PDA

View Full Version : ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!! Bmw!!!!!!!!!



castor
07/02/2009, 15:48
ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα (και δικαιολογημενα αφου πανε κατα τα αγοραζουν) μας θεωρουν,που πανε και βγαζουν τετοια αξεσουαρ???Αυτο δηλαδη τι προστασια να προσφερει????Μια μηχανη,η εχει φαιρινκ,η δεν εχει.:rolleyes:

Μην του αφηνεται να μας περνανε για μ@μ@κες ρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!


Αμα αγοραζεται τετοια και τα κονομανε απο μ@λακιες ποτε δεν θα βελτιωσουν τα μηχανακια:sad:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:


154575

SVX
07/02/2009, 15:55
τι ειναι αυτο? σαν κομενο μπουκαλι απο αυρα 1μισολιτρο :eyepop:


ετσι... κι αμα πεις σε κανα Γερμανο ποσα εσκασες για να το παρεις... εμεις-> :a9: <- γερμανος

nic mor
07/02/2009, 15:57
τι ακριβως κανει αυτο;:confused: :confused:

dxeavy
07/02/2009, 15:57
Και εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμη τι είναι αυτό; :confused:

mizz
07/02/2009, 15:58
αν δεν κάνω λάθος προστασία από τον αέρα και καλά :lol:

miraze
07/02/2009, 16:20
Τα μικρά αυτά φαιριγκ (δέξιά και αριστερά) στο gs 1200 της φωτό, στην έκδοση adv είναι στανταρ στη ζελατίνα, και η δουλειά τους είναι όχι μονο ο αέρας που κόβουν αλλά και η βροχή στην περιοχή του ώμου.

Και πιστέψτε με, τουλάχιστον στα πολλά χλμ και ιδιαίτερα με βροχή κάνουν δουλειά

miraze
07/02/2009, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα (και δικαιολογημενα αφου πανε κατα τα αγοραζουν) μας θεωρουν,που πανε και βγαζουν τετοια αξεσουαρ???Αυτο δηλαδη τι προστασια να προσφερει????Μια μηχανη,η εχει φαιρινκ,η δεν εχει.:rolleyes:

Μην του αφηνεται να μας περνανε για μ@μ@κες ρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!


Αμα αγοραζεται τετοια και τα κονομανε απο μ@λακιες ποτε δεν θα βελτιωσουν τα μηχανακια:sad:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Υπάρχουν αρκετά site στη γερμανία με γνήσιο εξωπλίσμό και αξεσουάρ BMW με πάρα πολύ καλές τιμές. Δυστηχώς δεν έχω μαζί μου τον υπολογιστή για να σου τα στείλω, όμως αν κάνεις μια αναζήτηση δεν θα βγείς χαμένος (απο οικονομικής πάντα πλευράς)

:wave2:

el_hymador
07/02/2009, 19:15
Ντας ιστ γκουντ!

Το ντοκιμασαγμε σε ανεμοσυγαγγα με 650 μποφωγ και ο Χανς μπογουσε να αναψει τσιγαγο πισω απο το φεγινγκ του μοτερχεν...

Ναϊν αφτεγμαρκετ!! Φογρμποτεν!!!

thalasinos
08/02/2009, 02:24
Επειδη εχω ζηση τους γερμανους, πιστεψτε με δεν κανουν ποτε κατι εαν δεν προσφερει
λειτουργικοτητα,τους ενδιαφερει κυριως αυτο, και οχι η αισθητικη και εμενα δεν μου αρεσει σκεφτειται ομως τι προσφερει?
Εγω παντως τους παραδεχομαι, και τους βγαζω το καπελο!! :wave2:

el_hymador
08/02/2009, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Επειδη εχω ζηση τους γερμανους, πιστεψτε με δεν κανουν ποτε κατι εαν δεν προσφερει
λειτουργικοτητα,τους ενδιαφερει κυριως αυτο, και οχι η αισθητικη και εμενα δεν μου αρεσει σκεφτειται ομως τι προσφερει?
Εγω παντως τους παραδεχομαι, και τους βγαζω το καπελο!! :wave2:

ε μαλλον με αυτη την νοοτροπια λειτουργησαν οταν εβγαλαν και αυτο... :lol:


154602

TR00PER
08/02/2009, 06:13
Hymador

περιερχη κατασκευη, αλλα οταν το οδηγησα την ασφαλεια που ενιωθα απο το μπροστινο δεν την ειχα ξανανιωσει.....Βραχος πραγματικα.....περιεργο κατασκευαστικά!!

Κατι αλλα πλαστικα αξεσουαρ....ισως να κανουν δουλεια αλλα....υπαρχει και ενα οριο....

sergiosm
08/02/2009, 10:56
όταν κάτι μας είναι άγνωστο δεν είναι απαραίτητα και άχρηστο ...

DimChios
08/02/2009, 11:06
και δε μας λες ρε καστορα...

ολη αυτη η "εξυπναδα" που ποσταρισες... τι δουλεια εχει στα στραβα κι αναποδα?

:rolleyes:

Αντε γιατι τα κολημενα μυαλα ποτε μου δεν τα χωνεψα!

p@nos
08/02/2009, 11:18
παιδια οποιος θελει ενα σωρο τζαμακια για να μη τον φυσαει ο αερας( :lol: ), θερμενομενα γκριπ, σελες, τασακια και ακουμπηστιρια καφε, ας ττα παρατησει μια και καλη τα μηχανακια και να παρει αμαξι...

Orfeus
08/02/2009, 11:39
Xμ υπαρχουν αναβατες παντος καιρου που αντι να παιρνουν το αυτοκινητο καβαλανε.
Κ ενα μεγαλο μερος απο τα μπλιμπλικια αυτα συμβαλλουν στην ασφαλεια.(ακουμπηστηρια καφε μονο σε σκουτερ εχω δει)Οταν θα εχεις οδηγησει 4 ωρες σε κρυο και τα δαχτυλα σου θα ναι κοκκαλο,θα εκτιμησεις ή τα θερμαινομενα η τα γαντια του φουρνου της μητερας σου.:rotflmao:
Η μηχανη ειναι ιδεα και αν για σας ειναι να κανεις ταξιδι με οπως το '50,δλδ να χει λαδια το μοτερ,φρενα,αερα στα λαστιχα,και τον βαφτιστικο σταυρο του νονου σας,τοτε μην δωσει κανενας σας λεφτα για μπουφαν.Να προτιμησει εφημεριδες για μονωση και ενα τζιν για ασφαλεια.:beer:

Orfeus
08/02/2009, 11:41
Κ οτι τωρα δεν κανουμε τα ταξιδια που αναλογουν στα μοτορια του κυβισμου μας,ας οψεται που ειμαστε χαμστερακια σε τροχο...

castor
08/02/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
και δε μας λες ρε καστορα...

ολη αυτη η "εξυπναδα" που ποσταρισες... τι δουλεια εχει στα στραβα κι αναποδα?

:rolleyes:

Αντε γιατι τα κολημενα μυαλα ποτε μου δεν τα χωνεψα!


(Επειδη μου κανεις ερωτησει θα σου απαντησω στο ιδιο υφος με σενα!!!)
Συγνωμη φιλε μου,αλλα κολημενα μυαλα???????Οχι δα,,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????και νομιζουν οτι εχουν ΚΑΙ το εργαλειο ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????
Πρστασια αερα και μαλ@κιες,μονο για φιγουρα ειναι!!!!!
ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ να ειναι ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!(που τους παταει και ολας)

Αντε γιατι τα ΝΟΥΜΕΡΑ ποτε μου δεν τα χωνεψα!:rolleyes:

Orfeus
08/02/2009, 12:58
Χμ...μιλησες και συ για κατηγορια αναβατων φιλετο.
Για τα καραγκιοζιλικια τα χεις χρησιμοποιησει μηπως και εκφερεις αποψη?
ποιο το προβλημα σας με τις εν λογω μηχανες?Μηπως να θεωρουμε και τα σκουτερ χρεπια επειδη δεν εχουν ταχυτητες?
Το καθε μηχανακι ειναι για ενα σκοπο.Κ οτι το συνοδευει εχει λογο υπαρξης.
Το προβλημα το εχεις με τους αναβατες μαλλον.


Παντως αν ημουν εθνικη και σαβουρδιαζομουν με κανα adventure μαλλον θα με προσπερναγες.

castor
08/02/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Χμ...μιλησες και συ για κατηγορια αναβατων φιλετο.
Για τα καραγκιοζιλικια τα χεις χρησιμοποιησει μηπως και εκφερεις αποψη?
ποιο το προβλημα σας με τις εν λογω μηχανες?Μηπως να θεωρουμε και τα σκουτερ χρεπια επειδη δεν εχουν ταχυτητες?
Το καθε μηχανακι ειναι για ενα σκοπο.Κ οτι το συνοδευει εχει λογο υπαρξης.
Το προβλημα το εχεις με τους αναβατες μαλλον.


Παντως αν ημουν εθνικη και σαβουρδιαζομουν με κανα adventure μαλλον θα με προσπερναγες.

Δεν εχω προβλημα με κανεναν,ξαναδιαβασε το αρχικο να καταλαβεις τι θελω να πω!!!!:winka:

Orfeus
08/02/2009, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

δε θα συνεχισω την αντιπαραθεση.Ο δρομος ειναι δρομος.Θα τα πουμε εκει εξω.
ΥΓ.Ευχαριστω τον φιλο με τον Βαραντερο που μοιραστηκαμε την εθνικη πριν 2 χρονια Οκτωβριο μηνα στο πρωτο ταξιδι μου στην Εθνικη.Εκανε το δρομο πιο "φιλικο" και ας ημασταν αγνωστοι...:beer:

AUFGEBRACHT
08/02/2009, 13:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
[B]ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα (και δικαιολογημενα αφου πανε κατα τα αγοραζουν) μας θεωρουν,που πανε και βγαζουν τετοια αξεσουαρ???

Ενώ το παρακάτω αξεσουάρ ε;;;;....Άντε με το καλό να φτιάξει και ένα τασάκι,μια θήκη για εφημερίδες και πινακίδα νέον AFRICA TWIN I LOVE YOU KARGA να αναβοσβήνει...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=BXRCPUSkHh8

DimChios
08/02/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
(Επειδη μου κανεις ερωτησει θα σου απαντησω στο ιδιο υφος με σενα!!!)
Συγνωμη φιλε μου,αλλα κολημενα μυαλα???????Οχι δα,,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????και νομιζουν οτι εχουν ΚΑΙ το εργαλειο ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????
Πρστασια αερα και μαλ@κιες,μονο για φιγουρα ειναι!!!!!
ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ να ειναι ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!(που τους παταει και ολας)

Αντε γιατι τα ΝΟΥΜΕΡΑ ποτε μου δεν τα χωνεψα!:rolleyes:


καλα...

:wave2:

castor
08/02/2009, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
καλα...

:wave2:

:beer: :sun: :beer: :sun: :beer: :sun:

castor
08/02/2009, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
[B]ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα (και δικαιολογημενα αφου πανε κατα τα αγοραζουν) μας θεωρουν,που πανε και βγαζουν τετοια αξεσουαρ???

Ενώ το παρακάτω αξεσουάρ ε;;;;....Άντε με το καλό να φτιάξει και ένα τασάκι,μια θήκη για εφημερίδες και πινακίδα νέον AFRICA TWIN I LOVE YOU KARGA να αναβοσβήνει...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=BXRCPUSkHh8



ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ,αυτο ειναι κατι αλλο,δεν εχει καμια σχεσει με τα αξεσουαρ του εμποριου,ειναι η κ@υλα της ιδιοκατασκευης και της αγαπης για την δικη σου μοτο(ειναι εντελως αλλο,μην μου πληγωνεις τον ερωτα!!!!!:bigcry: )

Τωρα,αυτο το ΑΦΡΙΚΑ εχει και πυξιδα και πολλα αλλα,γιατι ειναι το ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :winka: :winka:

ermiss
08/02/2009, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
[B]ΔΗΛΑΔΗ ποσο χαπατα (και δικαιολογημενα αφου πανε κατα τα αγοραζουν) μας θεωρουν,που πανε και βγαζουν τετοια αξεσουαρ???

Ενώ το παρακάτω αξεσουάρ ε;;;;....Άντε με το καλό να φτιάξει και ένα τασάκι,μια θήκη για εφημερίδες και πινακίδα νέον AFRICA TWIN I LOVE YOU KARGA να αναβοσβήνει...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=BXRCPUSkHh8

Το οποίο δεν είναι ΟΥΤΕ στανταρ εξοπλισμός ούτε aftermarket :beer: :beer:

AUFGEBRACHT
08/02/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ,αυτο ειναι κατι αλλο,δεν εχει καμια σχεσει με τα αξεσουαρ του εμποριου,ειναι η κ@υλα της ιδιοκατασκευης και της αγαπης για την δικη σου μοτο(ειναι εντελως αλλο,μην μου πληγωνεις τον ερωτα!!!!!:bigcry: )

Τωρα,αυτο το ΑΦΡΙΚΑ εχει και πυξιδα και πολλα αλλα,γιατι ειναι το ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :winka: :winka:


Καταρχάς δεν ήξερα ότι πρόκειται για το δικό σου μηχανάκι...Οκ,σέβομαι ότι το έκανες από αγάπη για τη δική σου μηχανή.Όμως σεβάσου ότι κι ο άλλος με το BMW έχει κι αυτός έρωτα για τη δική του και γουστάρει να βάλει πάνω αυτό που εσύ κοροιδεύεις και γουστάρει να το χρυσοπληρώσει...γούστο του...Κατάλαβε όμως κι ότι το μήνυμά σου βγάζει εμπάθεια...Αμάν πια τα BMW!!!Και κάπου αλλού γράφεις ότι τα BMW τα πατάς κάτω και να πάρουμε Βαραντέρο να είμαστε κύριοι...Όλοι τον ίδιο δρόμο μοιραζόμαστε...:wave2:

miraze
08/02/2009, 16:29
Τα συμπεράσματα μέχρι τώρα λοιπόν είναι τα ακόλουθα.

1) Δεν αγοράζουμε BMW

2) Αν τύχει και αγοράσουμε χωρίς φυσικά να το γνωρίζουμε.........πρεπει να αφαιρέσουμε ΑΜΕΣΩΣ όλα αυτά που η εταιρεία μας τα προσέφερε στον ΣΤΑΝΤΑΡ εξοπλισμό.

3) Φυσικά και δεν ειμαστε μοτοσυκλετιστές όλοι εμείς που έχουμε αγοράσει κάτι άλλο εκτος απο GSXRFTGGGGGGGGGGG η Z&*^$3333iiiiiiiiii η ακόμα και 976,22114 ιταλικό.

Τόσο καιρό σε αυτό το site έχω καταφέρει να μην έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν και για κανέναν λόγο.........ο λόγος..........το θεωρώ τελείως χαζομάρα να αντιπαρατίθομαι με άτομα που έχουν την ίδια τρελα με εμένα απο ενα πληκτρολόγιο.

Φιλε castor.........

Θα ήθελα αρχικά να με συγχωρέσεις γιατί νόμιζα οτι απαντούσα σε ένα ποστ που ρωτούσε κάτι που τυνχάνει να γνωρίζω. Δεν ήξερα ότι απλά ήθελες να την πείς για τα BMW.

Και κάτι τελευταίο...........δεν ξέρω αν το Βαραντέρο πατάει κάτω το BMW (και δεν έχω κάποιο λόγο να πώ το αντίθετο), όμως ρε φίλε.........κάποιοι το γουστάρουν το γερμανικό, πως να το κάνουμε.

:beer: :beer: :beer:

castor
09/02/2009, 12:20
ΡΕ φιλαρακια,δεν θελω να την πω σε κανεναν,αλλα θεωρω(δικη μου αποψη και οποιος θελει την ασπαζετε)οτι κατι τετοια αξεσουαρ ειναι αστεια.
Μηχανες που εχουν μεγαλα παρμπριζ(ΑΦΡΙΚΑ,ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ,ΤΡΑΝΣΑΛΠ,ΒΕΣΤΡΟΜ 1000 οποιος θυματε αλλα ας συμπληρωση)κανουν ταξιδι ανετα αλλα και παλι καποιες φορες δεν φτανουν.
Τι προστασια να προσφερει τετοιου ειδους παπαριες????
Το οτι τα δινει η εταιρια στο στανταρ εξοπλισμο?????νομιζεις οτι δεν τα εχεις πληρωσει πανακριβα??????
Τελος παντων,ασπαζωμαι το δικαιωμα και την κ@υλα του καθενα για το μηχανακι του(και τις δοσεις που εχει βαλει για τα 17χιλιαρικα :lol: :lol: )

:lol: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: ΕΛΑ, ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΤΕ!!!!!:beer: :beer:

project.breeze
09/02/2009, 12:44
Ρε παιδιά αυτές οι απαντήσεις του τύπου:"Τα βαραντέρο πατάν κάτω τα BMW" κτλ συγχωρέστε με αλλά μου θυμίζουν τις αντιπαραθέσεις μας στο δημοτικό με κεντρικό θέμα:"Ποιός την έχει μεγαλύτερη" . Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε ας συμπεριφερόμαστε ανάλογα και όπως άλλωστε είπε και κάποιος φίλος παραπάνω όλοι τους ίδιους δρόμους μοιραζόμαστε και την ίδια τρέλλα έχουμε:beer:



























Εγώ όμως την έχω μεγαλύτερη :rotflmao:

VanDiemen
09/02/2009, 13:13
Γεια σου ρε κάστορα. Αλήθεια το africa είναι δικό σου; Είσαι δηλαδή και σε άλλα πράγματα μάστορας; :rolleyes: