PDA

View Full Version : Hornetakides Help !!!



Hell_Rider
07/02/2009, 08:43
Γειά σας παίδες ! έχω μερικές απορίες !!!

1) Το Hornet 2003 βγήκε και σε πορτοκαλί ??
2) Τι Εξάτμιση θα μου προτίνατε να βάλω?και πόσο περίπου στοιχίζουν??
3) Τα σωλινάκια υψηλής πίεσης είναι ακριβά??τα φώτα Xenon??


Ευχαριστώ προκαταβολικά :wave2:

nassosxlvbros
07/02/2009, 09:01
Hornet το 2005 πρωτοβγήκε πορτοκαλί...αν βρήκες παλιότερο,είναι βαμμένο με ότι αυτό συνεπάγεται...(πτώσεις-στούκα-καλίμπρα,κλπ) αποψή μου;αν δε μπορείς να το τσεκάρεις σε έμπιστο μηχανικό, μείνε ΜΑ-ΚΡΥ-Α!!!!!!!!!!!!!:)
Εξάτμιση αν δε τη συνδυάσεις με "τζετάρισμα" στα καρμπυρατέρ και γενικώς ψαγμένη τροφοδοσία μάλλον θα κερδίσεις μόνο θόρυβο...παίζει να χάσεις και δύναμη...ΝΑΙ!σωληνάκια και αναρτηση να ψαχτείς να βάλεις,δεν είναι ακριβά και αξίζει περισσότερο από μια εξάτμιση και ξένον-άλλωστε κανένας δεν είχε/έχει παράπονο από φώτα σε Χόρνετ...κάνε μια έρευνα αγοράς για τα πράγματα που θες και ξεκίνα από τον εξοπλισμό ασφαλείας...και άσε τις εξατμίσεις για αργότερα...εκτός κι αν τα 240κάτι του κοντέρ σου είναι λίγα και θες σώνει και καλά 248-250 ας πούμε...:wave2:

υ.γ.: σε μτχ χόρνετ το πρώτο πράμα που θα έκανα θα ήταν μια αναβάθμιση στο μπροστινό σύστημα με W.P. και τα σχετικά λαδάκια του,για να έρθει το μηχανάκι στα ίσα του (είναι αρκετά μαλακό από μαμά)και θα κοίταζα για βασικά αναλώσιμα και βεβαίως λάστιχα...:wave2:

manhunter
07/02/2009, 09:57
Οπως τα είπε ο φίλοες πάνω είναι.

Πάντως αν θες, πουλάω το δικό μου, κοίτα στην υπογραφή μου.


Με καινούρια μπρος-πίσω ελατήρια hypepro και καινούρια λάστιχα bt-016



:wave2:

Hell_Rider
07/02/2009, 13:36
σας ευχαριστω πολυ παιδες !!!! μου εκανε εντυπωση που το δινει πολυ φτηνα 2700 για την ακριβεια ! θα το τσεκαρω για τρακαρισμα κλπ ! manhunter εχω δει την αγγελια σου και σου ειχα στειλει και πμ. απλα δεν μου πολυ καθεται με το fairing γμτ ! δεν ξερω γιατι!!ποτε μην λες ποτε ομως !!!:D

manhunter
08/02/2009, 07:47
Άλλοι παρακαλάνε να έχουν προστασία από αέρα.
Και εγώ έλεγα να το βγάλω κάποια στιγμή, αλλά σκέφτηκα το παραπάνω.....





:wave2: