PDA

View Full Version : comeback..παρακαλω βοηθειστε..



papadon
08/02/2009, 21:28
Αρχικα καλησπερα σε ολους.
Σαν παιδι και εγω, ειχα καποτε τρελα με το χωμα και ετσι ειχαν περασει απο τα χερια μου αρκετα τετοιου τυπου μηχανακια. Ξεκινησα στα 14 με ενα ρημαδι κχ80, μετα δευτερο κχ80, υστερα ενα cr125 και τελευταιο ηταν ενα wr250(διχρονο). Μετα την ειδα για ταξιδια και πηρα ενα F650GS το οποιο εχει κανει αισιως 60000 χιλιομετρα σε 3 χρονια. Αλλα το μικροβιο ποτε δεν φευγει...Οποτε πετυχαινω κοσμο να ανεβαινει στο βουνο απλα αρρωσταινω...Εχω αρχισει εδω και καιρο να σκεφτομαι να παρω ενα δευτερο μηχανακι για αποκλειστικη χρηση σε χωμα(το BMW δεν φευγει γιατι και τα ταξιδακια εχουν τη γλυκα τους), αλλα εχω να ανεβω στο βουνο 6 χρονια. Απο τα μηχανακια που ειχα(τα χωματινα), αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ηταν το 125αρακι, γιατι υπηρχε αυτο το συνεχομενο κυνηγι σε σχεση με το 250, οποτε σκεφτομαι κατι τετοιο να παρω(και για οικονομικους λογους). παμε και στα νουμερα... ειμαι 1,94 - 90 κιλα. Το μηχανακι που σκεφτομαι να παρω ειναι ενα KTM 125 EXC του 2002. Το μηχανακι ειναι ενος φιλου μου μηχανικου στην KTM και εχει ανακατασκευασμενο μοτερ(καινουριος στροφαλος, ρουλεμαν στροφαλου, πιστονι, ελατηρια κλπ) καινουριο κουστουμακι πλαστικα, καινουρια λαστιχα, γενικως ειναι σε πολυ καλη κατασταση και το δινει 2400 ευρω, τα οποια ειναι οριακα μεσα σε αυτα που εχω να διαθεσω(μεχρι 2500). Να το παρω το μηχανακι ή τα χρηματα που ζηταει ειναι πολλα??? Να ψαξω για κατι αλλο? Τι εχετε να μου προτεινετε, μιας και οπως ειπα,απεχω αρκετο καιρο. Θα ηθελα διχρονο μηχανακι για να μπορω να το συντηρω μονος μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια.

man300
09/02/2009, 07:05
sx 150 ta spai

MikeG
09/02/2009, 07:09
Φίλε μου, η τιμή που στο δίνει ο φίλος σου, αν όντως είναι όπως τα περιγράφεις είναι καλή. Ίσως θα μπορούσε να κατέβει κιάλλο.
Βέβαια εγώ θα κοιτούσα για KTM 200EXC, μιας και το 125 θα πρέπει συνέχεια να το πας τσίτα.
Κάνε μια μικρή έρευνα αγοράς για 200αρακι & αν τελικά αποφασίσεις αυτό νομίζω θα με θυμηθείς

Καλή ξαν-αρχή! :winka: :wave2:

daddy78
09/02/2009, 10:12
Φίλε έχω ακριβώς αυτό το μηχανάκι. Είναι καλό, μπορείς να το εμπιστευτείς ΑΝ εμπιστεύεσαι και τον άνθρωπο που στο πουλάει... Άν έχει κάνει όλα αυτό που λέει, τα χρήματα είναι μια χαρα. Ρίξε τον κανα κατοσταρικο ακόμα και θα είσαι πασάς.

:wave2: