PDA

View Full Version : 4χρονια αγνοουμενος μοτοσυκλετιστης!



SVX
07/02/2009, 14:37
ειδε κανενας το θεμα στις ειδησεις!???!?!

4 χρονια αγνοουμενος ειχε φυγει απο το σπιτι του στην Γλυφαδα να παρει μηχανη απο Χαλκιδα(που ειχε δει σε αγγελια)
στην επιστροφη εφυγε απο τον δρομο και βρεθηκε ΟΧΙ απο ερευνες της "αστυνομιας" αλλα απο εργατη που ειχε παει στους θαμνους κοντα στον δρομο να κανει την αναγκη του!!!!



ο ατυχος μοτοσυκλετιστης ηταν 41 ετων και πιστευω επαναπαυθηκαν με τον χαρακτηρισμο του ως αγνοουμενου...


το τρομακτικο ειναι οτι κανεις δεν ξερει αν μετα το ατυχημα ο θανατος ηταν ακαριαιος η αν μπορουσε να διακομιστει σε νοσοκομειο... βρεθηκε φορωντας κρανος και μπουφαν μοτο....


ανατριχιασα και το αναφερω διοτι κι εγω την μηχανη πρωτη βολτα την εκανα Αθηνα-Λαρισα... :sad:

zoropatra
07/02/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ειδε κανενας το θεμα στις ειδησεις!???!?!

4 χρονια αγνοουμενος ειχε φυγει απο το σπιτι του στην Γλυφαδα να παρει μηχανη απο Χαλκιδα(που ειχε δει σε αγγελια)
στην επιστροφη εφυγε απο τον δρομο και βρεθηκε ΟΧΙ απο ερευνες της "αστυνομιας" αλλα απο εργατη που ειχε παει στους θαμνους κοντα στον δρομο να κανει την αναγκη του!!!!



ο ατυχος μοτοσυκλετιστης ηταν 41 ετων και πιστευω επαναπαυθηκαν με τον χαρακτηρισμο του ως αγνοουμενου...


το τρομακτικο ειναι οτι κανεις δεν ξερει αν μετα το ατυχημα ο θανατος ηταν ακαριαιος η αν μπορουσε να διακομιστει σε νοσοκομειο... βρεθηκε φορωντας κρανος και μπουφαν μοτο....


ανατριχιασα και το αναφερω διοτι κι εγω την μηχανη πρωτη βολτα την εκανα Αθηνα-Λαρισα... :sad:








????????????????????????????????????????????????????:eyepop:

TR00PER
07/02/2009, 15:14
Η χωρα μας δυστυχως εχει καταντησει......Dia to peos!!!


Αισχος!

:sad:

nic mor
07/02/2009, 15:20
το ειδα και εγω :mad:
ρε πστμ 3-4 μετρα διπλα απο
το δρομο ηταν ο ανθρωπος
και δεν τον ειδε κανεις;!!
4 χρονια;!!
και αυτη η αστυνομια ποια ειναι...:mad: :mad:
τουλαχιστον ηρεμισαν και οι δικοι του
ανθρωποι 4 χρονια αγωνιας περασαν..
τα συλλυπητηρια μου στην οικογενια..

dxeavy
07/02/2009, 15:23
Δεν το είδα στις ειδήσεις αλλά ψιλοκατάλαβα τι έγινε απο τα post σας και πραγματικά δε ξέρω αν πρέπει να κλάψω για αυτό το τραγικό γεγονός ή να νευριάσω. Είναι κρίμα, το λιγότερο που μπορώ να πω αυτή τι στιγμή.

Ας ησυχάσει η ψυχή του ανθρώπου.

Κρίμα... :(

dxeavy
07/02/2009, 15:24
Γμτ :mad:

SVX
07/02/2009, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dxeavy
Δεν το είδα στις ειδήσεις αλλά ψιλοκατάλαβα τι έγινε απο τα post σας και πραγματικά δε ξέρω αν πρέπει να κλάψω για αυτό το τραγικό γεγονός ή να νευριάσω. Είναι κρίμα, το λιγότερο που μπορώ να πω αυτή τι στιγμή.

Ας ησυχάσει η ψυχή του ανθρώπου.

Κρίμα... :(

αυτο ειναι το τρομακτικο... ακομα και σε αυτα τα λυπηρα γεγονοτα εισαι τελειως εγκατελειμενος.....

δηλαδη τοσο απροστατευτοι ειμαστε? ουτε ενα ανθρωπινο τελος...μας αφηνουν στους γυπες :sad:

dxeavy
07/02/2009, 15:35
Όντως είναι πραγματικά πολύ λυπηρό και δεν μπορώ να το "χωνέψω", όσο περισσότερο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ με προβληματίζει.

EVI
07/02/2009, 15:39
απιστευτο!!!!

stefanos
07/02/2009, 15:43
Τρομακτικό ε?
Εχει αυτό το θέμα η μοτοσυκλέτα.
Αναβάτες έχουν χάσει τη ζωή τους στην άκρη του δρόμου επειδή δεν τους βρήκαν έγκαιρα.
Τώρα 4 χρόνια είναι πολλά βέβαια.

dxeavy
07/02/2009, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τρομακτικό ε?

Εγώ πάντως τα έχω κάνει πάνω μου... φαντάσου τώρα δηλαδή, να μου τύχει εμένα αυτό... να πέσω στην άκρη του δρόμου, να είμαι ζωντανός και να σκέφτομαι πως όλο και κάποιος θα με δει και θα έρθουν να με μαζέψουν και τελικά να περιμένω... και να περιμένω... και να συνειδητοποιήσω ότι θα πεθάνω εκεί ολομόναχος... με την οικογένειά μου να μην ξέρει τι έχει συμβεί και όλα τα παρελκόμενα... τι λέμε τώρα ρε παιδιά... θρίλερ :(

THEOD
07/02/2009, 15:49
Ανατριχιαστικό.... Η ζωή πολλές φορές παίζει τρομερά παιχνίδια.... :sick: :sick: :sick:

castor
07/02/2009, 16:09
Γ@Μ@Τ@ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

TassosK
07/02/2009, 16:37
θεε μου.....φανταζομαι θα τον βρηκαν αποσκελετωμενο με το κρανος και το μπουφαν


πραγματικα ανατριχιαστικο......:(

the who
08/02/2009, 05:41
Ειναι τραγικο για τον συναδελφο και την οικογενεια του.Σας παρακαλω μην γραφετε τα μακαβρια για το πως τον βρηκαν κλπ.Ελπιχω να βρηκε επιτελους το δρομο της η ψυχη του.:sad:

mivvo
08/02/2009, 06:16
Απιστευτο περιστατικο...

joe_black
08/02/2009, 13:07
Πω,πω, κρίμα το παλληκάρι.

:sad:

div400
08/02/2009, 13:36
τραγικό πράγματι...

δύναμη και κουράγιο στην οικογένεια και τους οικείους του.....:sad: :sad:


αδιανόητο πως δεν είδε κανείς τίποτα, δεν είναι και απόμερο το σημείο που βρέθηκε (αν το προσδιορίζω σωστά από τα αναφερόμενα στις ειδήσεις). πως δεν άφησε ίχνη το συμβάν για να υποψιαστεί κάτι κάποιος....τι να πω πια....

διάβαζα σε πολλά site και περιοδικά την συμβουλή να αποφεύγουμε τις μοναχικές βόλτες και έχουμε πάντα παρέα...αλλά που να το βάλει ο νους σου αυτό βρε παιδιά....:sad:

gdevelek
08/02/2009, 15:22
έχουμε επιλέξει "χόμπυ" που ενέχει τεράστιους κινδύνους, ένας μπασκετμπολίστας όταν κάνει λάθος χάνει ένα καλάθι ή μια ντρίπλα, εμείς με ένα λάθος... γειά σας... :(

ελπίζω ο άτυχος συνάδελφος να έχασε τη ζωή του ακαριαία και να μην μαρτύρησε επί ωρες λίγα μέτρα μακριά από το δρόμο

κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους

ernti
08/02/2009, 15:37
Τό είδα κι εγώ πριν λίγο..
Ο εργάτης είπαν αντιλήφθηκε πρώτα το πεσμένο μέσα στους θάμνους ΚΤΜ,κι αφού του κίνησε την περιέργεια έψαξε και βρήκε και το πτώμα..
Πραγματικά τραγικό :sad:

ARISPEED1
08/02/2009, 15:41
Που ζούμε επιτέλους ;

stefanos
08/02/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
Που ζούμε επιτέλους ;

Σε μια σύγχρονη αυτοκινούμενη κοινονία.

