμε την τηλεοραση αφου υπαρχει το Μοτο.γκρ???

:wave2:


:a10: :a013: :a013:

blackbusa
06/02/2009, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B

Δεν έχετε στο κουμπί το Σκάι;

[/B]

Σκαι???

α) το καναλι...
β) το mute...
γ) αυτο... (http://www.thecleverest.com/countdown.swf)

:lol: :lol: :lol:

hercul
06/02/2009, 04:47
Το γ! :bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

EVI
06/02/2009, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Σκαι???

γ) αυτο... (http://www.thecleverest.com/countdown.swf)

:lol: :lol: :lol:

:eyepop: :uplate: :a53:

:lol:

SnakeMJK
06/02/2009, 06:34
Πλάκα πλάκα μόνο το σκάι αξίζει να βλέπεις... Άντε και κανα mtv για περίεργες καταστάσεις :p

madox
06/02/2009, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πλάκα έχει....

Όλοι μιλάτε κατά της τηλεόρασης λες και δεν μπορείτε να την ανοιγετε/κλεινετε όποτε θέλετε, λές και δεν μπορείτε να επιλέξετε τι και ποτε θα το βλέπετε...

Μήπως να ξεκαθαρίσουμε τι εννοούμε με το "τηλεόραση";

Όχι τη συσευή φαντάζομαι. Ουτε το Discovery...

Τότε τι, το Star/Alter/Ευαγγελάτο/Τριανταφυλλόπουλο κλπ; Μα, σας υποχρεώνει κανείς να τα βλέπετε; Δεν έχετε στο κουμπί το Σκάι; Δεν έχετε το ον/οφ;

Αυτα τα επετειακά είναι χαζα, κλείστε την τηλεόραση στις 11 να κάνετε την επανάστασή σας και συνεχίστε στις 12 σα να μη συμβαίνει τιποτα :wave2:


Δυστυχως ενας ΣΚΑΙ δεν φερνει την ανοιξη.Το 90% των εκπομπων της μη συνδρομητικης τηλεορασης ειναι σκουπιδια.Τηλεοπτικος χειμωνας με -30 και χωρις θερμανση.Το χειροτερο ειναι πως η εξισωση σκατα τηλεοραση =σκατα κοινωνια δειχνει να ισχυει απολυτα.:wave2:

Εχετλαίος
06/02/2009, 07:02
Τηλεόραση και ποιότητα και τα σια.
Ναι.
Μου θυμίζει μια ρήση:

"Έβαλες κώλο μάγερα, σκατά θα μαγερέψει"

(Και με το συμπάθειο μωρέ κοπέλια δηλαδή)

TROOPER
06/02/2009, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Κάθε μέρα είναι μέρα χωρίς τηλεόραση! Ευτυχώς...

+1

Xrider
09/02/2009, 04:54
Δεν λεω,καλη ιδεα,ετσι και αλλιως δεν εχει και τιποτα να δεις....
Αλλα υπαρχει ανθροπως εκτος ηλικιωμενων που να παιρνει στα σοβαρα τα οσα δειχνει η τηλεοραση?

kalgeorge
09/02/2009, 05:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Δεν λεω,καλη ιδεα,ετσι και αλλιως δεν εχει και τιποτα να δεις....
Αλλα υπαρχει ανθροπως εκτος ηλικιωμενων που να παιρνει στα σοβαρα τα οσα δειχνει η τηλεοραση?

δηλαδη τι θες να πεις;

οτι δεν σε ενδιαφερει αν το σκυλακι της Βανδη βγηκε βολτα;
δεν σε ενδιαφερει ποια παει με ποιον και ποιος με ποια;;;
ε μη λεμε οτι θελουμε :lol:


ασε που και τι βι να μην δεις...μπανεις εδω και ενημερωνεσαι, εστω και στο περιπου :rotflmao: :rotflmao:

harvester
09/02/2009, 05:50
ευτυχως δεν βγηκε μερα χωρις μαλ@κια γιατι τοτε θα φρικαρει ο κοσμος ολος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: