PDA

View Full Version : Τί λάστιχο σε Hornet '04;



Lykos_Crete
09/02/2009, 13:22
Μου πρότειναν το Battlax BT-016 της Bridgestone στα 400?

:confused: :confused:

ΥΓ. δίγομο μπροστά, τρίγομο :eyepop: πίσω...

nassosxlvbros
09/02/2009, 13:57
Εξαρτάται τι χρήση κάνεις...πχ.,αν κάνεις πολλά κμ σε Αττική οδό ή γενικά σε δρόμο με καλή πρόσφυση κοιτάς μάλλον για κάνα τουριστάδικο ΒΤ-21 ή κάνα Ζ-6....Αν το θες για "ψιλές" ή πιο επιθετική οδήγηση τότε πας για πιο μαλακές γόμες...το 16άρι είναι πολύ καλό ενδιάμεσο λάστιχο αλλά εγώ με τα "ενδιάμεσα"έχω θέμα,και δεν τα πολυεμπιστεύομαι...Σε τέτοιες καταστάσεις θα σου πρότεινα τα Dunlop D-208RR : και φανταστικό κράτημα,και άντεξε πολύ, (11000κμ)και στη βροχή πολύ καλό...


:wave2: :beer:

Lykos_Crete
09/02/2009, 17:20
Μπα, εδώ στην Κρήτη η καλή πρόσφηση υπάρχει με το σταγονόμετρο...

Σε μια "μέση" λύση πάω, ως άπειρος οδηγός κιόλας, μεχρι να ξεκαθαρίσω τι χρειάζομαι θα τα έχω λιώσει :-P

harris_x
10/02/2009, 04:20
Φίλε μου εγώ έβαλα το Metzeler M3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

:beer:

SeNNinhA
10/02/2009, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lykos_Crete
Μπα, εδώ στην Κρήτη η καλή πρόσφηση υπάρχει με το σταγονόμετρο...

Σε μια "μέση" λύση πάω, ως άπειρος οδηγός κιόλας, μεχρι να ξεκαθαρίσω τι χρειάζομαι θα τα έχω λιώσει :-P

Μην πάς στα πολύ μαλακά λάστιχα που έχουν σχεδιαστεί για πίστα.

1) Αργούν πολύ να ζεσταθούν και όταν είναι κρύα κρατάνε λιγότερο από τα πολιτικά ή τα τουριστικά

2) Κρατάνε σκόνη στους πόρους τους και γλυστράνε μέχρι να φύγει το εξωτερικό στρώμα

Το Dunlop D208RR θα σου ταιριάξει πολύ καλά. Είναι αρκετά μαλακό αλλα κρατάει αρκετά, δεν έχει πολύ απότομη κορόνα και είναι σταθερό και δεν τρομάζει, και είναι αξιοπρεπές στην βροχή (δεν είναι βρόχινο όμως οπότε προσοχή)