PDA

View Full Version : Τους ενοχλουν τα ΠΟΛΛΑ 2Κυκλα στους Δρομους!!!



SVX
17/02/2009, 03:12
εγινε επερωτηση στη βουλη απο την κυρια αυτη που μοιαζει με αποτυχημενο γεννετικο

πειραμα...και λεει οτι τα "διασπαρτα" δικυκλα ...προκαλουν συμφορηση στη ζουγκλα του

κυκλοφοριακου.... και κανουν σφηνες μες στην κινηση....και καβαλανε τα ωραια πεζοδρομια...και

τα παρκαρουν οπου να'ναι....

ΤΑ ΧΕΤΕ ΔΕΙ/ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΑ ΕΙΠΑΤΕ Ε?:eyepop:


http://troktiko.blogspot.com/2009/02/facebook_17.html

nionio$
17/02/2009, 03:16
να πει καποιος στους καραγκιοζηδες οτι αν ολοι αυτοι(εμεις)κυκλοφορουσαμε αντι για 2κυκλα μ αυτοκινητα θα ειχε βουλιαξει ο τοπος κ δεν θα υπηρχαν πια δρομοι,θα πηγαιναν στη δουλεια με παρκουρ...

stvr1
17/02/2009, 03:27
Κάτι πρέπει να πουν για να δικαιολογήσουν την βουλευτική τους ιδιότητα, στους πελάτες.... ψηφοφόρους ήθελα να πώ.
Έκανε θέμα στο Facebook, διότι άσκησε την στοιχειώδη αρμοδιότητα του κοινοβουλευτικού ελέγχου, με την κατάθεση ερώτησης... Αυτό και μόνο λέει πολλά. Το περιεχόμενο της ερώτησης δεν έχει σημασία αλλά το πως θα διαφημίσει ότι έκανε την "δουλειά" της....
Λαϊκισμός μέχρι αηδίας...:yuck:

XJR_Billy
17/02/2009, 03:35
Πόσο πιο χαμηλά θα πέσουμε?

Ενώ είναι ευρέως αποδεκτό ακόμα και από φανατικούς ότι τα δίκυκλα όχι μόνο δεν προκαλούν συμφόρηση αλλά και περιορίζουν τους ρύπους, έρχεται η Mrs Gremlin και τα καταδικάζει...

Θα'πεσε καμιά καλή "μιζιά" από τους αυτοκινητέμπορους...:rolleyes: :alien:

sergiosm
17/02/2009, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Κάτι πρέπει να πουν για να δικαιολογήσουν την βουλευτική τους ιδιότητα, στους πελάτες.... ψηφοφόρους ήθελα να πώ.
Έκανε θέμα στο Facebook, διότι άσκησε την στοιχειώδη αρμοδιότητα του κοινοβουλευτικού ελέγχου, με την κατάθεση ερώτησης... Αυτό και μόνο λέει πολλά. Το περιεχόμενο της ερώτησης δεν έχει σημασία αλλά το πως θα διαφημίσει ότι έκανε την "δουλειά" της....
Λαϊκισμός μέχρι αηδίας...:yuck:

+ 100000....

cptm
17/02/2009, 04:21
Τι άλλη μαλακία θα ακούσουμε ακόμα από τους εθνικούς μας φωστήρες. :a31: :a31:

VANDA
17/02/2009, 04:35
Ποια ρε παιδια;
Δε μου βγάζει τπτ το λινκ...

bar-code
17/02/2009, 04:36
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
[B]εγινε επερωτηση στη βουλη απο την κυρια αυτη που μοιαζει με αποτυχημενο γεννετικο

πειραμα...


poite poioa einai re pedia,iparxoun parapano apo mia me auta ta xaristika!!!!!

SVX
17/02/2009, 04:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ποια ρε παιδια;
Δε μου βγάζει τπτ το λινκ...


:cry: τωρα το ειδα......


:rolleyes: σβηστηκε επιμελως απο τους Ghostbusters του κοινοβουλιου...

κρυβε λογια τα Τελωνια ζουν αναμεσα μας (Φωτεινη πιπιλιξ Βλ.Φεηςμπουκ)

απαντηση καψαλακου-κλασομπανιερα-> http://troktiko.blogspot.com/2009/02/blog-post_1639.html

VANDA
17/02/2009, 04:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:cry: τωρα το ειδα......


:rolleyes: σβηστηκε επιμελως απο τους Ghostbusters του κοινοβουλιου...

κρυβε λογια τα Τελωνια ζουν αναμεσα μας (Φωτεινη πιπιλιξ Βλ.Φεηςμπουκ)




Αααααα, αυτή... (http://www.fpipili.blogspot.com/)


Δε λέει τίποτα για τους δρόμους.. για τα πεζοδρόμια λέει.

SVX
17/02/2009, 04:47
παρεπιμπτοντως( το σκεφτομουνα προχθες) εχετε προσεξει πως αν καποιος αφησει παρκαρισμενο

διαγωνια ή αλλιως Scooter ή παπι στον δρομο ...σε θεση που "δικαιωματικα" θα επρεπε να την

συμπληρωνει ενα ΙΧ ...θα το δει να "σηκωνεται" ανευ γερανου...και να τοποθετειται οπουδηποτε αλλου δεν ενοχλει?

στην καλυτερη περιπτωση...γιατι πολλες φορες το μηχανακι αντιμετωπιζεται απο αυτους που

παρκαρουν ως "στοπ"-οριο χωρου παρκινγκ.... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟ

ή ΠΛΑΓΙΑΣΤΟ μεχρι να τελειωσουν τις επιδεξιες μανουβρες τους....

:sad:

VANDA
17/02/2009, 04:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
παρεπιμπτοντως( το σκεφτομουνα προχθες) εχετε προσεξει πως αν καποιος αφησει παρκαρισμενο

διαγωνια ή αλλιως Scooter ή παπι στον δρομο ...σε θεση που "δικαιωματικα" θα επρεπε να την

συμπληρωνει ενα ΙΧ ...θα το δει να "σηκωνεται" ανευ γερανου...και να τοποθετειται οπουδηποτε αλλου δεν ενοχλει?

στην καλυτερη περιπτωση...γιατι πολλες φορες το μηχανακι αντιμετωπιζεται απο αυτους που

παρκαρουν ως "στοπ"-οριο χωρου παρκινγκ.... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟ

ή ΠΛΑΓΙΑΣΤΟ μεχρι να τελειωσουν τις επιδεξιες μανουβρες τους....

:sad:



Μπορείς να της το γράψεις αυτό, κάτω από το κείμενό της, στο λινκ που έβαλα παραπάνω..
Σίγουρα, δεν είναι ευχάριστα για τους πεζούς τα αμέτρητα μηχανάκια πάνω στα πεζοδρόμια, αλλά η προσέγγιση του προβλήματος σαν αποτέλεσμα αποκλειστικά της έλλειψης "καλών τρόπων" των δικυκλιστών είναι πολύ επιφανειακή...

SVX
17/02/2009, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Μπορείς να της το γράψεις αυτό, κάτω από το κείμενό της, στο λινκ που έβαλα παραπάνω..



Αυτό το ιστολόγιο δεν επιτρέπει ανώνυμα σχόλια.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


155855

LOUKILOUK
17/02/2009, 05:01
Αυτη η απιστευτη δεν ειναι που ειπε οτι οι συγκεντρωσεις και οι πορειες πρεπει να γινονται μακρια απο το κεντρο...? Ειπε μαλιστα να γινονται στη Βαρκιζα, το Σουνιο... !!!:confused: :hypnotize και για τους πιο προχωρημενους σε λιγο θα προτεινει και την Μακρονησο:yuck:
Δεν φταινε μονο αυτοι ομως...εμεις τους βαλαμε εκει κατι τετοιους και τωρα τους λουζομαστε:bigcry: :bigcry:
Τελος για την ουσια του θεματος να πουμε οτι τα μηχανακια δεν πρεπει να κινουνται πανω στα πεζοδρομια και πρεπει να δημιουργηθουν χωροι σταθμευσεις δικυκλων παντου μεσα στο κεντρο της αθηνας.:wave2:

blackbusa
17/02/2009, 05:18
Οσο αφορα την κινηση και σταθμευση στα πεζοδρομια και στους πεζοδρομους εχει ενα μεγαλο δικιο....αλλα ξεχασε να αναφερει την καθημερινη κινηση στην Δ.Αεροπαγητου της μερσεντας της Ντορας μετα συνοδειας 2 μηχανων...την ελευση και σταση,περιπολικων,ζηταδων,τροχαιων,
δημοτομπατσων,Πυροσβεστικων,ασθενοφορων,ασφαλειτων,κ υπατζηδων και λοιπων παρατρεχαμενων καθημερινα για την δηθεν φυλαξη/εξυπηρετηση μας....βεβαια μειλαμε για τις ιδιαιτερα ζεστες μερες που το μπανιστηρι παει συννεφο...οταν βρεχει δεν ειναι σχεδον
και ποτε κανεις...οταν κανει κρυο ετσι και ετσι...

και βεβαια να μην ξεχασουμε να αναφερουμε την χρηση του ανωτερου πεζοδρομου Σαββατο βραδυ ιδιως που μετατρεπετε σε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ για αυτοκινητα....για τις ημερες που εχει παραστασεις το Ηρωδειο ειναι απλα για γελια....λες και αμα κανουν 10 βηματα οι VIP (μηχεσω)θα τους πεσει ο κωλος....


ΟΥΣΤ....:yuck: :mad:

TROOPER
17/02/2009, 06:56
αντε παιδια...ξαναρχονται εκλογες...να τους ξαναψηφισετε !!!

:wave2:

laryfz1
17/02/2009, 07:28
γι αυτο ειμαστε 50 χρονια πισω με κατι τετοιες καρακαξες

devil's animal
17/02/2009, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Οσο αφορα την κινηση και σταθμευση στα πεζοδρομια και στους πεζοδρομους εχει ενα μεγαλο δικιο....αλλα ξεχασε να αναφερει την καθημερινη κινηση στην Δ.Αεροπαγητου της μερσεντας της Ντορας μετα συνοδειας 2 μηχανων...την ελευση και σταση,περιπολικων,ζηταδων,τροχαιων,
δημοτομπατσων,Πυροσβεστικων,ασθενοφορων,ασφαλειτων,κ υπατζηδων και λοιπων παρατρεχαμενων καθημερινα για την δηθεν φυλαξη/εξυπηρετηση μας....βεβαια μειλαμε για τις ιδιαιτερα ζεστες μερες που το μπανιστηρι παει συννεφο...οταν βρεχει δεν ειναι σχεδον
και ποτε κανεις...οταν κανει κρυο ετσι και ετσι...

και βεβαια να μην ξεχασουμε να αναφερουμε την χρηση του ανωτερου πεζοδρομου Σαββατο βραδυ ιδιως που μετατρεπετε σε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ για αυτοκινητα....για τις ημερες που εχει παραστασεις το Ηρωδειο ειναι απλα για γελια....λες και αμα κανουν 10 βηματα οι VIP (μηχεσω)θα τους πεσει ο κωλος....


ΟΥΣΤ....:yuck: :mad:


+απειρο ρε Πανο!!
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ermiss
17/02/2009, 08:00
Και εγώ ετοιμάστηκα να της τα χώσω με τις εξυπνάδες...

Αλλά ρε παιδιά μιλάει αποκλειστικά για πεζοδρόμια. Μην είμαστε υπερβολικοί.


Και εγώ σε πεζοδρόμιο αράζω συνήθως, αλλά αφήνω χώρο να περνάν 2 πεζοί ή παιδικό καροτσάκι.

Μερικοί όμως δεν παλεύονται, αράζουν κάθετα στο πεζοδρόμιο, η δίπλα σε άλλη μηχανή και κάνεις πιρουέτα για να περάσεις. Εχω δει να κατεβαίνει γυναίκα με καροτσάκι στο δρόμο γιατί δεν χώραγε λόγο μηχανής να περάσει απο πεζοδρόμιο και να την ξυρίζουν τα κουτιά...

Δεν βλάπτει λίγο σεβασμός για τους πεζούς. Μην έχουμε μόνο δικαιώματα, έχουμε και υποχρεώσεις

road spirit
17/02/2009, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Και εγώ ετοιμάστηκα να της τα χώσω με τις εξυπνάδες...

Αλλά ρε παιδιά μιλάει αποκλειστικά για πεζοδρόμια. Μην είμαστε υπερβολικοί.


Και εγώ σε πεζοδρόμιο αράζω συνήθως, αλλά αφήνω χώρο να περνάν 2 πεζοί ή παιδικό καροτσάκι.

Μερικοί όμως δεν παλεύονται, αράζουν κάθετα στο πεζοδρόμιο, η δίπλα σε άλλη μηχανή και κάνεις πιρουέτα για να περάσεις. Εχω δει να κατεβαίνει γυναίκα με καροτσάκι στο δρόμο γιατί δεν χώραγε λόγο μηχανής να περάσει απο πεζοδρόμιο και να την ξυρίζουν τα κουτιά...

Δεν βλάπτει λίγο σεβασμός για τους πεζούς. Μην έχουμε μόνο δικαιώματα, έχουμε και υποχρεώσεις
φίλε μου έχεις δίκιο όσον αφορά το δικό μας κομμάτι.

Αλλά εκείνη σαν πολιτικός θα πρέπει πρώτα να αξιολογήσει το γιατί συμβαίνει αυτό, γιατί η πολιτεία δεν παρέχει τις υποδομές για τα πάρκιγνκ, τους χώρους, για για μπλα μπλα μπλα και να τα χώσει εκεί. Όχι να λαϊκίζει εντοπίζοντας μια εύκολα "στοχοποίησιμη" κοινωνική ομάδα ...

Όχι να βάλει κατά παρανομούντων πολιτών οι οποίοι γίνονται παραβάτες επειδή το κράτος δεν τους παρέχει τις προϋποθέσεις για κάτι άλλο.

Άντε με την πατσαβούρα να πούμε...

ermiss
17/02/2009, 08:13
Καλά ναι και εγώ σου λέω πεζοδρόμιο αράζω, εχω βρει το παπί 3 φορές και την μηχανή 1 φορά ξαπλωμένα κάτω επειδή δεν κοιτάνε όταν ξεπαρκάρουν!!!!! Και είχαν και χώρο....

gdevelek
17/02/2009, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

Αλλά εκείνη σαν πολιτικός θα πρέπει πρώτα να αξιολογήσει το γιατί συμβαίνει αυτό, γιατί η πολιτεία δεν παρέχει τις υποδομές για τα πάρκιγνκ, τους χώρους, για για μπλα μπλα μπλα και να τα χώσει εκεί. Όχι να λαϊκίζει εντοπίζοντας μια εύκολα "στοχοποίησιμη" κοινωνική ομάδα ...

Όχι να βάλει κατά παρανομούντων πολιτών οι οποίοι γίνονται παραβάτες επειδή το κράτος δεν τους παρέχει τις προϋποθέσεις για κάτι άλλο.


το ότι δεν υπάρχουν πάρκινγκ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μας δίνει το δικαίωμα να παρκάρουμε σε πεζοδρόμια :nono:

το κράτος δεν μας υποχρεώνει να κατέβουμε με δίκυκλο ή ΙΧ στη δουλειά, έτσι δεν είναι;



απλά μέσα στο γενικώτερο μπάχαλο περνάει κι αυτό ντούκου

road spirit
17/02/2009, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
το ότι δεν υπάρχουν πάρκινγκ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μας δίνει το δικαίωμα να παρκάρουμε σε πεζοδρόμια :nono:

το κράτος δεν μας υποχρεώνει να κατέβουμε με δίκυκλο ή ΙΧ στη δουλειά, έτσι δεν είναι;



απλά μέσα στο γενικώτερο μπάχαλο περνάει κι αυτό ντούκου ξαναδιάβασε λίγο καλύτερα αυτό που έγραψα. Πρώτη πρόταση...

το σχόλιο μου αφορά καθαρά το πως θα έπρεπε να αντιμετώπιζε το θέμα, ή αν θες αλλιώς, ποια θα έπρεπε να είναι η προτεραιότητα της βλαμμένης ως πολιτικός

TheFace
17/02/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
το ότι δεν υπάρχουν πάρκινγκ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μας δίνει το δικαίωμα να παρκάρουμε σε πεζοδρόμια :nono:



Ναι ρε φιλαρακι δικιο εχεις.... αφου εχει φροντισει να υπαρχουν αρκετα παρκινκ και υποδομες παντου... μαλακια μας που παρκαρουμε τα μηχανακια στο πεζοδρομιο :cry:

Θα μπορουσαμε να τα βαλουμε στο κ... μας καλυτερα! :a13:

Μπορει οπως λες, να μη μας υποχρεωνει να παρουμε το μηχανακι στη δουλεια, μας υποχρεωνει ομως να πληρωνουμε τελη σταθμευσης! Κανω λαθος?

Ακου φιλε... δεν αγοραζεις πρωτα επιπλα και μετα βρισκεις σπιτι!!!

Αν λοιπον το κρατος δεν μπορει να εξασφαλισει σωστες και βιοσημες λυσεις για την κυκλοφορια, καλυτερα να ΜΗΝ επιτρεπει την εισαγωγη και πωληση οχηματων και πανω απ' ολα να μην φορολογει τον πολιτη για παραχες που δεν μπορει ουτε κατα διανια να προσφερει!

Οχι χωρις να εχει την υποδομη, να επιτρεπει ανεξελενκτα τις πωλησεις (για να εισπραττει φορους και να μη "χαλαει" τους αντιπροσωπους) και μετα να ζηταει απο τον πολιτη τα ρεστα:a018:

Οσο για αυτη την καρια που τα 'πε ολα αυτα, δεν φταιει αυτη.... ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ!:yuck:

gdevelek
17/02/2009, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace

Μπορει οπως λες, να μη μας υποχρεωνει να παρουμε το μηχανακι στη δουλεια, μας υποχρεωνει ομως να πληρωνουμε τελη σταθμευσης! Κανω λαθος?


τέλη ΝΟΜΙΜΗΣ στάθμευσης

δεν μπορείς να βρεις νόμιμη θέση;

πρόβλημά ΣΟΥ




έχουμε κάνει το "έτσι γουστάρω!!!" νόμο... :yuck:

TheFace
17/02/2009, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
τέλη ΝΟΜΙΜΗΣ στάθμευσης

δεν μπορείς να βρεις νόμιμη θέση;

πρόβλημά ΣΟΥ




έχουμε κάνει το "έτσι γουστάρω!!!" νόμο... :yuck:

Προβλημα μου... εχεις δικιο ρε φιλε... συγνωμη κιολας!

Μπραβο στη "κυρια" λοιπον!

gdevelek
17/02/2009, 09:13
φίλε όλα είναι άσπρο-μαύρο, έτσι;



μπες να δεις τι της έγραψα

κάνε και εσύ το ίδιο


και πήγαινε και σε κάνα βερολίνο να παρκάρεις σε πεζοδρόμιο σε δρόμο χωρίς ελεύθερη θέση πάρκινγκ

avlihos
17/02/2009, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αντε παιδια...ξαναρχονται εκλογες...να τους ξαναψηφισετε !!!

:wave2:

ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ...

:beer:

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 09:20
Δεν καταλαβαίνω γιατί σας κάνει εντύπωση αυτό που είπε η Πιπιλή...Κάποτε θα γινότανε και αυτό...δυστυχώς.
Σίγουρα αν αντί για μηχανάκια παίρνανε όλοι τ'αμάξια η κατάσταση θα'ταν 1000φορές χειρότερη.Σίγουρα απ'την άλλη μακάρι να'χαμε πολλά πάρκινγκ.
Αλλά ρε παιδιά σκεφτήκατε ποτέ αν είναι δυνατό να γίνουν τόσα πάρκινγκ για να βολευόμαστε όλοι;Σε πόλεις που χτιστήκανε 150-200 χρόνια πρίν τουλάχιστον;Δεν παίζει,απλά...
Αυτό που μπορεί το κράτος να κάνει ευκολότερα απ'όλα τ'άλλα είναι να βελτιώσει τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς.
Αυτό που θα πρέπει και μεις να κάνουμε όταν γίνει αυτό είναι να τα χρησιμοποιούμε!!

Επίσης εννοείται πάντα οι πεζοί έχουν πρώτοι προτεραιότητα και μετά τα οχήματα.
Αμα φτάσουμε σε σημείο να μην μπορούμε να περπατήσουμε κομμάτια να γίνουν αμάξια και μηχανές...

alximistis
17/02/2009, 09:25
σημασία δνε έχει μόνο τι λέει κάποιος αλλά και πως το λέει όπως επίσης και ποιος το λέει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το ποιος το λέει είναι η αρχή και το τέλος του θέματος. Μην ασχολείστε παιδιά τσάμπα χαλάμε σάλιο και ουσία.
Θα είχε... πιει φαίνεται και δεν ήξερε τι έλεγε (πάλι)... :(

gdevelek
17/02/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS

Σίγουρα αν αντί για μηχανάκια παίρνανε όλοι τ'αμάξια η κατάσταση θα'ταν 1000φορές χειρότερη.Σίγουρα απ'την άλλη μακάρι να'χαμε πολλά πάρκινγκ.
Αλλά ρε παιδιά σκεφτήκατε ποτέ αν είναι δυνατό να γίνουν τόσα πάρκινγκ για να βολευόμαστε όλοι;Σε πόλεις που χτιστήκανε 150-200 χρόνια πρίν τουλάχιστον;Δεν παίζει,απλά...
Αυτό που μπορεί το κράτος να κάνει ευκολότερα απ'όλα τ'άλλα είναι να βελτιώσει τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς.
Αυτό που θα πρέπει και μεις να κάνουμε όταν γίνει αυτό είναι να τα χρησιμοποιούμε!!

Επίσης εννοείται πάντα οι πεζοί έχουν πρώτοι προτεραιότητα και μετά τα οχήματα.
Αμα φτάσουμε σε σημείο να μην μπορούμε να περπατήσουμε κομμάτια να γίνουν αμάξια και μηχανές...

αυτά που γράφεις δυστυχώς για ΠΟΛΛΟΥΣ είναι κινέζικα


ο έλληνας έχει μάθει στην ασυδοσία

TheFace
17/02/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
φίλε όλα είναι άσπρο-μαύρο, έτσι;



μπες να δεις τι της έγραψα

κάνε και εσύ το ίδιο


και πήγαινε και σε κάνα βερολίνο να παρκάρεις σε πεζοδρόμιο σε δρόμο χωρίς ελεύθερη θέση πάρκινγκ

Τι θες να σου πω δηλαδη, οταν χρεωνεις τον πολιτη για πραγματα που επρεπε να εχει επιλιφθει το κρατος?

Φταιω εγω δηλαδη που το κρατος με/μας αφησε να παρουμε μηχανες/κουτια, χωρις να εχει τις υποδομες, ε?

... γιναμε και βερολινο τωρα:eyepop:
Απο ποτε εχουμε τις ιδιες υποδομες με τη γερμανια για να συγκριθουμε κιολας?Γιατι συγκρινεις ανομοια πραγματα ρε man!

Το λες και μονος σου... σε ΔΡΟΜΟ χωρις ελευθερη θεση παρκινκ, απλα πας στο επομενο που εχει!

Τι κανεις ομως σε ΠΟΛΗ χωρις ελευθερη θεση παρκινκ?
Απαντηση... πας στο Βερολινο:lol:

Φιλικα παντα!:beer:

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Φταιω εγω δηλαδη που το κρατος με/μας αφησε να παρουμε μηχανες/κουτια, χωρις να εχει τις υποδομες, ε?
:eyepop:
Σε/μας άφησε;Δηλαδή πρώτα μας απαγόρευε;
Το κράτος φταίει δηλαδή που καταντήσαμε 2 αμάξια για κάθε οικογένεια;
Σαν τί έπρεπε να κάνει δηλαδή,να σου/μας απαγορέψει να πάρουμε αμάξια/μηχανές;

gdevelek
17/02/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace


Τι κανεις ομως σε ΠΟΛΗ χωρις ελευθερη θεση παρκινκ?


παίρνεις τα ΜΜΜ


εκτός αν τα σνομπάρεις, οπότε παίρνεις ταξί

TROOPER
17/02/2009, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ο έλληνας έχει μάθει στην ασυδοσία

ποιος ελληνας?

ο ελληνας μοτοσυκλετιστης?
ο ελληνας αυτοκινητιστης?
ο ελληνας πεζος?
ο ελληνας ταξιτζης?
ο ελληνας οδηγος μμμ?
ο ελληνας γιατρος?
ο ελληνας δικηγορος?
ο ελληνας εκπαιδευτικος?
ο ελληνας πολιτικος?

κοιτα ολοι αυτοι οι ελληνες ασελγουν ο ενας στο πτωμα του αλλου (μη με βαλεις να δωσω παραδειγματα)

αρα...αν αφησω εγω τη μοτοσυκλετα μου παραλληλα στο πεζοδρομιο σε νομιμη θεση παρκινκ και ''εσυ'' οποιος ''εσυ'' με το αμαξι δε μου την αγγιξεις για να βαεις το μπουρδελο σου και κανεις 4 ωρες γυρους γα να παρκαρες εχει καλως.επισης αν την ακουμπησεις ενω παρκαρεις και μου τη ριξεις και δεν φυγεις και με αφησεις με τσακισμενη ψυχολογια,σπασμενα φερινκ και στραβο τιμονι,τοτε δεν εχω κανενα προβλημα να σου παρω τη θεση παρκινκ που ΔΕΝ δικαιουσαι μονο και μονο επειδη εχεις αυτοκινητο.

εξυπνος εισαι νομιζω,αρα καταλαβαινεις τι λεω :winka:

οσο για τους αθωους πεζους που εχουνε δικιο σε παρα πολλες περιπτωσεις,ας μαθουνε να περνανε το δρομο απεναντι με πρασινο ανθρωπακι απο εκει που εχουμε βαψει το δρομο και καθε φορα τρεμουμε (που λεει ο λογος) μη φαμε τα μουτρα μας και μετα βλεπουμε.

TheFace
17/02/2009, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
:eyepop:
Σε/μας άφησε;Δηλαδή πρώτα μας απαγόρευε;
Το κράτος φταίει δηλαδή που καταντήσαμε 2 αμάξια για κάθε οικογένεια;
Σαν τί έπρεπε να κάνει δηλαδή,να σου/μας απαγορέψει να πάρουμε αμάξια/μηχανές;

Οχι δεν λεω οτι μας απαγορευε ποτε... αν δεις τα παραπανω ποστ μου θα καταλαβεις τι εννοω φιλε!

:wave2:

the who
17/02/2009, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
παίρνεις τα ΜΜΜ


εκτός αν τα σνομπάρεις, οπότε παίρνεις ταξί

Aν δεν υπαρχει θεση παρκιν για το δικυκλο μου,το οποιο εχω χρυσοπληρωσει με αμεσους και εμμεσους φορους συμπεριλαμβανομενου και του τελους σταθμευσης,να παρω ταξι η ΜΜΜ.Λιγο τετραγωνα μας τα λες.

TheFace
17/02/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
παίρνεις τα ΜΜΜ


εκτός αν τα σνομπάρεις, οπότε παίρνεις ταξί

Οχι δεν τα σνομπαρω καθολου... το αντιθετο μαλιστα!
Οσο ημουν στην αγγλια κινουμουν αποκλειστικα με ΜΜΜ χωρις κανενα προβλημα!

Απλα εδω, ακομη τουλαχιστον, δεν εξυπηρετουν παντα και πανω απ' ολα ειναι πολυ χρονοβορα η μεταφορα με αυτα!

Σιγουρα ειναι μια λυση ομως... το δεχομαι!

TheFace
17/02/2009, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Aν δεν υπαρχει θεση παρκιν για το δικυκλο μου,το οποιο εχω χρυσοπληρωσει με αμεσους και εμμεσους φορους συμπεριλαμβανομενου και του τελους σταθμευσης,να παρω ταξι η ΜΜΜ.Λιγο τετραγωνα μας τα λες.

+900:a013:

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 10:11
Είναι πολύ δύσκολο ένα κράτος να ικανοποιεί εξίσου όλους.Πρακτικά αδύνατο...
Προτεραιότητα πάντως έχει ο πεζός όταν κινείται σε πεζοδρόμιο και σε διαβάσεις.
Στην τελική κανένας δεν είναι υποχρεωμένος ν'αγοράσει κανένα μηχανοκίνητο,ώστε να θεωρείται de facto το δικαίωμά του να παρκάρει όπου να'ναι.
Οπότε το παίρνουμε απόφαση (όπως ακριβώς πήραμε απόφαση όταν αποδεχτήκαμε να καβαλάμε σε δρόμο ότι ενδέχεται να μας χτυπήσουν με πολύ σοβαρές/ανεπανόρθωτες σωματικές βλάβες) ότι κάποτε αν το παραξηλώσουμε ενδέχεται να παρθούν εναντίον μας μέτρα.

Trickster
17/02/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
παίρνεις τα ΜΜΜ


εκτός αν τα σνομπάρεις, οπότε παίρνεις ταξί

+1

από δικαιολογίες μια χαρά τα πάμε..

gdevelek
17/02/2009, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ποιος ελληνας?

ο ελληνας μοτοσυκλετιστης?
ο ελληνας αυτοκινητιστης?
ο ελληνας πεζος?
ο ελληνας ταξιτζης?
ο ελληνας οδηγος μμμ?
ο ελληνας γιατρος?
ο ελληνας δικηγορος?
ο ελληνας εκπαιδευτικος?
ο ελληνας πολιτικος?


όλοι μαζί και όλοι όσοι παρέλειψες

ας έχουμε τουλάχιστον την ευθύτητα να το παραδεχθούμε, είναι το πρώτο ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΩΤΕΡΟ βήμα για να το υπερβούμε

το "δεν ΜΟΥ εξασφάλισε θέση το κράτος άρα παρκάρω πάνω στο πεζοδρόμιο" είναι ένδειξη ___ίας (συμπλήρωσε τα κενά)

TROOPER
17/02/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όλοι μαζί και όλοι όσοι παρέλειψες

ας έχουμε τουλάχιστον την ευθύτητα να το παραδεχθούμε, είναι το πρώτο ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΩΤΕΡΟ βήμα για να το υπερβούμε

το "δεν ΜΟΥ εξασφάλισε θέση το κράτος άρα παρκάρω πάνω στο πεζοδρόμιο" είναι ένδειξη ___ίας (συμπλήρωσε τα κενά)

συμπληρωνω τα κενα με τα γραμματα αλφα,ητα,δελτα.

TOLISTOLAROS
17/02/2009, 10:37
Ψιλοspam αλλά όταν δεν είχα ούτε πατίνι ως φοιτητής δεν είχε χαλάσει και ο κόσμος.
Αλλά για να'μαι ειλικρινής δε σπούδασα Αθήνα,όπου χωρίς μέσο και αν δεν είσαι κοντά σε μετρό την έκατσες.
Την έφαγα πάντως στη μάπα 1,5 χρόνο αλλά ευτυχώς έπαιζε μετρό.

Τώρα την κοπάνισα.. :D :D :D

laryfz1
17/02/2009, 11:21
δεν ειμαστε ουτε αγγλια ουτε ολλανδια ουτε βελγιο ειμαστε ελλαδα πρακτικα σημαινει 300 μερες καλο καιρο αρα την μηχανη την κινεις οτι μερα θες, εινα πιο γρηγορη και θα ειναι απο καθε λεωφορειο τρενο κλπ και οσο για χωρο σταθμευσεις? αφαιρεις 1 κουτι η 2 σε καθε οικοδομικο τετραγωνα και οριστε χωρος για μια αθλια πολη οσο για τουσ πεζοδομους?αυτοι που εχουν πλατος 10 μετρα δεν μπορουν στην αρχη και στο τελος αυτων να δωσουν 2 μετρα για μηχανες?οσο οδηγω μοτο δεν θα παρω ποτε μ.μ.μ και ασ βγει και ιπταμενο τρενο

the who
17/02/2009, 11:50
Για να παω στη δουλεια πρεπει να παρω το λεωφορειο για κηφισια,τον ηλεκτρικο για Αττικη και τελος το μετρο για Κατεχακη.Συνολο μιαμιση ωρα.Με το παπι χαλαρα κανω 30 λεπτα,αν η Κηφισιας ειναι αδεια κανω εικοσι.Θα με σταματησει το παρκιν?Θα παρκαρω οπου μπορω χωρις να εμποδιζω τους πεζους και τις διαβασεις για αναπηρους.

div400
17/02/2009, 18:01
εεε για να καταλάβω...από πότε το κράτος/πολιτεία (πείτε το όπως θέλετε) έχει την υποχρέωση να δημιουργήσει/εξασφαλίσει/παρέχει θέσεις στάθμευσης για όλους τους πολίτες/οχήματα?....:look:

εξάλλου, άντε και είναι υποχρεωμένο επειδή πληρώνω τέλη κυκλοφορίας/φόρους....που θα την δημιουργήσει? κάτω από το σπίτι μου? στον χώρο εργασίας μου? στον τόπο διασκέδασης μου? σε όλους τους παραπάνω? :look:

επίσης, σε ένα άλλο θρεντ εδώ στο moto, κράζαμε (βάζω πληθυντικό και εννοώ όλους εμάς ως πολίτες) τον Δήμο Αθηναίων επειδή τόλμησε να κόψει κάποια δέντρα για να δημιουργηθεί υπόγειο παρκιγκ! και τώρα κράζουμε την πολιτεία που ΔΕΝ δημιουργεί χώρους στάθμευσης!!!

μήπως να μας κράξει η πολιτεία τελικά? :rolleyes: αλλά μάλλον μας προτιμάει έτσι με χαώδη εγκεφαλοπάθεια γιατί ''τους'' βολεύει.... :sad: :mad:

υγ: μεταξύ της ασυδοσίας (παρκάρω όπου και όπως γουστάρω [γιατί πλερώνω τέλη κυκλοφορίας...:rolleyes: ] ) και της καταστολής (απαγόρευση στάθμευσης, κλίση/γερανός) υπάρχει και μέση οδός...όπως στην Γαλλία (νομίζω..). Σε πεζοδρόμια με πλάτος άνω των 2 μέτρων επιτρέπεται η στάθμευση δικύκλων με τέτοιο τρόπο (παράλληλα δηλ.) που να μην εμποδίζει την κίνηση των πεζών...
:winka: απλά και όμορφα...

just my 2 cents...

gdevelek
17/02/2009, 18:17
ν' αγιάσει ο στόμας σου!!! :lol:








στην οδό χρήστου λαδά έχω πολλές φορές δει μια συγκεκριμένη μοτό παρκαρισμένη κάθετα στο (δίμετρο) πεζοδρόμιο, ώστε να το μπλοκάρει ΟΛΟ

πολύ large το άτομο... :yuck:

jimmy10
17/02/2009, 18:35
Απλα...το κρατος εχει την υποχρεωση μεσα απο οικονοτεχνικες μελετες να προβλεπει την μελλοντικη αυξηση της κινησης των οχηματων και να αντιδρα αναλογα. Οπως στην περιπτωση της Α.Ο. στην οποια εγιναν ολες αυτες οι μελετες και λογω της μεγαλης αυξησης της χρησης της, 5 χρονια μετα την ολοκληρωση της να εμφανιζει κατα τις ωρες αιχμης φαινομενα κορεσμου. Φυσικα σε ενα κρατος οπως η Γερμανια οι φορμουλες ή οι μαθηματικοι τυποι τους οποιους εφαρμοζουν ειναι με διαφορετικο βαθος χρονου. Οχι οτι δεν υπαρχει μποτιλιαρισμο και εκει.

Σχετικα με τους χωρους σταθμευσης...χαος. Απο την στιγμη κατα την οποια ο Ελληνας δεν θελει να αποχωριστει το αυτοκινητο του ακομα και στις περιπτωσεις κατα τις οποιες τα ΜΜΕ εξυπηρετουν τοτε πολυ απλα... ο χωρος ΔΕΝ φτανει για ολους. Καποιοι θα ανεβουν στα πεζοδρομια, καποιοι θα διπλοπαρκαρουν, καποιοι θα κανουν κυκλους μεχρι να βρουν θεση, αλλοι θα το αφηνουν σε γωνιες αλλοι θα το αφηνουν... γενικως.

Κατα τα αλλα η Κυρια Πιπιλη, να αφησει τους λεονταρισμους, τους ευκολους αφορισμους και να προσπαθησει να βρει ουσιαστικες λυσεις. Τι να το κανω αν δεν επιτρεπει να παρκαρουν οι μηχανες π.χ. στην Ερμου και στα στενα αριστερα-δεξια να γινεται της π*****νας?

Cpt. Haddock
18/02/2009, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
εεε για να καταλάβω...από πότε το κράτος/πολιτεία (πείτε το όπως θέλετε) έχει την υποχρέωση να δημιουργήσει/εξασφαλίσει/παρέχει θέσεις στάθμευσης για όλους τους πολίτες/οχήματα?....:look:

εξάλλου, άντε και είναι υποχρεωμένο επειδή πληρώνω τέλη κυκλοφορίας/φόρους....που θα την δημιουργήσει? κάτω από το σπίτι μου? στον χώρο εργασίας μου? στον τόπο διασκέδασης μου? σε όλους τους παραπάνω? :look:

επίσης, σε ένα άλλο θρεντ εδώ στο moto, κράζαμε (βάζω πληθυντικό και εννοώ όλους εμάς ως πολίτες) τον Δήμο Αθηναίων επειδή τόλμησε να κόψει κάποια δέντρα για να δημιουργηθεί υπόγειο παρκιγκ! και τώρα κράζουμε την πολιτεία που ΔΕΝ δημιουργεί χώρους στάθμευσης!!!

μήπως να μας κράξει η πολιτεία τελικά? :rolleyes: αλλά μάλλον μας προτιμάει έτσι με χαώδη εγκεφαλοπάθεια γιατί ''τους'' βολεύει.... :sad: :mad:

υγ: μεταξύ της ασυδοσίας (παρκάρω όπου και όπως γουστάρω [γιατί πλερώνω τέλη κυκλοφορίας...:rolleyes: ] ) και της καταστολής (απαγόρευση στάθμευσης, κλίση/γερανός) υπάρχει και μέση οδός...όπως στην Γαλλία (νομίζω..). Σε πεζοδρόμια με πλάτος άνω των 2 μέτρων επιτρέπεται η στάθμευση δικύκλων με τέτοιο τρόπο (παράλληλα δηλ.) που να μην εμποδίζει την κίνηση των πεζών...
:winka: απλά και όμορφα...

just my 2 cents...


Μ' αρέσει οταν έχει προλάβει άλλος να γράψει πριν απο μένα αυτά που ήθελα. :lol:

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα στο Παρίσι (δεν ξέρω για την υπολοιπη Γαλλία)

Κακώς παρκάρουμε στο πεζοδρόμιο και να είμαστε ευχαριστημένοι που κάνουν οι αρχές τα στραβά μάτια και δε μας τα σηκώνει γερανός όπως προβλέπει ο νόμος.

Το οτι δεν υπάρχουν θέσεις (κακώς) δε μας νομιμοποιεί. Με την ίδια λογική και τα αυτοκίνητα καλώς παρκάρουν σε γωνίες και προσβάσεις αμεα μια και ουτε για αυτά υπάρχουν θέσεις.

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. :wave2:

the who
18/02/2009, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μ' αρέσει οταν έχει προλάβει άλλος να γράψει πριν απο μένα αυτά που ήθελα. :lol:

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα στο Παρίσι (δεν ξέρω για την υπολοιπη Γαλλία)

Κακώς παρκάρουμε στο πεζοδρόμιο και να είμαστε ευχαριστημένοι που κάνουν οι αρχές τα στραβά μάτια και δε μας τα σηκώνει γερανός όπως προβλέπει ο νόμος.

Το οτι δεν υπάρχουν θέσεις (κακώς) δε μας νομιμοποιεί. Με την ίδια λογική και τα αυτοκίνητα καλώς παρκάρουν σε γωνίες και προσβάσεις αμεα μια και ουτε για αυτά υπάρχουν θέσεις.

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. :wave2:

Μηπως θυμασαι τι ειχε γινει οταν ενα ωραιο πρωινο οι ιχηδες εψαχναν παρκιν στο κεντρο ματαια?Πολλες θεσεις ελευθερου παρκιν ειχαν καταληφθει απο μοτοσυκλετες που ειχαν παρκαρει εκει οπως οριζει ο ΚΟΚ,δλδ παραλληλα με το οδοστρωμα,καταλαμβανοντας η καθε μια τη θεση ενος αυτοκινητου.
Το κρατος ανεχεται την παρανομια μας για να καλυψει τη γυμνια του.Αν το παραπανω γεγονος γινοταν επι μια εβδομαδα θα εβρισκαν λυση.
Δεν συμφωνω στο κλεισιμο των πεζοδρομιων,αλλα θα βρω καπου να χωσω το παπι μου χωρις να ενοχλω τους πεζους και αφηνοντας μια θεση παρκιν για ενα απο τα 2.000.000 ιχ που περνανε απο το κεντρο καθημερινα.

laryfz1
18/02/2009, 06:06
ρε θα τρελαθουμε?οι μηχανες παπια κτλ βοηθανε ωστε να εχουμε λιγοτερο κινηση, καυσαερια στους δρομους αρα ΝΑΙ το κρατος ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ στην βελτιωση ΟΜΩΣ ωσ χωρα της μιζας αλλου ειναι το προβλημα

paulopoulos
20/02/2009, 05:21
Ο κόσμος καίγεται και οι βουλευτές μας χτενίζονται... Σαν δεν ντρέπεται λέω εγώ.. Αλλά δεν φταίει αυτή... Εμείς φταίμε που ψηφίζουμε τέτοια ζώα.

LOUKILOUK
20/02/2009, 11:18
Υπαρχει σιγουρα η ευθυνη του κρατους για ολο αυτο το μπαχαλο αφου πουθενα δεν υπαρχουν χωροι σταθμευσεις (ειδικα για δικυκλα),αλλα παντα υπαρχει και η ατομικη ευθυνη του καθενος απο εμας...αλλο να παρκαρω στο πεζοδρομιο των 3-4 μετρων φαρδους και να υπαρχει χωρος και για τους πεζους και αλλο να κλεινεις καθε διοδο σε πεζο και να κορναρεις πανω στο πεζοδρομιο για να κανει και ακρη γιατι εμποδιζει.....!!!
Το οτι ολοι οδηγουμε μοτοσυκλετα δεν συμμαινει ταυτοχρονα οτι εχουμε και οδηγικη κουλτουρα καλυτερη απο τους "γιοταχιδες"...(που στην τελικη πολυ απο εμας ανηκουν και στις 2 κατηγοριες). Εχουμε δει ολοι φανταζομαι πολλες καφριλες απο συναδελφους μοτοσυκλετιστες και τις εχουμε καταδικασει.
- το οτι οδηγουμε (και)μηχανη δεν μας κανει διαφορετικους απο τους υπολοιπους και πολυ περισσοτερο δεν μας κανει ολους ιδιους μεταξυ μας... :winka:
-παντα περιμενουμε εναν υπευθυνο να κανει κατι για να σωσει την κατασταση... :confused: Ας παρουμε επιτελους την ευθηνη πανω μας για αυτα που ΕΜΕΙΣ κανουμε , για αυτους που ΕΜΕΙΣ ψηφιζουμε για αυτους που ΕΜΕΙΣ λαδωνουμε για αυτους που ΕΜΕΙΣ ζηταμε να μεσολαβισουν για να παρουμε βισματικα την "θεσουλα", για ολα τελος παντων τα στραβα που ΕΜΕΙΣ τα βλεπουμε και τα κριτικαρουμε αλλα περιμενουμε καποιους αλλους να τα διορθωσουν οσο ΕΜΕΙΣ βολευομστε με αυτα στην ανεση του καναπε με ανοιχτη την τηλεοραση βλεπωντας Λαζοπουλο και γελωντας με τα χαλια μας και την καταντια μας... :yuck:
ΡΕΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΛΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ...:wave2: :beer:

gdevelek
20/02/2009, 11:25
φιλε ήσουν άψογος :beer:

αυτό το "οι άλλοι φταίνε :mad: " πρέπει κάποτε να πάψει

laryfz1
20/02/2009, 16:44
+100000000:beer:

TheFace
20/02/2009, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Υπαρχει σιγουρα η ευθυνη του κρατους για ολο αυτο το μπαχαλο αφου πουθενα δεν υπαρχουν χωροι σταθμευσεις (ειδικα για δικυκλα),αλλα παντα υπαρχει και η ατομικη ευθυνη του καθενος απο εμας...αλλο να παρκαρω στο πεζοδρομιο των 3-4 μετρων φαρδους και να υπαρχει χωρος και για τους πεζους και αλλο να κλεινεις καθε διοδο σε πεζο και να κορναρεις πανω στο πεζοδρομιο για να κανει και ακρη γιατι εμποδιζει.....!!!
Το οτι ολοι οδηγουμε μοτοσυκλετα δεν συμμαινει ταυτοχρονα οτι εχουμε και οδηγικη κουλτουρα καλυτερη απο τους "γιοταχιδες"...(που στην τελικη πολυ απο εμας ανηκουν και στις 2 κατηγοριες). Εχουμε δει ολοι φανταζομαι πολλες καφριλες απο συναδελφους μοτοσυκλετιστες και τις εχουμε καταδικασει.
- το οτι οδηγουμε (και)μηχανη δεν μας κανει διαφορετικους απο τους υπολοιπους και πολυ περισσοτερο δεν μας κανει ολους ιδιους μεταξυ μας... :winka:
-παντα περιμενουμε εναν υπευθυνο να κανει κατι για να σωσει την κατασταση... :confused: Ας παρουμε επιτελους την ευθηνη πανω μας για αυτα που ΕΜΕΙΣ κανουμε , για αυτους που ΕΜΕΙΣ ψηφιζουμε για αυτους που ΕΜΕΙΣ λαδωνουμε για αυτους που ΕΜΕΙΣ ζηταμε να μεσολαβισουν για να παρουμε βισματικα την "θεσουλα", για ολα τελος παντων τα στραβα που ΕΜΕΙΣ τα βλεπουμε και τα κριτικαρουμε αλλα περιμενουμε καποιους αλλους να τα διορθωσουν οσο ΕΜΕΙΣ βολευομστε με αυτα στην ανεση του καναπε με ανοιχτη την τηλεοραση βλεπωντας Λαζοπουλο και γελωντας με τα χαλια μας και την καταντια μας... :yuck:
ΡΕΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΛΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ...:wave2: :beer:

Μπραβο ρε φιλε:beer:

Εχεις απολυτο δικιο να λες οτι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και πηγαινοντας το λιγο παρακατω πιστευω οτι δεν μπορουν μεμονομενα περιστατικα με τιποτα να χαρακτηριζουν τους Μοτοσυκλετιστες σαν συνολο!!!
Απο την εμπειρια μου στους δρομους (οχι απαραιτητα απο την σκοπια του Μοτοσυκλετιστη) θεωρω οτι περιστατικα σαν αυτο που περιγραφουν τα παιδια πιο πανω (για τον τυπο με το καθερο παρκαρισμα) ειναι μεμονομενα και ελαχιστα.

Οι περισσοτεροι απο εμας μπορει να σταθμευουν, παρανομα συμφωνα με το γραμμα του νομου (ο οποιος βεβαια δεν εχει εξασφαλισει τις υποδομες ως ωφειλει κατ εμε), σε πεζοδρομια αλλα με σεβασμο σε γενικες γραμμες για τους πεζους και την κυκλοφορια γενικοτερα!

Παντως ετσι οπως τα εχουμε καταφερει για το μονο που μπορουμε να ελπιζουμε οτι μπορει να λυσει το κυκλοφοριακο γενικοτερα στην αθηνα ειναι ενας... ΣΕΙΣΜΟΣΣΣΣΣ :rotflmao:

el_hymador
24/02/2009, 05:09
Για διαβάστε εδώ:


Φωτεινή Πιπιλή
Βουλευτής Α’ Αθηνών Νέα Δημοκρατία

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 17.2.09
«Έλεος! Τα πεζοδρόμια ανήκουν στους πεζούς»

Την απαράδεκτη συμπεριφορά οδηγών δικύκλων και την έλλειψη συστηματικής αστυνόμευσης στα πεζοδρόμια της Αθήνας, καταγγέλλει μέσω Ερώτησής της, η Βουλευτής Α’ Αθηνών της Νέας Δημοκρατίας, κα Φωτεινή Πιπιλή, προς τον Υπουργό Εσωτερικών κ. Προκόπη Παυλόπουλο και τον Αναπληρωτή Υπουργό, κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη.

Πεζή η ίδια η Βουλευτής, διαπιστώνει καθημερινά την έλλειψη παιδείας, την ανυπαρξία ελέγχου και την θρασύτητα αρκετών οδηγών μοτοσικλετών και δικύκλων, οι οποίοι όπως τονίζει χαρακτηριστικά στην Ερώτησή της, όχι μόνο τρέχουν σαν “παλαβοί” στα πεζοδρόμια και στους πεζοδρόμους θέτοντας σε κίνδυνο τους πολίτες, αλλά και χρησιμοποιούν κατά χιλιάδες, το σύνολο των πεζοδρομίων της Αθήνας, για χώρο στάθμευσης.

Ήδη έχουμε θρηνήσει θύματα αθώων περιπατητών. Όπως επισημαίνει η κα Πιπιλή, από την προσωπική της γνώση και εμπειρία, το δεδομένο της συναρμοδιότητας ή της αποποίησης ευθύνης για τον έλεγχο αυτής της απαράδεκτης κατάστασης, ακυρώνει στην ουσία και την Τροχαία, και την Δημοτική Αστυνομία, όταν για παράδειγμα στην Διονυσίου Αρεοπαγίτου, στον πεζόδρομο της Βουκουρεστίου ή στα πεζοδρόμια της Βασ. Σοφίας και της Βασ. Κωνσταντίνου, η συνήθης απάντηση των αρμοδίων είναι :α) Η Τροχαία ισχυρίζεται, ότι για τη στάθμευση είναι αρμόδια η Δημοτική Αστυνομία και β) Η Δημοτική Αστυνομία ισχυρίζεται, ότι αρμόδια για την κίνηση των μοτοσικλετών είναι αποκλειστικά η Τροχαία.
Επιπροσθέτως η κα Πιπιλή θεωρεί ότι η τριτοκοσμική εικόνα που παρουσιάζει η Αθήνα έχει σχολιαστεί αρνητικά από ξένα Μ.Μ.Ε. και καθόλου δεν βοηθά στην προσπάθεια του Υπουργείου Τουρισμού για την ανάδειξη της πόλης των Αθηνών σε συνεδριακό κέντρο και σε τουριστικό προορισμό. Όταν μια πόλη δεν περπατιέται, γιατί στα πεζοδρόμια γίνεται γενικώς «της τρελής», δεν αγαπιέται όχι μόνο από τους ξένους, αλλά ούτε από τους πολίτες.
Και ερωτά: α) τι μέτρα πρόκειται να ληφθούν για το αυτονόητο, ότι στα πεζοδρόμια δεν κυκλοφορούν μηχανάκια και μηχανάρες και β) τι μέτρα θα ληφθούν ώστε να αναλάβει η Τοπική Αυτοδιοίκηση, μέσω της Δημοτικής Αστυνομίας, την ευθύνη που τους αναλογεί ;

Επισυνάπτεται η με αρ. πρ. 14323/13.2.09 Ερώτηση προς τον Υπουργό Εσωτερικών κ. Προκόπη Παυλόπουλο και τον Αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών, αρμόδιο για θέματα Δημόσιας Τάξης, κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη.


ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΙΠΙΛΗ
Βουλευτής Αθηνών Α΄- ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ


ΕΡΩΤΗΣΗ


Προς : 1) τον Υπουργό Εσωτερικών κ. Προκόπη Παυλόπουλο.
2) τον Αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών, αρμόδιο για θέματα Δημόσιας Τάξης, κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη.

Θέμα: «Η απαράδεκτη συμπεριφορά των οδηγών δικύκλων».
κ.κ. Υπουργοί,
Η κατάσταση που επικρατεί στα πεζοδρόμια και στους πεζοδρόμους της Αθήνας, είναι απαράδεκτη. Η ασυδοσία των οδηγών δικύκλων που κινούνται με ταχύτητα και με θράσος, καταστρατηγώντας κάθε νόμο και θέτοντας σε καθημερινή βάση την ζωή εκατοντάδων πεζών σε κίνδυνο, απαιτεί άμεση παρέμβαση από το Υπουργείο.
Δεν έχετε παρά να περπατήσετε στα πεζοδρόμια της Βασ. Σοφίας, της Βασ. Κωσνταντίνου αλλά και στον πεζόδρομο της Βουκουρεστίου και της Διονυσίου Αρεοπαγίτου που καλύπτει το παγκόσμιο σύμβολο, τον Παρθενώνα, για να αντιληφθείτε προσωπικά, του τι συμβαίνει.

Προσφάτως ψηφίστηκε από τη Βουλή, ο νόμος για τις αρμοδιότητες της Δημοτικής Αστυνομίας. Ταυτοχρόνως, υπάρχει ο αναθεωρημένος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας. Ούτε η Δημοτική Αστυνομία κάνει την δουλειά της, ούτε η Αστυνομία, ούτε η Τροχαία. Είναι ντροπή αυτή η εικόνα.
Ερωτώνται οι κ.κ. Υπουργοί:
α) Τι μέτρα πρόκειται να ληφθούν για το αυτονόητο, ότι στα πεζοδρόμια δεν κυκλοφορούν μηχανάκια και μηχανάρες ;
β) Τι μέτρα θα ληφθούν ώστε να αναλάβει η Τοπική Αυτοδιοίκηση, μέσω της Δημοτικής Αστυνομίας, την ευθύνη που τους αναλογεί ; Σημειωτέον ότι είναι απαράδεκτη και η εικόνα με τις παρκαρισμένες μοτοσικλέτες και μηχανάκια, στο πεζοδρόμιο μπροστά στο Υπ. Προεδρίας στη Βασ. Σοφίας.

Αθήνα 11/2/09

Μετά τιμής,

Φωτεινή Πιπιλή

Μαλακιας το αναγνωσμα!!!

Στοχοποιουμε του "αλητες" με τα μηχανακια που παρκαρουν και κινουνται πανω στα πεζοδρομια καθοτι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι πιτσιρικαδες και εν πασει περιπτωση δεν ανηκουν στο δυναμικο των ψηφοφορων μας...

Τους "ευυποληπτους" πολιτες που χρησιμοποιουν τα θηριωδη SUV τους για να κατεβουν κατα μονας στο κεντρο καταλαμβανοντας χωρο που θα αναλογουσε σε 6-7 μηχανακια δεν τους πειραζουμε...αυτοι μας ψηφιζουν και εχουν και τα φραγκα...

Το γεγονος οτι ξυνουμε τα @@δια μας και δεν εχουμε κανει ουτε ενα βημα για την βελτιωση των συνθηκων της κυκλοφοριας στα αστικα κεντρα δεν εχει σημασια...αντι να προωθουμε και να ενθαρρυνουμε την χρηση δικυκλων την μποϊκοταρουμε!

Ειμαστε τοσο ασχετοι και ηλιθιοι που δεν καταλαβαινουμε το αυτονοητο, οτι δηλαδη τα "μηχανακια" και τα δικυκλα ειναι η μονη αμεσα εφαρμοσιμη λυση για να ανακουφιστουν καπως τα μεγαλα αστικα κεντρα απο το κυκλοφοριακο!

Για ποδηλατοδρομους η περιορισμο της κυκλοφοριας τροχοφορων ουτε λογος!!! Σιγα μην ασχοληθουμε τωρα με κατι απλυτους εναλλακτικους που κυκλοφορουν με ποδηλατα...αλλωστε ποιοι ειμαστε εμεις που θα στερησουμε στο καθε λακη τον μεσημεριανο καφε στο Da Capo με θεα την Cayenne του που την εχει διπλο-τρπλοπαρακρει ΠΑΝΩ στο πεζοδρομιο...ποιοι ειμαστε εμεις που θα στερησουμε το δικαιωμα στη καθε κυρια με διπλο ονομα και διπλο επιθετο (Μαρια - Ελενη Τσουρμπουκγλου - Καραλιγδογλου) να μεταβει στην Βουκουρεστιου με το αυτοκινητο που θα διπλο-τριπλοπαρακαρει ΠΑΝΩ στο πεζοδρομια για να αγορασει τα Gucci και τα Hermes της....

Στην τελικη, η βλαχομπαροκ παιδια μας βρισκει απολυτα ταιριαστο και συμφωνο με τα κατακερμαστισμενα αισθητικα μας προτυπα ,το να σου διακοπτει την πορεια σου στο πεζοδρομιο ενα VW Tuareg η ενα Hummer παρα ενα ταπεινο δικυκλο...

Προτιμουμε να κανουμε ζιγκ-ζαγκ αναμεσα σε καδους, παρανομα τοποθετημενες διαφημιστικες πινακιδες, να σκονταφτουμε και να σπαμε τα ποδια μας σε κακοτεχνιες, παρα να αντικρυζουμε ενα δικυκλο...

Ειμαστε στην κοσμαρα μας και γουσταρουμε...και εκτος αυτου πεταμε και καμμια χοντροπαπαρια που και που ως αποδειξη της ευαισθησιας μας και ττης πολιτικης μας δρασης...

υ.γ. Σε καμμια περιπτωση δεν ειμαι συμφωνος με την κινηση των μοτοσικλετων πανω στα πεζοδρομια (αλλωστε ποσοι ειναι αυτι που το κανουν;) σε οτι αφορα στην σταθμευση ομως, σηκωνει πολυ συζητηση.


ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ!!!

ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΗΜΜΥΡΙΔΑ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΘΕΛΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

1) ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΣΕ ΝΟΜΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.

2) ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΡΚΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΡΙΣΜΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ!!!

Δεν μας χεζεις κα Πιπιλη...



:wave2:

BlackAdder
24/02/2009, 05:45
Δεν τους είναι τίποτα απολύτος να ορίσουν 5 μέτρα σε κάθε τετράγωνο σαν χώρο αποκλειστικής στάθμευσης μοτοσυκλετών, αλλά δεν ενδιαφέρονται γιατί δεν υπάρχουν έσοδα, αλλά υπάρχουν και διαμαρτυρίες από "κατοίκους" που χάνουν μια θέση πάρκινγκ...

Τώρα όσον αφορά τη κίνηση σε πεζόδρομους θα συμφωνήσω απόλυτα, δεν είναι δυνατόν να κινείσαι με τροχοφόρο σε πεζόδρομο, απαγορεύεται, είναι γυφτιά και γελοιότητα, κάνε το γύρο ρε καραγκιόζη.
Έχω βαρεθεί να βλέπω ελληνάρες να κινούνται (ακόμα και με αυτοκίνητο) στο πεζόδρομο της Διονυσίου Αεροπαγήτου, ενώ υπάρχει ακριβώς δίπλα περιφερειακός δρόμος!

el_hymador
24/02/2009, 05:55
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κα Πιπιλη, εχω και εγω με την σειρα μου μια ερωτηση...(μονο εσεις θα ρωτατε; )

Απο οσο γνωριζω:

Η συμμετοχή της (Φωτεινης) στο Δήμο Αθηναίων

Εκλέχτηκε για πρώτη φορά δημοτική σύμβουλος στο Δήμο Αθηναίων, ως ανεξάρτητη συνεργαζόμενη με τον συνδυασμό του Μ. Έβερτ. Πρώτη σε σταυρούς στις δημοτικές εκλογές του 1994 και του 1998- με τον συνδυασμό του Δ. Αβραμόπουλου, επανεξελέγη για τρίτη φορά, πρώτη σε σταυρούς στην Ελλάδα στις εκλογές του 2002 με τον συνδυασμό της Ντόρας Μπακογιάννη.

...δηλαδη κα Φωτεινη μου εισασταν δημοτικος συμβουλος επι σειρα ετων στον Δημο Αθηναιων και μαλιστα απο το 2002 και μετα εκλεχθηκατε με τον συνδυασμο της κας Μπακογοιαννη, σωστα;

Τοτε γιατι δεν ρωτατε τον εαυτο σας πρωτιστως τι εχετε κανει με αυτο:

15.000 νέες θέσεις στάθμευσης για μηχανές ή ποδήλατα!

Οι ιδιοκτήτες μοτοποδηλάτων και μοτοσικλετών όχι μόνο έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους αυτοκινητιστές αλλά τους οφείλουμε περισσότερα. Και αυτό γιατί καθώς χρησιμοποιώντας μηχανές αντί για αυτοκίνητα διευκολύνουν ιδιαίτερα την κυκλοφορία.
Δεσμευόμαστε ότι θα δημιουργήσουμε, την επόμενη τετραετία, τουλάχιστον 10-15.000 ειδικές θέσεις δικύκλων (800 σημεία των 12 έως 20 δικύκλων η κάθε μια).
Σχετικές θέσεις θα κατασκευαστούν και κοντά στους σταθμούς του μετρό με επιδίωξη την ενθάρρυνση και της χρήσης του ποδηλάτου για την διαδρομή από το σπίτι μέχρι το σταθμό του μετρό.

Αυτο λοιπον φιγουραριζε σε περιοπτη θεση αναμεσα σε αλλα "θα", στο site που εξυπηρετουσε την προεκλογικη καμπανια του συνδυασμου της κας Μπακογιαννη "Αθηνα Αυριο"....με αυτον το συνδυασμο δεν θεσατε υποψηφιοτητα; http://athina.greekgeeks.com/pages.asp?Pagecode=01.03

Που ειναι οι 15.000 ΝΕΕΣ θεσεις σταθμευσης για μηχανες και ποδηλατα ΟΕΟ;
Που ειναι τα 800 σημεια σταθμευσης με θεσεις για 12 εως 20 δικυκλα η καθε μια ΟΕΟ;

ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Χαιρετισματα στον πλατανο...

gdevelek
24/02/2009, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
Δεν τους είναι τίποτα απολύτος να ορίσουν 5 μέτρα σε κάθε τετράγωνο σαν χώρο αποκλειστικής στάθμευσης μοτοσυκλετών, αλλά δεν ενδιαφέρονται γιατί δεν υπάρχουν έσοδα, αλλά υπάρχουν και διαμαρτυρίες από "κατοίκους" που χάνουν μια θέση πάρκινγκ...


εδώ δεν αστυνομεύουν ΚΑΘΟΛΟΥ το διπλοπαρκάρισμα, και έχουν "βουλώσει" τόσοι και τόσοι κεντρικοί δρόμοι, λες να κάτσει κάποιος να θεσπίσει ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΕΙ τα 5 μέτρα ανά τετράγωνο;

εξάλλου αν εσύ έχεις το σπίτι σου ή τη δουλειά σου στην "πίσω" πλευρά του τετραγώνου, θα αφήσεις το μηχανάκι τόσο μακριά;

εδώ είναι μπαχαλιστάν, ό,τι γουστάρει κάνει ο καθένας αν δει πως του περνάει, και συνήθως του περνάει

VANDA
24/02/2009, 06:14
https://www.blogger.com/comment.g?blogID=6095693863607042776&postID=2422664705174030842

pablito2105
26/02/2009, 18:09
Σε πεζοδρόμια με πλάτος άνω των 2 μέτρων επιτρέπεται η στάθμευση δικύκλων με τέτοιο τρόπο (παράλληλα δηλ.) που να μην εμποδίζει την κίνηση των πεζών...
απλά και όμορφα...

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ

+ΑΠΕΙΡΟ
:beer: :beer:

p_bourinos
27/02/2009, 02:46
Γιατί δεν ρωτάτε καλύτερα αν η εν λόγο κυρία έχει ανέβει ποτέ σε δίκυκλο???
Κι αυτή κανένα πολυτελή suv θα έχει,μην αγχώνεστε.Αλλά από που κι ως που αυτή εκφέρει γνώμη για το κυκλοφοριακό στην πόλη?Έχει κάποια επιστημονική κατάρτιση επί του θέματος?Τι ακριβώς είναι αυτή??Δημοσιογράφο τη θυμάμαι...Γιατί ρε πούστη μου στην Ελλάδα όλοι έχουν γνώμη επι παντώς επιστητού?Ξερόλες του κερατά...Ήθελε κι αυτό το ζώο κάτι να πει.
Κύριοι η ζωή είναι ωραία και καλή αλλά εκτός του μπουρδέλου που λέγεται Ελλάδα,και για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ το γεωγραφικό μέρος,μια χαρά είναι η χώρα μας.Από άποψη οργάνωσης και διοίκησης όμως πάσχει ανεπανόρθωτα ποιά!Όλοι οι αλήτες που μπαινοβγαίνουν στη βουλή δεν ενδιαφέρονται καθόλου για τον Έλληνα,οι ίδιοι είναι ανθέλληνες και άχρηστοι.

Όσο αφορά το άτομο μου αν δεν καταφέρω να βρω δουλειά στο εξωτερικό να φύγω ΔΕΝ θα παντρευτώ στην Ελλάδα και ΔΕΝ θα κάνω παιδιά να υπηρετούν αυτούς τους πούστηδες.

Συγνώμη που το πήγα αλλού και το γενίκευσα αλλά όλα σκατά είναι σ' αυτό το τόπο.
Οι βρυσιές βγαίνουν απ' την ψυχή μου και δεν με ενδιαφέρει αν με bannaroun.

TheFace
27/02/2009, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p_bourinos
Γιατί δεν ρωτάτε καλύτερα αν η εν λόγο κυρία έχει ανέβει ποτέ σε δίκυκλο???
Κι αυτή κανένα πολυτελή suv θα έχει,μην αγχώνεστε.Αλλά από που κι ως που αυτή εκφέρει γνώμη για το κυκλοφοριακό στην πόλη?Έχει κάποια επιστημονική κατάρτιση επί του θέματος?Τι ακριβώς είναι αυτή??Δημοσιογράφο τη θυμάμαι...Γιατί ρε πούστη μου στην Ελλάδα όλοι έχουν γνώμη επι παντώς επιστητού?Ξερόλες του κερατά...Ήθελε κι αυτό το ζώο κάτι να πει.
Κύριοι η ζωή είναι ωραία και καλή αλλά εκτός του μπουρδέλου που λέγεται Ελλάδα,και για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ το γεωγραφικό μέρος,μια χαρά είναι η χώρα μας.Από άποψη οργάνωσης και διοίκησης όμως πάσχει ανεπανόρθωτα ποιά!Όλοι οι αλήτες που μπαινοβγαίνουν στη βουλή δεν ενδιαφέρονται καθόλου για τον Έλληνα,οι ίδιοι είναι ανθέλληνες και άχρηστοι.

Όσο αφορά το άτομο μου αν δεν καταφέρω να βρω δουλειά στο εξωτερικό να φύγω ΔΕΝ θα παντρευτώ στην Ελλάδα και ΔΕΝ θα κάνω παιδιά να υπηρετούν αυτούς τους πούστηδες.

Συγνώμη που το πήγα αλλού και το γενίκευσα αλλά όλα σκατά είναι σ' αυτό το τόπο.
Οι βρυσιές βγαίνουν απ' την ψυχή μου και δεν με ενδιαφέρει αν με bannaroun.

Μαζι σου φιλος:beer:

LOUKILOUK
27/02/2009, 09:50
Δεν βριζεις φιλαρακι, την αληθεια λες και οποιος διαφωνει ας τολμησει να σε μπαναρει...μας εχει φαει ο καθωσπρεπισμος και η σοβαροφανεια:bigcry:
Το να να φυγεις ειναι μια λυση, το να φυγουμε ολοι ειναι Η ΛΥΣΗ αλλα η ουσια και η μαγκια ειναι να κατσουμε εδω και να τα διορθωσουμε ΕΜΕΙΣ, ΕΜΕΙΣ που τα καναμε ετσι χαλια και τωρα ψαχνουμε τον υπευθηνοαρμοδιο να μας σωσει:bigcry:
Για την συγκεκριμενη να πουμε μονο οτι δεν ειναι μονη...ειναι τουλαχιστον αλλοι 299 καργκιοζηδες σαν και αυτην που μας δουλευουν κανονικα και εμεις απλα τους κοιταμε:uplate:
Αν παντως ολοι μας ξεκινουσαμε απο τα μικρα και ευκολα και αυτα που συνανταμε στην καθημερινοτητα μας τα πραγματα θα ηταν εντελως διαφορετικα...π.χ φανταστειτε να σταματουσαμε ξαφνικα ολοι μαζι τα φακελακια και πασις φυσεως λαδωματα και αν παμε και λιγο μακρυτερα να τα καταγγελαμε κιολας... φανταστειτε τι θα γινονταν την επομενη μερα...ΧΑΜΟΣ :evil: !!!!

hornet
06/03/2009, 00:40
off topic

δεν banaroume οσους αναφερουν λεξεις συγκεκριμενες...ισως καποιες στιγμες σφιγγουν οι κωλοι αλλα για αλλους λογους ...το ξεκατινιασμα μπαναρουμε


καμια σχεση με εδω

σταθης
moto.gr administration moderation team

nasos75
15/03/2009, 13:17
Ναι αυτη ειναι η γνωστη φωνακλου κυρια που μαζι με καποιους αλλους εθνοπετρες χρειαστηκε να τους παρει ο πρωτοσαλτε του σκαι στα στεκια των νακρομανων στην πλατεια θεατρου για να δουν τα παλικαρακια να αργοσβηνουν απο την πρεζα. Μεχρι τοτε δεν ηξερε τιποτα, τωρα το εριξε στα δικυκλα, αυριο στις τσιπουρες ιχθυοτροφειου...

the who
15/03/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos75
Ναι αυτη ειναι η γνωστη φωνακλου κυρια που μαζι με καποιους αλλους εθνοπετρες χρειαστηκε να τους παρει ο πρωτοσαλτε του σκαι στα στεκια των νακρομανων στην πλατεια θεατρου για να δουν τα παλικαρακια να αργοσβηνουν απο την πρεζα. Μεχρι τοτε δεν ηξερε τιποτα, τωρα το εριξε στα δικυκλα, αυριο στις τσιπουρες ιχθυοτροφειου...


Μολις ομως της απαντησαμε στο blog της τα μαζεψε.Μπες να δεις.Ετσι ειναι αυτοι,θρασυδειλοι.
https://www.blogger.com/comment.g?b...664705174030842