PDA

View Full Version : Τα servise's του 1200GS... Joined Posts



Σελίδες : 1 [2] 3

zeli
24/02/2006, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΤΕ!!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟ

Καλά ντε. Μη φωνάζεις. Το καταλάβαμε. Αν δεν παίρνει βάλε την μπαλαντέζα και ξαναδοκιμασε αν εξακολουθεί να μην παιρνει σκάστο, αν συνεχίζει κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




αααα και πουσε αν κατα τύχει πάρει με την μπαλαντέζα εεε βγάλτην , μη σκοτωθείς κιολάς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

madtank
24/02/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Καλά ντε. Μη φωνάζεις. Το καταλάβαμε. Αν δεν παίρνει βάλε την μπαλαντέζα και ξαναδοκιμασε αν εξακολουθεί να μην παιρνει σκάστο, αν συνεχίζει κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




αααα και πουσε αν κατα τύχει πάρει με την μπαλαντέζα εεε βγάλτην , μη σκοτωθείς κιολάς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zeli ΕΓΩ δεν εχω μεινει απο μπαταρια... ουτε μου κάνει ναζάκια για να την καλωδιώσω :o Το Aprilia με τα ηλεκτρικά πως τα πάει..???
καίει λαμπακια καίει

zeli
24/02/2006, 12:18
Ναι αμε.

Είχε κάψει την μικρή σκάλα της μιας RAZOR μετά απο μια χωμάτινη διαδρομή....Συμπέρασμα, χάλια οι Razor. Θα βάλω PIAA:lol: :lol:

Τώρα όσο για τις καλωδιομένες 1200αρες τι να πω:rolleyes: :rolleyes: Καιρός φερνει τα λάχανα καιρός τα παραπούλια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

madtank
24/02/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Ναι αμε.

Είχε κάψει την μικρή σκάλα της μιας RAZOR μετά απο μια χωμάτινη διαδρομή....Συμπέρασμα, χάλια οι Razor. Θα βάλω PIAA:lol: :lol:

Τώρα όσο για τις καλωδιομένες 1200αρες τι να πω:rolleyes: :rolleyes: Καιρός φερνει τα λάχανα καιρός τα παραπούλια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ. ΚΑΙΡΟΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΑ ΛΑΧΑΝΑ.....ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ BMW:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

peterv
24/02/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ. ΚΑΙΡΟΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΑ ΛΑΧΑΝΑ.....ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ BMW:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε παιδιά ανοίξτε ένα topic να συγκριθούν λίγο aprilia και BMW ,
να γελάσει κάθε πικραμένος .

εδώ είναι λίγο εκτός θέματος .

Σημειωτέον πάντα σε σχέση με τα service του 1200 GS1200 που είναι και το θέμα μας η μηχανή από τότε που έγινε αναβάθμιση του εγκεφάλου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα.

Ακολουθώ όσο μπορώ και τις συμβουλές του madtank για να δούμε .

Καιρός για καμμιά μεγάλη εξόρμηση, είδατε το νέο κουστουμάκι Rally 2 Pro που κυκλοφόρησε από την BMW ?

peterv

Cpt. Haddock
24/02/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv

Καιρός για καμμιά μεγάλη εξόρμηση, είδατε το νέο κουστουμάκι Rally 2 Pro που κυκλοφόρησε από την BMW ?

peterv

Πολύ Long Way Around βλεπουμε, ε; :evil: :evil:

Την τιμή του την είδατε;

:uplate:


:sick:

:beer:

madtank
24/02/2006, 13:12
ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΥΜΙ RALLYE 2 ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ SAVANA. ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΒΡΟΧΗ, ΚΡΥΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.. ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΠΑΙΔΕΣ...
ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ 1272 €

Cpt. Haddock
24/02/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ 1272 €

:a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:


ΠΟΣΑΑΑΑΑ ;;;;;


τι λέτε ρε σεις...

κυκλοφορούν ένα σωρό καλύτερα με πολύ λιγότερα...

απλά δεν έχουν το προπελάκι στα μανίκια...


το οποίο είχαν αφαιρέσει οι McGregor / Boorman στο Long way around

:wave2: :beer: :wave2:

zeli
24/02/2006, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ. ΚΑΙΡΟΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΑ ΛΑΧΑΝΑ.....ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ BMW:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι ναι τώρα πάω για ανταλλαγή :ZZZ:
Α με την ευκαιρία να πάρω και καμια 10 μπαλαντέζες να έχω
:rotflmao: :rotflmao:

Α ναι για βάλτε κανα τέτοιο post στις διαμάχες θα πέσει γέλιο:rotflmao: :rotflmao:

16000€ για το GS, 1300 για μπουφάν και μπότες και καμια 500αρια για μπαλαντέζες μπαταρίες καλώδια και τους καφέδες της οδικής...Εχω αρχίσει ήδη να γελάω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

madtank
24/02/2006, 13:50
Captain μιλάμε για ΚΟΡΥΦΑΙΟ εξοπλισμό με standard μακράν..... πολλών άλλων εταιριών που εχω χρησιμοποιήσει ολα αυτά τα χρόνια. Σε συνδιασμό με το κράνος EVO4 πάω και Αλάσκα αμ λάχει να πουμε...με εσω / ισοθερμικά underwear

Αυτό που με προβλημάτισε λίγο κατα την αγορά είναι ότι η φόρμα ( παντελόνι / μπουφάν ) είναι made in China production θα μπορούσαν σιγουρα να είναι φτηνότερα. Οι μπότες made in Italy.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....BEST OF THE TOP:o

madtank
24/02/2006, 13:52
ZELI.... ΑΣΕ ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΤΑΒΛΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ:rotflmao: :beer:

markos
24/02/2006, 14:00
ρε παιδια μη παιδευεστε αδικα.Παρτε Varadero να μην εχετε προβλήματα.:ZZZ:

zeli
24/02/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ZELI.... ΑΣΕ ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΤΑΒΛΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ:rotflmao: :beer:

Αμα σε κερδίσεις πες να σου κάνουμε μια μπαλαντέζα δώρο


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/02/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
Captain μιλάμε για ΚΟΡΥΦΑΙΟ εξοπλισμό με standard μακράν..... πολλών άλλων εταιριών που εχω χρησιμοποιήσει ολα αυτά τα χρόνια. Σε συνδιασμό με το κράνος EVO4 πάω και Αλάσκα αμ λάχει να πουμε...με εσω / ισοθερμικά underwear

Αυτό που με προβλημάτισε λίγο κατα την αγορά είναι ότι η φόρμα ( παντελόνι / μπουφάν ) είναι made in China production θα μπορούσαν σιγουρα να είναι φτηνότερα. Οι μπότες made in Italy.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....BEST OF THE TOP:o

Ρε συ τρελοντεπόζιτε ( :rotflmao: :rotflmao: ), δε διαφωνώ οτι είναι καλός εξοπλισμός...ίσως και άριστος

Αλλά το οτι πας και Αλάσκα, που θα σου χρησιμέυσει?
(μακάρι δηλαδή να κάνεις όσα ταξίδια θες)

Η τιμή τους απλά είναι (για μένα) 30% ποιότητα και 70% όνομα

Το ίδιο χωρίς τα προπελάκια στα μανίκια (και made in china ) πόσο λες θα είχε;

Μη μου πεις οτι είναι χρήσιμη η θήκη για χάρτη στην πλάτη!

:wacko:

zeli
24/02/2006, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από markos
ρε παιδια μη παιδευεστε αδικα.Παρτε Varadero να μην εχετε προβλήματα.:ZZZ:


:wave2: :wave2:

RTnick
24/02/2006, 15:20
ΕΕΕΕΕ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΛΛΑ........ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΞΑΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΛΥΘΗΝΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΗ.

ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ (ΠΧ. ZELI) ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΟ Γ@Μ@ΣΤΑΥΡΙΔΙ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ?

ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

RTnick
24/02/2006, 15:20
ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ
ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ
ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ
ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

zeli
24/02/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick

ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ(Α)


ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΨΙΔΙΑ :beer: :beer:

:lol: :lol:

lord_dimos76
24/02/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep

Απαραίτητο για το νυχτερινό κυνήγι ρινόκερου!!!
Κλασσικό πλέον χόμπυ των κατόχων BMW 1200 GS...

:beer: :beer: :beer: [/B]
















ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ,ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΡΙΝΟΚΕΡΟΥΣ?


38523

BILL VUZAS
24/02/2006, 17:27
ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ.
ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΩΝ 10000 ΧΙΛ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΟΝΟΣ.
ΛΑΔΙΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ 10-50 ELF 3,7 L.(ΕΔΩ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΙΣΑ ΧΟΝΤΡΑ,60,00).ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟ ΜΟΜΠΙΤΕΚ ΤΗΣ BMW,15,00.ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΕΣ (ΜΟΝΟΣ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ).ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΙΝΤΖΕΞΙΟΝ (ΜΟΝΟΣ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ).ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡ`ΟΛΟ ΠΟΥ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΑΠΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΙΝΤΖΕΞΙΟΝ.ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΩΝ 4 ΜΠΟΥΖΙ (40,00).ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΗΣ GS.ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ.ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕΡΒΙΣ.ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΥΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΟΝΟΥΜΕ.ΑΥΤΑ.

madtank
24/02/2006, 18:11
Captain τα λεφτά του ο καθένας τα ξοδεύει οπου και οπως γουστάρει.... Εγω έχω την τρέλλα μου, άλλος έχει το κυνήγι διάφορων "θυραμάτων" πτερωτών, τετράποδων, δύποδων κ.α.
Ο ZELI θέλει να πάρει BMW αλλά δεν δίνει λεφτά για καλώδια και μπαλαντέζες..του τα τρώνε οι λάμπες για το APRIIIILLIA.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οσο για την τιμή τους, πληρώνεις πάντα οτι παιρνεις captain... αλλά το ποσοστό είναι 70% ποιοτητάρα και 30% το ονομα ή τα προπελάκια οπως τα λές.

RTnick
24/02/2006, 21:24
ΣΩΣΤΟΣ Ο BILL :wave2: ΗΡΕΜΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο ZELI....ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ :D

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΚΑΛΟΙ ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ;)

ΑΥΤΑΑΑ ... ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ SERVICE .... :beer:

zeli
26/02/2006, 09:59
Πουσε RTNick ενημερωτικά αναφέρω (αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι μεχρι τώρα) οτι υπάρχουν και αλλα sections στο Moto.gr πέραν του BMW.

Αυτά περι κόμπλεξ

:a31: :a022:


Ποστάρε τε τώρα για τα καλωδιομένα μπαούλα σας

madtank
26/02/2006, 14:01
Ποστάρε τε τώρα για τα καλωδιομένα μπαούλα σας.


ΤΑ ΜΠΑΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΑΘΗΝΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΜΕ 190 +..ΜΕ ΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗ ΕΚΑΣΤΟΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ..... Ο ZELI ΜΕ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ....

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕ;;;;..... ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ;;;;...

Carlos
26/02/2006, 15:29
!!!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :yuck: :yuck:


38614

RTnick
26/02/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Πουσε RTNick ενημερωτικά αναφέρω (αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι μεχρι τώρα) οτι υπάρχουν και αλλα sections στο Moto.gr πέραν του BMW.

Αυτά περι κόμπλεξ

:a31: :a022:


Ποστάρε τε τώρα για τα καλωδιομένα μπαούλα σας

:D Τι έγινε Zeli τελικά τσαντίζεσαι ? :D

ΑΑΑΑ και πούσε και σε σένα όποτε με θές εγώ ΕΔΩ (BMW section) θα είμαι....... :wave2:

AAAA και μη ξεχάσω: ψάξε ΕΔΩ να βρείς ένα post που θάβουμε Ιαπωνέζικα, Ιταλικά, κτλ...... πσσσσσσττττ δε θα βρείς :nono:

Αυτά περι κόμπλεξ ....;)

peterv
26/02/2006, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ.
ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΩΝ 10000 ΧΙΛ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΟΝΟΣ.
ΛΑΔΙΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ 10-50 ELF 3,7 L.(ΕΔΩ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΙΣΑ ΧΟΝΤΡΑ,60,00).ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟ ΜΟΜΠΙΤΕΚ ΤΗΣ BMW,15,00.ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΕΣ (ΜΟΝΟΣ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ).ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΙΝΤΖΕΞΙΟΝ (ΜΟΝΟΣ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ).ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡ`ΟΛΟ ΠΟΥ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΑΠΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΙΝΤΖΕΞΙΟΝ.ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΩΝ 4 ΜΠΟΥΖΙ (40,00).ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΗΣ GS.ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ.ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕΡΒΙΣ.ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΥΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΟΝΟΥΜΕ.ΑΥΤΑ.

Ρε παιδιά κανα σεμινάριο να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι με τα μηχανολογικά να κάνουμε μόνοι μας το service γίνεται ? Πείτε καμμιά ιδέα !!!!

Α και κάτι άλλο ελέγχετε για την λίπανση του διαφορικού ? Αν ναι με ποιό τρόπο ? καθε πότε ?

peterv

peterv
26/02/2006, 17:19
Η Gs δεν είναι αποκλειστικά off road αλλά αμα συναντήσει και δισκολίες τις περνάει αξιοπρεπώς και με λάστιχα δρόμου παρακαλώ Tourance !!!!

Peterv


38625

lord_dimos76
26/02/2006, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
Η Gs δεν είναι αποκλειστικά off road αλλά αμα συναντήσει και δισκολίες τις περνάει αξιοπρεπώς και με λάστιχα δρόμου παρακαλώ Tourance !!!!

Peterv


ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ?ΑΝ ΝΑΙ,ΕΥΓΕ!!!:a19:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΜΑΝUAL,ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΑΝΑ SITE!!!

RTnick
27/02/2006, 08:01
Έχω την υποψία ότι στη photo είναι ο peterv

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

εεεεε και αν όχι σύντομα...... ;)

Uriah Heep
27/02/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ,ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΡΙΝΟΚΕΡΟΥΣ?



Για ρινόκερους δεν ξέρω, αλλά σίγουρα πρέπει να έχει εκεί κοντά κάποιο πλυντήριο μηχανών που κάνει εξαιρετική δουλειά!!!


:beer: :beer: :beer:

peterv
27/02/2006, 18:09
Ναι εγώ ειμαι .... μετα φόβου και θεού πίστεως .....

κανα site για το manual που λέγαμε ?????

peterv

peterv
27/02/2006, 18:12
που να δείτε έναν φίλο και συνάδελφο με gs 1150 που πήγε Αυλώνα - Θήβα το προηγούμενο Σαββατοκύριακο.

Αμα τον δώ αύριο θα κοιτάξω να σας στείλω καμμιά φωτό να πάθετε πλάκα !!!!!!!

Uriah Heep
28/02/2006, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
που να δείτε έναν φίλο και συνάδελφο με gs 1150 που πήγε Αυλώνα - Θήβα το προηγούμενο Σαββατοκύριακο.

Αμα τον δώ αύριο θα κοιτάξω να σας στείλω καμμιά φωτό να πάθετε πλάκα !!!!!!!


Ας το δω αυτό και θα ακυρώσω την παραγγελία για το "long way round"...

:beer: :beer: :beer:

RTnick
28/02/2006, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
Ναι εγώ ειμαι .... μετα φόβου και θεού πίστεως .....


:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

peterv
28/02/2006, 11:57
Πάρτε μερικές φωτό από τον φίλο Δημήτρη


38931

peterv
28/02/2006, 12:02
Νο 2


38936

peterv
28/02/2006, 12:03
Νο 3 και τέλος


38938

peterv
28/02/2006, 12:04
συγνώμη Νο 3 και τέλος


38940

RTnick
28/02/2006, 12:34
Σε αυτή τη 3η photo κάθεται χαλλαρά λές και είναι στο φανάρι Κηφισίας !!! :D

peterv thanks για τις photo.

:beer: :beer: :beer:

madtank
28/02/2006, 12:46
ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΥΛΩΝΑ ΘΗΒΑ, ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΜΟΝΟΤΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ.

PETERV ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΟΣ ΚΑΙ ΚΕΦΑΤΟΣ.

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΛΥΜΠΟ ΠΡΟΣ ΜΑΙΟ ΜΕΡΙΑ ΟΜΩΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΕΚΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΗΝΑ ΤΡΙΑ ΜΕΡΟΝΥΚΤΑ ΤΟ 1984. ΕΡΙΞΕ 1,5 ΜΕΤΡΟ ΧΙΟΝΙ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΩΡΕΣ.
ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΕΦΙΑ..!!!! ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΠΙΝΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΛΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ. ΤΑ ΜΟΤΟ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΛΠΙΣΤΡΙΟΦΟΡΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ 2ΗΣ ΦΩΤΟ ( ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΟΝΙ ). ΤΟ ΧΤ500 ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΟ TENERE ΧΤ600 ΔΥΟ ΦΙΛΩΝ.. ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΣ ΕΧΑΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΣΤΑΡΩ ΜΕ ΤΟ SCANNER.

lord_dimos76
28/02/2006, 14:33
ΑΥΤΗ Η ΒΟΛΤΑ ΣΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ
ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!:a18:
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ BMW,ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...


38967

peterv
28/02/2006, 14:49
που ?

peterv
28/02/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
που ?

οκ το είδα

RTnick
28/02/2006, 18:50
Lord έτσι όπως το θέτεις μάλλον πετάς μπαλάκι για ερώτηση :D

ΨΗΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΓΑΛΛΙΑ?

Carlos
28/02/2006, 20:34
...είμαι μέσα ή για το Πανευρωπαϊκό στη Γαλλία (που μπήκε η αφίσσα) ήτε για το Παγκόσμιο στη Γερμανία (7-9/Ioyl./2006).


Φιλικά,
Μπάμπης.


38992

lord_dimos76
01/03/2006, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
Ναι εγώ ειμαι .... μετα φόβου και θεού πίστεως .....

κανα site για το manual που λέγαμε ?????

peterv


ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ (ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο GEORGE123)
ΜΑΝUAL 1200GS (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16933)












ΟΣΟ,ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΕΕΤΙΝG,ΨΗΝΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ Η' ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ!Ο CΗΒΜW ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΑΕΙ!

RTnick
01/03/2006, 09:34
CΗΒΜW ΓΙΑ ΠΕΣ......

peterv
01/03/2006, 14:48
μάλλον ψινόμαστε με τον λασποσυνάδελφο για τον Ιούλιο στην Παγκόσμια συνάντηση.

Βέβαια παίζει το οικονομικό και οι γυναίκες οι οποίες ή θα έρθουν μαζί ή δεν θα έρθουν δημοκρατικές διαδικασίες.

Αν τελικά γίνει, εμείς από την αποδώ μερια είμαστε 3 BMWοπληκτοι που θα συμμετέχουμε καθόσον πάμε πακέτο .

peterv
01/03/2006, 14:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
[B]ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ (ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο GEORGE123)
ΜΑΝUAL 1200GS (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16933)

σε ευχαριστώ για το manual ολα οκ

Carlos
02/03/2006, 17:59
Φιλαράκια,

...έχω ξαναπεί ότι έχω το manual της 1200GS και άλλα καλούδια και μπορώ να τα στείλω σε οποιονδήποτε ... αρκεί να το θέλει !!


Φιλικά,
Μπάμπης.

peterv
03/03/2006, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos
Φιλαράκια,

...έχω ξαναπεί ότι έχω το manual της 1200GS και άλλα καλούδια και μπορώ να τα στείλω σε οποιονδήποτε ... αρκεί να το θέλει !!


Φιλικά,
Μπάμπης.

τι άλλα καλούδια ??? θέλω !!!!

Carlos
04/03/2006, 15:46
...Το εγχειρίδιο των ανταλλακτικών (σε PDF), έχω πολλές Φωτογραφίες, τον κατάλογο της Wunderlich (σε PDF) και κάτι Videos

Και φυσικά το CD με το manual !!
Αυτά!!!


Φιλικά,
Μπάμπης.

peterv
04/03/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos
...Το εγχειρίδιο των ανταλλακτικών (σε PDF), έχω πολλές Φωτογραφίες, τον κατάλογο της Wunderlich (σε PDF) και κάτι Videos

Και φυσικά το CD με το manual !!
Αυτά!!!


Φιλικά,
Μπάμπης.

το cd το πήρα από το link σου, το εγχειρίδιο αναταλακτικών το έχω , τον κατάλογο της Wunderlich τον έχω αλλά πρίν από κανα χρόνο οπότε μάλλον εσύ έχεις καλύτερο αρα .... πώς μπορώ να πάρω τον κατάλογο της wunderlich και τα videos ?

Carlos
04/03/2006, 18:31
Έχουμε και λέμε όλα μαζί είναι πολλά !! ΜΒ περίπου, αν εξαιρέσεις τα Videos ο κατάλογος είναι 20 ΜΒ μπορείς να τον κατεβάσεις από εδω : www.wunderlich.co.uk

αν έχεις δυνατή σύνδεση τα Videos τα κατεβάζεις από εδώ :

http://users.hol.gr/~glion/glion/bm...irk_Michael.wmv

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/12gsa-road.zip

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/12gsa-studio.zip

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/12gsa-trail.zip

http://users.hol.gr/~glion/glion/bm...ullen-Sulby.wmv

http://users.hol.gr/~glion/glion/bm...tain_Course.wmv

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/mvi-0452.rm

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/mvi-0457.rm

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/mvi-0458.rm

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/mvi-0515.rm

http://users.hol.gr/~glion/glion/bmw/mvi-0516.rm

(υπόψη είναι με 1200 αλλά και 1150 GS ).


ή συννενοούμεθα και στα δίνω σε CD (εννοείτε for FREE !!!)


Φιλικά,
Μπάμπης.

:beer: :beer: :cool: :cool:

peterv
07/03/2006, 14:41
carlos ευχαριστώ πολύ θα αρχίσω σιγά σιγά να κατεβάζω ....

Carlos
07/03/2006, 18:50
...κατέβασμα..... :D

Φιλικά,
Μπάμπης. :D

Giannis_L
08/03/2006, 13:02
ΣΗΜΕΡΑ 15.000 κοστος 94?

Λαδια,σφιξιματάκια και αλλαγη πισω τακάκια !! (2η φορα!! )

Cpt. Haddock
08/03/2006, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
ΣΗΜΕΡΑ 15.000 κοστος 94?

αλλαγη πισω τακάκια !! (2η φορα!! )

:confused: :confused: :confused:

Πολύ σύντομα δεν είναι;

:confused:

peterv
08/03/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:confused: :confused: :confused:

Πολύ σύντομα δεν είναι;

:confused:

εξαρτάται πόσο πατάς το πίσω φρένο , στο GS το πίσω αν το πατάς κανονικά η αλήθεια είναι ότι τρώγεται γρήγορα ίσως λόγο βάρους μηχανής ...δεν ξέρω.

Αν όμως όπως εγώ δεν το πατάς καθόλου (όπως εγώ) το πίσω δεν τρώγεται καθόλου. Σημειωτέον ότι όταν πατάς το προστινό αυτό κάνει ισομοιρασμό και πιάνει και το πίσω ανάλογα με το φρενάρισμά σου. Οπότε πιός ο λόγος να το πατάς επιπλέον ? φρενάρεις μόνο με την προστινή μανέτα που επιδρά και στους δύο τροχούς.

Πίσω πατάω μόνο σε φρεναρίσματα πανικού, πολύ μεγάλες ταχύτητες και στο χώμα.

ALX GS 11½
20/03/2006, 16:04
Δυο τρια πραγματα θα πω

Μακρυα απο Βαγιανελη και τον μαστορα του. (Ειχα καει δυο φορες.Μια με το πηγασο παλια και μια με το GS οταν το πρωτοπηρα.
Μετα απο ρυθμιση βαλβιδων και ενω το μηχανακι σερνοτανε η απαντηση του "αρχημηχανικου" ηταν : ειναι η ιδεα σου!!!!!!!!!!!!! (Λες και ειμαστε πρωταρηδες πανω στα μηχανακια!!!!)

Δευτερον

R.T.F.M (Read the fucking manual)
Τι λαδια λεει το μανουαλ να χρησιμοποιειτε?Αυτα θα βαλετε.
Το 1150 παντως θελει αποκλειστικα ορυκτελαιο 20-50.Τα ημι και συνθ τα καιει πολυ γρηγορα λογω του μποξερ.
Το μανουαλ ειναιθ το ευαγγελιο της μοτοσυκλετας.Μην ακουτε ιστοριες για φαντασματα απο τα μαστορια.Αυτοι που δημιουργησαν αυτη την μοτοσυκλετα που καβαλατε,ξερουν καλυτερα νομιζω

Ελεγχος σταθμης λαδιου (οπτικα απο το γυαλακι) καθε εβδομαδα ή και καθε μερα αν δεν βαριεστε να σκυψετε :p

Τα λάδια (επειδη το ανεφερε καποιος πω τα εβγαλε "μαυρα" στα 5000χιλ) πρεπει να ξερετε οτι μαυρα πρεπει να βγουν ακομα και στα 1000χιλ!!!

Αν δεν βγουν μαυρα να ανησυχειτε!!!

Τελος...παρτε το service manual και ασχοληθειτε λιγο μαζι της.Μην πετατε ευκολα τα λεφτα σας.Τα R ειναι τα ποιο ευκολα μηχανακια.

Και θυμηθειτε ...οσο σας τα σκαλιζουν τα μαστορια,τοσο περισσοτερα προβληματα θα εχετε.:rolleyes:

RTnick
20/03/2006, 22:45
Ευχαριστούμε για τις συμβουλές φίλε :wave2:

Καλως ήρθες στο forum

:beer: :beer:

caesarsk
01/04/2006, 16:17
Πάντως και εγώ που πήρα την περασμένη εβδομάδα το 1200GS στα επίσημα εξουσιοδοτημένα δεν σκοπέυω να πάω. οχι όλγω τιμής (είναι παμφθηνα από αυτά που άκουσα και διάβασα εδω), αλλά λόγω του ότι ο κινητήρας μας είναι ίσως ο ποιό εύκολος κινητήρας του κόσμου. Εγκεκριμένο συνεργείο να είναι (για να είσαι καλυμένος με την εγγυήση), και να είναι και δικός σου άνθρωπος. Εκεί θα κάτσεις, θα δεις το service, θα συζητήσεις, θα μάθεις και εσύ.

Εγώ το δικό μου στα πρώτα 1000χλμ που έκανα την περασμένη εβδομάδα άλλαξα λάδια στον μηχανικό μου (ΜΟΤΟ TRUST, Νεα Ιωνία).

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΚ....

στα εξουσιοδοτημένα κάποιο πιτσιρίκι εκπαιδευόμενος θα βάλει το χεράκι του στην μηχανή μου.

Και μην σας παραμυθιάζουν με τις εγγυήσεις. ΛΟΓΩ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ!!!!!!!

GEORGE_37
01/04/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Πάντως και εγώ που πήρα την περασμένη εβδομάδα το 1200GS

Καλορίζικο!!!!!!
Πάντα όρθιος, πολλά και καλά χιλιόμετρα!!!
:sun: :sun: :sun:

peterv
01/04/2006, 20:07
Αντε να γίνουμε πολυ ρε παιδιά :cool:

RTnick
01/04/2006, 20:35
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΩΧΗΡΩΘΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ..... ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ BMW ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ :D :D

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ :beer: :beer:

caesarsk
02/04/2006, 00:13
RTNICK υπόσχομαι πως μόλις την φωτογραφίσω ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ!!!

madtank
02/04/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
Αντε να γίνουμε πολυ ρε παιδιά :cool: PETERV ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙΙΙΙΙ :cool:

RTnick
02/04/2006, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
PETERV ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙΙΙΙΙ :cool:


ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ :D :D

peterv
03/04/2006, 14:01
Μπράβο ρε παιδιά χαίρομαι που είμαστε πολλοί .

Αμα γίνει καμμιά βόλτα μην με ξεχνάτε .... ψήνομαι για το άλλο Σάββατο μονοήμερη με τα της γυναικός μου για ορεινή κορινθία να ανέβω κάπου μετά την κόρινθο από τα βουνά να βγώ λίμνη τσιβλού και να κατέβω από ζαρούχλα εθνική και πίσω .

αντε να καταχωρήσουμε κάπου και καμιά οδηγία για τις μηχανές μας, πχ. πιέσεις ελαστικών μονοκάβαλη - δικάβαλη , τύποι λαδιών κόστος, πρακτικές ρυθμίσεις των αμορτισερ , συχνές βλάβες που έχουν κανα απαραίτητο αξεσουάρ για την μηχανή μας κλπ.

Carlos
03/04/2006, 15:31
Make : BMW
Model : R1200 GS
Year : 2005

NHTSA CAMPAIGN ID Number : 04V297000
Recall Date : JUN 03, 2004
Component: SERVICE BRAKES, HYDRAULIC:ANTILOCK
Potential Number Of Units Affected : 99

Summary:
On certain motorcycles, the integral anti-lock brake system (IABS) sensor sealing O-ring connection at the rear axle housing may be damaged. An oil leak may develop.

Consequence:
If this happens, oil could contact the rear wheel and the rear wheel brake disk, and the rider may not be able to control the motorcycle. a crash could occur.

Remedy:
Dealers will replace the rear wheel IABS sensor sealing O-ring. Owner notification began during June 2004. Owners should contact BMW at 1-800-831-1117.

Notes:
Customers can also contact the National Highway Traffic Safety Administration's Auto Safety Hotline at 1-888-dash-2-dot (1-888-327-4236



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Carlos
03/04/2006, 15:34
::::

:hypnotize :hypnotize

Year:2005
Make:BMW
Model: R1200GS

Recall Date:
04/18/2005

Potential Number of Units Affected: 500
Manufactured:
Defect Summary:


On certain motorcycles, exposure of the throttle housing to road debris could fall and become caught between the throttle-body and the engine block.


Consequence Summary:
This could restrict movement of the throttle-cable pulley that, in turn, could affect throttle operation and increase the risk of a crash.


Corrective Summary:
Dealers will install a cover over the throttle-cable pulley. The recall is expected to begin during April 2005. Owners should contact BMW at 1-800-332-4269.



Year: 2005
Make: BMW
Model: R1200GS
Recall Date: 11/29/2004

Potential Number of Units Affected: 485
Manufactured:


Defect Summary:


On certain motorcycles, an adapter in the rear brake line connects a rigid section to a flexible section. If the rigid section is not properly engaged in the adapter, it is possible for a leak to develop.


Consequence Summary:
Brake fluid loss could result. The rear braking capability would not be possible, increasing the risk of a crash.


Corrective Summary:
Dealers will inspect the rear brake line and adapter. If the inspection reveals that the rigid section of the brake line is not properly engaged in the adapter, then the entire adapter will be replaced. The recall is expected to begin during December 2004, owners should contact BMW at 1-800-332-4269.



:sad: :sad:

GEORGE_37
03/04/2006, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterv
Μπράβο ρε παιδιά χαίρομαι που είμαστε πολλοί .

Αμα γίνει καμμιά βόλτα μην με ξεχνάτε .... ψήνομαι για το άλλο Σάββατο μονοήμερη με τα της γυναικός μου για ορεινή κορινθία να ανέβω κάπου μετά την κόρινθο από τα βουνά να βγώ λίμνη τσιβλού και να κατέβω από ζαρούχλα εθνική και πίσω .

αντε να καταχωρήσουμε κάπου και καμιά οδηγία για τις μηχανές μας, πχ. πιέσεις ελαστικών μονοκάβαλη - δικάβαλη , τύποι λαδιών κόστος, πρακτικές ρυθμίσεις των αμορτισερ , συχνές βλάβες που έχουν κανα απαραίτητο αξεσουάρ για την μηχανή μας κλπ.

Δεν θα σε ξεχάσουμε :beer:
Μόνο να προσέχουμε μην μιλάμε για βόλτες εδώ, γιατί βλέπω τα "Servise's του 1200GS" στις "Συναντήσεις - Βόλτες" :rotflmao:

madtank
04/04/2006, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GEORGE_37
Δεν θα σε ξεχάσουμε :beer:
Μόνο να προσέχουμε μην μιλάμε για βόλτες εδώ, γιατί βλέπω τα "Servise's του 1200GS" στις "Συναντήσεις - Βόλτες" :rotflmao:

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ lol:

taksidiotis25
12/02/2007, 23:04
συντομα θα εχω κι εγω εμπειρια απο την gs,την αλλη βδομαδα μου ερχεται το μωρο μου φουλ εξτρα απο γερμανια,δεν θα χω προβλημα εγγυησης ετσι?

stil
27/07/2007, 21:48
ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ GS 1200 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 15600 € ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤOP CASE. ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΙ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

IRONMADE
05/10/2007, 13:00
Mia poy to forum einai gia ta servis na paratheso kai tin diki moy empiria apo to 1o servis stin 1200GS sta 1000km.
To ekana stin Korintho se eksoysiodotimeno toy Sfkianaki.
Plirosa oyte ligo yote poli 145euro!!
Se synomilia poy eixa me ton texniko toys, toy eksefrasa tin aporia moy (pos einai dinaton oloi oi aloi sta 1000km na plironoyne mexri 65 euro kai ego 145.
H apantisi itane oti to servis egine simfona me to texniko biblio tis BMW (sisfiksis kefalon diakena balbidon, ladia, filtra k.l.p.)
fisika den milame gia takakia kai anabathmisis.
Tora den ksero poios einai o sostos kai poios o lathos. Afto poy ksero einai oti sta 1000 edosa 145 :eek: , Ara sta 5000??:bigcry: kai sta 10000:eyepop: :alien:

IRONMADE
05/10/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stil
ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ GS 1200 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 15600 € ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤOP CASE. ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΙ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

Ego File moy prin apo ligoys mines edosa 15300 kai ta dora itane piso balitsaki kai top case.
To abs & thermenomena einai standard.

BILL VUZAS
05/10/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από IRONMADE
Mia poy to forum einai gia ta servis na paratheso kai tin diki moy empiria apo to 1o servis stin 1200GS sta 1000km.
To ekana stin Korintho se eksoysiodotimeno toy Sfkianaki.
Plirosa oyte ligo yote poli 145euro!!
Se synomilia poy eixa me ton texniko toys, toy eksefrasa tin aporia moy (pos einai dinaton oloi oi aloi sta 1000km na plironoyne mexri 65 euro kai ego 145.
H apantisi itane oti to servis egine simfona me to texniko biblio tis BMW (sisfiksis kefalon diakena balbidon, ladia, filtra k.l.p.)
fisika den milame gia takakia kai anabathmisis.
Tora den ksero poios einai o sostos kai poios o lathos. Afto poy ksero einai oti sta 1000 edosa 145 :eek: , Ara sta 5000??:bigcry: kai sta 10000:eyepop: :alien:

ΤΥΧΕΡΕ!!!ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ!!!
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ!!!(ΠΟΛΥ ΣΚΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ)

ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ,ΜΑΓΚΟΥΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ?

IRONMADE
05/10/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΤΥΧΕΡΕ!!!ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ!!!
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ!!!(ΠΟΛΥ ΣΚΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ)

ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ,ΜΑΓΚΟΥΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ?


Τώρα τι να πω. Και μαγκούρες έχουμε και λεφτά έχουμε,( αν και δεν είμαι από την Κόρινθο, απλά βρέθηκα εκεί για το serves επειδή από εκεί την αγόρασα ) αλλά δεν είναι το θέμα αυτό. Πιστεύω ότι όποιος παίρνει μια BMW και δίνει 15000+ euro για μια μηχανή έχει και τα λεφτά για την συντήρησή της. Διαφορετικά δεν πρέπει να την πάρει!
Το θέμα όμως είναι ότι όλα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία πρέπει να έχουνε τις ίδιες τιμές στα serves τους.
Μήπως πρέπει να απευθυνθούμε σε κάποιο ανώτερο τεχνικό στέλεχος της εταιρίας για να μάθουμε τι τελικά πρέπει να γίνετε και πόσο κοστίζει;

BILL VUZAS
06/10/2007, 08:24
Τι να πω?
Εχουνε γραφει απειρα πραγματα γυρω απο αυτην την ιστορια.
Εδω σ'αυτο το φορουμ, και σε αλλα.
Ενας απλος κινητηρας ειναι ο μποξερ,που χρειαζεται δυο απλα πραγματα.
Τωρα,πως το καταφεραν τα συνεργεια και δημιουργηται τοσος ντορος,δεν ξερω.
Και υπαρχει τεραστια εκμεταλευση απο τους επιτηδιους.
Ειναι δυνατον να ρυθμισουν διακενα βαλβιδων στα 1000?(εκτος εαν εκανες λαθος και δεν καταλαβες σωστα)
Στα 1000 θελει μονον λαδια-φιλτρο λαδιου και σφιξιμο ολης τησ μοτοσυκλετας.
Εχεις μια θαυμασια μοτοσυκλετα,διαβασε τις συζητησεις στο φορουμ και θα μπεις στο κλιμα.
Κατ'εμε βρες ενα καλο συνεργειο και μην ξαναασχοληθεις με αυτο.
Και οτι προβλημα εχεις ,εδω στο φορουμ,θα σε βοηθησουμε.

:a024:

IRONMADE
07/10/2007, 17:12
Δυστυχώς δεν έκανα λάθος γιατί σκαμπάζω από τεχνικά. Βέβαια να πω ότι ήτανε το πρώτο μηχανάκι που έκανε σέρβις ο τεχνικός και είχε πάνω από το κεφάλι του τον γενικό τεχνικό διευθυντή της BMW. Ίσως να ήθελε να δει όλες της ρυθμίσεις σαν εκπαίδευσή. Εγώ όμως……..:sad: :(

Ταξιδευτής
07/10/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoforever
Γεια σε όλους!
Είμαι καινουργιος στο forum και θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου απο το service.

1ο (1000χμ) ....... 35Ευρώ

2ο (5000χμ) ....... 32-38Ευρώ




Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Loipon sorry paidia gia tin kathysterisi alla emplexa me diafores paparies kai den prolaba na sas ta po

Loipon Pempti proi piga tin mixani ston Panagiotopoulo gia to service ton 10,000 xlm .......

To mali : 147 euro


:eyepop:





:eyepop: :eyepop:










:eyepop: :eyepop: :eyepop:










:bawl: :bawl: :bawl:
Kαι μετα λενε οτι η BMW ειναι ακριβη..... Οσο περναει ο καιρος νοιωθω ΟΛΟ και ΠΙΟ κοροιδο ΡΠΜ...... :mad:

HateNord
07/10/2007, 17:55
Ναι μέχρι τα 10.000 χιλιόμετρα φτηνά είναι...αφού δεν αλλάζουν τακάκια.Μετά αρχίζουν τα κολοδαχτυλιάσματα...:D

Ταξιδευτής
07/10/2007, 18:46
Καλα... Εξαρταται πως το εννοεις το κωλοδαχτυλο.... :rolleyes: :alien:

HateNord
07/10/2007, 18:48
Ε κάτι θα ξέρω παραπάνω μιας και είχα την ατυχία να έχω BMW για 11 συναπτά έτη...:wave2:

IRONMADE
07/10/2007, 23:16
Τελικά θα μου πείτε αν υπάρχει έστω και ένας που να έδωσε 145 ευρώ στα 1000;
Αν όχι το επόμενο να είστε σίγουροι ότι θα το κάνω δωρεάν!!
:beer: :evil: :a9: :a16: :a26: :a012:

DimChios
08/10/2007, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από HateNord
Ναι μέχρι τα 10.000 χιλιόμετρα φτηνά είναι...αφού δεν αλλάζουν τακάκια.Μετά αρχίζουν τα κολοδαχτυλιάσματα...:D


Σερβις 20.000 χλμ 144 ευρω!
Σερβις 30.000 χλμ 145 ευρω!

:winka:

τακακια δεν ειμαι μλκς να αλλαξω στην αντιπροσωπεια!

:smokin:

Ταξιδευτής
08/10/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από IRONMADE
Τελικά θα μου πείτε αν υπάρχει έστω και ένας που να έδωσε 145 ευρώ στα 1000;
Αν όχι το επόμενο να είστε σίγουροι ότι θα το κάνω δωρεάν!!
:beer: :evil:

Ωραια.

Και για να καταλαβετε τι θα πει ΚΟΣΤΟΣ service δειτε! Ειμαι σιγουρος οτι μετα θα λετε "παλι καλα" :look: :

1ο σερβις, 1,000 χλμ: 143 ευρω

2ο σερβις 10,000 χλμ: 400+ ευρω (τα 3 εγκεφαλικα ειναι δωρεαν)

3ο σερβις 20,000 χλμ: 600 (ΕΞΑΚΟΣΙΑ) ευρω

ΑΝ επιζησεις μετα απο ολα αυτα εχεις και τα αναλωσιμα, οπως τακακια κλπ... Αν νομιζετε οτι τα δικα σας τακακια ειναι ακριβα, πιστεψτε με, οταν πρεπει να αλλαξεις ΔΕΚΑ τακακια σε καθε αλλαγη τοτε αναθεωρεις ΠΟΛΥ γρηγορα τις αποψεις σου...... :bigcry: :bigcry:

MIHALIS TZIMAS
08/10/2007, 10:44
ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ BMW ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ 15ΑΡΙΑ SERVICE ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ.
ΟΛΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο DIMCHIOS.

Ταξιδευτής
08/10/2007, 11:02
Μιχαλη, μην στεναχωριεσαι, γιατι τα ποσα που αναφερω ειναι το ιδιο αγνωστα και στους υπολοιπους κατοχους BMW (με μονη εξαιρεση ισως ιδιοκτητες Lear jets... :bawl: )

Βλεπεις δεν εχω BMW, απλα ανεφερα τα κοστη για να παρηγορηθειτε λιγο.....

BILL VUZAS
08/10/2007, 12:28
Η αληθεια ειναι οτι στην μικρη μου μοτοσυκλετιστικη ζωη (ημουν κατοχος 2 bmw μποξερ)
εχω πληρωσει τα φθηνοτερα σερβις.
Παντα συγκρινομενα με σερβις ιαπωνικων τετρακυλινδρων τερατων.
Το μονο κακο ειναι οτι ο μποξερ κινητηρας θελει καθε 10000 ρυθμιση βαλβιδων, οποτε κανεις την επισκεψη στο συνεργειο.Τα Ιαπωνικα καθε 24000 Η"και καθολου,δεν εχουν προβλημα.
Εαν δηλαδη στην επομενη φουρνια μποξερ καταφερουν οι Γερμανοι μεγαλα διαστηματα σερβις τοτε οντως θα γινουν οι μοτοσυκλετες τους οικονομικες.###




###Βεβαια θα βγαζουν δηθεν αναβαθμισεις,βελτιωσεις κτλ.,και παλι θα σ'εχουν απο κοντα!!

:bigcry:

BMW 1200ADV
18/01/2008, 19:33
Eγω φιλαρακια εχω ενα 1200 ADV, το service στα 1000 το εκανα στην motogenesis και πληρωσα 75€ ,το service των 5000 το εκανα στον Παναγιωτοπουλο και πληρωσα 45€ και σε 800km πλησιαζω τα 10.000km.....Γενικα με πρωηγουμενα BMW που ειχα ,εχω γυρισει ολες τις αντιπροσωπιες ,αλλα χωρις να θελω να θεωρηθει οτι δεν κανουν καλη δουλεια, σαν τον Παναγιωτοπουλο δεν υπαρχει πουθενα.....Παντος ρε παιδια οσα και να πληρωνουμε χαλαλι. εχουμε μηχανες με αρχ...α.:a25:

ksns
02/06/2008, 16:00
Παιδιά καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω r 1200 gs θα θελα να μου πείτε, πέρα απο τα σέρβις που λίγο πολύ τα ξέρω καθώς το dakar το παω Παναγιωτόπουλο, αν σας βγάλανε άλλες ζημιές και χρειάστηκε να πληρώσετε πολλά για ανταλλακτικά.

DimChios
02/06/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ksns
Παιδιά καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω r 1200 gs θα θελα να μου πείτε, πέρα απο τα σέρβις που λίγο πολύ τα ξέρω καθώς το dakar το παω Παναγιωτόπουλο, αν σας βγάλανε άλλες ζημιές και χρειάστηκε να πληρώσετε πολλά για ανταλλακτικά.


52.000 xlm και δεν εχει βγαλει ΤΙΠΟΤΑ! Φτου φτου!

Μια μπαταρια μονο η οποια αλλαχτηκε εντος εγγυησης στα 40κατι χιλιαδες!

:wave2:

ksns
02/06/2008, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
52.000 xlm και δεν εχει βγαλει ΤΙΠΟΤΑ! Φτου φτου!

Μια μπαταρια μονο η οποια αλλαχτηκε εντος εγγυησης στα 40κατι χιλιαδες!

:wave2:

Σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι φίλε μου και να είναι πάντα καλοτάξιδη. Απλά απο εμπειρία άλλα και απο όσα ακούω απο διάφορους, αν και λατρεύω αυτή τη μοτοσυκλέτα, το σκέφτομαι πολύ σοβαρα. Το dakar μου απο ένα σημείο και μετά άρχισε να μου βγάζει ζημιές με αποκορύφωμα τον τελευταίο μήνα που ήθελε αλλαγή κομπλέρ μίζας και τώρα (!!!) ρουλεμάν αντικραδασμικού με τον Παναγιωτόπουλο να μου λέει: "...καλύτερα δώσ' τη"!

giorgio277
02/06/2008, 21:46
Geia sas paidia, skopevo na agoraso mhxanh se 2 me 3 mhnes kai tha ithela kapoies plirofories gia na exo mia kaliterh eikona.
Prota apo ola na sas po oti eimai metaxi tou Transalp 700 kai tis BMW 1200 gs. Asigrita megethi vevai, h BMW einai o pragmatikos pothos, alla den xero an tha mboro na thn sintiriso. Mboreite na mou dosete mia eikona tou kostous gia ayth thn mhxanh, tis epidoseis kai ola ta ipoloipa ta psiloxero.
Eyxaristo

dukeandthecity
03/06/2008, 09:41
το κόστος αγοράς το ξέρεις. Για την συντήρηση της 1200gs θέλεις 20 λίτρα καυσιμο κάθε 230-250 χλμ μέσα στην πόλη ανάλογα με την οδήγηση που κάνεις. Οι τιμές των service παιζουν αναλογα με το συνεργείο αλλα αν ριξεις μια ματια στο παρων ποστ θα βρεις ένα μπουσουλα. Δεν είναι πάντως εξωφρενικές για μοτοσικλέτα 1,2 λίτρων. Τα αναλώσιμα της είναι επίσης σχετικά φτηνά. Το κρυσταλλο για το πισω στοπ κανει 23 ευρώ. Τα φλασάκια (τετράδα) κανουν 45 ευρώ. Απλώς έχε υποψη σου οτι σε ανωδυνη πτωση της μηχανης πρωτο πράγμα που βρίσκει ειναι ο κύλινδρος. Το καπακι του κυλινδρου (λογω υλικών κατασκευής) ειναι ακριβό. Αρα υπολόγιζε στανταρ καγκελα ή προστατευτικά κυλίνδρων. (200 ευρω καγκελα - 130 ευρω προστατευτικα κυλινδρων touratech και οχι μαμα).

επιδόσεις τώρα. ε καλα μωρε δεν ειναι και ασχημα. :lol: τα γιαπονεζικα τα έχει για προαριστο. :lol:

Anty12
03/06/2008, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
τα γιαπονεζικα τα έχει για προαριστο. :lol:

Το νου σου λέμε ......:evil: :evil: :evil:

dukeandthecity
03/06/2008, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Το νου σου λέμε ......:evil: :evil: :evil:

εχει χάρη που ο τοπικος mod ειναι στο κρεβατι του πόνου :D :D


132643