PDA

View Full Version : Varadero Riders



zeli
25/03/2005, 22:10
Χαιρετίζω τους απανταχού καβαλάρηδες,

Χθες γύρω στις 20:00 περπατώντας στην Δεκελείας κοντοστέκομαι στο Bike Accessories χαζεύοντας διαφορά στη βιτρίνα. Δίπλα μου είναι ένα ασημί Varadero με τελικά Arrow και μιας και αυτή την εποχή σκέφτομαι να αλλάξω στο μηχανάκι μου κάθομαι λοιπόν και τα περιεργάζομαι….
Μετά από κανα λεπτό σκάει ο ιδιοκτήτης της εν λόγω moto με άρτια μοτοσυκλετιστική ενδυμασία.
:eyepop: Σακάκι κοτλέ, πουκαμισάκι ριγέ, τζινάκι ξεβαμμένο , μποτάκι μυτερό και μαλλί τίγκα στο gel, πρόβαρε ο άνθρωπος το τελευταίο του απόκτημα.ΓΑΝΤΙΑ MX ACCERBIS!!! :eyepop: :eyepop: :hypnotize :hypnotize
Τελοσπάντων ,αφού θαυμάζει το εαυτό του στον καθρέφτη γυρνάει και με κοιτάζει με ένα βλέμμα βουτηγμένο στην ειρωνεία και την υποτίμηση και βάζοντας μπροστά το «πλεούμενο» αρχίζει να γκαζώνει και το ειρωνικό βλέμμα συνοδεύεται με το κλασικό ηλίθιο χαμόγελο της επιτυχίας-ικανοποίησης.:mad:
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ???
Τι σκατά νομίζει ότι έχει ο μαλάκας που τον χρήζει αυτομάτως ανώτερο απ όλους ή επειδή έχει βάλει δύο τελικά το πλοιάριο πήρε +20hp κι παει γλήγουρα του γαμημένου???
Αν και πρώην κάτοχος Honda δεν έχω καταλάβει τι διάολο παίζει με τους ιδιοκτήτες των συγκεκριμένων μοτο.
Για να καταλάβω η ξεκρανοσιά και η μαλακια είναι στο βασικό εξοπλισμο του συγκεκριμένου μοντέλου?

:confused: :confused: :confused:

apav
25/03/2005, 22:20
Ωχ τα πήρε στο κρανίο! :eyepop:
Βασικά δεν έχει σημασία τι μοτό έχεις αλλά το τι επιζητάς! Έλα όμως που έχουν καβατζώσει συγκεκριμένα μοντελά! Λύση: Χαλάααααρα! :ZZZ:

AFTER
25/03/2005, 23:40
Οντως οι συγκεκριμενες μοτο δεν εχουν τιποτα,ισα ισα ειναι πολυ καλες για αυτο που εχουν κατασκευαστει!

Τωρα αν μερικοι τις ξεφτυλιζουν ειναι αλλο θεμα!
Οπως και με τις choper πριν λιγα χρονια που τωρα πια δεν ειναι και πολυ της μοδας!

Ολοκληρος τροπος ζωης,και καταφεραν και το στριμωξαν μεσα σε 2 τετραγωνικα σε καποιο νεοελληνικο club της παραλιακης....

ΟΞω πατσαβουριεν στο τελειως,μα στο τελειως ΟΞΩ απο δω!!!
(Ακους Περικλη?);)

SaraMaritis
26/03/2005, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ???
...
...η ξεκρανοσιά και η μαλακια...
Φιλε Γιαννη,
νομιζω οτι το'πες και μονος σου :cool:

Για μενα, η "ξεκρανοσιά" ειναι απλα απορροια της "μ@λ@κι@ς" που
τους δερνει !!!

Αν και εγω δεν το εντοπιζω σε σχεση με τη συγκεκριμενη μοτο,
τετοιοι τυποι υπαρχουν πολλοι, και με καθε ειδους μηχανακια.
Στην ουσια αυτο που σε ξενιζει ειναι οτι η συγκεκριμενη συμπεριφορα
εχει αμεση (γραμμικη) σχεση με την αξια αγορας της μηχανης τους !!! :p

Υγ. Χμμμ...να δωσεις το Capo για να παρεις Varadero...ξερογω...
κοιτα μη βρεθεις προ (δυσαρεστων) εκπληξεων ρε φιλε !!! :smokin:
:beer:

Spike
26/03/2005, 20:17
Kala an kai ayto to anekdoto me tous Varaderistas exei paraginei ... mipos tha eprepe na tous milisei kai kapoios oti i asfaltos ... PONAEI XORIS KRANOS ????

siokatas
26/03/2005, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Kala an kai ayto to anekdoto me tous Varaderistas exei paraginei ... mipos tha eprepe na tous milisei kai kapoios oti i asfaltos ... PONAEI XORIS KRANOS ????


συμφωνω μαζι σου δεν ξερω τι παιζει αθηνα παντως οι συγκεκριμενοι καβαλαριδες:confused: στην σαλονικα νομιζουν οτι καβαλαν τον βουκεφαλα του Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ............



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

RapidShade
27/03/2005, 12:49
Είστε σοβαροι; Βρε spike, siokatas και λοιποι...

είστε με τα καλά σας;;;

Σιγα να μην καταδεχτεί να πέσει ο εκάστοτε
VAR(K)ADERO Super Duper Druplex Rider
!!!

Δεν γουστάρουν να βάλουν κράνος; ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ
Δεν γουστάρουν να πέσουν; ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ
Δεν γουστάρουν να φορέσουν κράνη στολές και βλακείες, ΑΛΛΑ τα ΥΠΕΡ-ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ ΥΠΕΡ-ΓΑΜΑΤΑ γάντια
από δέρμα σπάνιου είδους κροκόδειλου σε
απόχρωση ανάλογη της μοτο; Ε αυτο θα κάνουν!!!

Τι λέτε ωρε!!!

Stergios69
27/03/2005, 17:27
Καθ οδόν προς την πανελλήνια της Θάσου πριν 3-4 χρόνια, πρώτη φορά ταξίδι δικάβαλος με το άφρικα με περνάει τύπος με βαραντέρο τριβάλιτσο του κουτιού, με μπότες, παντελόνι, μπουφάν Dainese ολοκαίνουργια, χωρίς κράνος αλλά με WALKMAN!!.
Μάλλον παιδιά αυτές οι μηχανές δεν πάφτουν...

siokatas
27/03/2005, 17:58
:wave2:


θεσ/νικη19/3 σαβατο ωρα 2.30 επι καραολη και δημητριου ευοσμος
και ενω ολοι την εκαναν για χαλκιδικη εθεαθη varaderistas με καπελακι θαλασης κατι σαν σομπρενο.........μου θυμισε ταινια αγριας δυσης ....:confused: α ξεχεσα να αναφερω οπως ειπε και ο RapidShade το γαντακι γαντακι:D :D :D

ρε μπας και ξερουν κατι που μας διαφευγει?????:confused: :confused: :confused:

adam_tsouk
27/03/2005, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Είστε σοβαροι; Βρε spike, siokatas και λοιποι...

είστε με τα καλά σας;;;

Σιγα να μην καταδεχτεί να πέσει ο εκάστοτε
VAR(K)ADERO Super Duper Druplex Rider
!!!

Δεν γουστάρουν να βάλουν κράνος; ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ
Δεν γουστάρουν να πέσουν; ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ
Δεν γουστάρουν να φορέσουν κράνη στολές και βλακείες, ΑΛΛΑ τα ΥΠΕΡ-ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ ΥΠΕΡ-ΓΑΜΑΤΑ γάντια
από δέρμα σπάνιου είδους κροκόδειλου σε
απόχρωση ανάλογη της μοτο; Ε αυτο θα κάνουν!!!

Τι λέτε ωρε!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ρε τι μ@λ@κες είν' τούτοι;;;;


Και γιατί ασχολούμαστε;
Και γιατί τα πέρνεις που δεν φοράνε κράνος;

Ρε δεν παίζεστε! Δεν πα να....

Tigas
27/03/2005, 19:25
ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΥΡΟΠΙΤΙΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ VARADERO EINAI KΑΠΩΣ.
ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ 1000 SS ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤDM KAI AΛΛΟΙ ΜΕ Ζ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΕΦΑΛΙ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ Η ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΡΑΝΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.

crs-k
27/03/2005, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΥΡΟΠΙΤΙΕΣ
.................


Μπουγατσιες ισως ??? :confused:

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
27/03/2005, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΥΡΟΠΙΤΙΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ VARADERO EINAI KΑΠΩΣ.
ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ 1000 SS ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤDM KAI AΛΛΟΙ ΜΕ Ζ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΕΦΑΛΙ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ Η ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΡΑΝΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.


έτσι ακριβώς......


:beer: :beer:

AFTER
27/03/2005, 22:05
Και ομως ειδα και εγω ενα varatiero(απο δελτιο ειδησεων του mega) σημερα στην εθνικη δικαβαλο δικρανοτο,να πηγαινει στην δεξια λωριδα με 90-100!
Πριν με το translap πηγαινε 89-90,εμ τι τα πηραμε τα αλογατα?!?!?!?

Φανταζομαι οταν γυρισε στην Αθηνα στην μερσεντομπεμβε παρεα του θα ελεγε ''καλα φοβερο το Varadero(με το V κεφαλαιο),δεν καταλαβε τιποτα στο ταξιδι(Ταξιδαρα μιλαμε,PARIS-DAKAR,μεχρι Χαλκιδα ...75χλμ,οχι λαλακιες)

Μηπως ειμαι κακος?

SaraMaritis
27/03/2005, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
...Μηπως ειμαι κακος?
ΝΑΙ...εισαι και φαινεσαι !!! :rotflmao:

(οπως επισης και αλητης,μηχανοβιος!!! ) :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:

AFTER
28/03/2005, 00:23
:evil:

:beer: :beer:

cityfly
29/03/2005, 15:04
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


μα να λερώσει το κράνος με το ζελέ
δεν το σκέφτηκες αυτό;


σιγά μη βάλει κράνος

siokatas
29/03/2005, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


μα να λερώσει το κράνος με το ζελέ
δεν το σκέφτηκες αυτό;


σιγά μη βάλει κράνος


ΝΑ ΤΙ ΞΕΡΑΝΕ .............ΡΕ ΣΕΙΣ............ΜΑ ΤΟ ΖΕΛΕΔΑΚΙ ΦΥΣΙΚΑ....
ΛΕΤΕ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΝΕ ΜΕ 90-100 ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ??:wave2: :wave2:

adam_tsouk
29/03/2005, 22:04
Ρε, σήμερα το απόγευμα είχα σταματήσει δίπλα σε έναν σε φανάρι στηνΝ. Σμύρνη και έλεγα να ρωτήσω, να μη ρωτήσω....
Στο τσακ ήμουν αλλά έφυγε με κόκκινο!!!:rotflmao: :rotflmao:

AFTER
29/03/2005, 22:54
Και τι θα τον ρωταγες?

''Ο μπαμπας μου λεει οτι εισαι λακαμας,γιατι?''

''Εχει και αλλους η μανα σου σαν και σενα?''

''ποσα κιλα μ@@@@@@ εισαι?''

''το στριβεις το γκαζι?''

''το χουφτωνεις το γκριπ λεμε........''!!!!

:lol: :lol: :lol:

Alex6RR
19/04/2005, 14:35
[QUOTE]ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΥΡΟΠΙΤΙΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ VARADERO EINAI KΑΠΩΣ.
ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ 1000 SS ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤDM KAI AΛΛΟΙ ΜΕ Ζ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΕΦΑΛΙ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ Η ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΡΑΝΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.[QUOTE]

Συμφωνω!!!!

επισης και κατι για να γελασουμε πολυ βαζουν κρανος γιατι δεν εχουν μαλια να βαλουνε ζελε!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

Giannis_L
19/04/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


μα να λερώσει το κράνος με το ζελέ
δεν το σκέφτηκες αυτό;


σιγά μη βάλει κράνος

μαλλον αναποδα τα λες...μα να λερωσει το ζελε με το κρανος ??????

:nono: :nono: :nono:

Spike
19/04/2005, 21:02
Koitaxe na deis ... to kranos xalaei ta mallia....(an exoun ) .... omos prepei kapoios na tous pei oti kai i asfaltos xalaei... to kefali !!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

siokatas
19/04/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Koitaxe na deis ... to kranos xalaei ta mallia....(an exoun ) .... omos prepei kapoios na tous pei oti kai i asfaltos xalaei... to kefali !!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:



:wave2:

σωστος ο παιχτης!!!!αυτο ακριβως!!!!:evil:

ixnilatis
28/05/2005, 14:32
Αν και καινούριος στο forum δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η εμπάθεια με τους varaderistes....
Τέτοια τυπάκια συναντάω καθημερινά....παντού
Μ@λ@κες που κυκλοφορούνε ξεσκούφοτοι με γαντακι σουετ βλεπω καθε μέρα με κάθε είδους μηχανή.
Ξεκολλήστε guys :smokin:

gmakris
28/05/2005, 15:48
Δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το μηχανακι επειδη ειναι Varadero και ουτε προκυπτει το συμπερασμα οτι οποιος οδηγει Varadero ειναι φλωρος.

Απλα, ενα σεβαστο ποσοστο οδηγων Varadero και αλλων μεγαλων on-off δινουν μεγαλυτερη σημασια στην ανεση και το look τους και λιγοτερο στην παθητικη ασφαλεια.
Ειναι κριμα γιατι ειναι το ιδιο ευαλωτοι με ολους τους υπολοιπους κατι που δεν δειχνουν να το καταλαβαινουν......

:wave2:

Tigas
30/05/2005, 08:43
ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ VARADERO ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ

HONDA VARADERO RIDERS ARE FIRST COUSINS OF DUNKAN MAcLOUD AND THEY ARE IMMORTALS.



THERE CAN BE ONLY ONE :eyepop:

gmakris
30/05/2005, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ VARADERO ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ

HONDA VARADERO RIDERS ARE FIRST COUSINS OF DUNKAN MAcLOUD AND THEY ARE IMMORTALS.



THERE CAN BE ONLY ONE :eyepop:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αντε γεια!!

:lol: :lol: :rotflmao:

pissaman
30/05/2005, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ VARADERO ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ

HONDA VARADERO RIDERS ARE FIRST COUSINS OF DUNKAN MAcLOUD AND THEY ARE IMMORTALS.



THERE CAN BE ONLY ONE :eyepop:


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε λίγο θα αρχίσουν να μονομαχούν? Και να βλέπουμε μπαγαζιέρες στο δρόμο πεταμένες?

pissaman
30/05/2005, 18:11
Σοβαρά πάντως δεν φταίει το μηχανάκι!
Εγώ πιστεύω ότι γενικότερα μια μερίδα μεγάλων on-off αλλά και ss την έχουν δει επειδή μπορούν να αγοράσουν μια τέτοια μότο και νομίζουν ότι όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να πέφτουν στα γόνατα γιατί είναι παιδιά ενός κατώτερου θεού!
Απλά αυτοί οι τύποι, είναι οι κλασσικοί οδηγοί της καφετέριας! Με τετράγωνα φαγωμένα λάστιχα κτλ κτλ κτλ! Και μόλις πάνε να στρίψουν κάπου :ZZZ: :ZZZ: , μανουριάζουν, γιατί γλιστράει :nono: :nono: , αλλά ο άλλος με πέρασε απέξω με +30 :wave2: :wave2: :wave2: (αλλά πρέπει να το έχει φτιαγμένο! :nono: :nono: )
Εγώ προσωπικά με κάτι τέτοιους τύπους γελάω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: , ακόμα και αν είμαι με παπί!

Γέλιο δεν έχουν?

hornet
31/05/2005, 09:40
Απλα βλεπετε την μεγαλη μεριδα του αγοραστικου κοινου σε αυτα τα μηχανακια και δυστυχως βλεπετε τα χαλια της ελληνικης πραγματικοτητας ...της ελλειψης πληροφορησης κλπ κλπ!

Οντως δεν φταινε τα μηχανακια!

siokatas
02/06/2005, 00:40
:wave2:


φυσικα και δεν φταινε τα μοτορια...αλλα αυτοι οι ανεγκεφαλοι που τα καβαλανε.. δεν ξερω γιατι αλλα οταν βλεπω varadero να ερχεται ετοιμαζομαι για να δω επειδηξη μοδας που φυσικα εκει δεν φορανε κρανος.. τι ειπα παλι?:confused: λετε γιαυτο?:confused:



:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ixnilatis
02/06/2005, 19:57
:nono: :nono:


:nono:


Η Varadero και όπως όλες οι μοτοσικλέτες έχουνε φτιαχτεί και σχεδιαστεί από κάποια εργαστήρια, είτε αυτά ανήκουν στους 4 μεγάλους Ιάπωνες είτε στον Γερμανό (όχι αυτόν με τα κινητά...) για κάποια συγκεκριμένη χρήση και για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό!

Από εκεί και πέρα όμως υπάρχουν στην αγορά κάποιες τάσεις και κάποιοι μύθοι.
Για παράδειγμα οι moto Super Sprort (SS) οι Enduro, οι Sport Touring (ST) και οι Motocross καλώς ή κακώς απευθύνονται κυρίως σε μικρότερες ηλικίες.

Οι μοτοσικλέτες τύπου Touring (συμπεριλαμβανομένης και της XL1000V Varadero), oi Naked kai Super Motard πάλι καλώς ή κακώς απευθύνονται σε μεγαλύτερες ηλικίες.


Και τέλος υπάρχει και η τρίτη περίπτωση, αυτή των Custom (για παράδειγμα η VT7500C4) που είναι για όλες τις περιπτώσεις.


Ξεκαθαρίζω την θέση μου ότι δεν συμφωνώ με αυτή τη κατηγοριοποίηση και με κάθε είδους λίστες και κατηγορίες γιατί στον χώρο της μοτοσικλέτας δεν χωράνε τέτοια πράγματα.
Ο καθένας οδηγάει και επιθυμεί αυτό που πραγματικά νιώθει ότι του ταιριάζει και επιπρόσθετα ο καθένας από εμάς στο forum γνωρίζει καλύτερα από κάθε άλλον κάτοχο αυτοκινήτου ή μηχανής ότι την μοτοσικλέτα την ερωτεύεσαι μάγκα μου.
Την βλέπεις και σε τσιμπάει την καρδούλα και το πρώτο σύμπτωμα είναι πότε θα την ξαναδείς και ψάχνεις να βρεις τον τρόπο (€) για να την κατακτήσεις (αγοράσεις) και να την κάνεις δικιά σου (νομίζεις στην αρχή για πάντα) αλλά πάντα στην πορεία ερωτεύεσαι καμιά άλλη πιτσιρίκα ή μετρέσα και θέλεις να ξενομαμήσεις......
Επομένως μιλάμε για έρωτα και μια κατάσταση που στους ''άλλους'' δεν είναι φυσιολογική.

Τώρα όσον αφόρα το θέμα αυτό (για τους κάτοχους της Varadero) είναι απλά και ξεκάθαρα τα πράγματα.

Και στις τρεις κατηγορίες (που και πάλι λέω ότι δεν τις αποδέχομαι, αλλά καλώς ή κακώς υπάρχουνε και ζούνε ανάμεσα μας) υπάρχουνε συνειδητοποιημένοι αναβάτες, αλλά υπάρχουνε και ταγάρια....
Μη μου πείτε ότι δεν έχετε δει οδηγό μηχανής SS ταγάρι ξεκράνοτο, με σκαρπίνι και μεταξωτό ζακετάκι.....
Μη μου πείτε ότι δεν έχετε δει ποτέ αναβάτη-κάγκουρο σε Super Motard με περιβολή τρελής αδελφής.
και μπορώ να αναφέρω πολλά ακόμα παραδείγματα αλλά νομίζω ότι ο καθένας ξεχωριστά έχει αποκρυσταλλώσει απόψη και ξέρει πολύ καλά μέσα του τι γίνεται στους δρόμους και στα cafe με τις γκόμενες (moto) παραταγμένες η μία δίπλα στην άλλη (όλες ντυμένες, μακιγιαρισμένες και φιλήδονες)

Το θέμα του κράνους αλλά και γενικότερα του εξοπλισμού ενός συνειδητοποιημένου αναβάτη είναι πικρή ιστορία στην Ελλάδα.
Αντικίνητρο είναι οι παράλογες τιμές (αν όχι για όλους για τους περισσότερους σίγουρα)
Αιτία είναι η εν γένει έλλειψη οδηγικής παιδείας σε όλους τους οδηγούς (και σε αυτόν που δεν φορά κράνος και σε αυτόν που δεν φοράει ζώνη)
Αιτία είναι το ότι το καλοκαίρι στην Ελλάδα είναι πολύ θερμό σε σχέσημε τις χώρες της κεντρικής και βόρειας Ευρώπης (αλλά σίγουρα δεν είναι δικαιολογία) είναι απλά ακόμα ένας λόγος - δικαιολογία για να μην το φοράνε ορισμένοι.

Οι οδηγοί των Varadero είναι και αυτοί χωρισμένοι σε υποκατηγορίες (όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια) αλλά και όλοι οι αναβάτες των υπόλοιπων moto.
Υπάρχουνε αυτοί που τους προέκυψε η Varadero (ή οποιαδήποτε άλλη moto)
Υπάρχουνε όμως και αυτοί που είναι τρελά ερωτευμένοι με την μηχανή τους είναι ώριμοι οδηγοί (καμία σχέση η ωριμότητα με την ηλικία) και συνειδιτά την επέλεξαν. Αυτοί όποια μηχανή και να ερωτευόντουσαν θα την οδηγούσανε σωστά, θα φορούσανε ΠΑΝΤΑ κράνος και θα είχανε τον κατάλληλο εξοπλισμό και δεν θα κάνανε ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ (την μηχανή σε μία ρόδα κτλ κτλ ;) )

Δεν είναι τσόγλανος αυτός που τρυπάει η μεταποιεί την εξάτμιση για να προκαλέσει όχι μόνο θόρυβο, αλλά και τα ήδη τσιτομένα νεύρα των συμπολιτών μας;

Δεν είναι επικίνδυνος για τη ''δημόσια υγεία'' αυτός που κάνει σφήνες με ταχύτητα ανάμεσα στα μποτιλιαρισμένα αυτοκίνητα;

Δεν είναι ανέραστος και κομπλεξικός αυτός που τρέχει υπερβολικά έξω ή δίπλα στα καλοκαιρινά cafe για να τον προσέξει καμιά μουνίτσα;

Δεν είναι προβληματικός αυτός που επειδή φόρτωσε πάνω στη μηχανή του κάποια που φοράει φουστίτσα τύπου κουραδοκόφτη πατάει το γκάζι σαν μανιασμένος και οδηγάει νευρικά είτε για να μην βλέπουνε οι υπόλοιποι τον κώλο της καλής του, είτε για να τον δούνε (αυτή είναι άλλου τύπου ανωμαλία)

Δεν ξέρω αν γίνομαι γραφικός αλλά στο δικό μου το μυαλό αυτή είναι η ενεστώσα μοτοσικλετιστική Ελληνική πραγματικότητα.
Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στους οδηγούς της Varadero αλλά σε Ο Λ Ε Σ τις moto σε κάθε γωνιά της Ελλάδας.
Επομένως για το περίφημο κράνος των Varaderiston κάπου υπάρχει ο μύθος και κάπου η πραγματικότητα.

Σας μιλάει κάποιος που πατάει σε λίγο τα 32 είναι παντρεμενίδης και οδηγάει μηχανή - μηχανάκι από τα 15 (χωρίς να σημαίνει τίποτα απολύτως αυτό)
Ανήκω σε αυτούς που η Varadero είναι όνειρο ζωής και την θέλω όσο τίποτα άλλο εδώ και 5 χρόνια....
Διάφορες ατυχίες με ανάγκασανε να παραμείνω και να ''βολευτώ'' με μικρά μηχανάκια.
Αυτό το διάστημα είμαι με ένα Piaggio X9 250 Evolution και ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ σε περίπου ένα μήνα θα είμαι με μια καινούρια Varadero που τόσο πολύ θέλω, όλα αυτά τα χρόνια.

Πριν πάρω όμως την μηχανή αυτή, ήδη από το Πάσχα πήρα 2 μοτοσικλετιστικά jacket, γάντια, μπότες και ειδικό φαρμακείο για Moto (έχει κάτι υπέροχα, έτοιμα και πλήρη η michelin) και τα 2 χιλιάρικα που έχω στην άκρη είναι 1000 προκαταβολή και 1000 για 2 καλά κράνη.


Μάγκες παντού και πάντα υπάρχουνε κοπριές και σωστοί αναβάτες. Αφήστε τους άλλους να σας δώσουνε τον χαρακτηρισμό (αρκεί και αυτοί να είναι σωστοί και ώριμοι οδηγοί μοτοσικλέτας)

Αυτά προς το παρών και ελπίζω να μη σας κούρασα.

crs-k
02/06/2005, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
:nono: :nono:

................................

Αυτά προς το παρών και ελπίζω να μη σας κούρασα.


Εχεις πολυ δικιο σε ΟΛΑ αυτα που λες!

Σε ολες τις κατηγοριες υπαρχουν "καλοι" και "κακοι"!
Ολοι εχουν "δικαιωμα" να παρουν την μηχανοι που τους κανει "κλικ"!

Ξεχνας απλως (οχι εσκεμμενα φανταζομαι) την "κοινωνικη" προεκταση της κατοχης καποιου μεγαλης αξιας "αντικειμενου" ...
Και ειδικα στην Ελλαδα ...

Ειναι σιγουρο, πως αρκετοι ΚΑΛΟΙ (απ' ολες τις αποψεις) οδηγοι εχουν Porche ή SLK (πχ).
Το σιγουροτερο ομως ειναι οτι τουλαχιστον ενα 90% των κατοχων ενος τετοιου αυτοκινητου, ειναι απλα ΑΣΧΕΤΟΙ και ΕΠΙΔΕΙΞΙΟΜΑΝΕΙΣ!

Ετσι λοιπον και στον δικο μας χωρο, παλιοτερα το Status Symbol ηταν η (ακριβη τοτε) Αφρικα και ειχαμε την φυλη των "Αφρικανων".

Οι ιδιοι αυτοι "Αφρικανοι" αργοτερα, φυγαν απο την "ξεπεσμενη" στ ματια τους πια, Αφρικα και πηγαν προς το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ Varadero και τις BMW!

Ειναι (δυστυχως) ενα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ποσοστο, που κακοχαρακτιριζει και τους "αλλους" (τους λιγοτερους), τους συνειδητοποιημενους οδηγους.


ΜΗΝ σε στεναχωρει ομως αυτο (οσο ειναι δυνατον) και κυριως ΜΗΝ μπαινεις στον κοπο να υπερασπιστεις την ΚΑΚΗ πλειοψηφια, στο ονομα της μηχανης που αγαπας.
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΝΕ !!!


Πορευσου εν ειρηνη μαζι της ...

:smokin: :beer:





ΥΓ: Πριν κανα δυο μηνες, στο Δελεαρ που μαζευομαστε, ηρθε ενας Varaderisti (με ζελε στο μαλι), να μου μιλησει.
Μου ειπε οτι ειδε τα κρανη, κι εχει κι αυτος μηχανη (μου την εδειξε), και ρωταγε για το Forum.
Του απαντησα για το πως μπορει να μπει, αλλα οταν αρχιζει και μου ΕΞΗΓΕΙ για να ΚΑΤΑΛΑΒΩ, γιατι ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ, του ειπα ειτε να ΜΗΝ τολμησει να πει κατι τετοιο στο Forum, ειτε να ΜΗΝ μπει καθολου.
Επισης εκοψα και την κουβεντα μιας και προφανως ειχα να κανω με "στοκο" !!!

Ενα απο τα χιλιαδες παραδειγματα που εχω για "αυτους"! :wave2:

Nik0s
02/06/2005, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Επισης εκοψα και την κουβεντα μιας και προφανως ειχα να κανω με "στοκο" !!!

Ενα απο τα χιλιαδες παραδειγματα που εχω για "αυτους"! :wave2:

Χρήστο, σίγουρα δε μιλούσες με τον Πανουργιά ?? Τότε δεν είχε το XX ακόμα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
02/06/2005, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Χρήστο, σίγουρα δε μιλούσες με τον Πανουργιά ?? Τότε δεν είχε το XX ακόμα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ειχε ζελε στο μαλι ??? :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
03/06/2005, 05:47
επιτέλους ......................


να; μια σελίδα με σοβαρές απόψεις εμπεριστατωμένες που αναδικνύουν την ελληνικήν γλώσσα...

:lol: :lol:

επιτέλους λέγω αγαπητοί συμφορουμήτες υπάρχουν και μερικού εξ υμών που είναι διατεθειμένοι να προβούν εις την εκφρασιν εμπεριστατωμένης άπόψεως περί των κοινών ...
:lol: :lol:

νιώθω ευτυχής αγαπητοι αδελφοί καθώς μέσα στο σκοτεινό τούνελ αυτόυ του φλόρουμ υπάρχετε εσείς που εκφράζετε την ακαίρεα σκέψη και τον λόγο...
:bawl: :bawl:
και δεν χρειάζεται να αναφαρθώ είς τους ΑΦΡΙΚΑΝΟΥΣ....
και τους VARADERIOYS

που όπως λέγει ο εν χριστώ αδελφός
είναι ξεπερασμένοι...
:lol: :lol: :bawl: :bawl:
μπράβο αγαπητέ

είμαι ένθερμος υποστηρικτής των απόψεών σου


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ixnilatis
03/06/2005, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχεις πολυ δικιο σε ΟΛΑ αυτα που λες!

Σε ολες τις κατηγοριες υπαρχουν "καλοι" και "κακοι"!
Ολοι εχουν "δικαιωμα" να παρουν την μηχανοι που τους κανει "κλικ"!

Ξεχνας απλως (οχι εσκεμμενα φανταζομαι) την "κοινωνικη" προεκταση της κατοχης καποιου μεγαλης αξιας "αντικειμενου" ...
Και ειδικα στην Ελλαδα ...

Ειναι σιγουρο, πως αρκετοι ΚΑΛΟΙ (απ' ολες τις αποψεις) οδηγοι εχουν Porche ή SLK (πχ).
Το σιγουροτερο ομως ειναι οτι τουλαχιστον ενα 90% των κατοχων ενος τετοιου αυτοκινητου, ειναι απλα ΑΣΧΕΤΟΙ και ΕΠΙΔΕΙΞΙΟΜΑΝΕΙΣ!

Ετσι λοιπον και στον δικο μας χωρο, παλιοτερα το Status Symbol ηταν η (ακριβη τοτε) Αφρικα και ειχαμε την φυλη των "Αφρικανων".

Οι ιδιοι αυτοι "Αφρικανοι" αργοτερα, φυγαν απο την "ξεπεσμενη" στ ματια τους πια, Αφρικα και πηγαν προς το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ Varadero και τις BMW!

Ειναι (δυστυχως) ενα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ποσοστο, που κακοχαρακτιριζει και τους "αλλους" (τους λιγοτερους), τους συνειδητοποιημενους οδηγους.


ΜΗΝ σε στεναχωρει ομως αυτο (οσο ειναι δυνατον) και κυριως ΜΗΝ μπαινεις στον κοπο να υπερασπιστεις την ΚΑΚΗ πλειοψηφια, στο ονομα της μηχανης που αγαπας.
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΝΕ !!!


Πορευσου εν ειρηνη μαζι της ...

:smokin: :beer:





ΥΓ: Πριν κανα δυο μηνες, στο Δελεαρ που μαζευομαστε, ηρθε ενας Varaderisti (με ζελε στο μαλι), να μου μιλησει.
Μου ειπε οτι ειδε τα κρανη, κι εχει κι αυτος μηχανη (μου την εδειξε), και ρωταγε για το Forum.
Του απαντησα για το πως μπορει να μπει, αλλα οταν αρχιζει και μου ΕΞΗΓΕΙ για να ΚΑΤΑΛΑΒΩ, γιατι ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ, του ειπα ειτε να ΜΗΝ τολμησει να πει κατι τετοιο στο Forum, ειτε να ΜΗΝ μπει καθολου.
Επισης εκοψα και την κουβεντα μιας και προφανως ειχα να κανω με "στοκο" !!!

Ενα απο τα χιλιαδες παραδειγματα που εχω για "αυτους"! :wave2:


Αγαπητέ μου φίλε και συμπορευτή συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μάλιστα ΕΠΑΥΞΑΝΩ

Σίγουρα κάποια ''αντικείμενα λατρείας'' κάποιοι τα χρησιμοποιούνε ως την προέκταση του κεφαλιού τους (του κάτω φυσικά).
Κομπεξαρισμένοι, νεόπλουτοι (με την κακή έννοια βεβαίως - βεβαίως), συνήθως ανέραστοι και επιδειξιμανείς προβένουνε σε τέτοιου είδους αγορές για πλάκα.
Αγοράζουνε την Porche, την Lotus, την Varadero και το CBR1000RR Fireblade έτσι για πλάκα....όπως αγοράσουμε εμείς ένα κινητό δεύτερης κατηγορίας...:wave2:


Εμείς (οι πιο πολύ τουλάχιστον) για να πάρουμε την μηχανή που έχουμε μέσα στην καρδιά μας, στο μυαλό μας και μέσα στα όνειρα μας (είτε τα κάνουμε στον ξύπνιο μας, είτε στον ύπνο μας) κάνουμε το σκατό μας παξιμάδι, στερούμαστε 2-3-4 χρονάκια πράγματα που για άλλους είναι αυτονόητα και με πάρα πολύ απλά Ελληνικά ΞΕΚΑΥΛΩΝΟΥΜΕ πάνω στην μουνάρα με τις 2 ρόδες.

Ο ΛΕΛΕΣ που οδηγάει όμως το νέο του ακριβό απόκτημα κατ' εμέ είναι απόλυτα δυστυχής. Δεν τον γεμίζει, δεν είναι αυτό που περίμενε (νόμιζε το ταγάρι, ότι επειδή πήρε μια καλή? (ακριβή σίγουρα) μηχανή ότι όλα την ίδια στιγμή θα άλλαζανε).
Θα τον έβρισκε η γυναίκα που πάντα ονειρευότανε, όλοι θα τον προσκυνούσαμε , ότι ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ και όλοι οι υπόλοιποι που έχουνε το ίδιο μοτόρι είναι ''μαλάκες'' και είναι πιο κάτω από αυτόν (οικονομικά) και βέβαια ούτε κουβέντα για τις οδηγικές του ικανότητες (ο Val.Rossi δίπλα του είναι λυκόπουλο).
Δεν βρίσκει την κοινωνική αποδοχή που φανταζότανε πριν αγοράσει το αυτοκίνητο ή μηχανή και ανακαλύπτει (???) ότι κοινωνικά καταξιωμένο δεν σε κάνει ούτε η ακριβή μηχανή,ούτε τα ακριβά ρούχα, ούτε το ακριβό σπίτι ούτε τπτ άλλο ακριβό.

Έλα γκαρντάσι μου, όμως που πολύ γρήγορα νομίζει ότι καταλαβαίνει τη μαλακία του και παέι και την πουλάει για να πάρει κάτι καλύτερο? (ακριβότερο σίγουρα και πάλι)....
Αυτό που πρέπει να κάνει με τα τόσα € που σπαταλαέι σε κάτι που δεν το αγαπάει πραγματικά, είναι να πάει σε έναν καλό νευροχειρούργο και να είναι ο πρώτος ΜΑΛΑΚΑΣ με μεταμόσχευση εγκεφάλου.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Η μόνη ''παρηγοριά'' αδέλφια είναι ότι τυπάκια τέτοια είναι δυστυχισμένα και ποτέ ευχαριστημένα από τίποτα και από κανέναν.:eyepop:



Για άλλη μια φορά θέλω να πω σε όλους ότι νιώθω ιδιαίτερα ευτυχής και τυχερός που βρίσκομαι (έστω και ηλεκτρονικά) ανάμεσα σας. (γιατί απ' ότι κατάλαβα αυτές τις λίγες μέρες που είμαι μέσα στο forum οι πιο πολύ είστε από Αθήνα)

Άμα σκάσει κανένα γκαρντάσι από Θεσσαλονίκη μεριά να βρεθούμε και να τα πούμε (ελπίζω να έχω πάρει και την Vara να κάνουμε καμιά μπαρότσαρκα):smilea:


ΥΓ: Έτσι από περιέργεια θέλω να ακούσω ποιους λόγους σου ανέφερε ο τύπος με την Varadero που δεν φοράει κράνος.

crs-k
03/06/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
Αγαπητέ μου φίλε και συμπορευτή συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μάλιστα ΕΠΑΥΞΑΝΩ
............................
ΥΓ: Έτσι από περιέργεια θέλω να ακούσω ποιους λόγους σου ανέφερε ο τύπος με την Varadero που δεν φοράει κράνος.


Λεμε λοιπον το ιδιο πραγμα.

Απλως το θεμα ειναι οτι αυτην την στιγμη "αυτοι" την εχουν πεσει στο Varadero και στην BMW.

Αργοτερα θα την πεσουν σε κατι αλλο (ακριβο οπωσδηποτε) και θα εχουμε μια νεα φυλη, αντι για "Varaderisti" και "BMWδακιδες" που εχουμε σημερα.

Οι ιδιοι μαλακες θα 'ναι παλι, απλα με αλλο ονομα.

Το κριμα ειναι που χαρακτηριζουν και τους υπολοιπους ... :sick:

Μη μου πεις ...
Καπου θα υπαρχουν και καλοι ταξιτζιδες.
Ειναι σιγουρο!
Ελα ομως που εχουν (λογω των πολλων αλλων) την γενικη κατακραυγη και τους παιρνει κι αυτους η μπαλα ... :wacko:

Απλως εσυ να μην στεναχωριεσαι για τιποτα, ακομα κι αν "σε παιρνει η μπαλα" (που θα σε παιρνει)! :lol:



Ο τυπος λοιπον μου ελεγε οτι ΟΛΑ ειναι θεμα "λαδιου στο καντηλι", "οτι ΔΕΝ εχει πεσει ΠΟΤΕ", "οτι ΔΕΝ μπορει να παει στην γκομενα με το μαλι μεσ' το λαδι", κι αλλες τετοιες μαλακιες που ΔΕΝ (θελω να) θυμαμαι ...

:lol: :rotflmao: :lol:

Βεβαια ΔΕΝ μου ειπε το αυτονοητο!
Οτι ΔΕΝ φοραει κρανος για να μπορει ο κοσμος να βλεπει πως ειναι ΑΥΤΟΣ που εχει το Varadero ...

:lol: :rotflmao: :lol:



Υ.Γ.: Σημερα το πρωι πηγαινοντας στην δουλεια μετρησα 9 Varadero!
ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ φορουσε κρανος! :winka:



:smokin: :beer: :wave2:

free rider
03/06/2005, 14:20
εχω να πω οτι οι τάσεις αφορισμού ανθρώπων ανάλογα με την κοινωνική στάση τους π.χ.
να μην φοράνε κράνος με βρίσκει αντίθετο...
ισα ισα που τέτοιοι αναβάτες θα έπρεπε να είναι κέντρο συζήτησης έτσι ωστε μέσα απο την δύναμη της πειθούς να αλλάζουν συμπεριφορά.

Είναι κοινωνικά απομονωτικό ....

εγω δέχομαι την προτίμηση καθενός στο κάτω κάτω δική του είναι ...

crs-k
03/06/2005, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εχω να πω οτι οι τάσεις αφορισμού ανθρώπων ανάλογα με την κοινωνική στάση τους π.χ.
.....................


Οι ανθρωποι για τους οποιους μιλαμε, εχουν εξ' ορισμου (μα την σταση τους) βαλει την "κοινωνια" ΚΑΤΩ απο αυτους!

Δεν μιλαω για το οτι ΔΕΝ φοραν κρανος, αλλα για το οτι προσπαθουν να αναδειχτουν αγοραζοντας το εκαστοτε Status Symbol!

Οποτε (σαν μελος της κοινωνιας) ΔΕΝ εχω απολυτως ΚΑΝΕΝΑΝ ενδοιασμο στο να τους αφησω στην "απ' εξω"! :winka:

free rider
03/06/2005, 14:36
απλά εγω εκφράζω την γνώμη μου...

ποτε δεν αφήνω άλλους πίσω μου..
είναι η δική μου φιλοσοφία..

ισα ισα οταν αυτοι χρειάζονται περισσότερη βοήθεια...
βοήθεια που τελικά μπορεί να τους σώσει στην πράξη την ζωή...

crs-k
03/06/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
απλά εγω εκφράζω την γνώμη μου...

ποτε δεν αφήνω άλλους πίσω μου..
είναι η δική μου φιλοσοφία..

ισα ισα οταν αυτοι χρειάζονται περισσότερη βοήθεια...
βοήθεια που τελικά μπορεί να τους σώσει στην πράξη την ζωή...


Τοτε επρεπε να εχεις Κοινωνικο Ιδρυμα κι οχι μια φυσιολογικη ζωη ... :sick:

Μια πρωτη κουβεντα, παντα κανω κι εγω.
Οταν το κολλημα ειναι μεγαλο ομως, ΔΕΝ το κουραζω το πραμα! :winka:


Ετσι κι αλλιως η μονη βοηθεια που θελουν απο 'σενα ειναι να τους ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ γι' αυτο που προσπαθουν να δειξουν οτι ειναι ... :yuck:

free rider
03/06/2005, 14:45
αυτο μου το έχεις ξαναπεί ...

θυμάσαι που συζητούσαμε για την επίδραση της εκπαίδευσης στον τρόπο που αντιμετωπίζω τους άλλους...???

τεσ πα..

απλές γνώμες είναι..

crs-k
03/06/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
απλά εγω εκφράζω την γνώμη μου...
.....................


Δεν γινεται την επομενη φορα να εκφραζεις την γνωμη ΜΟΥ ???

Θα μου ερχεται πιο βολικα ετσι ... :dizzy: :wacko: :p



:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
04/06/2005, 22:51
sas tin spane i ksekranoti giati sas trone tis gkomenes...
eno ego den exo provlima
me to kranos ime pio omorfos...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke genika ante fate loutsous pou milate gia to ti ine sosto ke ti oxi
diko tous kefali ine opou 8eloun to vazoun
rotise kanis pote plinate ta podia sas?
oxi den rotise giati den ine sosto ine adiakrisia
lipon ke to kranos ena papoutsi gia to kefali ine
giati tosi kaoura gia to pios forai?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
min iste adiakriti
ke an es8aneste ke iste xomata den simeni oti oloi prepi na ine xoma gia na min es8aneste mpaza esis...
:rotflmao: :rotflmao: