PDA

View Full Version : Πληροφοριες για Νιτρο σε Ζχ10 05



libali10
09/02/2009, 07:00
Μονο οποιος ξερει αποκλειστικα σχετικα με προμηθεια πραγματων και τοποθετηση νιτρου μοτο και ειδικοτερα zx10 του 05.

fan
10/02/2009, 07:07
Η ΠΡΩΤΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΥΡΜΠΙΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΙΤΡΟ.

Τωρα αν εσυ θες σονικαικαλα να το νιτραρεις, μπορεις να βρεις πολλων ειδών κιτ στο www.ebay.com

Ομως.....

Εχε υπ οψην σου πως θα χρειαστεις διαφορα "extra" εφ οσον θες να νιτραρεις πολυστροφο μοτερ.

Με απλα λόγια αν απλα παρεις και φορεσεις το κιτ πανω στο μηχανακι, χωρις περεταιρω μετατροπες......σε βλεπω με σετ λιωμενα πιστονια και μονο ο Θεος ξερει τι αλλο.

Συμβουλεψου καποιον που να έχει κανει ήδη μια τετοια μετατροπή ή ισως καποιον μηχανικό που να έχει k@vl@ με dragster και ευθείες.

Αν παλι δεν ξέρεις καποιων πες μου να σου στείλω info τετοιων συνεργειων με πμ.

Αντε καλα γκαζια και με προσοχή

sakisvolos
10/02/2009, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
Μονο οποιος ξερει αποκλειστικα σχετικα με προμηθεια πραγματων και τοποθετηση νιτρου μοτο και ειδικοτερα zx10 του 05.

Δυο απλές ερωτήσεις!
Έχεις εκμεταλλευτεί πλήρως τη δύναμη του zx10 και δεν σου φτάνει το γκάζι του δλδ?
Το ενδεχόμενο να ''εκραγεί'' το μοτέρ όταν θα το πας στα όρια του με το νίτρο το σκέφτηκες?
Με κάθε επακόλουθο! :winka:

libali10
10/02/2009, 12:10
fan, εχω ο ιδιος φτιαξει διαφορα νιτρατα,αλλα αυτοκινιτα.
Γνωριζω πολλα πραγματα αλλα εχω καιρο να ασχολιθω και το συζηταω να παρω γνωμες.
Με εδιαφερει και η αξιοπιστια του μοτερ.
Οπως καταλαβαινεις γνωμες ρωταω γιατι κατι που εχεις καιρο να ασχοληθεις καμια φορα υπαρχουν εξεληξης στο τομεα αυτο που δεν γνωριζεις.

Επομενως θελω καποιον που εχει φτιαξει κατι παρομοιο

Ξερεις για το Ηup τις power commander?

sakisvolε τιποτα δεν ειναι αρκετο σε αυτη τη ζωη

sakisvolos
10/02/2009, 12:26
Ρε συ εντάξει τίποτα δεν είναι αρκετό σ' αυτή τη ζωή αλλά το zx10 είναι ss και πολύ δυνατό
για να του βάλεις νίτρο!
Σε αγώνες drag θα το πας? Τότε άντε ας πούμε ότι το θέλει ! :winka:

:wave2: :wave2: :wave2:

libali10
10/02/2009, 14:03
Fan,an ξερεις στειλε πληροφοριες με πμ για το κιτ εδω στην Ελλαδα για αγορα.
Ποια καταστηματα το προμηθευουν!

libali10
10/02/2009, 14:06
sakisvolος, εχει ανεβει πολυ το επιπεδο και πρεπει να παρουμε τα μετρα μας.

fan
11/02/2009, 06:07
Καλημερα και παλι....

Επειδή το βρήκα ενδιαφέρων μπήκα στον κόπο να κανω μερικα τηλέφωνα....

Δηστυχος και στους 3 εμπόρους που ήξερα όταν ασχολιόμουν με τέτοια πήρα την ίδια απαντηση....

"-Ο κόσμος πλέον μπαίνει στο ebay και τα αγοράζει μόνος του...."

Ο μοναδικός που βρήκα που ασχολέιτε ακόμα με τέτοιου είδους εμπορία, είναι ο Παπαγιάννης κάπου στον Πειραια αλλα και πάλι δεν σου κάνει καθώς φέρνει μόνο κιτ για αυτοκίνητα (μεγάλα μπεκ μεγαλη μπουκάλα και γενικά μετατροπές ανω των 500-600 ίππων).

Ο μοναδικός που δεν βρήκα το τηλέφωνό του (το εχασα ο μακακας) είναι ενα κατάστημα στη Θηβών MOTO Billys Rentiouris" ή καπως έτσι....Μπορεί να κάνω και λάθος στο επώνυμο.
Τον τύπο δεν τον ξέρω ούτε έχω παει ποτέ απ το κατάστημά του, οπότε μην μπεις στον κόπο να με ρωτήσεις που ακριβώς είναι. Απλα τον είχα σαν contact απ τις παλιές "κακές και πονηρές" εποχές.

Αν τυχών τον βρείς και δεν έχει ούτε αυτος........ασχημα τα πράματα......

Μονο απο internet μετά.

Ενημέρωνέ με για την κατασκευή σου ε! :)

libali10
11/02/2009, 19:30
eyxaristo file

kaliba
11/02/2009, 21:36
Γεια σου φίλε μου


Έχω βάλει νίτρα σε c50 ζ125 gsxr busa ktlp.

το να περάσεις νίτρα πάνω σε ένα μηχανάκι είναι πολύ εύκολο. το δύσκολο όμως είναι να ρυθμίσεις και να φέρεις σε ασφαλή επίπεδα την χρήση του νίτρου. υπάρχουν δυο είδη νίτρων και πολλές διαφορετικές διαδικασίες τοποθέτησης με πολλά ηλεκτρονικά υπό βοηθήματα που αποφέρουν ασφαλή λειτουργία.


Εσύ από ότι καταλαβαίνω δεν θέλεις να ανοίξεις μοτέρ απλά μόνο να ψεκάσεις και να έχεις και την αξιοπιστία του μοτέρ. . οπότε έχουμε και λέμε μπορείς να ψεκάσεις μέχρι 30hp στους αεραγωγούς (Εμέσα) και 15hp στις εισαγωγές άμεσα.


Αν θέλεις πάντως έχω ένα σύστημα της nos με 2λιτρων μπουκάλι υγρού τύπου όπου είναι και μονομπεκο. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου ένα πμ.

fan
12/02/2009, 04:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaliba

Αν θέλεις πάντως έχω ένα σύστημα της nos με 2λιτρων μπουκάλι υγρού τύπου όπου είναι και μονομπεκο.

Μονομπεκο? Σε μοτο?
Βοήθησέ με να καταλάβω.......

Και πως διάολο μοιράζεται?

kaliba
12/02/2009, 04:56
ασφαλως ,


οταν λεω μονομπεκο εννοω με ενα fogger . κοιτα την φωτο παρακατω ειναι συστηματα oxide που δινουν κιτ 4ρων 2 και 1 fogger.


http://i126.photobucket.com/albums/p84/mantarin/fogger.jpg




thanks.:)

libali10
12/02/2009, 13:42
ακριβως αυτα ζηταω.
tsekare to pm sou.
thanks olous paides.

reinmeister
12/02/2009, 17:52
το μοτερ σου,κατω, ειναι νορμαλ?

libali10
13/02/2009, 16:17
Ναι
Για αυτο το σηζηταω,μηπως εχει φτιαξει κανεις zx10,toy 05 για να μαθω αν αντεχει.

Σημερα εμαθα οτι ενα zx10 με νιτρα (δεν ξερω πως και τι απο πραγματα) αλλα εκανε μπουμ στο δυναμομετρο.

fan
13/02/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
εμαθα οτι ενα zx10 με νιτρα εκανε μπουμ στο δυναμομετρο.



:( :( :( :(

fan
13/02/2009, 16:38
Γι αυτο εγω συνεχίζω να ψωνίζω Honda και SUZUKIA

sakisvolos
13/02/2009, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
Ναι
Για αυτο το σηζηταω,μηπως εχει φτιαξει κανεις zx10,toy 05 για να μαθω αν αντεχει.

Σημερα εμαθα οτι ενα zx10 με νιτρα (δεν ξερω πως και τι απο πραγματα) αλλα εκανε μπουμ στο δυναμομετρο.

Και το δικό σου άμα είναι μαμά από κάτω μπουμ θα κάνει στα σίγουρα!
Αλλά και μπουμ να μην κάνει αμέσως μη φανταστείς ότι θα το χαρείς και πολύ!:winka:

reinmeister
13/02/2009, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
Ναι
Για αυτο το σηζηταω,μηπως εχει φτιαξει κανεις zx10,toy 05 για να μαθω αν αντεχει.

Σημερα εμαθα οτι ενα zx10 με νιτρα (δεν ξερω πως και τι απο πραγματα) αλλα εκανε μπουμ στο δυναμομετρο.

αν θες μηχανακι για κοντρες πουλα το zx10...εχουν ουτως η αλλως την ταση να βγαζουν εξω τα αντερα τους αν παραπιεστουν ακομη και μονο με περιφερειακα...ξεκινουν καιγοντας λαδια και συνεχιζουν διαλυοντας μπιελες...

gsxr 1000 ειναι μονοδρομος...

η busa...

libali10
14/02/2009, 06:28
παιδια,μαστορας ειμαι....και δεν ειναι δικο μου το zx.
το μηχανακι το φτιαχνω χωρις να ανοιξω μοτερ και ειναι πολυ δυνατο και πιστευω οτι δυσκολα θα το περασει καποιος που δεν εχει ανοιξει μοτερ.
Απλα ο πελετης θελει να παει με ενα τουρμπατο και γιαυτο θελει νιτρα.
Δεν ειμαι σιγουρος για την αξιοπιστια του μοτερ για νιτρα και για αυτο το συζηταω μηπως ξερετε κανενα φτιαγμενο..
Το τηλ μου ειναι 6945111303 sakibole κανε μια κληση να σε παρω.