PDA

View Full Version : Ανχος ανχος ανχος ....Βοηθεια!



Stain
14/02/2009, 15:47
Μεταχειρισμενο hornet tou 2004..οσοι τo xoυν δει/οδηγισει (ενας εξ αυτων μηχανικος)μενουν εκπληκτοι με την κατασταση της μηχανης...πενα!μεχρι και την τελευταια βιδα!

Παμε στο προβλημα...παιδια βοηθεια....θα την παω σε μηχανικο αλλα ος τοτε θελω να δω τι περιπου μπορει να ειναι να ηρεμησω..
οταν η μηχανη ειναι κρυα..δεν περνει μπροστα με τπτ..θες προσευχες..θεσ τσοκ...τπτ...αν ειμαι τυχαιρος με τα πολλα περνει αλιος σκαστη....τι μπορει να φτεει?φιλος,μου ειπε οτι μαλλον αλλαγη μπουζι και ολα οκ?παιζει?στην πρωτη "μιζια" δειχνει να περνει αλλα @@
παιζει να νε κατι πιο σοβαρο?

plzzzz help ρε παιδια την εχω 2 μερες και εχω ανχωθει τρελα
οταν η μηχανη ειναι απο βολτα..πχ καμια ωρα μετα .. περνει κατευθειαν
ουτε προβλιμα ρελαντι ουτε στροφων η μηχανη δουλευει τελεια και ανοιγει σα διαολος (ειχα παπι πριν :P)

camen
14/02/2009, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stain
Μεταχειρισμενο hornet tou 2004..οσοι τo xoυν δει/οδηγισει (ενας εξ αυτων μηχανικος)μενουν εκπληκτοι με την κατασταση της μηχανης...πενα!μεχρι και την τελευταια βιδα!

Παμε στο προβλημα...παιδια βοηθεια....θα την παω σε μηχανικο αλλα ος τοτε θελω να δω τι περιπου μπορει να ειναι να ηρεμησω..
οταν η μηχανη ειναι κρυα..δεν περνει μπροστα με τπτ..θες προσευχες..θεσ τσοκ...τπτ...αν ειμαι τυχαιρος με τα πολλα περνει αλιος σκαστη....τι μπορει να φτεει?φιλος,μου ειπε οτι μαλλον αλλαγη μπουζι και ολα οκ?παιζει?στην πρωτη "μιζια" δειχνει να περνει αλλα @@
παιζει να νε κατι πιο σοβαρο?

plzzzz help ρε παιδια την εχω 2 μερες και εχω ανχωθει τρελα
οταν η μηχανη ειναι απο βολτα..πχ καμια ωρα μετα .. περνει κατευθειαν
ουτε προβλιμα ρελαντι ουτε στροφων η μηχανη δουλευει τελεια και ανοιγει σα διαολος (ειχα παπι πριν :P)

Tα πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο χωρις να ειμαι ειδικος και χωρις να ξερω το μηχανακι και τι προβληματα βγαζει ειναι:
1)Αδυναμη μπαταρια
2)καποιο προβλημα στο κομπλερ της μιζας
3)καποιο προβλημα στην ηλεκτρονικη
Μην αγχωνεσε παντως.ΟΛΑ διορθωνονται...:beer: :beer: :beer:

Stain
14/02/2009, 16:20
η μπαταρια ειναι κομπλε..το 2ρο δεν ξερω τι ειναι και το 3ο απλα το χω ακουστα αλλα μου κανει πανακριβο μονο απο το ονομα :(
η μιζα δινει κανονικοτατα απλα η μηχανη αρνειται να παρει
thnx για την απαντηση :)

sakisvolos
14/02/2009, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stain
η μπαταρια ειναι κομπλε..το 2ρο δεν ξερω τι ειναι και το 3ο απλα το χω ακουστα αλλα μου κανει πανακριβο μονο απο το ονομα :(
η μιζα δινει κανονικοτατα απλα η μηχανη αρνειται να παρει
thnx για την απαντηση :)

Να αλλάξεις σε πρώτη φάση τα μπουζί και μετά βλέπεις τι γίνεται! :winka:
Μάλλον αυτά θα φταίνε!

camen
14/02/2009, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stain
η μπαταρια ειναι κομπλε..το 2ρο δεν ξερω τι ειναι και το 3ο απλα το χω ακουστα αλλα μου κανει πανακριβο μονο απο το ονομα :(
η μιζα δινει κανονικοτατα απλα η μηχανη αρνειται να παρει
thnx για την απαντηση :)

Σωστα υποθετεις για το τριτο:smilea:
Αλλα λιγακι χλωμο να ειναι αυτο... Για αρχη τσεκαρε τα μπουζι οπως ειπε και το παλικαρι που ειναι πιο ειδικος αφου η μπαταρια ειναι οκ και βλεπεις...
Το κομπλερ σε πολυ ελευθερη μεταφραση ειναι το γραναζι της μιζας που εχει ως ρολο να δωσει κινηση στα υπολοιπα κινουμενα μερη του μοτερ για να παρει μπροστα.Αν ειναι φαγωμενο μπορει να μην πιανει σωστα και να γυριζει τρελα οποτε καθε φορα ευελπιστεις να πιασει συντομα και να παρει μπροστα:lol: :bawl:

Stain
15/02/2009, 02:17
thnx ρε παιδια..ηρεμισα καπως...αλλα εχω ξενερωσει τελειως :bigcry:
λεγαμε για βολτες σημερα αλλα οπου και να παω θα πρεπει να το παρκαρω σε κατηφορα :p

camen
15/02/2009, 05:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stain
thnx ρε παιδια..ηρεμισα καπως...αλλα εχω ξενερωσει τελειως :bigcry:
λεγαμε για βολτες σημερα αλλα οπου και να παω θα πρεπει να το παρκαρω σε κατηφορα :p

Bρε πηγαινε την βολτα σου...Εχει και ωραιο καιρο...:sun:
Καπου θα βρεις να το σπρωξεις...
Μην σε παρω και στον λαιμο μου ομως...:smokin: :wave2:

lotinia
15/02/2009, 07:45
File exo Hornet kai otan mou to ekkane auto ithele anorthoti.Klassiko provlima sta Hornet....mi masas 70Euro kai eisai kala.Apla kalo einai na allakseis kai tin mpataria mipos exei parei menta.

Stain
15/02/2009, 12:40
thnx για τισ απαντησεις :)
μια χαρα την εβγαλε σημερα..κανενα προβλημα. σπιρτο!
αν προλαβω να παω αυριο να το κοιταξω καλα θα ναι
:p

camen
15/02/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stain
thnx για τισ απαντησεις :)
μια χαρα την εβγαλε σημερα..κανενα προβλημα. σπιρτο!
αν προλαβω να παω αυριο να το κοιταξω καλα θα ναι
:p

Μην χαλιεσε για τα "σιδερα"... Στιψτο οσο μπορεις και ολα τα αλλα γινονται...:beer: :wave2: