PDA

View Full Version : yperkybismos xt



ftsmf
14/02/2009, 12:14
loipon.. itan na to poulisw to mixanaki kai na parw kati megalytero.. alla epeidi den vlepw xaidi apofasisa na to valw synergeio... loipon.. thelw opoios exei gnwmi gia to ti akrivws prepei na ginei as steilei... to mixanaki einai 500cc alla ola ta mixanika meri ws gnwston einai ta idia me tou 600 ektos pistoni.. egw gia arxi elega gia 608 pistoni yamaha me rektifie ston kylindro kai ekkentroforo reprofile se 3 stadio.. kati elafry diladi gia arxi.. kai ennoountai kai zigkler allagi.. twra opoios exei gnwmi i kserei times pou tha paei afto as pei... an exei yparxei paromoio thema den exw provlima na sygxwneftei.. na simiwthei omws oti den thelw na xasei to mixanaki tin aksiopistia tou.. den thelw toumpaniasma... pio ropato kai grigoro to thelw...

p@nos
14/02/2009, 12:23
μαλλον απο τους υπολοιπους ΧΤακιδες μπορω να στα πω καλυτερα εγω:cool:

διαφορετικο δεν ειναι μονο το πιστονι...

ειναι και ο κυλινδρος, ειναι και οι κεφαλη, ειναι και η μπιελα διαφορετικη...
(και το σασμαν διαφορετικο ειναι αλλα δε παιζει και τοσο σημασια αυτο βεβαια...)+

οποτε οπως καταλαβαινεις δε γινεται και τοσο ευκολα 600...
πρεπει να βρεις τα πραγματα που χρειαζονται, αλλα το πιο πολυ θα σου κοστισει η δουλεια που θα σου κανει ο συνεργιατζης...
το μονο που συμφερει λοιπον σε αυτη την περιπτωση, ειναι να αγορασεις ενα 600αρι μοτερ και να το βαλεις κατευθειαν πανω...

το θεμα ομως δεν ειναι μονο αυτο:D

στην πραγματικοτητα δεν αξιζει και τοσο να μπεις σε αυτη τη διαδικασια, μιας και δεν κερδιζεις τιποτα το ιδιαιτερο σε αποδοση...
οποτε μαλλον τσαμπα κοπος, κατα τη γνωμη μου δωσε το 500 και παρε το 660:winka:

ftsmf
14/02/2009, 12:37
file pano xairomai pou ta ksanaleme.. egw piga se ena synergeio filiko kai mou eipe oti ousiastika ta pragmata tou moter pera apo kylindropistona(afto ennoousa pistoni) einai idia... pantws epeidi eimai apofasismenos min mou lete ti na MHN kanw alla ti na kanw

mivvo
14/02/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

στην πραγματικοτητα δεν αξιζει και τοσο να μπεις σε αυτη τη διαδικασια, μιας και δεν κερδιζεις τιποτα το ιδιαιτερο σε αποδοση...
οποτε μαλλον τσαμπα κοπος, κατα τη γνωμη μου δωσε το 500 και παρε το 660:winka:


Συμφωνω απολυτα.

Steve_athens
14/02/2009, 12:51
Θα συμφωνησω και γω με τους υπολοιπους καλυτερα να παρεις το 660.Το 500αρι δεν εχει να δωσει πολλα πραγματα ενω αν πας στο 660 και θα κανεις μια καλη αναβαθμιση και αν θες να το ανεβασεις αργοτερα σηκωνει πιο πολλα πραγματα:beer:

p@nos
14/02/2009, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
file pano xairomai pou ta ksanaleme.. egw piga se ena synergeio filiko kai mou eipe oti ousiastika ta pragmata tou moter pera apo kylindropistona(afto ennoousa pistoni) einai idia... pantws epeidi eimai apofasismenos min mou lete ti na MHN kanw alla ti na kanw

koita afoy to εχεις παρει και αποφαση, με ρεκτιφιε δουλεια δε γινεται,πρεπει να αλλαξεις κυλινδρο...

η κεφαλη επισης ειναι διαφορετικη(και ακριβη αν τη θες γερματη φυσικα)οποτε ο μαστορας ειναι πολυ πιθανον να σου ''σκαψει'' αυτη που εχεις πανω, κατι που δεν ειναι καθολου καλο...

η συμβουλη μου λοιπον, μιας και εχω σκεφτει κι εγω να κανω αυτο που θες, ειναι να βρεις ενα μεταχειρισμενο μοτερ 600αρι, και να πουλησεις το δικο σου μοτερ, και απλα να κανεις τραμπα τους κινητηρες(στο ebay θα βρεις αρκετα μοτερ με 200?)

καλη δουλεια!!!

ftsmf
14/02/2009, 13:14
NA SAI KALA FILE PANO.. NA SE RWTISW.. OTAN LEME MOTER ENNOOUME MONO TON KINHTHRA I XREIAZOMAI KAI KARMYRATER KAI LOIPA?? TA ILEKTRIKA TOULAXISTON EINAI IDIA ME TO 600??

p@nos
14/02/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
NA SAI KALA FILE PANO.. NA SE RWTISW.. OTAN LEME MOTER ENNOOUME MONO TON KINHTHRA I XREIAZOMAI KAI KARMYRATER KAI LOIPA?? TA ILEKTRIKA TOULAXISTON EINAI IDIA ME TO 600??

τα καρμπυρατερ σιγουρα θελουν τα ζιγκλερ αλλαγμα...
η ηλεκτρονικη πιθανων να ειναι ιδια, αλλα δε παιρνω και ορκο βεβαια...

οταν λεμε μοτερ ομως ναι, εννοουμε μονο το μοτερ:p

apav
14/02/2009, 14:03
Που τα βρίσκεται βρε παίδες αυτά τα μοτεράκια με 200?; :p

Για KLR250; :o

ftsmf
14/02/2009, 14:18
file apav opws kai se sena mano molis koitaksa gia moter sto e-bay alla tipota.. ena eixe me 430 euro.... apav an vrw kana site pou na exei moter tha sto parathesw edw...

p@nos
15/02/2009, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
file apav opws kai se sena mano molis koitaksa gia moter sto e-bay alla tipota.. ena eixe me 430 euro.... apav an vrw kana site pou na exei moter tha sto parathesw edw...
κατα καιρους θα βρεις μοτερ που τα σκοτωνουν....

εχω βρει μαι μοτερ να πωλειται στο ebay με 150?...

συνηθως στα 300 τα δινουν...

camen
15/02/2009, 06:01
και εγω πιστευω καλυτερα ειναι αγορα καινουργιου μοτερ...
Στο υπερκυβισμα θα κερδισεις ελαχιστα πραγματα και θα χασεις αρκετα σε αξιοπιστια(και ισως και ευροπουλα απο την τσεπη σου)... Χτυπα ενα μοτερακι μολις το βρεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!:wave2: