PDA

View Full Version : Επεσα,χτυπησα, και η μοτο..σκ@τα,σκ@τα,σκ@τα.



gcrook
24/03/2005, 13:26
Πριν απο κανα διωρο κοντα στις Τζιφιες,πισω απο τον ιπποδρομο μου ηρθε ο ουρανος σφοντυλι.

Να τι εγινε:

Σε μονοδρομο με κατι αθλια χιλιομετρα..να'ταν 20; αντε 25...πεταγεται στο 1 μετρο αδεσποτο κωλοσκυλο, το οποιο ητανε κρυμμενο μπροστα απο ενα αμαξι, και μου σκαει μια ψιλοδαγκωνια στην αριστερη μποτα.

Ο χρονος ηταν ελαχιστος για να αντιδρασω και ασυναισθητα τσιμπαω λιγο το μπροστινο, και κανω εναν ελιγμο.
Ελα ομως που το απαρχαιωμενο BMW 5 μετρα μπροστα ειχε φρεναρει.
Ο σκυλος κλασσικα μαγκας παει να ξαναχυμηξει και εκει ηταν που βρηκα με την δεξια πλευρα της μοτο ισα-ισα την γωνια του αριστερου προφυλακτηρα.
Η μηχανη αποσταθεροποιηθηκε και αλλο σε συνδυασμο με το μπλοκαρισμα και εγω βρεθηκα να σερνομαι 2-3 μετρα με τη μηχανη.

Πρωτα βρισκει η μυτη της αριστερης μποτας (η οποια μπηκε μεσα μαλιστα) και το ποδι γυρναει,αλλα η μποτα το κραταει και την γλυτωνω απο κει.
Αμεσως μετα αγκωνας, και ωμος, αλλα το Cordura μετα προστατευτικα κανει την δουλεια του,και τελος, κλασσικα κεφαλι οπου το ενιωσα, αλλα εκει εκανε παιχνιδι το X-Lite.

Σηκωνομαι γαμωσταυριζοντας, με το σκυλο απο πανω μου να συνεχιζει να πουλαει τσαμπουκαδες, και με το αριστερο γονατο να την εχει ακουσει αγρια, και βλεπω κομματια της ζελατινας και του φλας να εχουν διακοσμησει την αθανατη Ελληνικη ασφαλτο με το συντελεστη τριβης τον γαμησε με Γιωργο.

Παιρνω στο κυνηγι το μπουρδελοσκυλο, με ενα καλο ποδι που μου ειχε απομεινει, και ο μαγκας την πουλευει για λιγο.
Με βοηθανε κατι περαστικοι να σηκωσω τη μηχανη, ερχεται και το παλικαρι με το αυτοκινητο και με ρωταει αν ειμαι καλα λεγοντας μου να ηρεμησω και οτι το αυτοκινητο δεν εχει τιποτα.

Καλω την Εξπρες, στην οποια ΕΥΤΥΧΩΣ εχω συνδρομη, και δεν χρειαζεται να πληρωσω κερατιατικα, και κανω ενα απολογισμο.

Πλαστικα σκατα, φλας σκατα, λεβιες ταχυτητων σκατα, ζελατινα σκατα,ψυχολογια ακομα πιο σκατα.

Ωραια ειμαστε.

Πεταγομαι διπλα στο ψιλικατζιδικο, κατω απο τα γαβγισματα του σκυλου, που φαινεται οτι δεν αρκεστηκε στην οικονομικη και ψυχολογικη ζημια που μου εκανε, και μαθαινω απο τη γιαγια εκει οτι ο συγκεκριμενος σκυλος, μαζι με αλλον εναν, που μαλλον ειχε ρεπο εκεινη τη μερα, εχουν προκαλεσει απειρα δυστυχηματα στην περιοχη, και εχουν δαγκωσει και τις μισες Τζιτζιφιες, συμπεριλαμβανομενης και της γιαγιας.

Η απαντηση της αστυνομιας στις κλησεις των κατοικων της περιοχης, ειχε πιο πολυ πλακα, και μαλλον θα συζητηθει διεξοδικα στο Δελεαρ, ετσι για να εχουμε και κατι να λεμε.

Ερχεται με τα πολλα η Εξπρες, και ο σκυλος εκει να συνεχιζει να τσαμπουκαλευεται.
Πιανω εναν αναπτηρα, γιατι πετρα δεν εβρισκα, αμ πως... ειναι καθαρη η Αθηνα μας πλεον, και του τον πεταω, αλλα ο μαγκας θημηθηκε την εκπαιδευση στον Ναο των Σαολιν και τον αποφευγει με αξιοζηλευτη μαεστρια.

Και οση ωρα τωρα καθομαι και σας γραφω 2 σελιδες μαλακιες, συνειδητοποιω 2 πραγματα:

1. Ποτε, μα ποτε χωρις εξοπλισμο.
2. Οτι θα αγορασω για τη μοτο θα ειναι απο δω και μπρος μεσω Ιντερνετ.

Αντε περαστικα μας.

idi
24/03/2005, 13:30
περαστικα ρε george!!!!

...

adam_tsouk
24/03/2005, 13:32
Περαστικά ρε συ!

Μα τι μαλακία με τα γαμώσκυλα!

Από τα πιο επικίνδυνα πράγματα ακόμα και με 0 χλμ.


Σκατά!


Υπομονή ρε συ και αφού είναι σε μεγάλο μέρος μόνο η μηχανή σιγά σιγά (τι σου λέω τώρα)...


Περαστικά.... :wave2:

hornet
24/03/2005, 13:34
Πωπω τι ειπες τωρα!

Περαστικα ...αρε τα κολοσκυλα

RapidShade
24/03/2005, 13:37
Φίλε George περαστικά και ψυχραιμία!

και σύντομα με μια φόλα στις τζιτζιφιες!!!

CyBeRseXX
24/03/2005, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
και εχουν δαγκωσει και τις μισες Τζιτζιφιες,


apo oti fainetai ego aniko stis alles mises Tzitzifies..

se poio steno ekteilixthike to skiniko?

Perastika sou kai pote ksana

OldMan
24/03/2005, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
1. Ποτε, μα ποτε χωρις εξοπλισμο.
2. Οτι θα αγορασω για τη μοτο θα ειναι απο δω και μπρος μεσω Ιντερνετ.

:confused: :confused: :confused:

Το πρώτο το καταλαβαίνω απόλυτα και συνενώ πλήρως !!!

Το δεύτερο τι σχέση έχει με τον σκύλο και την τούμπα ???

Υ.Γ.

Η καλύτερη αντιμετώπιση (στον δρόμο) είναι ακινητοποίηση της μηχανής και μπινελίκια στον σκύλο (στο 90% των περιπτώσεων την κοπανάει, στο 10% ξαναέρχεται μόλις ξεκινήσεις, οπότε τότε ξεκαβαλάς και του ξηγιέσαι όπως γουστάρεις).

Οι εμβολισμοί με πόδι ή κύλινδρο (αν και τα BMW δεν τα κυνηγάνε οι σκύλοι) δεν συνίστανται εκτός αν έχεις εκπαιδευτεί στην κονταρομαχία στην Αυλή του Βασιλιά Αρθούρου!!!

:wave2: :beer: :wave2:

matmat
24/03/2005, 13:44
Την αλλη φορά κοφτο στην μεση
το βρομοσκυλο ...

τα αδεσποτα ειναι επικινδυνα γα μας
τους δίτροχους

Περαστικα και μακρυα απο τα πεζοδρομια
και τα βρομοσκυλα

gcrook
24/03/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
apo oti fainetai ego aniko stis alles mises Tzitzifies..

se poio steno ekteilixthike to skiniko?

Perastika sou kai pote ksana

Ναυαρχου..κατι πισω απο τον ιπποδρομο, περνας κατι διασταυρωσεις κατι πλατειες, δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως, παντως οση ωρα περιμενα, το κωλοσκυλο την επεφτε σε ολους αδιακριτως.

Εγω μαλλον του γυαλισα για καλυτερος μεζες.

periklisk
24/03/2005, 14:05
Περαστικά ρε Γιωρίκα!

Εμένα μου την έπεσε ένα γαμημένο γαμώσκυλο πριν μερικές μέρες αλλά το είδα νωρίς ευτυχώς και είχα χρόνο αντίδρασης.....

Κανα ξύλο ρε γαμώτ δεν υπήρχε να το αρχίσεις στις γρήγορες το γαμήδι.....

Πάντως υπάρχει και άλλη λύση που δεν την έχω δοκιμάσει αλλά μοιάζει λογική:

Την ώρα που σου την πέφτει ο σκύλος δεν προσπαθείς να τον αποφύγεις ή να επιταχύνεις, αλλά σταματάς τελείως και κοιτάς τις αντιδράσεις του....

Επείδη είναι ηλίθιο ζώο θα κομπλάρει και θα κοκκαλώσει και αυτό....

Μετά κάνεις αργές κινήσεις για να φύγεις σιγά σιγά ή κατεβαίνεις και το αρχίζεις στις πέτρες!:D

Ξαναλέω είναι δοκιμασμένο αλλά όχι από μένα!

Άντε ρε περαστικά λέμε!

gcrook
24/03/2005, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


Το πρώτο το καταλαβαίνω απόλυτα και συνενώ πλήρως !!!

Το δεύτερο τι σχέση έχει με τον σκύλο και την τούμπα ???



Δεν εχει σχεση με την τουμπα, αλλα τα μπροστινα πλαστικα που ειναι 3 κομματια πλαστικο εχουν 700 ευρω, ενω απ΄εξω εχουν τα μισα ακριβως.

Βαλε φλασακια, λεβιε, επισκευες βαψιματα και σκατουλακια και εχεις ξεφυγει τελειως.

Μπαμ και χιλιαρικο ειναι αυτα τα ρημαδια τα στρηταδικα.

gcrook
24/03/2005, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Περαστικά ρε Γιωρίκα!

Εμένα μου την έπεσε ένα γαμημένο γαμώσκυλο πριν μερικές μέρες αλλά το είδα νωρίς ευτυχώς και είχα χρόνο αντίδρασης.....

Κανα ξύλο ρε γαμώτ δεν υπήρχε να το αρχίσεις στις γρήγορες το γαμήδι.....

Πάντως υπάρχει και άλλη λύση που δεν την έχω δοκιμάσει αλλά μοιάζει λογική:

Την ώρα που σου την πέφτει ο σκύλος δεν προσπαθείς να τον αποφύγεις ή να επιταχύνεις, αλλά σταματάς τελείως και κοιτάς τις αντιδράσεις του....

Επείδη είναι ηλίθιο ζώο θα κομπλάρει και θα κοκκαλώσει και αυτό....

Μετά κάνεις αργές κινήσεις για να φύγεις σιγά σιγά ή κατεβαίνεις και το αρχίζεις στις πέτρες!:D

Ξαναλέω είναι δοκιμασμένο αλλά όχι από μένα!

Άντε ρε περαστικά λέμε!

Μου την πεφτουνε αδεσποτα καθε μερα στη δουλεια.
Αυτο ομως δεν μπηκε απλως μπροστα μου αλλα πεταχτηκε ακριβως την ωρα που περνουσα απο διπλα του, σρο ενα μετρο ρε συ, τι σκατα νιντζα ηταν;... και με ψιλοδαγκωσε.

Μεχρι να σταθεροποιησω τη μηχανη ειχα φτασει στον προφυλακτηρα του μπροστα.

liospi
24/03/2005, 14:23
Είμαι στην παραλιακή και πάω προς το σπίτι μου (καλλιθέα)

λέω δεν μπαίνω από τον Ιππόδρομο να κόψω δρόμο, εδώ και χρόνια πρώτη φορά το είπα γιατί τους έχουν γ@@@σει τους δρόμους με το τραμ

με το που μπαίνω σε μια πλατειούλα στην μέση του πουθενά, κάνω τον γύρω της και στην ευθεία να βγω προς Θησέως βλέπω ένα κωλόσκυλο να κρύβεται πίσω από ένα αυτοκίνητο (γαϊδούρι το σκυλί)

περνάω από μπροστά του με 5, και πετάγεται χωρίς να γαβγίσει.
σταματάω και με κοίταζε μες στα μάτια, δεν έφευγε
πήγαινα να ξεκινήσω, έτοιμο να ορμήσει το γαϊδούρι.

μετά από ένα 10λεπτο, αφού πιστεύω γίναμε φίλοι την έκανα.

σίγουρα αυτός πρέπει να ήταν (ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ)


(με έχει δαγκώσει σκύλος, και πάει το LEVIS μου και ξέρω πλέον)

ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΟΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ

περαστικά φίλε
και κουράγια για το μοτό σου

sniper
24/03/2005, 14:29
Περαστικά Γιώργο.... :wave2:


Εγώ πάντως έμαθα πως κάνεις σούζα με το CBR όταν μου την έπεσαν κάτι σκυλιά στο Αλλού μετά από 5χ5 (θεατής πάντα) :lol:

Julius
24/03/2005, 14:34
Perastika brooooo, kai mhn masas afou den epathes tipota sovarotero esy, ta plastika na gami$#@ne

oso gia to skylo ta psomia toy einai metrimena...... ena tha sou po, epidi o Cybersexxxx menei sthn eyriterh perioxh..... ama ton dagosei thn poutsise, tha kolisei embola-authodi pyreto kai pyodi diaria sto lepto, deftero gav den tha kanei leme

GST
24/03/2005, 14:40
περαστικα και απο μενα ρε φιλε .....τι να κανουμε ολα μεσα στη ζωη ειναι ......καντεμια παντως...καμια φορα δεν ξερεις απο που σουερχετε....εσυ νασε καλα και ολα φτιαχνουν εν καιρο:wave2:

CyBeRseXX
24/03/2005, 15:40
esena Julie den se dagosa mikro, giauto vgazeis glossa. Sto epomeno 5x5 fere kai kanena antilisiko oro mazi sou, etsi na vrisketai..

Oso gia ton mantro-luko-skilo den ton exo stamparei. Mallon menei ekso apo tin diki mou perioxi (exo katourisei giro giro sta tetragona kai den plisiazei) opote den tha asxoleitho mazi tou...

crs-k
24/03/2005, 17:55
Περαστικα ρε Γιωργη ... :(

Θελετε ειδικα μαθηματα για τα σκυλια ρε γαμωτο ... :sick:

KaTaNaS
24/03/2005, 18:07
ela re Giwrgo !!! :(



twra to eida to tread re c!



ti krima re poysth moy.


to gonato soy pws einai re c?


kai o astragalos?


esy na eisai kala, kai to moto to mazeyoyme!


Koita re pousth moy na mh jeroyme apo pou tha mas prwtoerthei!


ayto pou skeftomai einai pws odhgos moto san esena mono apo kammia tetoia malakia tha epefte.


to mhxanaki den kineitai?


Kalws hlthes sto club twn NAKED MOTO OWNERS !!!


:rotflmao:


ELA na gelame afoy den egine tipotes xeirotero!

apav
24/03/2005, 18:49
Περαστικά και "ευθανασία" στο δίδυμο! Α, και εμβολισμός με μπότα, σε επαρχιακό έχει γίνει!

kapeos
24/03/2005, 19:06
Περάστικά φίλε, όλα φτιάχνοται:winka:

Ευτυχώς που δεν έπαθες κάτι εσύ.



Ρε π@@στη μου 1 χρόνο γράφω εδώ μέσα πρώτη φορά γελάω τόσο πολύ με τις περιγραφές :lol: :lol: :lol:


Τελικά πρέπει να είχες δίκιο.


Νίντζα ήταν ό σκύλος. Αν ξαναπεράσεις από εκεί κάνε ότι είσαι ο καρατε κιντ :lol: :lol:

Ουάκι μιστερ μιγιάκι

:lol: :lol: :lol: :lol:


Συγνώμη για τα γέλια αλλά οι περιγραφές ήταν για ανέκδοτο.


Ρε Περι το κόλπο με το σκυλί που περιγράφεις πρέπει να το γυρίσουμε ντοκυματέρ με πρωταγωνιστή ποιον άλλον:lol:

gcrook
24/03/2005, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Περαστικα ρε Γιωργη ... :(

Θελετε ειδικα μαθηματα για τα σκυλια ρε γαμωτο ... :sick:

Ασε Χριστο, καθε μερα μου πεταγονται σκυλια στη Βουλα, αλλα ηταν διαφορετικα εδω.
Θα σου εξηγησω πιο αναλυτικα την Δευτερα, αν και νιμιζω οτι ημουν σαφεστατος.
Δεν πραζ, παμ γι'αλλα.

gcrook
24/03/2005, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


ayto pou skeftomai einai pws odhgos moto san esena mono apo kammia tetoia malakia tha epefte.



Με τετοιες κολακειες, δεν θα σου δωσω ποτε το εργαλειο για βολτα.(εργαλειο...ναι):sick:

Παντως κατι τετοια διαδιδεις, και μαλλον το ακουσε και ο κοπρος και αποφασισε να μου σπασει τον τσαμπουκα.

Η μηχανη απο βδομαδα θα κινειται, και μαλιστα εχουμε εξελιξεις.
Πηγα το απογευμα, λιγο απο απο την ωρα που με πηρες τηλ. στον Τζωρτζοπουλο, και παρηγγειλα απο Cruciata.com, τα 3 κομματια του μπροστινου 350 γιουρια τελικη τιμη, (ΚΩΛΟΣΥΜΦΕΡΕΙ ΛΕΜΕ).

Εστειλα και π.μ στον Stako, σε περιπτωση που θελει ακομα αυτος η και κανας αλλος να παρουν τιποτα, για να πετυχουμε καλυτερη τιμη.

gcrook
24/03/2005, 19:46
Α, και ευχαριστω παιδες, απαντες για το σαπορτ ναουμ, και προσοχη στα κωλοσκυλα.:wave2: :beer:

SaraMaritis
24/03/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
...Δεν πραζ, παμ γι'αλλα.
Γιωργο...τι να πω, το'πες μονος σου !!! :wave2:
:beer: :beer: :beer:

bmour
24/03/2005, 21:35
Ελπιζω να μην επαθε τιποτε το ...
(κωλο)σκυλακι γιατι θα σε καταγγειλω
στην εταιρια προστασιας αδεσποτων
:nono:



περαστικα ρε george κι αν σε δουμε τη Δευτερα (ΔΕΛΕΑΡ) κανεις ενα replay live

:beer:

bmour
24/03/2005, 21:37
αααααααα κι αν δεν το καταλαβες εγω εκανα σαπορτ στο σκυλο


χιχιχιχιχιχιχιχιχι .......

periklisk
24/03/2005, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Ρε Περι το κόλπο με το σκυλί που περιγράφεις πρέπει να το γυρίσουμε ντοκυματέρ με πρωταγωνιστή ποιον άλλον:lol:

Έχεις κανέναν υπόψη σου?

:lol:

tai
24/03/2005, 23:32
Ρε μπάς και χρωστάς πουθενά, και έβαλε τον σκύλο να καθαρίσει?
Μήπως έχεις περίοδο, και ο σκύλος ήθελε ζευγάρωμα?
Μήπως μύρισε ψαχνό?
Μήπως είχε προτεραιότητα και τσαμπουκαλεύτικε?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gcrook
25/03/2005, 00:00
Ε..την κουρτινα 3:rotflmao:

Λοιπον την Δευτερα στο Δελεαρ θα με διδαξεις σενσει.
Θελω να γινω μια πολεμικη μηχανη που θα σπερνει τον θανατο ακαριαια.


Δες αβαταρ.:winka
Οοοος.

kostom
25/03/2005, 00:06
Όχι ρε γαμώτη μου....
Εσύ να είσαι καλά ρε Γιώργη και
τα σίδερα-πλαστικά-εξοπλισμός
να πάνε στο δ#*@^ο..............
Πάντως την τελευταία φορά που
σύναψα στενές επαφές με σκύλο
βρέθηκα να κυλιέμαι στην άσφαλτο
για πολλά μέτρα αλλά όπως και εσύ ο
εξοπλισμός έκανε την δουλειά του.....
Προσοχή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Και για να γελάσει και το χειλάλι μας λιγουλάκι


10929

gcrook
25/03/2005, 00:11
Χμμμ... καλη σαν συλληψη, αλλα κακη εκτελεση.
Εχεις καμια φωτο με προστασια για το γονατο;:lol:

Τεσπα, επιχειρηση streetfighter....
Φυγαμεεεε....

Gandalf dr685sm
25/03/2005, 00:47
Επειδή η δική μου περιοχή , βρίθει πλέον απο αδέσποτα, που κατά κόρον απλά να παίξουν θέλουν , κυνηγώντας πάσης φύσεως οχήματα , ακολουθώ τα εξής...

Αν πιάσω κανέναν απο αυτούς που τα παίρνουν και τα αμολάνε , θα του βάλω στον κώλο την Remus , και θα γκαζώσω μέχρι να χτυπήσει κόφτης..
Αν τυχόν πεταχτεί σκυλί , με εμφανή την διάθεση να κάνει "κόντρα" στο τρέξιμο και αν μπορεί να δαγκώσει κιόλας..

1) Σταματώ τελείως και περιμένω να δώ την αντίδραση του 99,999% σταματάει και εκείνο και κοιτάει... Την κάνω με την μηχανή , τσουλώντας με τα πόδια στο ρελαντί και μόλις έχω 2-3 μέτρα απόσταση , ανοίγω το γκάζι και τον αφήνω να τρέχει απο πίσω μου.
2) Στρίβω το τιμόνι και όπως είμαι , αρχίζω και πάω πάνω του , ... αρκετά σκυλιά φοβούνται κάνουν πίσω και εκεί ακριβώς ανοίγω γκάζι και φέυγω...
3) Αν και δεν έκανα κονταρομαχίες στον Βασιλιά Αρθούρο , εντούτοις μόνο το πόδι απλωμένο με το άρβυλο , την στιγμή που περνάει η μηχανή με 20-30 , αρκεί για να τον πονέσει .... 2 φορές όλες και όλες σε δύο μούργους που δεν έλεγαν να φύγουν απο μπροστά... σε 14 χρόνια περίπου μοτοσυκλετιστικής οδήγησης αυτό.
4) Σταμάτημα σβύσιμο κινητήρα, και "ψεύτικο" , κάτσε να πάρω μια πέτρα...
Αυτό έγινε μια φορά στο γήπεδο της Σταμάτας , όπου 3-4 σκύλοι , την είχαν αράξει στον ήλιο και είχαν βαρεθεί φαίνεται... μόλις ξεπρόβαλε το DR, μάλλον είπαν να ξεμουδιάσουν.. και για να μην τρέξουν και πολύ , έπιασαν τον δρόμο λες και έστησαν ενέδρα...
Δύο μπροστά και απο ενα αριστερά και δεξιά, αν θυμάμαι καλά...
Και είχαν εκείνο το βλέμα , του και καλά , θα πέσει κυνήγι τώρα....
Σταμάτησα , κατέβασα το stand ,και μόλις έκανα οτι θα πιάσω πέτρα, ...πουφ.... καπνός για 5-10 μέτρα... αλλά δεν πήγαν μακριά...

Απο την μιά δεν ήθελα να τα χτυπήσω αλλά απο την άλλη , βιαζόμουν , ..έτσι μόλις ανέβηκα στην μηχανή , είχα και ενα κουκουνάρι που βρήκα κάτω... έβαλα μπρος...
Επίθεση απο την κοπρο-παρέα...
Αντίδραση μου ήταν με κόρνα και κίνηση πάνω στου δύο , και το κουκουνάρι πέταμα μπροστά στους άλλους... Νομίζω οτι ακόμα μου την έχουν στημένη , πότε θα ξαναπεράσω...

Και το πιο ωραίο όλων ήταν όταν πριν το DR γίνει Supermotard, ήμουν για enduro στην Πάρνηθα με παιδιά απο το Μ/Β....

Μονοπάτι πάνω , μέσα σε νεροφάγωμα εμείς κάτω που ήταν γύρω στους 30 πόντους πλατύ και γύρω στους 15-20 βαθύ..
Στην κορυφή , κλασσικός Ελληνικός Μούργος Τσοπανόσκυλος, με την προβειά αρκούδας και πατούσες Ελέφαντα , να μας κοιτάει και να περιμένει...

Ανεβαίνει ο πρώτος με το Sherpa και φεύγει βολίδα την κατηφόρα , όπου και τον πήρε στο κατόπι ο μουργος...

Μέχρι να επιστρέψει στο πόστο του , είχε περάσει και ο δεύτερος απο εμάς... με το που κουμπώνω πρώτη ... Νάτος ο μπάσταρδος και μάλιστα πιο κοντά στο λούκι τώρα για να μην του ξεφύγω ίσως...(μα τι στο διάολο .. εκπαίδευση στο κυνήγι τα κάνουν)...
Φόρα και λίγο πριν να φτάσω στην κορυφή , στρίβω κατά πάνω του , μιας και το λούκι "έσβυνε" εκεί...

Τον μπάσταρδο... δεν κινήθηκε... μέχρι την τελευταία στιγμή.... ακριβώς εκεί έκανε στο πλάι και εγώ βρέθηκα να κατεβαίνω με πολλά την κατηφορά που είχε και δεξιά κλειστή μετά....
Τα μάτια κόλλησαν στην ζελατίνα της μάσκας , σε στύλ κόμικ και αφού πέταξα δέκα άγκυρες και είκοσι σχοινιά πρόφτασα να στρίψω....
Νομίζω οτι πρέπει να το έκανε επίτηδες ο άτιμος , λες και το περίμενε...

Μιλάμε οτι είναι λες και έχουν άριστη εκπαίδευση στο πως και το πότε θα το κάνουν...

Gandalf

milaber
25/03/2005, 06:05
Κωλόσκυλα...
Φόλα ρε να τελειώνουμε!

Ξέρω γιατί και εμένα με έχει δαγκώσει ένα μέσα στην Εγνατία και μάλλιστα και αυτό δεν χόρτασε μια αλλά με κυνηγούσε κι απο πάνω και μου έριξε και δεύτερη.

Περαστικά ρε φίλε!

:wave2: :wave2: :wave2:

powerphot
25/03/2005, 12:31
Περαστικά ρε Γιωργάκη.
Κοίτα να ηρεμήσεις κι αφού δεν
έπαθες τ'ιποτα χειρότερο εσύ
Άστα να παν΄σταδιάλα...:evil:
Τα άλλα θα τα φτιάξεις και
θα τα ξεχάσεις γρήγορα.:wave2:

Gandalf dr685sm
25/03/2005, 13:40
milaber, γιατί φόλα σε εκείνα;...

Μην ξεχνάς οτι τα περισσότερα το κάνουν είτε επειδή κάποιος τα χτύπησε , ενώ είχε μηχανή , είτε επειδή θέλουν να παίξουν....

Την φόλα να την ρίξουμε μαζί σε εκείνους τους υπάνθρωπους , που τα παίρνουν κουτάβια σαν παιχνίδι και μετά τα παρατούν στον δρόμο...
Αυτοί είναι που θέλουν να τους βάλουμε την μπότα απο τον κώλο και να την βγάλουμε απο το στόμα τους....
Τα σκυλιά με τον ένα ή άλλο τρόπο , μπορούμε να τα αποφύγουμε...

Gandalf

milaber
25/03/2005, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
milaber, γιατί φόλα σε εκείνα;...

Μην ξεχνάς οτι τα περισσότερα το κάνουν είτε επειδή κάποιος τα χτύπησε , ενώ είχε μηχανή , είτε επειδή θέλουν να παίξουν....

Την φόλα να την ρίξουμε μαζί σε εκείνους τους υπάνθρωπους , που τα παίρνουν κουτάβια σαν παιχνίδι και μετά τα παρατούν στον δρόμο...
Αυτοί είναι που θέλουν να τους βάλουμε την μπότα απο τον κώλο και να την βγάλουμε απο το στόμα τους....
Τα σκυλιά με τον ένα ή άλλο τρόπο , μπορούμε να τα αποφύγουμε...

Gandalf

Κοίτα με το συγκεκριμένο και επειδή με έχουν δαγκώσει και σε άλλη περίπτωση (και μέλη της οικογένειας μου και φίλους μου) έχω χοντρό κόλλημα.

Ναι είναι παπάρες αυτοί που τα παρατάνε (και απορώ και με τι καρδιά το κάνουν, είναι δυνατόν να παρατάς το ζωάκι που μεγάλωσες στο δρόμο; ) αλλά είναι μέγιστη ανευθυνότητα του κάθε δήμου να τα αφήνει να κυκλοφορούν και να πολλαπλασιάζονται στους δρόμους.

Ας τα μαζέψουν κάπου ρε πούστη μου ή αν δεν μπορούνε ας στειρώσουν όσα μπορούν.
Τα αδέσποτα είναι κινούμενη εστία μόλυνσης.
Κανένας δεν θέλεις τα δόντια ενός σκύλου που πριν ήταν χωμένα στα σκουπίδια την άλλη στιγμή επειδή έτσι του κάπνισε του κοπρίτη να βρεθούν στο χέρι ή το πόδι του.

Περισσότερο από όλα μου την δίνουν και δικαιολογίες του τύπου "και αυτά ψυχούλα έχουν".
Ναι κυρά μου και το ποδαράκι μου όμως ψυχούλα έχει!

(Μην με πάρεις για κανά τύπο που δεν γουστάρει ζώα.
Ως τώρα στην οικογένεια μου εκτός κάθε είδους κατοικίδιο είχαμε και τρία σκυλιά και κανένα δεν είχε παράπονο.
Με τα αδέσποτα έχω το κόλλημα.)

:wave2: :wave2: :wave2:

tsoukas77
25/03/2005, 20:36
Ευτυχως ο φιλος Gandalf dr685sm κρατα ψηλα το επιπεδο του forum...

zeli
25/03/2005, 21:21
Τι λες ρε Γιώργο με τα γαμώσκυλα τους...

Περαστικά ρε φίλε!

Gandalf dr685sm
26/03/2005, 11:04
Ας τα μαζέψουν κάπου ρε πούστη μου ή αν δεν μπορούνε ας στειρώσουν όσα μπορούν.

Σε αυτό είμαι μαζί σου.....

Και από όσο γνρίζω , κάτι τέτοιο έγιεν και στην Ολυμπιάδα, αλλά βέβαια , το σταμάτησαν, γιατί κόστιζε....

Και σήμερα , μας θεωρούν ως την πιο βάρβαρη χώρα απέναντι στα ζώα , όσον αφορά την συμπεριφορά μας, σαν άτομα...

Νομίζω οτι αυτό τα λέει όλα....



Gandalf

tai
26/03/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Θελω να γινω μια πολεμικη μηχανη που θα σπερνει τον θανατο ακαριαια.


Δες αβαταρΟοοος.
Μόλις φτάσεις τα κιλά του αβατάρ, ξεκινάμε με καθημερινά μαθήματα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gtsiros
26/03/2005, 14:31
Το ερώτημα είναι... τρώω εγώ τα μούτρα μου επειδή πετάχτηκε ο σκύλος... εντάξει... αλλά άμα χτυπήσω κάποιον άλλο εξαιτίας του;

Γιατί άλλο το παιδάκι/γριούλα που πετάγεται ανάμεσα από τα παρκαρισμενα. Αυτοί δεν ξέρουν. Το σκυλί όμως που σε περιμένει να σε δαγκώσει; Δηλαδή θα είμαι υπέυθυνος αν ο άλλος (ηθελημένα ή μη, γιατί νομικά ο σκύλος δε νομίζω ότι έχει θέληση) προκάλεσε το ατύχημα;

free rider
26/03/2005, 20:10
ενα εχω να πω....

ΦΟΛΑ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ
ΦΟΛΑ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ
ΦΟΛΑ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ

περαστικά ρε χαμένε...

τι να σε πω...

:nono: :nono: :nono:
dogs...

SF
26/03/2005, 21:25
Περαστικά συνάδελφε! Αυτό είναι ο ορισμός του "ατυχήματος".

Δράττωμαι όμως της ευκαιρίας να ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ καρακάθετα με σχεδόν όλους τους υπόλοιπους, γιατί σε καμία περίπτωση δεν έχουμε δικαίωμα να θεωρούμε ότι ένα ΖΩΟ φέρει ευθύνη. Άντε μεσ'τα νεύρα να πούμε το κωλοσκυλο μαμω το σπιτι του ... αλλά ούτε λογικά ούτε νομικά(!) έχει ευθύνη ένας κατακαϋμένος σκύλος! Με την ίδια λογική που η ίδια η λακούβα δεν έχει ευθύνη, αλλά αυτός που την αφήνει να υπάρχει. Με εννοείτε φαντάζομαι. Άνθρωπος είμαι κι εγώ, κι έχω νεύρα σε αντίστοιχες καταστάσεις (δεν έχω πεσει ακόμα), αλλά είναι βέβαιο ότι η λογική μου θα υπερισχύσει γρήγορα και δε θα ξεσπάσω σε κάτι που δε φταίει (πόσο μάλλον αν είναι ζωντανό)!

Ελπίζω να μη με παρεξηγείτε, αλλά είδα τη λέξη "κωλόσκυλο" τόσες φορές γραμμένη, αλλά ούτε μια φορά τη λέξη "γαμωδήμαρχος", "σκατονομάρχης", "μαμακοϋπουργός"...

:sad:


ΥΓ. Εξαίρεση αποτελεί ο ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ! ΦΟΛΑ ΦΟΛΑ ΦΟΛΑ :)

gcrook
27/03/2005, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Περαστικά συνάδελφε! Αυτό είναι ο ορισμός του "ατυχήματος".

Δράττωμαι όμως της ευκαιρίας να ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ καρακάθετα με σχεδόν όλους τους υπόλοιπους, γιατί σε καμία περίπτωση δεν έχουμε δικαίωμα να θεωρούμε ότι ένα ΖΩΟ φέρει ευθύνη. Άντε μεσ'τα νεύρα να πούμε το κωλοσκυλο μαμω το σπιτι του ... αλλά ούτε λογικά ούτε νομικά(!) έχει ευθύνη ένας κατακαϋμένος σκύλος! Με την ίδια λογική που η ίδια η λακούβα δεν έχει ευθύνη, αλλά αυτός που την αφήνει να υπάρχει. Με εννοείτε φαντάζομαι. Άνθρωπος είμαι κι εγώ, κι έχω νεύρα σε αντίστοιχες καταστάσεις (δεν έχω πεσει ακόμα), αλλά είναι βέβαιο ότι η λογική μου θα υπερισχύσει γρήγορα και δε θα ξεσπάσω σε κάτι που δε φταίει (πόσο μάλλον αν είναι ζωντανό)!

Ελπίζω να μη με παρεξηγείτε, αλλά είδα τη λέξη "κωλόσκυλο" τόσες φορές γραμμένη, αλλά ούτε μια φορά τη λέξη "γαμωδήμαρχος", "σκατονομάρχης", "μαμακοϋπουργός"...

:sad:


ΥΓ. Εξαίρεση αποτελεί ο ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ! ΦΟΛΑ ΦΟΛΑ ΦΟΛΑ :)

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα γραφεις.
Αν σε πειραξε που ειδες την λεξη κωλοσκυλο γραμμενη
τοσες φορες σου ζητω συγνωμη, αλλα ηταν η τελευταια
γραμμη αμυνας ενος ανθρωπου, που απο τη μια στιγμη
στην αλλη, υπεστη μια καποια οικονομινη ζημια (διολου ευκαταφρονητη θα ελεγα, και τα λεφτα δεν μου περισσευουν), καθως, και μια καποια ψυχικη οδυνη.

Θεωρω οτι ειμαι αρκετα ζωοφιλος, μιας και ειχα ζωο στο σπιτι (γατα), το οποιο υπεραγαπουσα, και το οποιο επεσε δυστυχως θυμα της νοοτροπιας που προανεφερε ο MIlaber αν δεν κανω λαθος, κατι το οποιο παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες μου δεν μπορεσα να αποτρεψω.

Ειχα και εχω ακομα την ευκαιρια να κατεβω με ενα λοσταρι και να το σαπισω στις κατακεφαλες το ρημαδι, (για το σθμπαθες τετραποδο μιλαω), αλλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και δυσκολα θα το εκανα σε καποιον εχθρο, ποσο μαλλον σε ζωο, το οποιο δρα εντελως ενστικτωδως και αυθορμητα.

Θα προτιμουσα βεβαια να βρω αυτον που το παρατησε, (το σκυλι ειχε λουρι αποδειξη οτι καποτε ειχε ιδιοκτητη) και να του πω 2 λογακια αλλα το εχω ξεπερασει πλεον, και δεν εχω ουτε την ορεξη ουτε το ενδιαφερον να πραξω κατι τετοιο.

Φιλικα...:wave2:

gcrook
27/03/2005, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ελπίζω να μη με παρεξηγείτε, αλλά είδα τη λέξη "κωλόσκυλο" τόσες φορές γραμμένη, αλλά ούτε μια φορά τη λέξη "γαμωδήμαρχος", "σκατονομάρχης", "μαμακοϋπουργός"...



Αυτοι αποτελουν την κορυφη της πυραμιδας.
Ας αρχισουμε απο τα σαπια θεμελια (εμας τους ιδιους), και ας φτασουμε μεχρι πανω, γιατι μια ζωη τους πολιτικους κατηγορουμε αλλα δεν εχουμε καταλαβει οτι για ολα ευθυνομαστε εμεις ατομικα σαν ανθρωποι και πολιτες αυτης της χωρας.

Για ολα ομως.

gcrook
27/03/2005, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Μόλις φτάσεις τα κιλά του αβατάρ, ξεκινάμε με καθημερινά μαθήματα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σιγα ποσο δυσκολο θα ειναι;:lol:
Δωσε μου 2 βδομαδες σενσει, τοσο θελω.:lol:

tai
27/03/2005, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σιγα ποσο δυσκολο θα ειναι;:lol:
Δωσε μου 2 βδομαδες σενσει, τοσο θελω.:lol: Μορε μπράβο πάθος!:lol: :lol: :lol:

SF
27/03/2005, 15:56
Δεν υπάρχει θέμα συγνώμης gcrook! Η ατυχία της στιγμής δικαιολογεί και νεύρα και πολλά άλλα. Η μοτοζωή στη Μπανανία περιλαμβάνει και σκύλους και γάτες και λακούβες και μεθυσμένους και κάγκελα Αβραμόπουλου και λάδια και τη μαμά μου να οδηγάει ΙΧ(!) και όλα τα καλά... Το γνωρίζουμε ΠΡΙΝ γυρίσουμε τη μίζα, οπότε παίζουμε με τους κανόνες.

Τα σάπια θεμέλια είναι χλωμό να τα διορθώσουμε (όχι μέσα στα επόμενα 150 χρόνια νομίζω). Εδώ ολόκληρος Δαβίλας (@#$%^ διευθυντής τροχαίας αττικής) και εμμέσως λέει ότι η μοτοσυκλέτα είναι μάστιγα, ίσως χειρότερη κι από τα ναρκωτικά! Κι εμείς περιμένουμε να φύγουν τα αδέσποτα, να μη χύνουν πετρέλαιο τα φορτηγά, να φτιαχτεί κάνας δρόμος... χαχα... το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις? :)

SF
27/03/2005, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Το ερώτημα είναι... τρώω εγώ τα μούτρα μου επειδή πετάχτηκε ο σκύλος... εντάξει... αλλά άμα χτυπήσω κάποιον άλλο εξαιτίας του;




Αυτό είναι ένα θέμα! Σκέψου (ακόμα χειρότερα) να χτυπήσεις κάποιον επειδή γλύστησες στη διαγράμμιση του δρόμου (αυτή την εγκεκριμένη από τον TUV... με τη ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ!) Υπάρχει περίπτωση να κατανοήσει το θέμα κάποιος που δεν οδηγεί μοτοσυκλέτα?