notakos600
08/02/2009, 19:19
Το είδα στις ειδήσεις τη Κυριακή το πρω'ί' και σοκαρίστηκα.
Με πρώτη ανάγνωση πάντως ο άτυχος αναβάτης δεν πρέπει να είχε σφοδρή σύγκρουση ώστε η μοτοσυκλέτα και αυτός να βρεθούν σε κάποια απόσταση μικρή ή μεγάλη μεταξύ τους.
Αυτό που σκέφτομαι και τρομάζω είναι να είχε θάνατο από αφυδάτωση, να τον πλάκωσε η μηχανή, να φώναζε και να μην τον άκουγε κανείς... τρέλα, μόνο τρέλα προξενεί κάτι που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα από εμάς.
Ειλικρινά είναι από τις ελάχιστες ειδήσεις που με έχουν ταρακουνήσει και όλα αυτά να συμβαίνουν το 2009...
Πόσο δύσκολο είναι για όλες τις κουφ@λες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας σε περιπτώσεις εξαφανισθέντων να ανοίγουν τα αρχεία τους και να δίνουν το στίγμα της εκπομπής σήματος του κινητού για κάποιο ζητούμενο χρονικό διάστημα.
Παρακολουθούν τα πάντα, δεν μπορούν να ξέρουν την θέση ενός κινητού σε κατάσταση αναμονής, αφού ξέρουμε πως ένα κινητό εκπέμπει και δέχεται συνεχώς σήμα.
Κρίμα για το παιδί, και κουράγιο στους οικείους του.

kaps
09/02/2009, 04:07
Και το πιο τρελλό είναι πως από εκεί περνάω τα καλοκαίρια σχεδόν μέρα παραμέρα μιας και πάω για τη Δροσιά Χαλκίδας ....για να μην πω (και φανώ υπερβολικός) πως πράγματι υπήρξαν φορές που περνώντας από εκεί έλεγα στη σύζυγό μου πως κάτι μυρίζει και καταλήγαμε στο συμπέρασμα πως μάλλον για κανένα σκύλο σκοτωμένο θα πρόκειται...

DimChios
09/02/2009, 04:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
.....έλεγα στη σύζυγό μου πως κάτι μυρίζει και καταλήγαμε στο συμπέρασμα πως μάλλον για κανένα σκύλο σκοτωμένο θα πρόκειται...


σταματα ρε φιλε, ανατριχιασα!

:sick:

makis206
09/02/2009, 05:02
Τι λέτε τώρα ρε...:(

devil's animal
09/02/2009, 07:03
:sad: :( :sad: :(

TOLISTOLAROS
09/02/2009, 09:14
Εδώ έχει τύχει ο άλλος να πεθαίνει στο διαμέρισμά του και να το παίρνουν είδηση μετά από χρόνια,δε θα συμβεί μέσα σε βλάστηση;
Κρίμα ρε γαμώτο...

XJR_Billy
09/02/2009, 09:16
Μακάρι να ήταν ακαριαίο και να μην υπέφερε ο άνθρωπος...:sad: :sad:

GIXXERAKIAS
09/02/2009, 09:24
To ειδα και γω την κυριακη...κριμα ο ανθρωπος..τουλαχιστον θα εχει μια σωστη ταφη και εμαθαν οι δικοι του που κατεληξε..ειναι τρομερα βασανιστικο να μην ξερουν πως και τι...:sad: :sad:

Αναπαυσου φιλε επιτελους...:(

ps:Οι μοναχικες βολτες οσο καλα κι αν μας κανουν να αισθανομαστε (το εχω κανει και εγω πολλες φορες) εχουν δυστηχως αυτον τον κινδυνο για εμας τους μοτοσυκλετιστες.

pektis
10/02/2009, 06:05
Τελικά δεν πρέπει να ταξιδεύουμε μόνοι μας.......Κρίμα για το παιδί...Άκου 4 χρόνια......:(

alximistis
10/02/2009, 06:10
Κι εγώ... είμαι ο μόνος ο οποίος υποψιάζομαι άλλα πράγματα! :(
Το να μην έχει αντιληφθεί κανείς μα κανείς ένα μηχανάκι μαζί με έναν νεκρό άνθρωπο για 4 χρόνια μου φαίνεται εντελώς αδιανόητο. Ειδικά από τη στιγμή που ήξεραν οι δικοί του ότι πήγαινε να αγοράσει μηχανάκι από τη Χαλκίδα. Προσωπικά ίσως και λόγω επαγγέλματος :lol: κάτι δεν μου κολλάει στην όλη ιστορία. Ότι και να ναι πάει ο άνθρωπος πάντως και αυτό έχει σημασία. :(

apistos
10/02/2009, 06:28
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο alximisti. Η υπόθεση είναι πολύ περίεργη..!!

Ο τύπος είχε πάει στην χαλκίδα με φίλο του (ο οποίος οδηγούσε μπροστά από αυτόν αμάξι)
και στην στροφή που εμφανίστηκε ότι έφυγε εκτός δρόμου ο φίλος του είδε ότι δεν τον ακολουθούσε πλέον αλλά "υπέθεσε" ότι πήγε από άλλο δρόμο...
Και καλά αφού συνέχισε και έφτασε αθήνα γιατί δεν πήρε ένα τηλέφωνο το φίλο του να δεί αν έφτασε σπίτι του?
Οι δικοί του δεν ήρθαν σε επικοινωνία μαζί του??

Επίσης εξαιρετικά περίεργο είναι το γεγονός ότι η μηχανή που τραβήχτηκε από τα βάτα με την βοήθεια ανδρών της express service βρέθηκε με τα λάστιχα ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ μετά απο 4 χρόνια...

Υπάρχουν πολλά κενά στην όλη υπόθεση και νομίζω είναι εμφανές ότι κάτι άλλο συμβαίνει...

KaTaNaS
10/02/2009, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από apistos

Υπάρχουν πολλά κενά στην όλη υπόθεση και νομίζω είναι εμφανές ότι κάτι άλλο συμβαίνει...

o iatrodikasths θα αποφανθει

kawazoyras
12/02/2009, 15:37
πολλα σεναρια βρε παιδια το πως κ τι αυτος κ η ψυχουλα του το ειδε κ το "εζησε" οσο εζησε κριμα πηγε "σα το σκυλι στ αμπελι"ουτε στους εχθρους μας τετοιο τελος

THEOD
12/02/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
o iatrodikasths θα αποφανθει


Μετά από 4 χρόνια το μόνο που μπορεί να κάνει ο ιατροδικαστής είναι να εντοπίσει τυχόν κατάγματα από την πτώση... :(

Πάντως και εμένα από τα φευγαλέα πλάνα της τηλεόρασης το ΚΤΜ δεν μου έδωσε την εικόνα μιας μηχανής παρατημένης στο ύπαιθρο επί 4 χρόνια... Κάτι δεν μου κάθησε καλά...Μόνο αίσθηση είναι όμως και δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο.

Ας ελπίσουμε ότι η Αστυνομία θα το ψάξει λίγο ψυλλιασμένα και δεν θα κλείσουν τον φάκελλο με συνοπτικές διαδικασίες... Αν όντως είναι έτσι τα πράγματα είναι η πρώτη φορά που ακούω για τέτοιο περιστατικό σε βατό σημείο και 4-5 μέτρα από πολυσύχναστο δρόμο.... Κρίμα....

byron
12/02/2009, 16:34
Τα λάστιχα τα είδατε. Την κάτάσταση του ΚΤΜ επίσης.. Τον άνθρωπο που ήταν 4 χρόνια άθαφτος τον είδε κανείς?

Μην αρχίζετε τις συνωμοσιολογίες να χαρείτε. Εκτός και ο ιατροδικαστής και όσοι επιληφθούν του τραγικού συμβάντος είναι τόσο καφενέια που να μην μπορούν να εκτιμήσουν έστω και κατά προσέγγιση πότε έχασε τη ζωή του ο συνάδελφος.

Τραγικό...Ας αναπαυτεί η ψυχή του ακόμα και τόσο αργά.

harvester
13/02/2009, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τα λάστιχα τα είδατε. Την κάτάσταση του ΚΤΜ επίσης.. Τον άνθρωπο που ήταν 4 χρόνια άθαφτος τον είδε κανείς?

Μην αρχίζετε τις συνωμοσιολογίες να χαρείτε. Εκτός και ο ιατροδικαστής και όσοι επιληφθούν του τραγικού συμβάντος είναι τόσο καφενέια που να μην μπορούν να εκτιμήσουν έστω και κατά προσέγγιση πότε έχασε τη ζωή του ο συνάδελφος.

Τραγικό...Ας αναπαυτεί η ψυχή του ακόμα και τόσο αργά.
το κτμ επρεπε να ειχε γινει δεντρο και αυτο ηταν λες και το βγαλανε απο το πλυντηριο.
σε γκαραζ να το ειχε 4 χρονια καποιος σε τετοια κατασταση δεν θα εβγαινε