Η υπόθεσή σου θα καταλήξει στην κρίση κάποιου δικαστή, που είναι σχεδόν βέβαιο ότι έχει άλλη άποψη για τα τεχνικά θέματα και το πως αλληλεπιδρούν με τα οχήματα, εμάς, τους άλλους κλπ. Οπότε απλά προσεύχεσαι σε όποια θεότητα πιστεύεις και περιμένεις απόφαση :sick:

Εδώ ακόμα και σήμερα η Τροχαία μετράει φρεναρίσματα με μεζούρες... Ασε το άλλο θέμα με το ABS, του οποίου την ύπαρξη αγνοούσε και η αστυνομία και η δικαιοσύνη. Είχε γίνει μεγάλο θέμα στα μέσα της προηγούμενης δεκαετίας αν θυμάστε. Ποιός σκύλος λες εσύ τώρα.. Θα σου πει ο δικαστής "δεν είχες τεταμένη προσοχή όπως απαιτεί ο ΚΟΚ" και τελείωσε το θέμα. Δυστυχώς είναι αυτό που λέμε ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ. Μετά δεν υπάρχει άκρη --είναι θέμα τύχης.

gtsiros
27/03/2005, 18:09
SF σωστά μιλάς.

αυτό για την τεταμένη προσοχή κάπως σάπιο μου ακούγεται, γιατί και με 2καώ να πας, και πεταχτεί παιδί από ανάμεσα απο παρκαρισμένα αυτοκίνητα, το σκότωσες (φυσικά δεν το σκότωσες εσύ, αλλά έτσι φαντάζομαι θα νοιώθει κάποιος μετά). Και ακίνητος αν είσαι, εδώ που τα λέμε, αν κοπανήσει στη λαμαρίνα θα του φύγουν σαγόνια-δόντια και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Πιστεύω ότι το να σε κρίνει κάποιος δικαστής για το τι έκανες στο δρόμο χωρίς να έχει ο ίδιος εμπειρία για το τι συνέβη είναι λάθος.


Θα αγοράσω σάκο για box (για τα νεύρα). Λέτε όντως η διαγράμμιση να είναι λαδομπογια; Πείτε μου ότι αστειεύεστε! :bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl:

SF
27/03/2005, 18:21
Βασικά δεν ξέρω ακριβώς για λαδομπογιά, αλλά για εκτός προδιαγραφών σίγουρα ναι! Όλοι έχουμε την εμπειρία του να γλυστράμε -έστω και λίγο πλαγιασμένοι- πάνω σε διαγράμμιση. Μια δοκιμή θα πείσει: πάρε μια στροφή πάνω σε διαγράμμιση της Αττικής Οδού, και μετά πειραματίσου στην Αθήνα!* Εκτός από σκατομπογιά, θα βρεις και κάποια σημεία ξεχασμένα από θεό, χρόνο, ανθρώπους, όπου η "μπογιά" είναι κάτι σαν τσιμεντένια κατασκευή "χτισμένη" πάνω στο δρόμο! Παρατήρηση: σε πολλούς (πολλούς? σχεδόν όλους) δρόμους η "λαδομπογιά" δεν κάνει διαφορά, γιατί η άσφαλτος είναι ήδη τζάααααμι!


* ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!! :P

adam_tsouk
27/03/2005, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Βασικά δεν ξέρω ακριβώς για λαδομπογιά, αλλά για εκτός προδιαγραφών σίγουρα ναι! Όλοι έχουμε την εμπειρία του να γλυστράμε -έστω και λίγο πλαγιασμένοι- πάνω σε διαγράμμιση. Μια δοκιμή θα πείσει: πάρε μια στροφή πάνω σε διαγράμμιση της Αττικής Οδού, και μετά πειραματίσου στην Αθήνα!* Εκτός από σκατομπογιά, θα βρεις και κάποια σημεία ξεχασμένα από θεό, χρόνο, ανθρώπους, όπου η "μπογιά" είναι κάτι σαν τσιμεντένια κατασκευή "χτισμένη" πάνω στο δρόμο! Παρατήρηση: σε πολλούς (πολλούς? σχεδόν όλους) δρόμους η "λαδομπογιά" δεν κάνει διαφορά, γιατί η άσφαλτος είναι ήδη τζάααααμι!


* ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!! :P


Αυτό έλεγα χτες.

Με 0 χλμ και το μηχανάκι ψαρεύει!!!


Τι σκατά είναι αυτό ρε σεις; :mad: :mad: :mad:

cityfly
29/03/2005, 14:57
περαστικά ρε φίλε

δεν φταίνε τα σκυλιά φταίνει οι μαλάκες που τα παρατήσανε εκεί

αλλά όταν λέγανε να βάλουνε τσιπάκια στα σκυλιά γκρινιάζανε, ενώ τώρα θα βρίσκανε τον ιδιοκτήτη και να ποιος θα πλήρωνε

Και μη νομίσετε ότι είμαι υπέρ σε κάμερες και λοιπά μέσα παρακολούθησης επειδή λέω για το τσιπάκι, αλλά άμα θες να παίρνεις σκύλο ή άλλο κατοικίδιο δεν σου φταίνει σε τίποτα οι άλλοι άμα το παρατήσεις αδέσποτο